Το ξέρατε ότι beddo σημαίνει κρεβάτι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Πρώτα σχόλια για το Mahou Sensei Negima
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2005 10:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
ΒΛΑΣΦΗΜΙΑ!!!

Ναι, παραδέχομαι ότι πέφτει ΠΟΛΥ Fan Service αλλά το Negima είναι πολύ καλό από τον τρίτο τόμο και μετά.

Απλά επειδή έχει πολλούς χαρακτήρες μέσα είναι κάπως δύσκολο να γίνει καλή ανάπτυξη σε όλους.

Πάντως τώρα τελευταία, το Fighting Tournament ανάμεσα στους χαρακτήρες σπέρνει.

Αλήθεια, πρόσεξε κανένας τα Αρχαία Ελληνικά που χρησιμοποιούνται για κάποια ξόρκια!;

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2005 11:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
ΒΛΑΣΦΗΜΙΑ!!!
Shocked

Παράθεση:
Απλά επειδή έχει πολλούς χαρακτήρες μέσα είναι κάπως δύσκολο να γίνει καλή ανάπτυξη σε όλους.


vasika den mporei na anaptixei olous tous xaractires arketa ... einai panw apo 30 nomizw ... tha prepei sigsa siga na epikentronetai stous simantiqus gia thn exelixi ths upotheseis ...

Παράθεση:
Πάντως τώρα τελευταία, το Fighting Tournament ανάμεσα στους χαρακτήρες σπέρνει.
... nai alla den teliwse akoma ... ... den tha ithella na ksanadw px skines opos ekines me tous demones pou trogan xilo kai to euxaeistiontousan ....

Παράθεση:
Αλήθεια, πρόσεξε κανένας τα Αρχαία Ελληνικά που χρησιμοποιούνται για κάποια ξόρκια!;
... kai egw pou nomiza pws tan latinika Embarassed
tha to prosexw ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2005 9:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Στο Volume 6 είναι που χρησιμοποιούνται και στο volume 9.

Όσο για το "βλασφημία"... Μια πλάκα κάναμε... (Δες το "Clerks" και θα καταλάβεις)

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2005 12:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
Όσο για το "βλασφημία"... Μια πλάκα κάναμε... (Δες το "Clerks" και θα καταλάβεις)
... an kai den exw dei to "Clerks " to katalava oti htan plaka .... gia auto ton logo kai to emoticon ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 02, 2005 9:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Μόνο και μόνο ότι συνδυάζει τόσες πολλές καταστάσεις μαζί με τέτοιο εξαίσιο τρόπο (ninja, android, vampires, μαγεία, schoolgirls, fanservice, romance και δεν συμαζεύεται) λέει αρκετά (Ken Akamatsu είναι αυτός). Και να φαντατείτε ότι έχω διαβάζει μόνο το τρίτο volume. Τι κρίμα που η anime σειρά έχει φάει τόσο πολύ τσεκούρι όσο και το Love Hina. Μα τι στο κόρακα! Κάθε φορά που ο Akamatsu φτιάχνει ένα φοβερό manga, όταν γίνεται μεταφορά σε anime χάνει την μισή μαγεία του τόσο από έλλειψη βάθους στο story όσο και στο ελλειπές fanservice. Too shame! Buuuuuuuuuu!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 11, 2006 12:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Τελευτεα διαβαζω αυτο το manga και εχω παθει την πλακα μου. Περιμενα να ειναι αλλο ενα super-harem-fanservice σαν το Love hina. Η αληθια ειναι οτι δεν επεσα και πολυ εξω, μα τελικα αυτο το manga ειναι ταυτοχρωνα και πολυ ωρεο fighting! Ειναι ενα απο τα πιο ευχαριστα manga που εχω διαβασει! Η ταξη που διδασκει ο Negi δεν εχει κομπαρσους και καθε μια απο τις 30 μαθητριες ειναι ενας διαφορετικος χαρακτιρας που αργα ή γρηγορα αναλιθει!

Αυτος ο ψηχακιας σκοπευει να βγαλει ενα DECK απο ολη την ταξη του!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης