Το ξέρατε ότι ashi σημαίνει πόδι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 2 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    ONE PIECE WITH GREEK SUBS!(EP32 is out, 1st movie is out)
morths
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 12:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Rhodes, GREECE Τώρα Βλέπω: One Piece
Thnx! Θα το προσέξουμε από το επόμενο επεισόδιο!!!







Θετικά σχόλια θα μας βοηθήσουν να συνεχίσουμε με περισσότερη όρεξη, αρνητικά πάλι θα μας βοηθήσουν να διορθώσουμε τα λάθη μας!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 3:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
eiste apla theoi!koryfaioi epitelous thxzzzz

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Gaara
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 4:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 34 Τώρα Βλέπω: Naruto shippuden, Monster
Καταρχάς μπράβο για τη γενναία πρωτοβουλία και συγχαρητήρια για το πρώτο επεισόδιο...ελπίζω να συνεχίσετε!
Μια καλή ευκαιρία να τα ξαναδώ!!
Μια ερώτηση (από περιέργεια):Η μετάφραση γίνεται από τα γιαπωνέζικα ή από τα αγγλικά;
Μια πρόταση (καλοπροαίρετη): Να χρησιμοποιηθεί άλλη γραμματοσειρά όπως η Comics San MS, που κατά τη γνώμη μου θα δώσει πιο όμορφο αποτέλεσμα. Δε ξέρω τι πιστεύουν οι υπόλοιποι...

Όσων αφορά τα raws απ? ότι κοίταξα η καλύτερη λύση (μάλλον και η μόνη) φαίνεται να είναι το http://forums.darkside-raws.net όπως πρότεινε και ο sammys. δεν έχει πολλούς seeders είναι η αλήθεια, εγώ έχω βάλει δοκιμαστικά το torrent 1-20 και complete sources υπάρχουν μόνο για τα 6 πρώτα αλλά έχει request section για reseed το forum και όλο και κάποιος θα σας ακούσει...

Καλή συνέχεια!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
morths
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 5:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Rhodes, GREECE Τώρα Βλέπω: One Piece
Η μετάφραση γίνεται κυρίως από τα αγγλικά με τη βοήθεια των αγγλικών υποτίτλων που ήδη έχουν βγάλει οι #KAIZOKU-FANSUBS αλλά όπου υπάρχουν αμφιβολίες γίνεται κατευθείαν από τα ιαπωνικά αφού το άλλο το παιδί γνωρίζει λίγο (σε βαθμο που να τα βγάζει πέρα)! Οσο για την γραμματοσειρά ήδη την αλλάξαμε σε Comic Sans (δηλ όπως ακριβώς βρέπετε τα γράμματα στην εισαγωγή)! Επιπλέον θα προσέξουμε και το θέμα του περιορισμου σε ορισμένα σημεία των γραμμών των υποτίτλων από τρεις σε δύο.

Φυσικά στο τραγούδι τέλους του επεισοδίου και κάθε επεισοδίου ευχαριστούμε τους
#KAIZOKU-FANSUBS για την κυριολεκτικά άριστη μεταφρασή τους!




Θετικά σχόλια θα μας βοηθήσουν να συνεχίσουμε με περισσότερη όρεξη, αρνητικά πάλι θα μας βοηθήσουν να διορθώσουμε τα λάθη μας!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Gaara
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 7:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 34 Τώρα Βλέπω: Naruto shippuden, Monster
Ζητώ συγγνώμη αλλά είδα πως είναι στην αρχή αρχή και μετά πήδηξα το opening και είδα ένα κομμάτι από το επεισόδιο αλλά δεν το άφησα μέχρι το τέλος... Embarassed ...θα μου είχαν λυθεί όλες οι απορίες!
P.S. Αν θέλετε καθόλου βοήθεια πείτε μου γιατί αυτό το καιρό έχω πολύ ελεύθερο χρόνο...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sammys
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 7:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
Kάτα ταπεινή μου άποψη είναι να χρησιμοποιησετε την γραμματοσειρα που έχει βάλει η animeclipse στο Naruto πιστευω θα ηταν το τελειο επεισοδειο Wink βεβεα μικροτερα γραμματα στην γραμματοσειρα και morths έλεξε τα pm.απλα η γραμματοσειρα θα πήγαινε πιο πολύ στο μάτι και θα ταιριαζε φοβερα τη φοβερα τέλεια με το επεισόδειο Razz

Συνεχιστε παιδιά...Ο ΛΑΟΣ ΘΕΛΕΙ ONE PIECE ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Very Happy Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
morths
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 8:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Rhodes, GREECE Τώρα Βλέπω: One Piece
Παιδιά σας ευχαριστούμε και sammys το θέμα της γραμματοσειράς είναι το πρώτο που θα φτιάξουμε όσο για το στυλ αποφασίσαμε να βάλουμε προς το παρόν την Comic Sans και βλέπουμε. Αν ξανατεθεί θέμα θα την αλλάξουμε άμεσα.

Ανακοίνωση: καταφέραμε με πραγματικά μεγάλη δυσκολία και βρήκαμε τα raw επεισόδια μέχρι και το 24
δηλ αλλα 12 επεισόδια! Αυτό για μένα είναι πολύ μεγάλη επιτυχία!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 1:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Το κατεβασα και εχω να πω ΜΠΡΑΒΟ Laughing Πολλη καλη προσπαθεια,το εκτιμουμε.Το μονο που νομιζω πως θελει δουλεια,ειναι ο συγχρονισμος των υποτιτλων.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sammys
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
Monkey D Luffy έγραψε:
Το κατεβασα και εχω να πω ΜΠΡΑΒΟ Laughing Πολλη καλη προσπαθεια,το εκτιμουμε.Το μονο που νομιζω πως θελει δουλεια,ειναι ο συγχρονισμος των υποτιτλων.

Δικιο έχεις δεν εχουν συγχρονιστει τέλεια η υποτιλοι...θελει λιγη δουλεια και εκεί τωρα για τη γραμματοσειρά οπως ειπα και πιο πάνω θα προτεινα αυτη της animeclipse που έχει βάλει στο Naruto...θα πηγαινε φανταστικα με το επεισόδειο αλλα και κάτι ακόμα,το 1 επεισοδειο δεν ειναι και τοσο καλη ποιοτητα στη συνεχεια φτιαχνεται?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vasgoku
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 5:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 276 Τόπος: Cyprus Τώρα Βλέπω: onepiece, naruto, dragonballz, fullmetal alchemist,claymore,Great teacher onizuka
synexiste tous ellinikous ypotitlous Very Happy

_________________

i want to see what the number one hyper active knucklhead ninja has GOT!!!!!!Ahhhhhhhhhh!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
sammys
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 8:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
Eιναι απιστευτο,εβαλα και κατεβαζε το επεισοδειο 3 σε Raw και κατεβαίνει με 25 με 30 kb morths αμα είναι δοκιμασε και τα υπολοια torrent και πατα εκει που λεει τους leecer πατα εκει θα το βαλεις και μετα απο κανενα μισαωρο θα αρχίσει...τελεια ολα και εχω βρει soft sub υποτιλους στο Net Και τους εχω κατεβασει,ειναι συγχρονισμένει απλα η αγγλικη μετφραση δεν ειναι καλη γιυατο θα κοιταξω τον Kaizoku.Τεσπα morths αν θες βοήθεια σφυριξε μου Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
morths
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 8:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Rhodes, GREECE Τώρα Βλέπω: One Piece
Παιδιά για σας! Είμαι ο Βάιος, ο συγχρονιστής, ο μεταφραστής κτλπ! Αποφάσισα να μιλήσω εγώ μιας και εμένα αφορά το θέμα αλλά νομίζω οτι είσαστε λίγο άδικοι και δεν το λέω για να υπερασπιστώ τους υποτιτλους μου! Δέχομαι οτι σε 2 το πολύ 3 σημεία ξεφεύγουν λίγο αλλά καταβάλω τη μέγιστη δυνατή προσπάθεια να μην παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα γιατί πιστέψτε με γνωρίζω πόσο ενοχλητικό είναι!Στόχος μου δεν είναι να πιστέψετε πως είμαι κάποιος επαγγελματίας και ο μόνος λόγος για τον οποίο φτιάξαμε μια κατά κάποιο τρόπο επαγγελματική (πολύ πρόχειρη κατά τη γνώμη μου) εισαγωγή και βάλαμε εκεί τα ονοματά μας εγώ και ο morths είναι για να αναγνωριστεί η δουλειά που ρίχνουμε σε κάθε επεισόδιο. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την παρατηρησή σας απλά φταίει και το γεγονός οτι σε ορισμένα σημεία στους διαλόγους τα γιαπωνέζικα ή τα αγγλικά (ισως τα γιαπωνέζικα περισσότερο) καλύπτουν πολλές ελληνικές λέξεις με λιγότερες λέξεις! Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα οι ελληνικοί υπότιτλοι να χάνουν λίγο σε ορισμένα σημεία! Σίγουρα ευθύνεται και ο συγχρονιστής αλλά σας διαβεβαιώ οτι καταβάλω μεγάλη προσπάθεια για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα! Παρόλα αυτά εφόσον το θέσατε θα προσεχτεί περισσότερο το θέμα αυτό από το 2ο κιόλας επεισόδιο.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει το όνομα της γραμματοσειράς που χρησιμοποιούν οι Animeclipse στο Naruto
να το γράψει αν γίνεται μέσα σε 3-4 ημέρες πριν βγάλουμε το 2ο επεισόδιο.

Ευχαριστώ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
morths
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 8:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Rhodes, GREECE Τώρα Βλέπω: One Piece
Το έχω ήδη το 3 το raw sammys!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την morths στις Παρ Νοέ 16, 2007 10:32 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GoGetaSjj4
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 8:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 114 Τόπος: edo eki parapera
pedia o sigxronismos ton ipotitlon einai arketa kalos efoson milame kai gia to proto sas episodio.. episodio me to episodio tha gineteste olo kai kaliteri alo ena bravo apo emena! Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
sammys
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 9:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
morths έγραψε:
Παιδιά για σας! Είμαι ο Βάιος, ο συγχρονιστής, ο μεταφραστής κτλπ! Αποφάσισα να μιλήσω εγώ μιας και εμένα αφορά το θέμα αλλά νομίζω οτι είσαστε λίγο άδικοι και δεν το λέω για να υπερασπιστώ τους υποτιτλους μου! Δέχομαι οτι σε 2 το πολύ 3 σημεία ξεφεύγουν λίγο αλλά καταβάλω τη μέγιστη δυνατή προσπάθεια να μην παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα γιατί πιστέψτε με γνωρίζω πόσο ενοχλητικό είναι!Στόχος μου δεν είναι να πιστέψετε πως είμαι κάποιος επαγγελματίας και ο μόνος λόγος για τον οποίο φτιάξαμε μια κατά κάποιο τρόπο επαγγελματική (πολύ πρόχειρη κατά τη γνώμη μου) εισαγωγή και βάλαμε εκεί τα ονοματά μας εγώ και ο morths είναι για να αναγνωριστεί η δουλειά που ρίχνουμε σε κάθε επεισόδιο. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την παρατηρησή σας απλά φταίει και το γεγονός οτι σε ορισμένα σημεία στους διαλόγους τα γιαπωνέζικα ή τα αγγλικά (ισως τα γιαπωνέζικα περισσότερο) καλύπτουν πολλές ελληνικές λέξεις με λιγότερες λέξεις! Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα οι ελληνικοί υπότιτλοι να χάνουν λίγο σε ορισμένα σημεία! Σίγουρα ευθύνεται και ο συγχρονιστής αλλά σας διαβεβαιώ οτι καταβάλω μεγάλη προσπάθεια για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα! Παρόλα αυτά εφόσον το θέσατε θα προσεχτεί περισσότερο το θέμα αυτό από το 2ο κιόλας επεισόδιο.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει το όνομα της γραμματοσειράς που χρησιμοποιούν οι Animeclipse στο Naruto
να το γράψει αν γίνεται μέσα σε 3-4 ημέρες πριν βγάλουμε το 2ο επεισόδιο.

Ευχαριστώ


Φιλε λογικα αυτη η γραμματοσειρά που χρησιμοποιούν στο Naruto είναι φανταστική για το One Piece,αν οχι η τελειώτερη για ένα anime shοunen(one piece,naruto,dragonball z,rurouni kenshin κλπ)τωρα αμα είναι περνα μια απο animeclipse και ρωτα στην ενοτητα Naruto Wink Θα ήταν φοβερο επεισοδειο,και εκει με το συγχρονισμό ξεφευγει πολυ λιγο Very Happy ενταξει με το καιρο αυτα,ειστε φοβεροι 2 ατομα και κανετε release.Εχω στην κατοχή μου τα πρωτα 6 επεισόδεια soft sub,για να μην καθεστε και συγχρονιζεται μπορω να σας τους δωσω.Ελπιζω να μην σταματησετε αυτη την φοβερη δουλεια που κανετε Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης