Το ξέρατε ότι taka σημαίνει γεράκι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 2 από 8
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Υπαρχει πραγματικη φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων???




Υπρχει πραγματικη φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας???

ναι
54%
 54%  [ 26 ]
οχι
45%
 45%  [ 22 ]

Σύνολο Ψήφων : 48


GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 26, 2008 11:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Cougar έγραψε:
Ναι υπάρχει, αρκεί να είναι και οι δύο ώριμοι και να ξέρουν τι θέλουν.

Οταν λες ωριμοι τι εννο'ι'ς? Σαν χαρακτηρες ή σαν γερόντια?

Δεν μπορεις να το πεις για εφηβους ( 13-18 ) το ιδιο. Ναι?

Οι παιδικοι φιλοι βλεπονται σαν φιλοι μεχρι ποτε? Αν κανει μια σοβαρη σχεση, ενας απ' τους δυο, που καταληγη σε γαμο, πως θα εσθανονται? Εφημερη χαρα την ωρα που θα πετανε τα στραγαλια?
Α, ναι. Θα τον/την επιλεξουν για κουμπαρια γιατι ειναι καλητεροι φιλοι. Θα ειναι το ιδιο οπως πρωτα?
Ωριμη φιλια ισος...

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
[
Παράθεση:
Αν σε σεβεται πραγματικα θα σε σκεφτει. Αν οχι...
Δεν καταλαβαίνω γιατι αν μια Φίλη σου βγει μαζί σου ντυμένη προκλητικα ειναι κατακριταίο Οσο για το αν μπορεις να είσαι φίλος με μια που σου αρέσει σκέψου το καλύτερα... Οταν μετα απο κανα παρτυ, θα κάθεστε αγκαλιά ετσι για πλάκα. Kαι οι δυο θα είστε φτιαγμενοι μεχρι... (αν της αρέσεις) και ξερεις πια ειναι η πλακα; αν "σεβαστείς την φιλία σας".. θα σε θεωρείσει "μ...κα" και θα δεις αλλαγή στην συμπεριφορά της. (έχει γίνει) Εν τελη.. Πιστεύω πως πρεπει να κανουμε όπως νοιώθουμε.. και αν γίνει κακό έγινε.. τουλαχιστον ήσουν ειλικρινης και με αυτην και με τον εαυτό σου.. και γιατι αυτο? Γιατι αν δεν κανεις κατι εσύ θα χασεις την ευκαιρία και μετα δεν θα είναι ωραίο Αυτο αν σου αρέσει.. Αν οχι δεν υπαρχει λόγος για ολα αυτά... Έτσι κι αλλιώς και οι ρόλοι να αντιστραφούν.. το ίδιο ισχύει i guesses..... Confused Cool Laughing Wink Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 2:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει φιλία.Μετά από τις βλακείες που κάνανε οι δολοφόνοι και οι παιδεραστές οι κοπέλες είναι πολύ υπερπροστατευτικές και έχουν αρχίσει να μισούν σαν "ψηλομύτες" τους άντρες.

Αμά δεν έχεις καμία να σε καταλαβαίνει γιαυτό που είσαι τότε είναι να ΤΗΝ ΜΙΣΕΙΣ !
Αμά δεις κάποια που της αρέσει κάποιος μόνο εξωτερικά και όχι εσωτερικά αυτο τις χαρακτηρίζει...[censored...] και "ψηλομύτες".

Με λίγα λόγια αυτές δεν ξέρουν τι θέλουν και δεν ξέρουν να αγαπούν κανέναν.Το μόνο που θέλουν είναι λίγο σεξ και τίποτα άλλο.Το έχουν δείξει μάλιστα και στο Alpha σε μία εκπομπή που μιλούσαν για τα ζευγάρια πάντος ηλικίας που χώριζαν ή και τσακώνονταν.

Αν δεν αλλάξουν μυαλό οι κοπέλες και δεν σεβαστούν τους άντρες που είναι μόνοι τους και πάνε και κάνουν σχέση με τους "φουσκωτούς" νταήδες, η φύση θα χαλάσει.Και κυριοτέρως αν αγαπούν την ζωούλα τους να μείνουν μακριά από τέτοιους φουσκωτούς.

Και πάνω από όλα αν δεν σταματήσουν οι άντρες τις βλακείες που έκανε ο Δανός Μουρατίδης και ο άλλος που σκότωσε τις γυναίκες επειδή μισούσε την μάνα του, τότε πάει τελείωσε.

Από τα παραπάνω είναι προφανές ότι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ τους.Δεν θέλω να σας προσβάλω αλλά αυτά έχω μάθει πια σε όλην μου την ζωή.Έτσι έχουν τα πράγματα.

Edit by [Aoshi] :
Λογοκρισια...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 2:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
Δεν υπερβάλλεις λίγο? Αν δεις τα πράγμματα πιο θετικά θα καταλάβεις οτι τραιριάζεις με το 60% των γυναικών που γνωρίζεις, αρκει να ασχοληθέις λιγο μαζί τους..,. και οχι δεν φταίνε οι δολοφόνοι...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ami
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 9:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ ενός άντρα και μίας γυναίκας. Αυτό που ίσως μπερδέυει είναι η διάρκεια, δηλαδή δεν εξασφαλίζεται το "για πάντα"(και που εξασφαλίζεται θα μου πείτε...). ΟΚ δεν μιλάω για φιλίες 3 μηνών ας πούμε, γιατί όλοι καταλαβαίνουμε ότι πρόκειται για κάτι που απλά δεν έκατσε και όταν χαθεί ο ενθουσιασμός τελειώνει και η φιλία. Γιατί όσο να είναι, όταν είσαι με κάποιον πολλές ώρες την ημέρα και περνάς καλά, μπορεί να έρθει κάποια στιγμή η ώρα να περάσει από το φιλικό στο ερωτικό η φάση, που και πάλι δεν είναι ποτέ σίγουρο. Το σίγουρο είναι ότι έχει φοβερό ενδιαφέρον, ότι δεν ταιριάζουν σε όλους τετοιες φιλίες και πάντα είναι θέμα επιλογών. Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 9:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
elissaios έγραψε:
firestone έγραψε:
ναι πιστευω στην φιλια αναλογα ομως πως θα ξεκινησετε την γνωριμια σας


+1
Μεγάλο πράγμα το ξεκίνημα. Όλα αποφασίζονται από εκεί (αυτό να το ακούν πολλοί όταν φλερτάρουν).



Αρκεί να μη πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος..Δηλαδή να βλεπεις κάποια ερωτικά και να καταλείξεις για εκείνη φίλος ή το αντίστοφο... Τότε ξεκινάνε όλα τα δύσκολα...

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 10:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
SuperGohanssj4 έγραψε:
elissaios έγραψε:
firestone έγραψε:
ναι πιστευω στην φιλια αναλογα ομως πως θα ξεκινησετε την γνωριμια σας


+1
Μεγάλο πράγμα το ξεκίνημα. Όλα αποφασίζονται από εκεί (αυτό να το ακούν πολλοί όταν φλερτάρουν).



Αρκεί να μη πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος..Δηλαδή να βλεπεις κάποια ερωτικά και να καταλείξεις για εκείνη φίλος ή το αντίστοφο... Τότε ξεκινάνε όλα τα δύσκολα...


.............................................
αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alas
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 4:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 13 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 80 Τόπος: Κάπου κοντά στην Πάτρα
Φυσικά και πιστεύω πως υπάρχει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας, ας υπάρχει και έλξη μεταξύ τους so what; Αναιρεί ο έρωτας μια αληθινή φιλία; Δεν νομίζω. Άλλωστε ας το πάμε και στο άλλο άκρο δεν έχεις ακούσει ποτέ για fuck-buddies;
Εγώ εκεί που έχω τις αμφιβολίες μου για το αν υπάρχει φιλία είναι μεταξύ γυναίκας και γυναίκας.... Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 5:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Alas έγραψε:
Φυσικά και πιστεύω πως υπάρχει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας, ας υπάρχει και έλξη μεταξύ τους so what; Αναιρεί ο έρωτας μια αληθινή φιλία; Δεν νομίζω. Άλλωστε ας το πάμε και στο άλλο άκρο δεν έχεις ακούσει ποτέ για fuck-buddies;
Εγώ εκεί που έχω τις αμφιβολίες μου για το αν υπάρχει φιλία είναι μεταξύ γυναίκας και γυναίκας.... Rolling Eyes

Ετσι εννωεις τη φιλια μεταξύ άντρα και γυναίκας? fuck-buddies?

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alas
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 5:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 13 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 80 Τόπος: Κάπου κοντά στην Πάτρα
GT4md έγραψε:
Ετσι εννωεις τη φιλια μεταξύ άντρα και γυναίκας? fuck-buddies?
Όχι την φιλία την εννοώ ως ειλικρινές ενδιαφέρον του ενός για την ευτυχία του άλλου συνοδευόμενη απο την επιθυμία να περνάνε χρόνο μαζί και μια μεταξύ τους εγγύτητα.
Δεν μπορούν δυο άνθρωποι αντίθετου φύλου έστω και αν υπάρχει μεταξύ τους έλξη να μοιράζονται τέτοια αισθήματα; Και αν τα μοιράζονται παύει να είναι φιλία επειδή ερωτεύτηταν; Ακόμα και fuck-buddies να είναι δεν μπορούν να είναι ταυτόχρονα και φίλοι;

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 5:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Alas έγραψε:
GT4md έγραψε:
Ετσι εννωεις τη φιλια μεταξύ άντρα και γυναίκας? fuck-buddies?
Όχι την φιλία την εννοώ ως ειλικρινές ενδιαφέρον του ενός για την ευτυχία του άλλου συνοδευόμενη απο την επιθυμία να περνάνε χρόνο μαζί και μια μεταξύ τους εγγύτητα.
Δεν μπορούν δυο άνθρωποι αντίθετου φύλου έστω και αν υπάρχει μεταξύ τους έλξη να μοιράζονται τέτοια αισθήματα; Και αν τα μοιράζονται παύει να είναι φιλία επειδή ερωτεύτηταν; Ακόμα και fuck-buddies να είναι δεν μπορούν να είναι ταυτόχρονα και φίλοι;

Εδω ειμαι 101% σύμφωνος

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hitsugaya
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 27, 2008 7:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: Athina Τώρα Βλέπω: Polla kai diafora
Α ρε Zaraki με τα θέματα σου!!!!Πιστεύω πως δύσκολα υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας....Πάντα κάτι θα υπάρχει από πίσω....Ακόμα και αν αυτή η φιλία είναι από τα παιδικά μας χρόνια και πάλι θα οδηγηθεί αναγκαστικά στο ερωτικό αργά η γρήγορα....Και αυτό είναι και το λογικό....είναι 2 διαφορετικά φύλα που πάντα θα υπάρχει έλξη μεταξύ τους....Παρόλα αυτά έχω αρκετές φίλες αν και όπως είναι και το λογικό αρχίσαμε να ξεκόβουμε με τον καιρό....Τώρα αν έβγαινα με μια φίλη μου που ήταν προκλητικά ντυμένη δεν θα με χάλαγε γτ θα με ήμουν μαζί με μία ωραία κοπέλα αλλά μέχρι εκεί....

_________________
Sit Upon The Frozen Heaven,Hyourinmaru!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 28, 2008 10:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Παιδια τα παντα ειναι σχετικα.. Υπαρχουν και αρκετες περιπτωσεις που πχ καθεσαι με μια φιλη σου αγκαλια οπως θα ησουνα με την κοπελα σου..η οταν εισαι σε πολυ γλυκια φαση με την φιλη σου δεν ειναι σα να τα εχετε??? Τα ορια μεταξυ φιλιας και σχεσης ειναι πολυ λεπτα κ ολοι μας εχουμε νοιωσει διαφορετικα για καποια φιλη καποτε..

Ισως μαλιστα μερικες φορες ειναι και λογικο να μας αρεσει μια φιλη μας και να καταληγει σε σχεση διοτι μεσα απο τη φιλια γνωριζεις καποιον καλυτερα και πιο χαλαρα και ετσι ξρεις τα ''χουγια του'' και ειναι καλυτερα..

Τις περισσοτερες φορες μαλιστα ο αντρας κανει την πρωτη κινηση διοτι απο τη φυση μας ειμαστε πιο δια Rolling Eyes Razz χυτικοι...

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
roronoa zoro!
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 29, 2008 9:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 656
dn pisteuw oti uparxei filia meta3u enos antra k mia gunaikas...ektos apo elaxistes e3aireseis
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alas
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 29, 2008 11:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 13 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 80 Τόπος: Κάπου κοντά στην Πάτρα
roronoa zoro! έγραψε:
ektos apo elaxistes e3aireseis
Άρα πιστεύεις ότι υπάρχει. Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 8
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης