Το ξέρατε ότι irrashaimase σημαίνει καλωσήρθατε (στο κατάστημα);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Gundam 00, αξίζει?
Gaara_Tis_Erimou
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 9:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 51 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα ραδίκια ανάποδα...
Και λοιπόν...έχοντας δει απο το Gundam Wing και έπειτα... ειδικά το Gundam Seed και Destiny να μου έχουν αρέσει πάρα πολύ.. .έρχετε επιτέλους αυτή η ευλογημένη ώρα να δώ το Gundam 00... που όπως ομολογεί και ο τίτλος του έχει πιάσει πάτο...

Ομολογώ πως το animation είναι το καλύτερο απο όλες τις υπόλοιπες συνέχειες και τα σχέδια λεπτομερέστατα.. αλλά κάτι δεν πάει καλα..λίγο οι πρωταγωνιστές είναι απρόσωποι..και το σενάριο μου προκαλεί χασμουριτό..

Το ερώτημα λοιπόν είναι ξεκάθαρο.. σποτελεί το Gundam 00 ένα ακόμα έπος ή είναι μία καλοβρασμένη πατάτα?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Blade
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 11:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Κατ'αρχήν...
http://www.animeplanet.gr/forum/topic5541.html&highlight=gundam

Κατά δεύτερον,όλα τα Gundam πάνω κάτω αποτελούν ξαναμασημένη τροφή.Το double 0 είναι το πρώτο που παρακολουθω όσο είναι ongoing και μου φένεται αρκετά βαρετό από άποψη σεναρίου.Αλλά ίσως είχα σχοιματοίσει την ίδια γν;vμη και για το wing αν έβλεπα 1 επισόδειο την εβδομάδα.Εγώ πρoσωπικά αν και fun της σειράς δε πιστευω ότι αξίζει να το βλέπω τώρα.Προτοιμώ να περιμένω να τελειώσει και να το δω όλο μαζί.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Blade στις Τρι Μάρ 11, 2008 12:34 pm, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
anime136
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 11:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: Ξανθη Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
Συμφωνω κ απαφξανω!
Και σαν να μην εφταναν ολα αυτα ειναι και ο κυριος λογος που αργει η season 2 του code geass Twisted Evil
ΠΟΛΥΕΛΑΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 12, 2008 4:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
Eμένα πάλι μου αρέσει πολύ . Ναι το Gundam 00 μπορεί να φαίνεται ότι έχει άχρωμους πρωταγωνιστές αλλά δεν είναι έτσι , όποιος βλέπει τι σειρά ξέρει ότι δεν είναι έτσι .Δείτε λίγο το παρελθόν του Setsuna του πιλότου του Exia . Άφηστε που πιάνει και ζητήματα όπως η τρομοκρατία και τις παρεμβάσεις ισχυρών χωρών σε άλλες , χωρίς να κουράζει ιδιαίτερα . Βάλτε σε αυτά το φοβερό animation και ήχο και τα καλοσχεδιασμένα mobile suits .
Απλά θέλει λίγο χρόνο για να μπείτε στο ζουμί .

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Force Impulse
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 15, 2008 1:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 01 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 131 Τόπος: Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto, gundam seed,seed destiny
An kai dn to ehw dei,mono to prwto episodio kati elege to animation ala opos ta les, fernei ligo hasmurito pragma pou ute gia plaka dn mou erhotan otan evlepa to Gundam Seed (toulahiston gia mena) Smile Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 2:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
egw to protinw polu kalo einai an kai arxise kapos bareta h season ena alla meta ginete polu kalh kai h season 2 einai to apokorhfwma!

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Onigoroshi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 25, 2009 2:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 11 Μάρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Καβάλα Τώρα Βλέπω: to xrono na mi mou ftanei
Από Gundam έχω δει μόνο τα Gundam Seed και το Gundam 00 και πιστεύω ότι το 00 είναι καλύτερο από το Seed. Φυσικά το Seed είχες καλύτερους χαρακτήρες (βλέπε Kira Yamato και Lacus Clyne) αλλά δεν μπορείτε να πείτε ότι και το 00 δεν είχε καλούς χαρακτήρες. Επίσης η δεύτερη σεζόν του 00 είναι πολύ καλύτερη από την πρώτη και το story γίνετε πολύ πιο έντονο και επίσης είχε ένα πολύ καλό τέλος ενώ το Seed και στην πρώτη και στην δεύτερη σεζόν τελειώνει ΠΟΛΥ απότομα και αυτό με χάλασε. Δεν θα συγκρίνω το animation γιατί το 00 είναι πιο καινούριο, το μόνο πρόβλημα που είχε το Seed σε αυτόν τον τομέα ήταν οι πάρα πολλές επαναλαμβανόμενες σκηνές.

Spoiler:
Επίσης πολύ με χάλασε στο Seed όταν ο Kira έκατσε και έχασε από το άλλο το μ********νο στη δεύτερη σεζόν (και άντε να πεις τουλάχιστον ότι τον πολεμούσε και τον νικούσε αργότερα εντάξει, αλλά που. Τουλάχιστον τον ξεπάτωσε (sorry και για το λεξιλόγιό μου αλλά αυτή η ήττα του Κιρα μου είχε κάτσει στο λαιμό όπως και αυτό το μ*******ο που νόμιζε ότι μπορούσε να νικήσει τον Kira) δύο φορές ο Athroun.


Τέσπα δεν έχει και μεγάλη σημασία πια είναι καλύτερη, αφού είναι και οι δύο υπέροχες σειρές. (Είμαι λίγο )
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης