Το ξέρατε ότι kuma σημαίνει αρκουδα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Ποια η Γνώμη σας για της Αμερικάνικες Σειρές της ΤV?
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 1:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
Ας πούμε σειρές όπως Friends, Nip & Tack ή The charmed ones, ή όποια άλλη παίζει κυρίως το STAR?

Ξέρω άτομα που τις μισούν, ξέρω άτομα που τις λατρεύουν! Confused

Eγώ ομολογώ:
Έβλεπα μπόλικες από αυτές, όπως ήταν τα Φιλαράκια! Αλλά άλλες δεν μου γέμιζαν το μάτι? Τι λέει από πλευράς επιπέδου?

Υ.Σ Ελπ΄΄ιζω να μην είχε γίνει παλιά Thread! Embarassed

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 2:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Oh, πιστεψε με, το μονο που αξιζει απο STAR ειναι μονο τα Friends και Cold Case.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 7:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
Δε βλέπω τηλεόραση οπότε δεν έχω άποψη.

Ωστόσο παλιά που έβλεπα, δε μου άρεσαν οι ξένες σειρές.

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ: Τώρα που το ξανασκέφτομαι θυμάμαι ότι έβλεπα το Art Attack και το Inquiring Minds.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ATANASHIOSU στις Πεμ Οκτ 04, 2007 6:29 am, 1 φορά

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Xod
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 10:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Μου αρέσει ο Monk...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Egw anikw stin katigoria pou tis misei , kai malista den milaw xwris na tis exw dei afou exw katsei na dw tis perissoteres kai kamia den mou arese...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 11:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Για τα Friends πάντα μα πάντα είχα μια εχθρική άποψη.
Έλεγα και συνεχίζω να υποστηρίζω ότι προβάλλουν μια υπερβολικά ψεύτικη κατάσταση της "χαρούμενης και ευτυχισμένης NY παρέας" και το recorded laugh-γέλιο κονσέρβα που ακούγεται από πίσω σε ωθεί να γελάσεις.Θα ήθελα να δω ένα επεισόδιο κάποτε χωρίς τα γέλια, να δω θα είναι το ίδιο αστείο..?

Όμως!

Μπορεί να τα λέω αυτά, αλλά σε όλα μα όλα τα επεισόδια ξεραίνομαι στα γέλια με τις ατάκες-κάνω ένα διάλειμμα να τα ξαναθάψω-και συνεχίζω πάλι με τα επεισόδια.Έχω δει σχεδόν όλα τα seasons και πραγματικά είναι από τις πιο αστείες αμερικάνικες και όχι μόνο σειρές που έχω δει ποτέ. Laughing


.
Seven Heaven απλά ύμαρτον πότε θα τελειώσει αυτό επιτέλους που οι πρωταγωνιστές ξεκινάγανε παιδάκια στην κούνια και τώρα θα κάνουν εγγονάκια..

Gilmore Girls, έχει την πλάκα του, αλλά μέχρι εκεί.Μετά τη δουλειά το μεσημέρι και στην κούραση κάτι λέει.

Ο Monk είναι καλός.

Το Lost για εμένα είναι και αυτό ένα top στον τομέα του μυστηρίου,της αγωνίας και επίσης της σουρεαλιστικής του τροπής(!)

Μια πιο παλιά αμερικάνικη σειρά, το Married with children, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ!!Laughing Laughing Laughing
(ΑΛ ΜΠΑΝΤΙ και ξερό ψωμί!!!)



Επειδή τώρα άμα αρχίσω να αναλύω όλες τις αμερικάνικες σειρές θα ξημεροβραδυαστούμε έχω να πω γενικά ότι μου αρέσουν οι Αμερικάνικες σειρές.Τουλάχιστον στην πλειοψηφία τους είναι καλύτερες από βραζιλιάνικες και ελληνικές.
Απλά μερικές είναι καλές, άλλες μάπες.
Όμως ας μην ξεχνάμε ότι και το Simpsons,Futurama που είναι στο Μακεδονία TV είναι και αυτές από τη χώρα του Θείου Σαμ.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ssj4Gokou
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 12:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 11 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 172 Τόπος: Volos,Athina Τώρα Βλέπω: Bleach,naruto,Tengen Toppa Gurren Laggan,Code Geass
To mono prama pou evlepa sto star htan ta pokemon otan hmouna dhmotiko:P
Twra sovara oute emena mareson polles amerikanikes seires apo aftes pou provalontai sto star den exw kapoia exthrikh apopsh omws gt oloi oi gnwstoi mou tis vlepoun kai polles fores eimai kai egw mazi tous kai tis vlepw kai egw!Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 12:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
Τα φιλαρακια τα σπάνε όσες φορές κι αν τα δω!! Laughing Παλια μου άρεσε το Seven heaven και the charmed ones . Eπίσης τώρα βλέπω Everwood (συμπαθητικό)

Το nip tuck κάνει θραυσει από ότι έχω ακούσει , έχω δει 3 επεισόδια και μου φαίνεται λιγάκι διεστραμένο και οσες σκηνες σ@ξ κι αν εχει λογω ολων αυτων των πλαστικών επεμβάσεων ξενερώνω(μπλιαχχχχχ Razz )

Μία σειρα πρεπει να μπει στο Star : PRISON BREAK!!!!!!! κολλάς αγριαααααα

τετοιο κολλημα ειχα παθει με το death note

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
holborn
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 12:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
Το κακό με τις αμερικάνικες σειρές είναι ότι το τραβάνε πάρα πολύ το σχοινί. Ολόκληρη δεν έχω δει καμία και δε νομίζω να δω καμία για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
Πάντως έτσι τμηματικά που έχω δει μερικές μου έχουν αφήσει θετική εντύπωση και θα αρκεστώ σε αυτό.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 2:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Παράθεση:
Μια πιο παλιά αμερικάνικη σειρά, το Married with children, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ!!
(ΑΛ ΜΠΑΝΤΙ και ξερό ψωμί!!!)
ΝΑΙ,Ο ΑΛ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ.ΝΑ ΖΗΣΕΙ!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 2:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
Καλά ναι το Married with children ΄το είχα ξεχάσει απλά τέλειο!

Αυτό που δεν χονεύω είναι το Kalifornia teens μικρά αμερικανόπουλα σε στιγμές κρίσης όπως και το 7heaven απλά εντελός απλοϊκό και υποκειμενικό σενάριο!
Πολύ και επιτηδευμένα γλυκανάλατο. Μπλιαχ!

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 2:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
H μοναδικές αμερικάνικες σειρές που μ' αρέσουν και βλέπω ακόμα και σήμερα άμα τύχει είναι τα Φιλαράκια και Οι Παντρεμένοι με Παιδιά (γενικά το αγαπημένο μου είδος είτε πρόκειται για anime είτε για αμερικάνικη σειρά ή κι ελληνική, αμα λάχει, είναι η κωμωδία). Καλά, μικρός έβλεπα κλασσικά και Ηρακλή και Ζήνα (τις οποίες σειρές πλέον δεν τις νοσταλγώ καθόλου). Όσο αφορά σειρές μυστηρίου και δράσης πιο πολύ θα προτιμούσα να δω μια αντίστοιχη αμερικάνικη ταινία (η οποία ν' αξίζει πραγματικά τον κόπο, φυσικά). Ειδάλλως, δεν θ' ασχολιόμουν με τα anime. Razz (ξέρω, ακούγεται μεγάλη κουβέντα για κάποιον που βλέπει και τα δυο με την ίδια ευχαρίστηση, αλλά γούστα είναι αυτά Wink ).


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vetus στις Τετ Οκτ 03, 2007 2:31 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
neo^
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 3:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 06 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 72 Τόπος: ΑREA 51 Τώρα Βλέπω: Bleach
Genika tv den vlepw kai poli,sinepws kai seires.Alla i moni seira pou me kanei na katsw sti tv einai i House M.D.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 8:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Εμενα προσωπικα μου αρεσει το Married with children,Lost και το Friends αλλα οι πρωτες σεζον γενικα η ελληνικη τηλεοραση εινα ΓΕΜΑΤΗ με αμερικανικες η αμερικανοπιοημενες σειρες.Μια φορα ειχα δει κατι βραβεια για της αμερικανικες σειρες στο ΣΚΑΙ και δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες υπαρχουν Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hzikill
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 9:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::BabySitteR::
::Moderator::<br>::BabySitteR::

Συμμετέχει από: 08 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 674 Τόπος: United Kingdom
Μερικές σειρές που μου άρεσαν ήταν ο Joey(*το παιδάκι απο τους friends Very Happy ) ,το The King of Queens , και το 2 and a Half Men Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης