Το ξέρατε ότι yuukou σημαίνει φιλία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Δεν είναι μίκυ μάους είναι κινούμενα σχέδια!!!
Lil C
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 8:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 09 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: Ηράκλειο Τώρα Βλέπω: Guin Saga, Kobato, Nyan Koi!, The sacred Blacksmith, Minami-ke Okawari, Miracle Train, Tegami Bachi
Πες τους το εσύ μια φορά και άμα συναιχίσουν εκεί, να έχουν την ίδια εντύπωση, τότε άστους να την έχουν! Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω...τις πιο πολλές φορές!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 8:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Lil C έγραψε:
Πες τους το εσύ μια φορά και άμα συναιχίσουν εκεί, να έχουν την ίδια εντύπωση, τότε άστους να την έχουν! Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω...τις πιο πολλές φορές!


Υπάρχουν και φορές πο θες να τους αποφεύγεις αν δεν βάζουν μυαλό...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 9:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
KiRa-FsiFsiRi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 1:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: xxxHolic Samurai 7
Εμένα αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ ειναι ότι ενώ προσπαθείς να τους εξηγήσεις μια τελείως διαφορετική φιλοσοφία (καθώς δεν έχει αναπτυχθεί κάτι αντίστοιχο στη χώρα μας) το αμφισβητούν και το απορρίπτουν χωρίς να γνωρίζουν.Δηλαδή πόσο, μα πόσο στενόμυαλος μπορεί να είναι κάποιος???
Αν δεν γνωρίζεις απλά βούλωσέ το!Μην πετάς μπούρδες και στη τελική σεβάσου τον άλλον!(και αυτό το υποστηρίζω όχι μόνα πάνω σε αυτό το ζήτημα...)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 1:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Θυμάμαι την αδερφή μου να με κοιτάζει την ώρα που έπαιζα Silent Hill σαν να ήμουν χαζός... Τώρα έχει τερματίσει η ίδια το Silent Hill και την έχω μυήσει στα Adventures. Έχω βαρεθεί να της λύνω γρίφους όταν κολλάει... Μακάρι να αναθεωρούσαν όλοι τόσο εύκολα τις οπισθοδρομικές τους απόψεις.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 4:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Poli sizitimeno thema kai ontws iparxoun polla thread me akrivws to idio thema.

Anyway opws kai na to kaneis einai ola kinoumena sxedia ektos apo auta pou periexoun 3D ena auto.

O miki maus den exei kamia diafora apo ena anime ektos apo to story kai oti ta anime einai Iapwnikis koultouras.Kathws kai ta dio xrisimopioun frames/eikones klp klp klp.

Auto pou exei ginei stin elada einai mi nootropia tou oti exei dimiourgithei me kinoumeno sxedio to tautizoun me to oti exei paidiko periexomeno episis.

De mporeis na mou sigkrineis to Genocyber me ton Donald Duck.

Alla kai pali mi milame mono gia ta splatter iparxoun kai alla anime opws px to School Days mou anaferete se gegonota ta opoia einai poli fisiologika na ginoun sti zwi mas kai den iparxoun oute iperfisikes dinameis oute tipota.

Episis oloi mas simfonoume oti to death note einai to kalitero paradigma gia na kaneis kapion na arxisei na vlepei anime kai auto giati einai istoria mistiriou me ntetektive kai parafisika pragmata opote se krataei Smile.

Kai telos kati pou egine sti zwi mou gia mia periodo poli simathites oso eimoun sto sxoleio me ekrazan pou evlepa anime
otan omws siniditopiiousan oti poulousa kai evgaza lefta apo auto mi fantastite trela posa kai leme gia epoxi pou otan egrafes ena paixnidi se enan simathiti sou sou edine kserw egw 3-5 eurw pote de mou eipe ksana kaneis tipota.

Oso gia goneis klp klp Stis ginekes les ena aplo ase me na dw oti goustarw kai trava na koutsoumpolepseis ti gitonia me apotelesma na thixtoun kai na pane para pera.

Kai genika les ase me na kanw oti goustarw ti se koftei an emena me euxaristei kai me kanei xaroumeno to na vlepw anime giati na mi to kanw?

P.X Giati na dinw ta lefta mou se mia kafeteria san kai sena pou pas na trws xilopites (ekei sinithws to voulwnoun oloi).

Auta apo mena Smile


P.S Kai i kopela mou me ekraze pou pernw oli tin wra paixnidia enw ekeini perni papoutsia exei 50 zeugaria ti ta kanei enas theos kserei alla apo xthes pou evala to kainourgio Super mario sto Ds kai to tetris pou tis aresei mou to exei parei kai de mporw na paiksw Mad To exei liwseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Ta idia eixan ginei kai me tous goneis mou otan epeza Donald duck sto SEGA MASTER SYSTEM.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 12:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
ase fetos eimaste 3 sth b lukeiou pou blepoume kai 5 se olh Razz
kai na fantasths pou?sth beroia Razz pou opoios einai panw apo 14 epibalete na 3enuxtaei se klampakia Razz (xompi)...
egw exw parasirei arketous ston kosmo ton anime px enas friend elge oti den tou aresoun ta anime kai genikatou sapn ta neura ta iaponika meta arxise na blepei alla dub sta agglika kai twra ma8enei iaponika Laughing (tou eixa dosei kamia 10 anime top na dei kai porw8ike)

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
izo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 2:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Εγω πιστεύω πως, αν ειναι και δεν γουσταρουν να σε ακούσουν, ασε τους, μην τους τριβελιζεις τα μυαλά και αν σου λένε τα δικά τους, γραφ' τους...

Αλλώστε όπως καποιος μπορει να μην γουσταρει π.χ. την τζαζ μουσικη, (για δικους του λόγους) καποιος άλλος μπορει να μην γουσταρει (για αντιστοιχα δικούς τους λόγους) τα ανιμε (αυτο δεν ριχνει την αξια της τζαζ μουσικής, ουτε των ανιμε) και αν αυτός που δεν γουσταρει την τζαζ την λέει λανθασμενα πχ μπλουζ ή soul και ο άλλος τα ανιμε π.χ. μικυ μαους ή καρτουν, τι έγινε, σιγα, μηπως τους αλλάξε το genre με τα λεγομενα του???

Aφου, στην τελικη, καθενας για αυτο που γουσταρει να κάνει νομιζει πως σε αυτό "έχει βρει την πραγματική ψυχαγωγία, πως όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι είναι δέσμιοι των ψευδαισθήσεών τους"... Razz Razz
'Οποτε κάντε ό,τι γουσταρετε και μην πτοήστε!!!

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 3:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Κατι ενδιαφερον που μπορειτε να κανετε ειναι να ειστε μεσα σε μια παρεα (οχι anime-gamer-άδων) και οταν συζητατε για χομπυ να πειτε οτι βλεπετε ιαπωνικα κινουμενα σχεδια και παιζετε βιντεοπαιχνιδια.
Με θαρρος ομως, οχι σαν κατι το ταμπου.
Αν το πειτε σαν να νοιωθετε ενοχες ή με υφος ότι δεν θα σας καταλαβουν οι αλλοι τοτε το χασατε το παιχνιδι, τους δωσατε μολις δικαιωμα να πατησουν πανω σε αυτο και να ..συμβουν τα ωραια "μικιμαου 20 χρονων?growww up..".

Αν μιλησεις σοβαρα για αυτο που ασχολησαι και σαν να ειναι κατι το φυσιολογικο (που ΕΙΝΑΙ κατι το φυσιολογικο) , αν ο αλλος δεν το σεβαστει τοτε ειναι απλα ..βλακας, αρχικα μπροστα σε εσενα, αν το συνεχισει σε στυλ δουλεμα τοτε συντομα θα γινει βλακας και μπροστα στους αλλους και θα φαει ήττα...μονος του κιολας,χωρις καν να κανεις κατι εσυ.

Μου ελεγε μια φορα ενας την πορωση του με τον "Sakis Rouvas" και στην αρχη γελασα λιγο, αλλα μου το ελεγε με τοσο σοβαρο τονο που στο τελος..ενοιωσα λιγο καπως που χαμογελασα στην αρχη. Ειναι αν μη τι αλλο ασεβεια και κακο το να χλευαζεις την οποια ασχολια του αλλου...μπροστα στον αλλο.

Και εμενα δεν μου αρεσει η μπαλα, αλλα δεν λεω οτι το ποδοσφαιρο εναι 21 ατομα που τρεχουν πισω απο ενα τοπι για 90 λεπτα. Ενα "δεν ασχολουμε με μπαλα επειδη δεν μου αρεσει για φ,χ,ψ λογους" αρκει πιστευω.Ξεκαθαριζεις την θεση σου χωρις να προσβαλεις τον αλλο και ολα τζι-τζι και οκ!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Η αληθεια ειναι οτι οντως εχουν γινει πολλα thread για το εν λογω θεμα. Θα συμφωνησω με ολα αυτα που ειπατε υπερ των anime και τις διαφορες τους με τα παιδικα.
Παρολαυτα εχω παρατηρησει οτι ολο και πιο πολλοι αρχιζουν να ασχολουνται με anime και οτι δεν ειναι λιγοι αυτοι που ξερουν να ξεχωριζουν τις διαφορες τους με τα παιδικα.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 8:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
εξαπλωνόμαστε σιγά-σιγά σαν ιός....μουαααχαχαχα Laughing

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 15, 2009 12:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 15, 2009 1:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Αυτο με τον βασιλια των λιονταριων το εχω ξανακουσει. Κριμα, γιατι ηταν η αγαπημενη μου ταινια disney... Sad

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 16, 2009 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kι εχώ το 'χα ξανακούσει κι είδα δει συγκριτικά screenshots. Aλλά συγκριτικά videos δεν έτυχε να δω ποτέ μου.

Και μάλιστα η Disney έχει αντιγράψει άλλο ένα δημοφιλές anime, το Nadia: The Secret of Blue Water της Gainax ( http://en.wikipedia.org/wiki/Nadia:_The_Secret_of_Blue_Water ), μέσω της cartoon ταινίας Atlantis: The Lost Empire:
http://en.wikipedia.org/wiki/Atlantis:_The_Lost_Empire#Controversy

Χαρακτηριστικά, η Gainax είχε κάνει παρωδία της απόμιμησής αυτής μέσω του manga Magical Shopping Arcade Abenobashi. Σε κάποια φάση θα ποστάρω τις εν λόγω σελίδες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 16, 2009 1:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Kai iapwnia klevei oles tis istories tis apo kina alla den exei na leei re paidia siga :/ einai san remake.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης