Το ξέρατε ότι kuni σημαίνει χώρα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Animeetings Και Events    Oι Plastic Tree live στην Ελλάδα στις 14/8/2008
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 7:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kι όμως, δεν σας γελούν τα μάτια σας! Ένα από τα πιο διάσημα j-rock συγκροτήματα, οι Plastic Tree, θα δώσουν live συναυλία στην Αθήνα στις 14 Οκτωβρίου 2008 στο Second Skin (Λεωφόρος Κωνσταντινουπόλεως 78 & Ιερά Οδός, Μετρό Κεραμεικός) στις 21:00.

Πηγές Ανακοίνωσης:
JMusic.gr
Last FM
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Ε ρε τυχεροι...Πείτε τους να έρθουν εδώ Θεσσαλονίκη ! Δεν μπορούμε να κατεβούμε εμείς κάτω λόγω σχολών και τα σχετικά ! Έλεος...τυχεροι ε τυχεροι !!! Mad

Edit by [Aoshi] : Οκ ειπαμε, ελευθερια του λογου, αλλα μη χρησιμοποιουμε και ο,τι λεξεις να ναι. Το "τυχεροι" στη θεση της λογοκρισιας. Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 15, 2008 1:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
H συναυλία ήταν απλά υπέροχη. Φιλοξενούταν σ' ένα σχετικά μικρό μαγαζί τ' οποίο αυτό ήταν θετικό καθώς μπορούσες να ήσουν ακριβώς μπροστά από τους Plastic Tree oι οποίοι έτσι ήταν πιο άμεση επαφή με τον κόσμο (με τους χαιρετισμούς τους, με το να δίνουν τα χέρια τους στο κοινό κ.α.). Αν και κράτησε μόνο δυο ώρες η συναυλία (πέριμενα τουλάχιστον κανά τρίωρο) τουλάχιστον ήταν γεμάτη ενέργεια παρασύροντας συνεχώς το κοινό μέχρι το τέλος. Είχαμε και τον τυχεράκια τον Gio που τσάκωσε και μια μπακέτα από τον ντράμμερ τους. Εντωμεταξύ, το εισιτήριο σε άλλες χώρες κόστιζε πιο ακριβά απ' ότι στην Ελλάδα που κόστιζε 20 ευρώ (γελάω για όσους έδωσαν 100 ευρώ για να δουν την γριέντζω την Μαντόνα). Περιμένω να δω το οπτικοακουστικό υλικό από το επιτελείο του Jmusic.gr. Φαντάζομαι θα παίζει και καμιά σχετική συνεύντεξη Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Erekutoron
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 15, 2008 1:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 0 Τόπος: Ηλιουπολη Τώρα Βλέπω: Dragonball z,Konjiki no bell,bleach,naruto
Απλα τελεια...εγω επειδη ειμαι λιγο ντροπαλος και ηταν η πρωτη συναυλια μου.....λοιπον θα πω οτι με παρεσυραν και εμενα....τελεια ηταν...χαρηκα παρα πολυ που πηγα.....ο τραγουδιστης καθε λιγο και λιγακη ανεβαζε το ηθικο...και το κοινο ξεσηκωνοταν....μια χαρα.Το συγκροτημα ειπαν οτι εμεινε πολυ ευχαριστημενο και οτι :WE WILL COME BACK!!!

_________________
Zettai Yurusanai!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 15, 2008 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
Erekutoron έγραψε:
Απλα τελεια...εγω επειδη ειμαι λιγο ντροπαλος και ηταν η πρωτη συναυλια μου.....λοιπον θα πω οτι με παρεσυραν και εμενα....τελεια ηταν...χαρηκα παρα πολυ που πηγα.....ο τραγουδιστης καθε λιγο και λιγακη ανεβαζε το ηθικο...και το κοινο ξεσηκωνοταν....μια χαρα.Το συγκροτημα ειπαν οτι εμεινε πολυ ευχαριστημενο και οτι :WE WILL COME BACK!!!


lol, δεν εισαι ο μονος φιλε!!! και για μενα ηταν η πρωτη συναυλια ever και μπορω να πω οτι το καταχαρηκα!!!παραλιγο να πιασω και γω μια μπακετα αλλα την τελευταια στιγμη μπηκε μπροστα μου μια #$#@%#@!# και την αρπαξε!!! τεσπα, κακα τα ψεμματα, παρ ολο που δεν ειμαι ανθρωπος που ουρλιαζω και οριομαι σε τετοιες καταστασεις, χθες με πονεσε ο λαιμος μου (και τα ποδια μου!!!! Laughing Laughing Laughing )!! τωρα ελπιζω να κρατησουν την απειλη τους...εεεε, ηθελα υποσχεση ( Shocked Laughing Laughing ) και να μας ξαναρθουν!!!

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 18, 2008 1:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Τα παλικαρια εδωσαν ρεστα. Η κοντινη επαφη με το κοινο και η συνεχης ζωντανια τους κρατησαν το live σε ανεβασμενα επιπεδα! Ο τραγουδιστης μετα απο λιγο παντως μου φανηκε σαν να κουραζεται, και δεν μπορουσε να κρατησει τα πριμα του φωνητικα πολυ καλα αλλα του δινω πασο λογω κουρασης. Επισης ο εξοπλισμος του χωρου δεν αρμοζε για τη μουσικη που παιζαν μιας και χρειαζοταν πιο καθαρος ηχος. Αλλα οπως και να χει ηταν μια παρα πολυ καλη εμφανιση και απο τις πιο σημαντικες.
Ελπιζω αυτο να ειναι η αφορμη ωστε να δουμε κι αλλα συγκοτηματα απο τη μαμα japone αλλα πανω απολα ελπιζω να τους ξαναδουμε συντομα.

Gambare PuraTori!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RosenRed
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 27, 2008 3:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 27
Το πρώτο πράγμα που έκαναν μόλις γύρισαν στο ξενοδοχειο, μετά τη συναυλία πάντως, ήταν να γράψουν στο blog τους Razz

_________________
Deep Into The Rabbit Hole...
Irony Mode
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης