Το ξέρατε ότι hanbetsu σημαίνει διάκριση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Ποια η Γνώμη σας για της Αμερικάνικες Σειρές της ΤV?
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 10:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Nomizo pos oi amerikanikes sires ine i mones pou mporis na asholithis. Iparhoun sigoura k polles moufes k aparadektes alla iparhoun k poli kales.
Evlepa fanatika sires opos Galaktika, Dukes of hazard, Miami Vice, Magayver, Star trek, Married with children kai Friends.
Apo tis torines theoro to Heroes apo tis kaliteres sires. Smile

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 10:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
Παράθεση:
Galaktika, Dukes of hazard, Miami Vice, Magayver, Star trek, Married with children


Άρε utsutsu τι μου θυμησες!!! ωραίες σειρές!πολύ φασή ! night rider επίσης πολύ ωραίo έχω όλη τη σειρα με τον michael night και το αμάξι του τον kite Cool

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 04, 2007 1:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
evelinxouz έγραψε:
Παράθεση:
Galaktika, Dukes of hazard, Miami Vice, Magayver, Star trek, Married with children


Άρε utsutsu τι μου θυμησες!!! ωραίες σειρές!πολύ φασή ! night rider επίσης πολύ ωραίo έχω όλη τη σειρα με τον michael night και το αμάξι του τον kite Cool


OMG! Μιλάτε για σειρές που μεταβίας θυμάμαι!! Laughing

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kelsos
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 04, 2007 10:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 16 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 75 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Διάφορα
utsutsu έγραψε:
Apo tis torines theoro to Heroes apo tis kaliteres sires. Smile

Έχω κάτι συμφοιτητές που βλέπουν πολλές αμερικάνικες σειρές καινούργιες, άκουσα και συζητήσεις γύρω από αυτές και σε κάποιες είδα και ένα δυο επεισόδια, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι το Heroes με τράβηξε περισσότερο απ' όλες...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
kelsos έγραψε:
utsutsu έγραψε:
Apo tis torines theoro to Heroes apo tis kaliteres sires. Smile

Έχω κάτι συμφοιτητές που βλέπουν πολλές αμερικάνικες σειρές καινούργιες, άκουσα και συζητήσεις γύρω από αυτές και σε κάποιες είδα και ένα δυο επεισόδια, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι το Heroes με τράβηξε περισσότερο απ' όλες...
΄

Σόρι αλλά το Heroes ποιο είναι?? Sad

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 08, 2007 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Ine mia sira pou kani thrausi stin ameriki kai genika ehi poli perasi k ston ipolipo kosmo. To story ehi na kani me anthropous me iperfisikes dinamis. Kati san xmen klp alla ohi superiroes. Einai san aploi kathimerinoi anthropoi. Check it axizi Wink

http://www.nbc.com/Heroes/

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 10, 2007 3:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
Το ειδα, του ρειξα μια ματια και δύο μη σου πω, τέλειο φαίνεται!
Μου θυμιζει λιγο 4407 αλλά μάλλον είναι μακραν καλύτερο!!!! Laughing
Αυτό που λεω ήταν μια σειρα στου ΣΚΑΙ την έπαιζε μαζί με μερικές άλλες όπως beast master και doctor Know. Mερικές ήταν πολύ ωραίες!! Smile

Θέλω και εγώ υπερφυσικές δυνάμεις! Crying or Very sad

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 10, 2007 8:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Puppetmaster έγραψε:
Ας πούμε σειρές όπως Friends, Nip & Tack ή The charmed ones, ή όποια άλλη παίζει κυρίως το STAR?

Ξέρω άτομα που τις μισούν, ξέρω άτομα που τις λατρεύουν! Confused

.....misoun twra ...den les tpt ............XD
me elaxistes exeresis omos ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 16, 2007 4:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
noname έγραψε:
Puppetmaster έγραψε:
Ας πούμε σειρές όπως Friends, Nip & Tack ή The charmed ones, ή όποια άλλη παίζει κυρίως το STAR?

Ξέρω άτομα που τις μισούν, ξέρω άτομα που τις λατρεύουν! Confused

.....misoun twra ...den les tpt ............XD
me elaxistes exeresis omos ^^


Εσύ ξέρω πολύ καλά σε ποιους ανοίκεις! Laughing
Το Prison άκουσα ότι ότι είναι πολύ καλό πάντως! Με πολύ καλή πλοκή!! Smile

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nemerial
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 17, 2007 3:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 25 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 283 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Tenjou Tenge
Puppetmaster έγραψε:
noname έγραψε:
Puppetmaster έγραψε:
Ας πούμε σειρές όπως Friends, Nip & Tack ή The charmed ones, ή όποια άλλη παίζει κυρίως το STAR?

Ξέρω άτομα που τις μισούν, ξέρω άτομα που τις λατρεύουν! Confused

.....misoun twra ...den les tpt ............XD
me elaxistes exeresis omos ^^


Εσύ ξέρω πολύ καλά σε ποιους ανοίκεις! Laughing
Το Prison άκουσα ότι ότι είναι πολύ καλό πάντως! Με πολύ καλή πλοκή!! Smile



to Prison Brack einai ola ta lefta!!! mou arese para ma para polu
leme aftos pou to ekane prepei i na einai saico i na ta exei zisei polu fandasia polu ploki polu drasi
tora perimeno pos kai pon na gvei i triti sezon
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
izo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 18, 2007 5:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
πολλη προσεγμενη σειρα που αξιζει να δεις αν και οχι αμερικανικη αλλα αγγλικη ειναι ο DR WHO στο ΣΚΑΙ εχει ενα ιδιαιτερο στυλ που αντιπροσωπευει την βρεττανικη ποπ κουλτουρα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tsuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 29, 2007 7:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 10 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: One Piece,Naruto Shippuuden, Bleach...
Emena mou aresoun polles amerikanikes seires,opos :Married with children,Friends,Charmed,Lost......
Oi duo kaliteres seires gia mena ine to Heroes k to Prison Break!! Apo ipothesi,drasi k agonia k oi duo ine apiastes

_________________
Anime Forever
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 02, 2007 12:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Εγώ πάλι έχω φάει τη μεσημεριανή ζώνη του Σαββατοκύριακου στο Star με το κουτάλι XDD
Για το θέμα του επιπέδου, αυτό εξηγείται πρώτα-πρώτα από το οικονομικό. Έχουν λεφτά, έχουν να πληρώσουν και τους επαγγελματίες που θα κάνουν τη δουλειά τους Cool
Από την άλλη, όπως πολύ σωστά λέει ο holborn, τις τραβάνε όσο δεν πάει, οπότε το σενάριο από ένα σημείο και μετά θυμίζει τον Τιραμόλα Rolling Eyes και πρέπει να έρχονται τα πάνω-κάτω σε κάθε επεισόδιο για να κρατιέται το ενδιαφέρον. Τι να πεις...

Λοιπόν, για να τα πάρουμε με τη σειρά...
Friends: Έχω γελάσει πολύ σε αυτές τις δέκα σεζόν, αλλά νισάφι, κύριε υπεύθυνε προγράμματος (ή υπεύθυνη, τέλος πάντων)! Έτσι που πάτε θα το βλέπουν και τα εγγόνια μου ακόμα, εκατό φορές το έχετε ξαναρχίσει Razz

Charmed: Κι οι αδελφές Halliwell μου άρεσαν πολύ, βέβαια από ένα σημείο και μετά, το τραβήξανε κι εκεί. 8 σεζόν πώς στο καλό να γεμίσουν;

Monk: Ο Monk τα σπάει απίστευτα XDD Kαι παρά τις 5 σεζόν του, δε με κουράζει. Μα είναι κι αυτός αποκάλυψη! Άσε που, για να μάθουμε όλες τις φοβίες του, δε μας φτάνουν 15 σεζόν XDD
Ηighlights της σεζόν που δείχνει τώρα στο Star το επεισόδιο με την απεργία των οδοκαθαριστών και σκουπιδιάρηδων που τρέλανε τον Monk ώστε να υποδείξει σαν ένοχο τον Alice Cooper XDDD αλλά και αυτό της προηγούμενης εβδομάδας, όπου λέει πως έκανε μαθήματα κολύμβησης δι' αλληλογραφίας (don't worry, Monk, you are not alone ΧD Υπάρχει και κόσμος που ζήτησε να του στείλουν οδηγίες κολύμβησης μέσω fax *looks at the guy in her avatar XDD*)

House M.D.: Αυτή η σειρά είναι ο Hugh Laurie. Laughing
H ερμηνεία του είναι άψογη! Βάλε και την αδυναμία μου σε κυνικούς χαρακτήρες (στα σενάρια, ε; ) και στα medical dramas, λίγο θέλει να κολλήσει ο άνθρωπος; Razz

Gilmore Girls: Gotta love it! Νομίζω πως έχει πνευματώδες σενάριο και καταπληκτικό cast XD (Lauren Graham ftw!)
Κι ενώ μέχρι την έβδομη σεζόν όλα εξελίσσονταν ομαλά (ας πούμε Razz ), αλλάζει ο παραγωγός στην 8η και τελευταία (που προβάλλει τώρα το Star), και γίνονται όλα κουβάρι Rolling Eyes (Lorelai and Luke belong together, dammit! Απαιτώ ο Christopher να πάρει πόδι πάραυτα!) Αλλά τα 'παμε, για να κρατιέται το ενδιαφέρον Razz

Nip/Tuck: Για κάποιο λόγο, ενώ όλες όσες γνωρίζω πέφτουν ξερές με τον McMahon, εμένα δε μ'αρέσει XD Τι να κάνω, αφού δεν μπορώ αυτούς που τον κυνηγάνε τον ποδόγυρο XD
Ναι, από τους δυο πρωταγωνιστές προτιμούσα τον Sean, μέχρι που μπλέχτηκε τόσο το σενάριο που δεν έχει μείνει ίχνος ηθικής, και το βρίσκω πολύ απαισιόδοξο να είναι όλοι οι χαρακτήρες έρμαια της ματαιοδοξίας και των κατώτερων ενστίκτων τους. Το σίγουρο είναι ότι το σενάριο παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον γι' αυτό ακριβώς το λόγο, και έχει και τόσους fan.

Married with Children: Αll-time classic αμερικανιά (με την καλή την έννοια XD), και γι' αυτό τ' αγαπάμε XD

Lost: Έχω δει μόνο την πρώτη σεζόν (ξέρω ότι η NET έβαλε και τη δεύτερη, αλλά δεν μπόρεσα να την παρακολουθήσω) και εντάξει, όσο ξετυλιγόταν η ιστορία, τόσο πιο πολύ σε κρατούσε σε αγωνία. Περιττό να πω πως σε κάθε επεισόδιο έμενα στο τέλος με το στόμα ανοιχτό με τα cliffhanger ΧD
Βέβαια, νομίζω πως το Lost είνια στην 4η σεζόν και έχει ακόμα 48 επειδόσια μπορστά του, και ελπίζω να ξέρουν τι κάνουν, γιατί είναι κρίμα τόσο καλό υλικό να ξεφτίσει όσο τραβάει σε μάκρος η σειρά.

Ηeroes: Έχω δει μερικά σκόρπια επεισόδια στο Alter, και μπορώ να πω πως φαίνεται ενδιαφέρον.
Και ο Iάπωνας είναι personal favorite <3

Έχοντας δει ένα επεισόδιο Cold Case (νομίζω με μια υπόθεση δολοφονίας το 1930 που ξανάνοιξε), είχε πολύ ενδιαφέρον. Λογικό, αφού τρελαίνομαι για αστυνομικές σειρές Wink

Seventh Heaven και Τhe O.C. τα βαριέμαι, το πρώτο γιατί παραείναι καλό για να είναι αληθινό, και το δεύτερο γιατί έχω βαρεθεί πια το "τι τραβάμε κι εμείς οι πλούσιοι στο L.A." ΧDD

Simpsons rule sooooo much! Ποτέ δε σταματά να με εκπλήσσει η σειρά με την λεπτή ειρωνεία της σε ό,τι αμερικάνικο XDD
Και το Futurama μου άρεσε, αν και δεν έχω δει και πολλά επεισόδια.

To μόνο παράπονό μου από το Star είναι που μετακίνησαν τη μεσημεριανή ζώνη στο απόγευμα, δε με βολεύει ΧD
Kαι μια ρητορική ερώτηση: θα βάλουν ποτέ μια σεζόν Law & Order ολόκληρη;
Φυσικά δεν αναφέρω καν το ενδεχόμενο να προβάλλουν όλη τη σειρά XD (σιγά μη μάθω από το Star τι απέγιναν ο Goren, η Eames, o Stabler ή η Benson Rolling Eyes )

ΥΓ. Art Attack και Inquiring Minds έβλεπα φανατικά XD
Και συγγνώμη για το τεράστιο post, can't help it XD Embarassed

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 02, 2007 1:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Το κακό είναι οτι τα περισσότερα κανάλια έχουν ξεχάσει τις παλιές Αμερικάνικες σειρές..(Σε εξέρεση το ΜακεδνίαΤV που βάζει το Married with children (ΤΕΛΕΙΟ!!)
Για μένα η καλύτερη σειρά που έχω δει και μου έχει μείνει αποθημένο να την ξαναδώ ήταν το
"Ο Πρίγκιπας Του Μπελ Αιρ" (Fresh Prince Of Bel Air)
O Will Smith"έδεινε και έπαιρνε"!! !!Οι λίγο μεγαλύτεροι θα την θυμούνται πιο καλά..

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 02, 2007 2:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
ntaxi, apo tis kaliteres sire pou evgale i amerikaniki tv!

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης