Το ξέρατε ότι gomen σημαίνει συγνώμη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Higurashi no naku koro ni Kai
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 1:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
Λοιπόν χτες είδα και το τελευταιο επεισοδιο της δευτερης season αυτου του anime και θα θελα να συζητήσω με όποιον το έχει δει κάποιες απορίες που μου δημιουργήθηκαν. Θα τις τοποθετήσω σε spoiler tag για ευνοητους λόγους

Spoiler:
Τελικά σε τι οφείλεται το Hinamizawa syndrome ???οφειλεται οντως σε κάποιους εξωγήινους οπως εχει ειπωθεί στο πρώτο επεισόδιο?? Για ποιο λόγο η rika έχει υποστει αυτο το μαρτύριο των διαφορετικών κόσμων??Όταν τελικά βλέπουμε την rika μεγάλη μήπως πια έχει αποκτήσει την δυναμη να ελέγχει το χρόνο??αυτά έχω να ρωτήσω. Σε γενικές γραμμές ικανοποιήθηκα απο την λύση του μυστηρίου αλλά περίμενα καλύτερο τέλος....Αντε να δούμε την τρίτη season

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 5:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Με έψησες να το δω...Είδα το μικρό spoiler που μου φάνηκε σαν review !

Πως λέγονται οι seasons ?για να μην τα κάνω μαντάρα με τα μπερδέματα ρωτάω και για να μπορέσω να τα βρω σε torrents...Ευχαριστώ πολύ !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 10:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
ααααα! κακο παιδι μη κανεις auto spoiler χαχαχαχαχα!!! λοιπόν η πρωτη season λεγεται higurashi no naku koro ni και η δευτερη higurashi no naku koro ni kai. Ουσιαστικά η πρώτη είναι τα αναπαντητα ερωτηματα και η δευτερη οι λύσεις. Δες την πρώτη season με προσοχη, κρατα σημειώσεις εν αναγκη. Τωρα περιμένουμε και μια τρίτη season που δεν εχω καταλαβει σε τι θα αναφέρεται higurashi no naku koro ni rei

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 12:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ευχαριστώ πολύ ! χαχαχα !

Θα τα κατεβάσω λιαν συντόμως αυτά !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
evelinxouz έγραψε:
Λοιπόν χτες είδα και το τελευταιο επεισοδιο της δευτερης season αυτου του anime και θα θελα να συζητήσω με όποιον το έχει δει κάποιες απορίες που μου δημιουργήθηκαν. Θα τις τοποθετήσω σε spoiler tag για ευνοητους λόγους

WARNING GIGANDO SPOILER DON"T OPEN!!!!!
Spoiler:
Τελικά σε τι οφείλεται το Hinamizawa syndrome ???--->Ανεφερε καπιο ειδος μανιταρι το οποιο επιρεαζει το νευρικο συστημα.

Για ποιο λόγο η rika έχει υποστει αυτο το μαρτύριο των διαφορετικών κόσμων??---> H rika υποτηθετε οτι ειναι η μετανσαρκοση του/της Oyashiro-sama. Εχει κατι σαν "μυροδια" που οσοι ειναι γυρο της δεν επιρεαζοντε απο τον Ιο. Ετσι η γκομενα που ηθελε τον Ιο για βιολογικο οπλο και να αποδιξει την θεωρια του παππου της επρεπε να την σκοτοσει. Το μαρτυριο το τραβαει γιατι ηθελε να βρει ληση στο μυστιριο και να σταματιση τον θανατο του χωριου και των φιλων της.

Όταν τελικά βλέπουμε την rika μεγάλη μήπως πια έχει αποκτήσει την δυναμη να ελέγχει το χρόνο??---> Ε, αφου ειναι η μετανσαρκοση Oyashiro-sama.

Αν καπιος εχει κατι αλλο να πει ας το πει.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ponder_Stibbons
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 1:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 209 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Madoka, Index S2, Korean Zombie Desk Car, Beelzebub, Gosick, Star Driver
http://animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?p=106867#106867

Αυτά τα έγραψα πρίν απο καιρό, οπότε μπορεί να έκανα κανένα λάθος, και το Umineko νομίζω οτι δεν έχει τελειώσει ακόμα, αλλα δε γενικές γραμμές υπάρχουν αυτές οι θεωρίες.

_________________
Ridalnae ture inferiare manaf,
presia briyante enclone anw sol ciel.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 12, 2008 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Εφόσον υπάρχει ήδη thread για το anime αυτό, το παρών τρώει κλείδωμα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης