Το ξέρατε ότι aoi σημαίνει μπλε;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Psyren Manga
L's legacy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 07, 2008 9:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: United Kingdom Τώρα Βλέπω: Μολις τελειωσα το Wolf's Rain-Φοβερο-
"Η ιστορια ακολουθει την ζωη του Yoshina Ageha ενος μαθητη Λυκειου οπου λυνει καθε προβλημα που εχεις με αντιτιμο 10000 yen. Μια μερα οταν γυριζε σπιτι χτυπαει ενα καρτοτηλεφωνο και οταν απανταει το μονο που μπορει να ακουσει ειανι η ιδια του η φωνη.Απο αυτο το γεγονος η ζωη του αλλαζει μεσα απο μια σειρα γεγονοτων και αθτοσ βρισκεται πια σε μια νεα διασταση"
Ενα σχετικα νεο manga (29 chapters εχουν βγει μεχρι τωρα) το οποιο ξεκινησα πριν 4 μερες να διαβαζω!Παρα πολυ καλο.Αν και σε καποια σημεια εχω την εντυπωση οτι θυμιζει bleach δεν το χαλαει καθολου!Πιστευω οτι μπορει να παρει την σκυταλη απο τα τρια μεγαλα ongoing manga αυτη τη στιγμη...Οσοι θελετε ενα καλο shounen νομιζω ειναι οτι πρεπει!
Psyren λοιπον [/list][/b] ειναι η πρωτη μου προσπαθεια να παρουσιασω κατι οποτε δειξτε λιγο ελεος!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 08, 2008 3:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
Vgainoun tosa kainourgia manga Confused dn ksero poio na protodiavaso kai ola fenontai toso teleia,opos afto

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spahar
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 11, 2008 2:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 129
Έχω διαβάσει τα 16 πρώτα chapters και μπορώ να πω ότι μου αρέσει αρκετά. Μετά τα 7 πρώτα έγινε αρκετά ενδιαφέρον, λογικά στη συνέχεια που θα δωθούν και άλλες πληροφορίες σχετικά με τη πλοκή θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

Σήμερα βγήκε το 30ο chapter. Τελικά μου αρέσει αρκετά το manga και ακόμα είναι στην αρχή.

Edit by [Aoshi] : Τα 2 τελευταια posts συγχωνευτηκαν. Να ξερεις, οτι πρεπει να χρησιμοποιεις την επιλογη Επεξεργασια που βρισκεται πανω-δεξια απο καθε post για να αποφευχθουν τα double post....z0r. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 20, 2008 6:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
πολυ καλο μανγκα κ προβλεπονται πολυ καλες μαχες πιστευω!!!
Spoiler:
αντε να δουμε ο ageha ποτε θα καταφερει να κοντρολαρει το melchsee's door για να γουσταρουμε λιγο

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
L's legacy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: United Kingdom Τώρα Βλέπω: Μολις τελειωσα το Wolf's Rain-Φοβερο-
Spoiler:
E πιστευω τωρα που τελειωσε την προπονηση του στο σπιτι της γιαγιας θα εχει μαθει το burst οποτς θα μπορει μαλλον να ελεγχει καπως to melschess door . Εγω περιμενω να δω εαν θα δωσει στην matsuri ο Psyren την καρτα...

Σε γενικες γραμμες εξελισσεται πολυ ωραια το manga και εχω φτασει να το περιμενω καθε βδομαδα φανατικα σε ιδιο επιπεδο με Bleach και one piece!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
spahar
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 21, 2008 12:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 129
Και εμένα είναι πλέον ένα από τα manga που παρακολουθώ, θα ψηνόμουνα να δω και μια anime έκδοση, αλλά με 31 chapters θα είναι ακόμα νωρίς.

Spoiler:
Άντε να δούμε τι κατάφερε ο Ageha. Επίσης γιατί έσκασε μύτη στο τέλος ο Nemesis Q και τι ήταν η κάρτα που δείχνει? Είναι την τύπισα που έχει τελειώσει το παιχνίδι άραγε? Την πάω πάρα πολύ αυτή.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
L's legacy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 21, 2008 3:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: United Kingdom Τώρα Βλέπω: Μολις τελειωσα το Wolf's Rain-Φοβερο-
Και εγω θα ηθελα να το δω σε anime αλλα οπως ειπες spahar ειναι ακομα πολυ νωρις σε δυο χρονια ισως να το κανουνε γιατι οπως το κοβω μαλλον θα κρατησει πολυ!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Black_jack
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 5:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 11 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 284 Τόπος: Hrakleio(krhths) Τώρα Βλέπω: diafora
oraio fenetai..kai exei pari oraia tropi i istoria tou...ante na doume pos tha e3elixthi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 8:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Εχoντας φτασει μεχρι το τελευταιο chapter ας πω κι εγω την αποψη μου.

Η αρχη ηταν επικη...απλα! Η εισαγωγη, οι χαρακτηρες, η εξελιξη, ολα ειχαν απιστευτη δυνατοτητα και ειχαν πολλα υποσχομενα...
Τωρα στα chapter 50+ το manga επεσε στην παγιδα του generic shounen. Μαχες, powerleveling, etc. και ποτε ποτε ξανανεβαινει με καποια plot twists. Ελπιζω να φτιαξει στη συνεχεια γιατι εχει ακομα δυνατοτητες...

Επισης...
Spoiler:
Τι στο διαολο σκεφτοταν ο mangaka και αποκαλυψε σχεδον ολη την αληθεια για τον nemesis Q τοσο νωρις!??! ffs επρεπε να περιμενει ακομα πολυ imo...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης