Το ξέρατε ότι taiyou σημαίνει ήλιος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    O Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 1:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
H τρίτη κινηματογραφικήταινία του Αστερίξ βασισμένη σε ένα από τα πιο δημοφιλείς τεύχη του κάνει πρεμίερα στις ελληνικές αίθουσες στις 31 Ιανουαρίου του 2008.

Λίγες πληροφορίες για την ταινία : http://www.cinemanews.gr/v5/news.php?n=5150

Kι ένα από τα trailer του στο YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=AcStWv7mRfs


Περιμένω πως και πως να την δω κι ας ξέρω ότι θα είναι ψιλομούφα όπως οι άλλες δυο ταινίες. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 1:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
emena mou aresan oi 2 proigoumenes tainies pantws ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 1:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
noname έγραψε:
emena mou aresan oi 2 proigoumenes tainies pantws ^^


+1


Αν και δεν μου άρεσε που το ρόλο του Asterix δεν θα τον υποδηθεί ο Christian Clavier στο 3....τουλάχιστον θα δούμε πάλι τον Depardieu(όπως και αν γράφεται το όνομά του....)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 10:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
Oraies oi dyo proigoumenes alla poly me xalase o kainourgios asterix!!!Elpizo n maresei giati fenetai kali

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 12:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
kai emena den moy arese h allagh ston asterix alla ua dv thn tainia kai blepoyme pantvs oi dyo prohgoymenes htan jekardistikes Laughing

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 5:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
o kainourios asterix einai xalia k apo ena trailer pou eixa dei ston kinimatografo......den sikono k poli psila ton pixi se autin tin tainia......

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 9:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
ο νεος αστεριξ δε μου γεμιζει το ματι. παντως οι προηγουμενες ταινιες δεν ηταν και χαλια. εγω που εχω ολα τα κομικ ειδα οτι ηταν πολυ πιστοι.

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2008 10:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Όντως ο νέος Asterix ούτε και εμένα μου πολυάρεσε. Με την πρώτη ταινία είχα ξενερώσει αφάνταστα. Επειδή είμαι φανατικός fan του Asterix μου φάνηκε η ταινία πολύ υπερβολική σε σχέση με αυτά που μας έχει συνιθήσει το comic. Αντίθετα η δεύτερη με θέμα το "Επιχείρηση Κλεοπάτρα" έφτανε πιο πολύ το feeling του comic και μου άρεσε περισσότερο
Spoiler:
Έπαιζε και η Belluci


Όσο για την τρίτη ταινία είδα στο trailer κάποια πράγματα από το comic και μου άρεσε, μόνο ο καινούριος Asterix με χάλασε κάπως.. ίσως λόγω συνήθειας.. Πάντως διάλαξαν ωραίο θέμα!

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 2:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Σαν καφρος ειναι ο νεος αστεριξ οτι θα την δω παντως θα την δω

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 5:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
episis san mega fan tou Asterix, xerw ola ta komix ap exw....kai mporw na po oti apo tis skines pou eida mono pistoi den einai!!!!

pou kollane oi armatodromies k o Broutos stous olimpiakous agwnes den exw katalavei akomi.....

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 9:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Σαν φανατικός fan του Asterix(όλα τα comic τα έχω διαβάσει δεκάδες φορές) μπορώ να πω ότι η δεύτερη ταινία έχει πιάσει περισσότερο το στυλ του comic. Παρ'όλα αυτά μου άρεσε και το πρώτο. Τώρα για το 3.... θα το δω και θα σας πω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 9:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Και εγώ μια από τα ίδια με το Αστερίξ.Έχω διαβάσει ΟΛΑ τα κόμιξ του εκτός από το [1.Ο Αγώνας των αρχηγών] το οποίο δεν το έβρισκα πουθενά(!) , και ένα άλλο με τίτλο [Αστερίξ ο Γαλάτης] το οποίο διάβασα 10 σελίδες και το άφησα επειδή τα σχέδια τψν χαρακτήρων ήταν τελείως μα τελείως διαφορετικά από τα υπόλοιπα.Πιθανόν να πήγε δοκιμαστικά νέος σχεδιαστής,ποιος ξέρεις..


Τώρα για τις ταινίες , να πω την αμαρτία μου από την πρώτη έχω δει ελάχιστα κομμάτια και από την δεύτερη πάλι πολύ λίγα.
Ο λόγος είναι απλός.. δεν έτυχε!

Τώρα με την πρώτη ευκαιρία όμως θα πάω να τα νοικιάσω και τα δύο και ΙΣΩΣ να δω και την τρίτη ταινία, αν και μάλλον θα την δω σε dvd.
Στον κινηματογράφο θέλω να βλέπω μόνο ταινίες που έχουν βρουμ-βρουμ,μπαμ-μπουμ και τέτοια τρομερά ηχητικά εφέ.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 9:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
kabez έγραψε:
Και εγώ μια από τα ίδια με το Αστερίξ.Έχω διαβάσει ΟΛΑ τα κόμιξ του εκτός από το [1.Ο Αγώνας των αρχηγών] το οποίο δεν το έβρισκα πουθενά(!) , και ένα άλλο με τίτλο [Αστερίξ ο Γαλάτης] το οποίο διάβασα 10 σελίδες και το άφησα επειδή τα σχέδια τψν χαρακτήρων ήταν τελείως μα τελείως διαφορετικά από τα υπόλοιπα.Πιθανόν να πήγε δοκιμαστικά νέος σχεδιαστής,ποιος ξέρεις..


Τώρα για τις ταινίες , να πω την αμαρτία μου από την πρώτη έχω δει ελάχιστα κομμάτια και από την δεύτερη πάλι πολύ λίγα.
Ο λόγος είναι απλός.. δεν έτυχε!

Τώρα με την πρώτη ευκαιρία όμως θα πάω να τα νοικιάσω και τα δύο και ΙΣΩΣ να δω και την τρίτη ταινία, αν και μάλλον θα την δω σε dvd.
Στον κινηματογράφο θέλω να βλέπω μόνο ταινίες που έχουν βρουμ-βρουμ,μπαμ-μπουμ και τέτοια τρομερά ηχητικά εφέ.


na ta deis,na ta deis.....

to 2 eidika htan poli petiximeno Smile

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 28, 2008 12:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Vegetasmate έγραψε:
kabez έγραψε:
Και εγώ μια από τα ίδια με το Αστερίξ.Έχω διαβάσει ΟΛΑ τα κόμιξ του εκτός από το [1.Ο Αγώνας των αρχηγών] το οποίο δεν το έβρισκα πουθενά(!) , και ένα άλλο με τίτλο [Αστερίξ ο Γαλάτης] το οποίο διάβασα 10 σελίδες και το άφησα επειδή τα σχέδια τψν χαρακτήρων ήταν τελείως μα τελείως διαφορετικά από τα υπόλοιπα.Πιθανόν να πήγε δοκιμαστικά νέος σχεδιαστής,ποιος ξέρεις..


Τώρα για τις ταινίες , να πω την αμαρτία μου από την πρώτη έχω δει ελάχιστα κομμάτια και από την δεύτερη πάλι πολύ λίγα.
Ο λόγος είναι απλός.. δεν έτυχε!

Τώρα με την πρώτη ευκαιρία όμως θα πάω να τα νοικιάσω και τα δύο και ΙΣΩΣ να δω και την τρίτη ταινία, αν και μάλλον θα την δω σε dvd.
Στον κινηματογράφο θέλω να βλέπω μόνο ταινίες που έχουν βρουμ-βρουμ,μπαμ-μπουμ και τέτοια τρομερά ηχητικά εφέ.


na ta deis,na ta deis.....

to 2 eidika htan poli petiximeno Smile


Και τα 2 ειναι πολυ καλα, αλλα το δευτερο που εχει διαφορετικο σχεδιασμο που ειπες εχει πολυ γελιο. Μην αφηνεις τον σχεδιασμο να σου αποσπασει την προσοχη. Οι ατακες ειναι που μετρανε! Razz

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Teachan
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 28, 2008 12:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 09 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 120 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη... και πάντα αυτή θα βλέπω, αλλιώς πώς να απαντάω; Οπότε, μη ρωτάτε!
Τί;;;;;;;;;;; Δεν έχει Clavier;;;; Για σας παρακαλώ, ποιός μπορεί ποτέ να αντικαταστήσει αυτόν τον ΘΕΟ;;; Mad

Αλλά επειδή τα κόμικ του Gossiny έιναι αριστουργήματα, κομμάτια να γίνει, θα πάω.


kabez, αν είσαι Θεσσαλονίκη, σου δίνω εγώ το 'Ο Αγώνας των Αρχηγών'. (Δανεικό, γιατί είναι πρώτη έκδοση από τον καιρό που η μαμά μου ήταν φοιτήτρια) Στείλε μήνυμα!

Και το 'Ο Αστερίξ ο Γαλάτης' είναι ΤΟ κομικ! Gossiny FTW!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης