Το ξέρατε ότι ariene σημαίνει αδύνατον, απίστευτο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Animeetings Και Events    J&A Party Horror Valentine's Special 13/2 Thessaloniki
kuro-chan
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 14, 2009 3:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 20 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 49 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: ouran high school host club - NANA
pou tha mpoun oi fotografies? Razz

_________________
respect to mello near mattu and L
^^
beyond birthday ROCKS!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Somnium_in_Tenebris
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 14, 2009 9:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 127 Τόπος: Thessaloniki
Ευχαριστούμε πάρα πολύ όσους παρεβρέθηκαν στο χτεσινό πάρτυ, ήταν πραγματικά τέλεια ^^. Οφείλω να ομολογήσω πως εξεπλάγην με τον αριθμό αλλά και την ποιότητα των cosplay [αν και ελάχιστοι μπήκαν στον κόπο να ψηφίσουν τα καλύτερα, αλλά πού χώρος και χρόνος για να γράψεις με τόσο κόσμο].

Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν σε όλους τους συντελεστές του πάρτυ, τους φωτογράφους μας Wink το Κόφιξ, τους χορηγούς μας και πάνω απ'όλα όλους εσάς που μας στηρίξατε γι ακόμα μια φορά!

p.s. pics soon ^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 14, 2009 10:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ναι ναι μας κολακευεις! Razz

Κοιτα για πρωτο cosplay πιστευω πως αυτο του Deathscythe ηταν πολυ καλο. Αν και ηταν incomplete, δεν μου εκατσε καλα η περουκα, ημουν ενας Spirit-kun με μαυρο μαλλι. Razz

Επισης, τα αλλα cosplay, η Ναντια ως Medusa και η αδελφη της Αννετα ως Maka-chan ηταν το κερασακι στην τουρτα. Επισης ειχαμε και εναν καπως πολυ formal Death the Kid και καναμε μια καλη τετραδα. Smile
Το καλο με αυτην την ιστορια ηταν oταν εμαθα, μιας και ηρθα νωριτερα απο αυτες, οτι η Ναντια και η Αννετα θα ντυθουν και αυτες απο Soul Eater. Επομενως φανταστειτε την αφεντια μου στο πατωμα, στα γονατα να φωναζω MAKAAAAAAAAAAAAAAA! Razz

Περασαμε πολυ ωραια, με πολυ καλα cosplays και οπως παντα το "αλλα" του Aoshi αυτη τη φορα ηταν η μουσικη κοντα στο τελος της βραδιας. Πιστευω πως κατι πιο ηρεμο πριν τελειωσει ενα παρτυ θα ταιριαζε καλυτερα. Και η heavy metal δεν ειναι μερος ενος j-party. Razz

Kuro-chan σε ειδα πολλες φορες μπροστα μου τωρα που ειδα και την δικη σου φωτογραφια αλλα δεν μπορεσα να σε χαιρετησω.

Kinto, ησουν μια maid και σε λενε Φια?

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
kinto
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 15, 2009 12:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: ke me to ena mati ;)
[Aoshi] έγραψε:
Kinto, ησουν μια maid και σε λενε Φια?
e? den pezi. katarhin den ime gomena :s

_________________
atashi--> taskete kudasai!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 15, 2009 2:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Βρήκα επιτέλους ευκαιρία να ποστάρω και εγώ Smile

Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω θερμά όλους για τα καλά τους λόγια σχετικά με το cosplay που έκανα (Portugas D. Ace) . Ειλικρινά αν δεν κοκκίνισα από την ζέστη (εφόσον δεν με "κάλυπτε" κάτι) ή από τις φλόγες που έβγαζα που και που, τότε σίγουρα κοκκίνισα από όλα αυτά τα καλούδια που άκουσα από τόσα άτομα σχετικά με το cosplay μου Embarassed .Thank you again Smile .Θέλω επίσης να αναφέρω ότι το σχέδιο στην πλάτη μου το γέμισε και ζωγράφισε ο μεγαλύτερος μάστορας του είδους, το μεγάλο ταλέντο της ζωγραφικής και του σχεδίου,ο σύγχρονος Leonardo Di Capr...Da Vinci... miiiiiiiisteeeeeeeeeeeerrrrr Aoshi !!! Χωρίς την μεγαλοψυχία του, την καλοκαρδία του και την άριστη τεχνική του δεν θα ήμουν στην ευχάριστη θέση να ολοκληρώσω πλήρως το cosplay μου. Αφιερώνω το ακόλουθο βραβείο σε αυτόν Very Happy .



Επίσης για άλλη μια φορά θέλω να ευχαριστήσω και την μάνα του cosplay (registered & trademarked) Tomodatchi2 που ξανά με τις συμβουλές της πάνω σε ορισμένα θέματα με οδήγησε στην σωστή κατεύθυνση Very Happy !!!

Συνεχίζοντας θέλω να αναφερθώ σε όλα τα cosplay που παρουσιάστηκαν αυτή την φορά. Ήσασταν όλοι υπέροχοι !!!Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να αναφέρω ονόματα. Σας λάτρεψα όλους !!!Πραγματικά ενθουσιάστηκα με την ποσότητα αλλά πάνω απ'όλα με την ποιότητα. Δεν περίμενα ούτε στις πιο αισιόδοξες εκτιμήσεις μου να παρουσιαστεί τέτοιος χαμός από cosplay και επίσης τόσο μα τόσο επιτυχημένων Shocked .Άνετα πιστεύω οποιοσδήποτε παρευρισκόμενος θα συμφωνήσει μαζί μου ότι αυτή πρέπει να ήταν η καλύτερη ελληνική συγκέντρωση cosplayers σε όλα τα χρονικά της κοινότητας μας .Να ευχηθώ άντε για...καλύτερα Surprised ;Πάρα πολύ δύσκολο αλλά όλα είναι δυνατά τέτοιοι που ήμαστε Cool .Θα -προσπαθήσω- να αναφέρω όσα cosplay παρουσιάστηκαν στο πάρτι όπως κάνω συνήθως, αλλά φοβάμαι πως έχω χάσει τον λογαριασμό αυτή την φορά. Θα προσπαθήσω πάντως, από αύριο και μετά μόλις τελειώσω με άλλες εκκρεμότητες, και ελπίζω να βοηθήσετε να συμπληρωθούν τα κενά σχετικά με όσες παραλήψεις υπάρξουν Wink .Τέλος ενδεικτικά να αναφέρω ότι η όλη φάση μου έδωσε μία τρομερή ιδέα για ένα 3ο θέμα "μαμούθ" ( 1o: Όλα τα Anime & Manga που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα!!!,2o: Όλα τα ιαπωνικά RPGs παρούσας γενιάς κονσολών που κυκλοφόρησαν και θα κυκλοφορήσουν! ) που πιστεύω θα τιμά όλους τους έλληνες cosplayers. Περισσότερα γι'αυτό όταν το ετοιμάσω σε αρκετές μέρες... Rolling Eyes

Ας περάσω στο υπόλοιπο πάρτι. H Σοφία και η Άντυ δώσανε για άλλη μια φορά ρεσιτάλ με τις επιλογές τους Smile .Όπως ανέφεραν δεν μπορούν να ικανοποιηθούν όλες οι ορέξεις, καθώς δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα, οπότε μην παραπονιέστε βρε παιδιά. Και εγώ δεν είμαι μεταλάς κτλ αλλά όλα έχουν την στιγμή τους. Ο κόσμος ήταν ασφυκτικά αμέτρητος. Αυτό πραγματικά δεν το περίμενα επίσης. Υπέθετα ότι στην καλύτερη θα ήταν τόσοι όσοι ήταν την προηγούμενη φορά. Υπήρχε και το θέμα της εισόδου. Αλλά απ' ότι φαίνεται αυτό δεν έπαιξε κανένα ρόλο σε τελική ανάλυση (τουλάχιστον όχι στους περισσότερους) και ο κόσμος ήταν υπέρμετρος σε σημείο που θα έλεγα ότι το μαγαζί απλά δεν παίρνει άλλο Shocked .Από αυτή την άποψη θα το αποκαλούσα καλό μεν που είχε τόσο κόσμο αλλά και κακό δε που δεν χωρούσαμε ειλικρινά πουθενά να σταθούμε. Πάρα πολλές νέες παρουσίες καθώς και μερικές επιστροφές παλιών. Χάρηκα για όλες τις νέες γνωριμίες και ελπίζω να τα ξαναπούμε εντός και εκτός πάρτι ξανά με όλους σας Smile .Ο φωτισμός στον 2ο όροφο ήταν επίσης πολύ χαμηλός συγκριτικά με τις άλλες φορές, και αυτό υποθέτω λόγο του θέματος του πάρτι. Προσωπικά (και μόνο προσωπικά το τονίζω, δηλαδή δεν εννοώ ότι υπήρξε κάποιο λάθος ή κάτι τέτοιο στην επιλογή του φωτισμού Razz ) αυτό με χάλασε κάπως, επειδή δεν είμαι φαν του σκοταδιού και επίσης η όραση μου ήταν ψιλοχάλια από την αϋπνία την προηγούμενη νύχτα και την κούραση που ήμουν όλη μέρα στο πόδι από της 7 το πρωί Sad . Επίσης με χάλασε που άργησα λόγο προετοιμασιών 1 ώρα και βάλε μετά την έναρξη του πάρτι .Δεν θα ξαναγίνει Smile .Τέλος υπήρξαν και κάποιες περιπτώσεις λιποθυμίας και πονοκεφάλων που ανησύχησαν Shocked .Ελπίζω να είστε όλοι καλά! Παρόλα αυτά, όπως και ο Adventurer, θα το ανακήρυσσα το καλύτερο πάρτι όλων και για μένα σαν συνολικό αποτέλεσμα, αλλά σαν προσωπική επιλογή τελικά 2ο στις προτιμήσεις μου για έναν και μόνο λόγο. Έλειπαν καμιά 10αριά άτομα που περίμενα να ήταν παρόν, τα οποία απουσίαζαν είτε για λόγους υγείας, ανίας ή απλά ατυχίας Sad.Τι να γίνει. Παρασκευή και 13 δεν ήταν ;

Λοιπόν στο επόμενο πάρτι ελπίζω να τηρήσετε τα λεγόμενα σας όσοι είπατε ότι θα ντυθείτε cosplay από One Piece ( και σε σένα αναφέρομαι που έλειπες αυτή την φορά και δεν ήμασταν αρκετοί με το ίδιο θέμα, ξέρεις εσύ Rolling Eyes ), και προβλέπονται επικές μάχες και μονομαχίες που θα συγκινηθεί και ο Adventurer με νέο fighting special. Όχι δεν θα ξαναντυθώ Portugas D. Ace. Δεν κάνω ποτέ τα ίδια. Αλλά είχα ήδη προαποφασίσει τα επόμενα 4 cosplay και το επόμενο είναι πάλι από One Piece. Όσοι ξέρουν ξέρουν και παρακαλώ να -μην- το αναφέρουν εντός και εκτός forum Smile .

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kuro-chan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 15, 2009 3:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 20 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 49 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: ouran high school host club - NANA
[Aoshi] έγραψε:

Kuro-chan σε ειδα πολλες φορες μπροστα μου τωρα που ειδα και την δικη σου φωτογραφια αλλα δεν μπορεσα να σε χαιρετησω.


ελα ρε για πες ποιος ησουν γιατι εγω δε σε εχω δει ποτε Razz

γενικα μιλουσα σε διαφορους ακυρους στο παρτυ ποιους ειδα???? Rolling Eyes



την επομενη φορα θα φερω και κανα γλυκακι XD

_________________
respect to mello near mattu and L
^^
beyond birthday ROCKS!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 16, 2009 1:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Cassiel για την απαντηση μου τσεκαρε το anime.gr δεν θελω copy-paste anymore. Razz

Kuro-chan δεν ξερω τι εχεις δει απο Soul Eater αλλα ημουν μερος της τετραδας και μαλιστα ντυμενος Deathscythe (Spirit-kun).
Σε πετυχα πολλες φορες μπροστα μου αν και για αρχη σε μπερδεψα για ενα αλλο κοριτσι.
Τουλαχιστον εκανες το πιο ωραιο L cosplay οσον αφορα αυτο το παρτυ. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 16, 2009 1:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Συγγνώμη που δεν παρευρέθηκα στο πάρτυ για 2 ευνόητους λόγους.

1) Με πονούσε φρικτά(κι ακόμα με πονάει...) το αριστερό μου πόδι εδώ και βδομάδες...Μάλλον θα το πάω εγχείρηση για να σταματήσω να κουτσαίνω σαν πειρατής καπετάνιος. Crying or Very sad
2) Εξαιτίας της ημέρας, του gay, του Βαλεντίνου που μισώ θανάσιμα. Και γιαυτό θα παρακαλούσα να μην αναφερθεί μπροστά μου. Twisted Evil

Στο επόμενο party που θα έρθει θα έρθω προετοιμασμένος και με πολλές φωτογραφίες. Ελπίζω να πέρασαν καλά όλοι... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alex90
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 16, 2009 4:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 284 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: polla.....
paidia htan polu omorfa...kai ksero...argisa na kano post,alla bariomoun ligakiXD

gia mena to best cosplay itan authn i kopela me thn koukoula apo soul eater(den ksero onoma sry) .

ennoeite oti kai ola ta ala htan polu orea.
mpravo se olous kai oles^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 17, 2009 2:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Οι πρώτες εικόνες ανέβηκαν από τον Kantoro στο anime.gr στο αντίστοιχο θέμα Wink :

http://www.anime.gr/forums/meetings-%D0%F1%EF%E2%EF%EB%DD%F2/6514-japan-anime-party-horror-valentines-special-13-2-thessaloniki-5.html#post285817

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kuro-chan
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 17, 2009 10:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 20 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 49 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: ouran high school host club - NANA
τι να σου πω aoshi δεν εχω ιδεα για το συγκεκριμενο ανιμε XD

domo arigatou παντως Very Happy

_________________
respect to mello near mattu and L
^^
beyond birthday ROCKS!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kuro-chan
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 17, 2009 11:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 20 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 49 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: ouran high school host club - NANA
αααα αυτος ησουν XD κι ελεγα να σου μιλησω Laughing

_________________
respect to mello near mattu and L
^^
beyond birthday ROCKS!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 18, 2009 2:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Πάμε και στην απορύθμιση των cosplayers Smile. Για οποιαδήποτε λάθη σε ονόματα ατόμων και cosplays ενημερώστε να τα διορθώσω. Όποιος ξέρει nicknames η ονόματα των αγνώστων ατόμων και χαρακτήρων που ενσαρκώθηκαν ας τα αναφέρει επίσης. Για οποιαδήποτε cosplay παραλήφθηκαν επίσης γιατί είτε δεν τα είδα, είτε δεν τα αναγνώρισα ως cosplay please notify ASAP. Επίσης είμαι ξεχασιάρης όσο αφορά νέα ονόματα όπως ανέφερα ξανά, οπότε ξέχασα μερικά ονόματα από παιδιά που μου συστήθηκαν για πρώτη φορά Razz .Ναι είμαι απάλευτος το ξέρω. Αλλά προσπαθώ. Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια στην συμπλήρωση των κενών. Πάμε λοιπόν στην λίστα που έσπασε όλα τα ρεκόρ.

Aizen Sosuke [ Bleach ] ( Drakno – M )
Amane Misa [ Death Note ] ( Darkrose - F )
Death Scythe a.k.a Spirit [ Soul Eater ] ( Aoshi – M )
Death the Kid [ Soul Eater ] ( ??? – M )
Deidara [ Naruto Shippuuden ] ( FunkyFish –M )
Ena Ayase [ Yotsuba&! ] ( ??? – F )
Konoha Kunoichi [ Naruto ] ( ??? – F )
Hagane Kotetsu [ Naruto Shippuuden ] ( Christie Valentine – F )
Hatake Kakashi [ Naruto ] ( Harileny – F )
Hisagi Shuuhei [ Bleach ] ( ??? – M )
Johannes Krauser II [ Detroit Metal City ] ( MogDevil – M )
Kaname Kuran [ Vampire Knight ] ( ??? – M )
Kuchiki Byakuya [ Bleach ] ( Στέφανος – M )
Kuchiki Rukia [ Bleach ] ( Hitorinai Kokoro – F )
L [ Death Note ] ( Δημήτρης - M )
L [ Death Note ] ( Kuro-chan - F )
L [ Death Note ] ( Ravenrockmind - F )
Lucy [ Elven Lied ] ( Orion – F )
Maka Albarn [ Soul Eater ] ( Amy_Yachiru_chan - F )
Medusa [ Soul Eater ] ( SakuSuki - F )
Mist Ninja [ Naruto ] ( ??? – M )
Portgas D. Ace [ One Piece ] ( Cassiel – M )
Sakura Haruno [ Naruto Shippuuden ] ( Alex90 – F )
Sanji [ One Piece ] ( ??? - M )
Sanji [ One Piece ] ( NTG – M )
Shana [ Shakugan no Shana ] ( MitHuNa – F )
Sound Rogue Ninja [ Naruto ] ( ??? – M )
Uchiha Sasuke [ Naruto ] ( Γρηγόρης – M )
Uzumaki Naruto [ Naruto ] ( Τζούλης – M )
Xemnas [ Kingdom Hearts ] ( Etaru – M )
Yotsuba Koiwai [ Yotsuba&! ] ( ??? – F )
Yuki Cross [ Vampire Knight ] ( ??? – F )
Zaraki Kenpachi [ Bleach ] ( Kantoros – M )
--------------------------------------------------------
Βandaged She-Devil [ XXX ] ( Naga - F )
Bloody Female Pirate [ XXX ] ( Somnium_in_Tenebris - F )
Cat Maid [ XXX ] ( Videl – F )
Catgirl [ XXX ] ( Μαρία – F )
Epic Fail Guy [ XXX ] ( ??? – M )
Epic Fail Guy [ XXX ] ( ??? - M )
Goth [ XXX ] ( Μάντα – F )
Maid [ XXX ] ( Φία – F )
Jason [ Friday the 13th ] ( ??? – M )
Swordsman [ XXX ] ( Kinto - M )
Vampire [ ??? ] ( ??? – M )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cassiel στις Τρι Μάρ 17, 2009 12:47 pm, 8 φορές συνολικά

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Adventurer
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 18, 2009 6:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Slayers Try
Οριστε κι απο μενα η adventurous συγκομοιδη του Cosplay Party της 13ης Φεβρουαριου 2009.

Οι φωτογραφιες των οποιων το νουμερο ειναι κοκκινο ειναι μια ευγενικη χορηγια της Alex90. Τα ευσημα σε αυτην!

(Καντε κλικ πανω στα thumbnails για να δειτε την αναλογη εικονα σε πληρη αναλυση!)
Σημειωση : Τα ονοματα των μελων γραφονται με italics για να ξεχωριζουν απο τα ονοματα των cosplays.

*ΜΕΡΟΣ 1ο*
COSPLAYS


Φωτο #1 & #2 : Πρωτος και καλυτερος μας παρουσιαζεται ο Portgas D.Ace [One Piece] απ'ολες τις μεριες.


Φωτο #3 : Εξισου επιβλητικες ηταν και οι παρουσιες των χαρακτηρων του [Vampire Knight] αν εξαιρεσουμε οτι ηταν κρυμενες στον κατω οροφο ολη τη βραδια Twisted Evil


Φωτο #4 & #5 : Παρακατω βλεπουμε τον Hagane Kotetsu [Naruto] να προσπαθει να πιασει συζητηση με τον Kakashi [Naruto]. Ο Kakashi ομως παραηταν απασχολημενος με το να διαβαζει το βιβλιο του κι ετσι του γυρισε την πλατη.


Φωτο #6 & #7 : Ο Kotetsu τσαντιστηκε και ηθελε να ξεκινησει καβγα, αλλα η Sakura [Naruto Shippuuden] του υπενθυμιζει να παραμεινει ηρεμος αν θελει το καλο του.


Φωτο #8 : Καπου εκει διπλα συνανταμε και την οικογενεια Kuchiki. Αριστερα ο Byakuya [Bleach] ασυνηθιστα χαμογελαστος και δεξια η (επανερχομενη σε Cosplay Party) αδελφη του Rukia [Bleach].


Φωτο #9 & #10 : Οι δυο τους περιμεναν υπομονετικα την αφιξη του Hisagi Shuuhei [Bleach] που εκεινη την ωρα ανεβαινε τις σκαλες. Περιμεναν επισης και τον Kenpachi [Bleach] να τους βρει αλλα οπως βλεπετε δεν ειχε ντυθει ακομα καταλληλα (κρινοντας απο την εμφανιση και το μαχαιρι που κραταει, μαλλον μολις ειχε φυγει απο το κρεοπωλειο του).


Φωτο #11 & 12 : Τουλαχιστον ειχαν καταφερει να βρεθουν ολοι μαζι και ετσι βγηκαν δυο ωραιες Bleachογραφιες.


Φωτο #13 : Απο μακρυα τους εβλεπε και ενα ετερο μελος της Soul Society, o Aizen Sousuke [Bleach]. Και απο διπλα του... ποια ειναι αυτη να δεις;


Φωτο #14 : Μα ναι, ειναι η Amane Misa [Death Note]. Στην ερωτηση αν ηρθε μονη της αυτη τη φορα απαντησε "Οχι, εχω ερθει με τρεις L! Ελα να σου τους δειξω."


Φωτο #15 ως #17 : Αφου μου περασε το σοκ ξεκινησαμε την ανιμε εκδοχη του "Βρειτε τον Waldo" καθως η Misa πρωτα μας εδειξε τον ενα L που βρισκοταν ακριβως διπλα σε κοινη θεα και τον δευτερο L που, αντιθετως με τον πρωτο, κρυβοταν αναμεσα στο πληθος το οποιο... τι ακριβως κανει; Μαλλον εχει επηρεαστει πολυ απο το Vampire Knight. Οπως και να'χει μετα βρηκε και τον τριτο L διπλα στον οποιο καθησε αναπαυτικα, κλαιγοντας τη μοιρα της που ειχε τρεις L αλλα κανεναν Light.


Φωτο #18 & #19 : Καλα ολα αυτα με τα τρια υπερcosplayαρισμενα ανιμε (Naruto, Bleach, Death Note) αλλα το ανιμε που ειχε την τιμητικη ηταν αλλο. Η πρωτη που εκανε την απειλητικη της εμφανιση μεσα απο καπνους και νυχτεριδες ηταν η Medusa [Soul Eater].


Φωτο #20 : Πετωντας ενα μαγικο μπουκαλι στον αερα εμφανισε απο το πουθενα και την Maka [Soul Eater] η οποια ειπε στους παντες να κανουν ησυχια. Πολυ αργα ομως αφου καποιος προλαβε και φωναξε "Α! Ηρθε και η Μακα!". Με το που τελειωσε αυτη η προταση...


Φωτο #21 & #22 : "Χα! Ωστε εδω ησουν κορουλα μου! Νομιζες οτι μπορουσες να ερθεις στο παρτυ χωρις εμενα;" ειπε ο Death Scythe καθως εισεβαλε αποτομα στο Cofix, λιγο πριν μας στηθει για μια πιο σοβαρη φωτογραφια (τρομαρα του).


Φωτο #23 & #24 : Για αυτη τη συγκινητικη συνευρεση πατερα και κορης, επιβαλλοταν να παιχτει ενα μελωδικο ρομαντικο τραγουδι. Μονο αυτο δεν ειχαμε αφου ο Krauser [Detroit Metal City] αποφασισε να παιξει καφρικη μεταλ εκεινη τη στιγμη.


Φωτο #25 : Το Κοφιξ ειχε γεμισει με τη μουσικη της ηλεκτρικης του Krauser μεχρι που μια τσιριχτη φωνη ξεπερασε τα ντεσιμπελ της με τα λογια URUSAI! URUSAI! URUSAI! Ηταν φυσικα η Shana [Shakugan no Shana] ετοιμη να βγαλει φλογες. Ευτυχως ο Κrauser το επιασε το μηνυμα...


Φωτο #26 : ...ενω τη Shana την ηρεμησε ο Death The Kid [Soul Eater] ο οποιος θαυμασε την εξαιρετικα συμμετρικη τσιριδα της Razz


Φωτο #27 : Μ'αυτα και μ'αυτα το παρτυ ειχε αναψει για τα καλα και ολοι οι παρευρισκομενοι ειχαν ξεσκιστει να πινουν. Η σερβιτορα δεν επαρκουσε πια και για να καταφερει καποιος να παρει ποτα απο το μπαρ και να τα φερει ανεπαφα ως τον πανω οροφο αποφευγοντας τους μανιακους που πεταγοταν δεξια-αριστερα επρεπε να εχει... sharingan!


Φωτο #28 & #29 & #30 : Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ομως, Anime Party ειναι αυτο οποτε δε θα μπορουσαν να λειπουν δυο εξυπηρετικοτατες maids. Haaai, Goshoujin-samaaaa!


Φωτο #31 ως #33 : Το ζευγαρι χωρισε προσωρινα απο εναν ενθερμο θαυμαστη τους που κρατουσε ενα λουλουδι. Η μια maid με περηφανεια δεχτηκε να το παρει μεχρι που ο θαυμαστης της ειπε οτι το λουλουδι πηγαινε για την αλλη maid.

Σημειωση: Πολλοι (οπως ο γραφων) βλεποντας τον τυπο τον περασαν για cosplay του Kakashi, δυστυχως δεν ειχε ντυθει τιποτα στην πραγματικοτητα, αν και θα του ταιριαζε γαντι Wink


Φωτο #34 : Για αλλη μια φορα ειχαμε παρουσια απο videogames, συγκεκριμενα απο το Kingdom Hearts 2... τωρα ποιος ακριβως ειναι θα σας γελασω Razz


Φωτο #35 : Τοτε ακουστηκαν απο διπλα καποιες φωνες. Οπως φαινεται το ματι του Death Scythe ειχε καρφωθει πανω στην ομορφη παρουσια της Rukia, στην οποια αρχισε να λεει γλυκολογα. Ο Byakuya ομως δε θελει να ακουει κουβεντα επι αυτου, θελει η αδελφη του να παντρευτει γιατρο ή δικηγορο.


Φωτο #36 : Ο Death Scythe εχει εναν ασσο στο μανικι ομως... συγκεκριμενα μια φωτογραφια. Ρωταει λοιπον τον Byakuya Αναρωτηθηκες τι εκανε η αδελφη σου οταν ειχε κρυφτει πισω απο την Union Sagitarius?.

Byakuya : Τιιιι; Seal του Naruto??? Εγινες κι εσυ narutard αναξια αδελφη;;; Φυγε απο'δω, σε αποκληρωνω!!

Φωτο #37 : Ωπερ και εγεννετο ο Byakuya εκανε στην ακρη και η Rukia πλεον ηταν στο ελεος του Death Scythe. Ματαια προσπαθει η Medusa να τη σωσει...


Φωτο #38 & #39 : Λογαριασε ομως χωρις την... κορη του! Μολις τον ειδε η Maka τον απετρεψε ως συνηθως απειλωντας τον με σωματικη βια! Μονη αντιδραση του Death Scythe ηταν να πεσει στα γονατα και να φωναξει "ΜΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!".


Φωτο #40 & #41 : Η Maka ομως ηθελε να πραγματοποιησει την απειλη της πριν του δωσει αφεση αμαρτιων, κι ετσι...


Φωτο #42 : Μια φιγουρα ειδε τη σκηνη και σκεφτηκε "Ωραιος ο τυπος, ελπιζω να εχω κι εγω τη ζωντανια του οταν φτασω στα χρονια του". Δεν ηταν αλλος απο τον Sanji [One Piece].


Φωτο #43 : Η Rukia στο μεταξυ ζητουσε με τη σειρα της συγχωρεση απο τον Hisagi για το προηγουμενο συμβαν, αλλα αυτος δε φαινεται να συγκινειται.


Φωτο #44 ως #46 : Μετα απο αυτο το μικρο διαλειμμα επιστρεφουμε στο Soul Eater, και συγκεκριμενα στη Medusa η οποια χρησιμοποιωντας τα μαγικα της αρχισε να πεταει στον αερα με ιδιαιτερη χαρη, προκαλωντας τον θαυμασμο του Death Scythe.


Φωτο #47 & #48 : Τα γλυκολογα του ομως για αλλη μια φορα δεν επιασαν τοπο, η Medusa τον εδιωξε βαναυσα απο την παρουσια της. Η Maka βλεποντας τη σκηνη δεν καταλαβε τι ειχε παιχτει και ετρεξε να υπερασπιστει τον πατερα της.


Φωτο #49 & #50 : Παρατηρηστε την αλλαγη της σκηνης πριν και αφου η Medusa αποκαλυψε οτι ο Death Scythe της την ειχε πεσει Laughing


Φωτο #51 & #52 : Οι Medusa και Maka αποφασιζουν απο κοινου οτι ειναι ωρα να κανουν τον Death Scythe να αλλαξει συμπεριφορα (παρατηρηστε την απελπισμενη εκφραση του στην #51). Ξαφνικα ομως βλεποντας τη βιαιη σκηνη αποφασισε να λαβει μερος και καθε καρυδιας καρυδι! Αληθεια, ποιος ειναι αυτος στα αριστερα της #52;


Φωτο #53 : Ηταν ο Deidara [Naruto Shippuuden] με πολιτικα ρουχα. Μεγαλο του λαθος να αποκαλυφθει οσο η Sakura αγρυπνουσε!


Φωτο #54 ως #56 : Η Akatsuki ομως δεν ειχε αφησει τον Deidara αφυλακτο, μολις η Sakura αποκαλυφθηκε της επιτεθηκαν ορδες απο εκπαιδευμενους νιντζα!


Φωτο #57 & #58 : Η Sakura με μερικες κοφτες κινησεις τους ξεπαστρεψε ολους, εκτος απο εναν τον οποιον οπως βλεπετε τον συμπαθησε τοσο ωστε να μην μπορει να του κανει κακο Ο_ο


Φωτο #59 : Στο ενδιαμεσο τελειωσε και η διαμαχη των χαρακτηρων του Soul Eater, με μονο επακολουθο οτι ο Death Scythe ειχε χαλασει τη... σκουπα της Medusa!


Φωτο #60 : Αυτη ως αποζημιωση παιρνει το δρεπανι της Maka (η οποια ακομα το ψαχνει στο πατωμα!).


Φωτο #61 & #62 : Με την ειρηνη να εχει λοιπον βασιλεψει αναμεσα τους, το team αποφασιζει να βγει δυο οικογενειακες φωτογραφιες.


Φωτο #63 : Λιγο αργοτερα ηρθε και ενας δευτερος Sanji [One Piece] και αποφασισε οτι ηθελε να βγει και αυτος μια οικογενειακη φωτογραφια μαζι με αρκετους απο τους παρευρισκομενους και... το τηγανι του!


Φωτο #64 & #65 : Βλεποντας τηγανι η Medusa σκεφτηκε οτι θα ηθελε να φαει κατι, ετσι το πηρε κρυφα αλλα μετα σκεφτηκε οτι δεν ειχε πουθενα κουζινα να μαγειρεψει! Μετα θυμηθηκε ομως οτι εχει κατι ακομα καλυτερο : Τον Portgas D.Ace! Μολις τον ειδε στην #64 της ηρθε η ιδεα απ'ευθειας!


Φωτο #66 : Τοτε ηρθε ο (αρχικος) Sanji και βλεποντας το τηγανι του στα χερια του Portgas νομιζε οτι του το ειχε κλεψει και ετσι του επιτεθηκε. Η παρεξηγηση λυθηκε οταν η Medusa παραδεχτηκε οτι αυτη το ειχε παρει, και φυσικα ο Sanji δε δυναται να θυμωσει σε μια ωραια κοπελα!


Φωτο #67 & #68 : Φευγοντας ο Portgas D.Ace ειδε τον Krauser που καθοταν ανεμελος και ειπε να ποζαρει μαζι του με πραγματικο σκοπο να παιξει λιγη κιθαρα. Ο Krauser ομως τσαντιζεται οταν του πιανουν την κιθαρα, και οπως βλεπετε αποδειχτηκε πιο γρηγορος κι απ'τη φλογα του Portgas!


Φωτο #69 & #70 : Ως αποτελεσμα της μαχης η φλογα του Portgas σταματησε να λειτουργει κι ετσι καθησε και αρχισε να ζητιανευει για ψιλα για να παρει εναν αναπτηρα!


Φωτο #71 & #72 & #73 ως #79 : Και καθως πλησιαζει η αποφωνηση των cosplays, απολαυστε χωρις λογια μερικες επιπλεον ποζες τους με διαφορους παρευρισκομενους.




*ΜΕΡΟΣ 2ο*
NO COSPLAYS
(almost)

Φωτο #80 ως #84 : Ξεκιναμε με τις διοργανωτριες του παρτυ εν ωρα εργασιας, και μετα με την επικη μας σερβιτορα, πριν περασουμε στον Roriconfan.


Φωτο #85, #86 ως #89 : Για να τιμησουν το Horror Theme της βραδιας δυο παρευρισκομενοι ηρθαν με αντιστοιχες μασκες (και μερικοι αλλοι επανεφεραν τις μασκες V For Vendetta/Epic Fail Guy). Εν τω μεταξυ η Orion μας δηλωνει οτι της αρεσει το Elfen Lied.


Φωτο #90 ως #93 : Η Union Sagitarius δε χρειαζεται να στηθει για να βγει ωραια στη φωτογραφια, οχι πως η Nana-tsan στην #89 δεν κερδιζει με τον τροπο της τις εντυπωσεις. Διπλα τους ο phm παει να μου παρει την ψηφιακη γι'αυτο και τιθεται εκτος λειτουργιας.


Φωτο #94 ως #97 : Ο Adventurer αποκταει νεο μαλλι αλλα το χανει γρηγορα και με εντυπωσιακο τροπο.


Φωτο #98 & #99 ως #101


Φωτο #102 ως #105 : Και τωρα η στιγμη που ολοι ΔΕΝ περιμενατε. Στο τελος επαιξαν τραγουδια απο j-bands και οι fangirls ξεσηκωθηκαν!


Φωτο #106 ως #108 : Οι cosplayers δεν αντεχουν να βλεπους τις fangirls και φευγουν (ενω ο Adventurer τους αφηνει ενα ενθυμιο)... καιρος ειναι να φυγετε κι εσεις απ'αυτο το ποστ αφου μολις τελειωσε. Ραντεβου στο επομενο Cosplay Party!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 18, 2009 7:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Χαμός έγινε ! Κρίμα που δεν μπορούσα να ήμουν εκεί παρών... Αυτό που έδωσε εντύπωση είναι ο Aoshi που έχει καιρό να βγάλει δικό του cosplay και επίσης το cosplay από το Kingdom Hearts 2 που ξεχώρισαν ανάμεσα στους άλλους...

Α ρε Aoshi... Αν σε έβλεπε η Maka-san έτσι θα ξενέρωνε, όπως στα anime. Laughing

Από τις φωτογραφίες που είδα, θλεώ να πω...Συγχαρητήρια σε όλους που σπάσατε το ρεκόρ των cosplays ! Συνεχίστε έτσι να γεμίσει σιγά σιγά όλο το μαγαζί με cosplays !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης