Το ξέρατε ότι usotsuki σημαίνει ψεύτης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Asian Movies & TV Shows    Someday's Dreamers live action movie
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 12, 2009 2:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Tσεκάροντας πληροφορίες στην Wikipedia για την anime σειρά Mahou Tsukai Ni Taisetsu Na Koto ~Natsu No Sora~ που μόλις σήμερα τελείωσα (δείτε πληροφορίες γι' αυτήν στην σχετική καταχώρηση του site ) το μάτι μου έπεσε σε link του ANN για μια αντίστοιχη μεταφορά σε live action ταινία. Η ταινία αυτή βγήκε μόλις τα τέλη Δεκεμβρίου του 2008 στην Ιαπωνία και μπορείτε να διαβάσετε μερικές πληροφορίες γι' αυτήν καθώς και να δείτε το trailer του στο link αυτό . Αν και γενικά είμαι πολύ δύσκολος με τα live action η εν λόγω ταινία μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Περιμένω πως και πως να βγει σε dvd καθώς επίσης να βγει και το αντίστοιχο manga στις ΗΠΑ (η Tokyopop έχει βγάλει ως τώρα τους άλλους δυο τίτλους βασισμένο στο francise Mahou Tsukai Ni Taisetsu Na Koto μετονομάζοντάς τον σε Someday's Dreamers όπως και το anime που ήρθε στις ΗΠΑ από την Geneon).

>Επίσημη Ιστοσελίδα της ταινίας (στα ιαπωνικά)<
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BATZET
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 12, 2009 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: ATHENS Τώρα Βλέπω: ΔΙΑΦΟΡΑ
η αληθεια ειναι, οτι δεν εχω δει το 'Mahou Tsukai Ni Taisetsu Na Koto ~Natsu No Sora~', αλλα η ταινια φαινεται ενδιαφερον. απλα να μην εχει σαν κεντρικη υποθεση ερωτες κλπ. τετοια σεναρια καταστρεφουν αυτου του ειδους τις ταινιες.

_________________
Η ΤΕΧΝΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ, ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης