Το ξέρατε ότι jishin σημαίνει σεισμός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 4 από 7
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    Kain's Art
Yoshin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 04, 2008 10:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 184 Τόπος: Ptolemaida Τώρα Βλέπω: Polla
gamato senario re file
mou arese para polu
perimeno to v.2

Poli oraia i eksaskisi sto sxolio , voi8aei opos diapistosa
oraia sxedia btw

den asxoli8ika poli me ta sxedia, perisotero me auta pou grafeis sto telos
mou aresan pragmatika, i8iko didagma Razz

Edit by Ami: Kain συνέχισε να ανεβάζεις εδώ τις δημιουργίες σου! Cool

_________________
Clannad is the best
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 24, 2009 2:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
(Αυτούσιο από άλλο forum, ένα Log που κρατάω για την δημιουργία χαρακτήρα κόμικ βασισμένο στη γατούλα μου, τη Λίλα.)

"Λοιπόν, έχει περάσει πάρα πολύς καιρός, και έχω εξελιχθεί αρκετά πιστεύω. Άρχισα να βρίσκω έναν δικό μου τρόπο σχεδιασμού, και πιστεύω πως με λίγη εξάσκηση θα καταφέρω εύκολα να φτάσω σε κάποιο επίπεδο.

Εδώ και κάμποσο καιρό, τώρα, άρχισα να ασχολούμαι με ζωόμορφα καρτούν. Λόγω έλλειψης εμπειρίας, ωστόσο, (δεν έχω πολύ χρόνο για εξάσκηση) υπάρχουν αρκετά λάθη. Πιο πρόσφατή μου προσπάθεια είναι η δημιουργία ενός χαρακτήρα βασισμένο στη γάτα μου, τη Λίλα.

Παρακάτω είναι η σχεδιαστική εξελικτική πορεία μου. Με άλλα λόγια, πώς ξεκίνησα και πώς συνεχίζω.

Λυπάμαι για την πολύ άσχημη ποιότητα των εικόνων, αλλά ο σαρωτής μου είναι άθλιος. Κάποια στιγμή πρέπει να πάρω καινούριο.

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:



Και λίγη αυτοκριτική:
1.Καλή αρχή, αλλά τα πίσω πόδια είναι υπερβολικά μικρά. Φαίνεται πως ο σχεδιασμός είναι ακόμα σε βρεφικό στάδιο. (Η ουρά είναι σωστή, όντως η Λίλα έχει τόσο χοντρή ουρά.)

2. Μου αρέσουν τα πόδια, αλλά τα προβλήματα δυστυχώς είναι αμέτρητα. Στόμα, μαλλί, θηλυκότητα, στήθος, αγκώνες, παλάμες... Άσε που λείπει η ουρά.

3. Αν και δεν μετράει και τόσο, καθώς είναι πολύ μικρό και πρόχειρο, είναι εμφανές πως λείπει η θηλυκότητα.

4. Πολύ καλύτερα, αλλά το παντελόνι είναι άθλια σχεδιασμένο, και οι παλάμες απλώς δεν λειτουργούν.

5. Προβλήματα με τις αναλογίες και την προοπτική. Το κεφάλι είναι πολύ μικρό, το στήθος πολύ στρογγυλό, το μαλλί πολύ κοντό, το χέρι πολύ λεπτό... Υποτείθεται πως κρατάει κουτάκι αναψυκτικού, αλλά δύσκολα το καταλαβαίνει κανένας. Επίσης ο αντίχειρας δεν φαίνεται σε αυτό το χέρι, ενώ θα έπρεπε. Το παντελόνι είναι καλύτερο, αλλά το δεξί πόδι είναι πολύ μακρύ, οπότε η προοπτική χάνεται, καθώς υποτίθεται πως θα ήταν πιο πίσω σε σχέση με το αριστερό.

6. Ελαφριά βελτίωση. Άλλαξα τεχνική για το παντελόνι, αλλά θέλει ακόμα δουλειά, καθώς τα γόνατα με δυσκολεύουν. Κάτι δεν πάει καλά με το πίσω πόδι, ενώ παρατηρούνται κάποια προβλήματα και με τα χέρια. Θυμήθηκα να βάλω ουρά την τελευταία στιγμή, αλλά εύχομαι να μην το είχα κάνει, καθώς δεν την πέτυχα καθόλου... Σημείωση: Ποτέ, ΠΟΤΕ να μην ξαναδοκιμάσω να βάλω σκιές στο σώμα με το στυλό!


7. Σιγά σιγά το βρίσκω, αλλά αυτή τη φορά τα περισσότερα προβλήματα τα προκαλεί η στάση. Ίσως έπρεπε να επιλέξω μια στάση λιγότερο απαιτητική. Υπάρχουν προβλήματα με την προοπτική και την ανατομία, ενώ πρέπει επιτέλους να μάθω να σχεδιάζω χέρια και να δουλέψω λίγο και το μαλλί. Επίσης, την έκανα λίγο αλλήθωρη!!! Shocked Το ύφος και η ουρά μου αρέσουν, όπως επίσης και το εφέ που χρησιμοποίησα για την κίνηση, αν και το τελευταίο θέλει ακόμα δουλειά. Παρατηρώ επίσης οτι το χέρι "κόβεται" από τη μπλούζα. Γενικά το δεξί χέρι, νομίζω πως το έκανα ΜΑΝΤΑΡΑ! Confused

8. Επιτέλους, κάτι που με ικανοποιεί! Έχουν πρόβλημα τα δάχτυλα και το μαλλί, ενώ το μπροστινό πόδι δείχνει λίγο στραβό, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος!! Very Happy Το έχω πλέον, πιστεύω, και είναι θέμα καθαρά εξάσκησης και συνήθειας μένρι να φτάσω σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο.
...Για κάποιο λόγο μου θυμίζει την Pink! Confused
"...I'M NOT HERE FOR UR ENTERTAINMENT...
...U DON'T REALLY WANNA MESS WITH ME TONIGHT..."
Razz

ΥΓ: Σόρι, πάνω στη χαρά μου ξέχασα να κάνω resize. Ελπίζω να μην είναι μπελάς που είναι λίγο μεγάλο."

Για πείτε τη γνώμη σας. Πιστεύω πως έχω μέλλον ακόμα, αλλά είμαι στη σωστή κατεύθυνση... Rolling Eyes

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 24, 2009 5:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Mην ανυσηχεις Kain. Ειναι πολυ καλο που καταλαβαινεις τα λαθη σου, και πιστευω οτι με μερικα tutorials για την ανατομια θα βελτιωθεις πολυ Smile.
Εγω ημουν σε αυτο το επιπεδο στην δευτερα γυμνασιου και καταφερα να το περασω με πολυ εξασκηση αλλα και βλεποντας τα εργα αλλων καλλιτεχνων. Η εξασκηση ειναι το παν!
Πολυ ομορφη γατουλα Very Happy, ισως να εδειχνε πιο θηλυκη αν την εβαζες βλεφαριδες οπως εχει κανει η disney με την Minny και την Daisy.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 24, 2009 6:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Thanx. Δυστυχώς για εμένα οι μέρες του γυμνασίου έχουν περάσει προ πολλού, καθώς είμαι 23 χρονών σκ@τόγερος!!! Embarassed Ευτυχώς το σχέδιο είναι κάτι που είχα και έχασα, και όχι κάτι που ψάχνω να βρω εξ'αρχής. Οπότε πιστεύω πως θα βελτιωθώ σύντομα. Δεν βάζω βλεφαρίδες επειδή δεν θέλω να δείχνει υπερβολικά παιδική. Κάποιες φορές, ωστόσο, βάζω μια σκούρα γωνία στο μάτι που προσφέρει θηλυκότητα. Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε μια συγκεκριμένη μορφή, οπότε πειραματίζομαι μέχρι να τη βρω.

Όσο για τη γατούλα μου, αν τη βρίσκεις όμορφη στα σκίτσα, πού να τη δεις και στην πραγματικότητα... Embarassed


Για την ώρα, έφτιαξα άλλα δύο:

Spoiler:


Εδώ είπα να κάνω λίγο αντρική ανατομία, ωστόσο το "φτερό" είναι λίγο προβληματικό καθώς δεν σχηματίζει μια ενιαία πλάτη, ενώ φαίνονται προβλήματα με τα μπράτσα. Όσο κι αν προσπάθησα, δεν μπόρεσα να σχεδιάσω κοιλιακούς. Οι παλάμες του άντρα ωστόσο με άφησαν 100% ευχαριστημένο. Νομίζω πως το βρίσκω. Ένα ακόμη πρόβλημα είναι πως ο άντρας υποτίθεται πως είναι στον αέρα ετοιμάζοντας να χτυπήσει τη γυναίκα, αλλά για κάποιο λόγο φαίνεται γονατιστός. Υποψιάζομαι πως κάτι φταίει στον κορμό, ίσως να έπρεπε να λυγίζει λίγο παραπάνω στη μέση. Τέλος, στη γυναίκα δεν λειτουργεί η πλάτη και το πρόσωπο. Το μαλλί αντιμετωπίζει προβλήματα, αλλά ένα πράγμα που μου αρέσει είναι πως δείχνει ιδρωμένο μόνο και μόνο επειδή πηγαίνουν σε πολλές κατευθύνσεις οι τούφες. Καλύτερα να το δουλέψω παραπάνω. Ίσως είναι νωρίς ακόμα για να προσπαθώ να σχεδιάσω τέτοιες γωνίες...


Spoiler:


Όσο πάω το βρίσκω. Νομίζω πως τα πόδια είναι πολύ μακρυά, ενώ το μπροστινό είναι δυσανάλογο με το πίσω. Τα δάχτυλα επίσης έχουν πρόβλημα, ενώ θέλει δουλειά και το πώς βγαίνει το χέρι από τη μπλούζα. Το στόμα μου αρέσει, αλλά ομολογώ πως για κάποιο λόγο με δυσκόλεψε αρκετά.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 25, 2009 10:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
ti geros re.
Prwton se paradexomai gia thn autokritikh sou kai thn katanohsh twn sfalmatwn sou,opws epishs kai gia thn prospathia sou kai to endiaferon pou deixneis sthn douleia sou.Epishs apo thn stigmh pou asxolise me pathos sta 23 sou tote den eisai katholou geros kai auto einai pou pragmatika thes na kaneis epaggelmatika.
Epomenos bale katw ta pragmata,kane tis side douleies sou gia ta anagkaia xrhmata,kane eksaskhsh kathe mera(anatomia kurios) kai ola tha pane kala.Apla bale programma etsi wste kai ta koinwnika sou na exeis,kai thn douleia sou gia ta anagkaia,kai na anaptukseis auto pou sou aresei mexrh na ta katafereis.Apo thn stigmh pou auta eisagwntai stis "douleies karieras" tha prepei na sunexiseis dunamika thn prospathia.

Emena maresei h douleia sou,kai thelw na thn dw aneptugmenh,oso kai na sou parei.Mia zwh thn exoume kai thn kanoume oti goustaroume,

Keep up mate Very Happy

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 27, 2009 5:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Vasika egw ena tha pw alla tha einai megalo. De me niazoun ta sxedia oi leptomeries ta photoshopia klp klp.Exeis apiro telento sto na dimiourgeis istories kai na tous dineis sigkekrimeno still xwris pola pola me apotelesma na dimiourgei ena ergo aksio me epagkelmatismo.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 27, 2009 11:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Οντως..
Οσα σχεδια εχω δει απο τον Kain , εμενα τουλαχιστον, μου κινησαν αμεσως το ενδιαφερον για τις ιδεες του!!!

Θελουμε και αλλα!!!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xod
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 01, 2009 11:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Πολύ σέξυ η γάτα! Ωραία ζωγραφίζεις τα ανθρωποζώα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 01, 2009 11:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Y y ante na doume kai tipota kainourgio na gelasoume pali me tis treles istorioules tou Kain Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 18, 2009 7:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Με συγκινείτε... *σνιφ* Crying or Very sad
Μετά από σχεδιαστικούς πειραματισμούς και απαίτηση του λαού (...ΛΑΕ ΜΟΥ...), άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να κάνω κάτι τέτοιο...


(...Αλλά όχι τόσο πρόχειρο, βέβαια, όσο αυτό...)

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 18, 2009 7:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
ta spaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Very Happy telio re kain nice nice

perimenw pws kai pws twra.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 18, 2009 7:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
!!!

Υαy!!

Ξεκίνα, περιμενουμε..!!!!! Very Happy

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 18, 2009 8:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Ομολογώ ότι είναι ωραίο το σχέδιο με τις γάτες. Το σχέδιο μου θύμισε τον Jazz Jackrabbit. Δούλεψε παραπάνω το σχέδιο και μετά κάνε κι ένα manga να το διαβάσω. Μ' αρέσουν οι γάτες εμένα !!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 4:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Πω, πού το θυμήθηκες το JazzJackRabbit; Το έπαιζα σαν τρελός όταν ήμουν πισιρίκι, και συνεχίζει να είναι ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια. Αχ, οι ωραίες DOS εποχές, όπου τα μόνα παιχνίδια στο πρώτο μου PC του '95 ήταν αυτό, το Hubie, το Brix, και το Prince of Percia... *Σνιφ* Συγκινήθηκα... Crying or Very sad

Δυστυχώς ο νέος Χικικομόρτης αποδείχθηκε πολύ φιλόδοξος για το τωρινό μου επίπεδο, που σημαίνει πως θα ξαναδοκιμάσω σε κάμποσο καιρό, αφού πρώτα βελτιωθώ αρκετά. Στο αναμεταξύ, τρεις νέες εικονίτσες.


Μια νέα εικόνα με τη Λίλα. Μάλλον έχω σκουριάσει λίγο. Κάτι δεν μου πάει καλά με το κεφάλι και τα μάτια, ενώ για κάποιο λόγο δείχνει πολύ ενήλικη. Πρέπει να δουλέψω πολύ τα χέρια, και κυρίως τις παλάμες. Ον δε μπράϊτ σάϊντ, τουλάχιστον αρχίζω να βελτιώνομαι τα πόδια.


Δοκιμάζοντας νέες τεχνικές. Δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσει. Θα συνεχίσω, όμως να πειραματίζομαι. Κάθε αρχή και δύσκολη, και, στη δική μου περίπτωση, και ασύμμετρη. Evil or Very Mad


Πού το ξέθαψα αυτό; Το έφτιαξα πριν από δύο χρόνια περίπου, όταν είχα μόλις ξαναρχίσει να ασχολούμαι με το σχέδιο, και δεν απεικονίζει άλλον από... Την αφεντιά μου ως Μπομπ Σφουγγαράκη! Θυμάμαι το είχα φτιάξει για εικονίτσα στο MSN. Αχ, αυτές ήταν οι εποχές... Ένας θεός ξέρει τι είχα πιεί εκείνο το βράδυ και έφτιαξα κάτι τόσο ευφάνταστο... Confused

EDIT: Special Kerkyra Edition!!!

Spoiler:
Ως απολογία για τον Χικικομόρτη που δεν έκανα, σας παρουσιάζω μερικά από τα ευτράπελα που ζωγράφισα, ή, μάλλον αποπειράθηκα να ζωγραφίσω, σε μια περίοδο φοβερής βαρεμάρας.

Το καλοκαίρι του 2008 το πέρασα στην Κέρκυρα, κάνοντας την πρακτική μου ως μάγειρας σε ένα ξενοδοχείο κυριολεκτικά στη μέση του πουθενά. Δεν αστειεύομαι, δεν υπήρχε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ στην περιοχή, και η μοναδική συγκοινωνία ερχόταν μόνο δύο φορές τη μέρα και έκανε διαδρομή 2 ωρών για την κοντινότερη πόλη. Στο ξενοδοχείο δεν είχαμε ούτε τηλεόραση, ούτε βιντεοπαιχνίδια, ούτε DVD ούτε τίποτα. Κάποια στιγμή, λοιπόν, με έπιασε μια πάθηση που είχα στα γόνατα και για 2 εβδομάδες δεν μπορούσα να δουλέψω, οπότε απλώς καθόμουν στο ξενοδοχείο καθ'όλη την αναρρωτική μου. Προσπαθήστε να το φανταστείτε: Στη μέση του πουθενά, χωρίς τηλεόραση, βιντεοπαιχνίδια ή DVD, με δύο εβδομάδες απολύτως ελεύθερου χρόνου... ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΝΟΙΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ!!!!!!! Τι να κάνω, λοιπόν, για να περάσει η ώρα, πήρα μολύβι και χαρτί και άρχισα...

1. Ένας συνάδελφος, Ρουμάνος αν θυμάμαι καλά, ήταν απόφοιτος Γραφιστικής, και μια μέρα μου έδωσε αυτό το σχέδιο.

Spoiler:


Δοκίμασα, λοιπόν, να προσπαθήσω να το σχεδιάσω κι εγώ, με τις δικές μου τεχνικές. Αποτέλεσμα;

Spoiler:

"Τουλάχιστον προσπάθησα!"


2. Σε ώρες ερημωμένης βαρεμάρας, προσπαθούσα να σχεδιάσω τοπία ερημωμένης βαρεμάρας. Το καλύτερό μου ήταν αυτό.

Spoiler:


Το άφησα στο δωμάτιό μου, δυστυχώς, πριν φύγω. Κακώς, γιατί τώρα ένας ψαρωμένος πρωτοετής πιθανόν να το βρει στο δωμάτιο που θα περάσει τους επόμενους τρεις μήνες, αναρρωτόμενος: "Ωχ Θεούλη μου! Θα γίνω κι εγώ τόσο δυστυχισμένος εδώ πέρα;"

3. Ναι, παραδέχομαι πως με όλες τις Ουγγαρέζες και Ρουμάνες και Ρωσίδες σερβιτόρους που είχαμε, δάγκωσα, κι εγώ, κάποια στιγμή, τη λαμαρίνα. Αποτέλεσμα το παρακάτω.

Spoiler:


Τι έμαθα από αυτό; Μα φυσικά να μην υποτιμήσω ποτέ ξανά την αρτιστική ποιότητα μιας χαρτοπετσέτας...

4-6. Κάποια στιγμή έπεσε στα χέρια μου ένα περιοδικό της τηλεόρασης. Σκέφτηκα λοιπόν, να δοκιμάσω να σχεδιάσω κανένα γυναικείο πρόσωπο. Τελικά ήταν ευκολότερο απ'όσο νόμιζα.

Spoiler:


Γιατί, λοιπόν, δεν χρησιμοποιώ πλέον μια τεχνική που λειτουργούσε τόσο καλά; ΕΛΑ ΝΤΕ!!! Απλά, την ξέχασα τελείως, μέχρι την αναδρομή μου στις ζωγραφιές αυτές! Προβλέπεται να πέσει αρκετή εξάσκηση σε αυτή την τεχνική, στο προσεχές μέλλον...

7. Μια από τις πρώτες μου απόπειρες σοβαρής ανατομίας. Για αρχή, δεν ήταν και τόσο άσχημο...

Spoiler:


Αργότερα, βέβαια, συνειδητοποίησα πόσο πιο ευχάριστη είναι στο σχέδιο η γυναικεία ανατομία... Rolling Eyes
Τι; "Αγοράκι" είμαι κι εγώ! Μη μου πείτε πως κι εσείς δεν σκεφτόσαστε κάτι ανάλογο... Evil or Very Mad

8. Τίποτα το σπουδαίο. Ένας από τους συναδέλφους μου ζήτησε να του σχεδιάσω έναν Κινέζικο δράκο. Χωρίς κάποια εικόνα, έστω, ως παράδειγμα, αυτό ήταν το καλύτερο που μπορούσα τότε...

Spoiler:


9. Καθόμασταν η παρέα και λέγαμε περί ανέμων και υδάτων, με τον έναν να μας λέει για μια εκπομπή του Χαρδαβέλλα που είχε δει, όπου πήρε ένας τηλέφωνο και είπε: "Ήμουν στο σπίτι μου στην εξοχή, όταν είδα πολύ έντονα φώτα απ'έξω, και πολλή φασαρία, και σηκώθηκε άνεμος. Είχε προσγειωθεί στην αυλή μου ένας ιπτάμενος δίσκος, και έβλεπα, κρυμμένος, τους εξωγήινους να γυροφέρνουν τα παράθυρα. Ένας τους προσπάθησε να ανοίξει την πόρτα... ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ!!!" Ένας άλλος από την παρέα, ενώ όλοι οι άλλοι ξεραινόμασταν στα γέλια, του απάντησε "Ναι ρε, στην τουαλέτα ήθελε να πάει ο εξωγήινος!"
Από αυτή τη συζήτηση, γεννήθηκε η παρακάτω εικονίτσα...

Spoiler:

"-Τελείωνε! Δεν κρατιέμαι!
-Προσπαθώ, μα δεν ανοίγει το (ρημάδι)..."


10. Μη ρωτάτε... Απλά μη ρωτάτε! Confused

Spoiler:


...........


...Μη ρωτάτε. Confused

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 10:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Πωπω!!!

Για άλλη μια φορά Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟΣ!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Το κομμάτι με τους εξωγηίνους θείλα απλά! Very Happy

Περιμένουμε να κάνεις Update!!!!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 7
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης