Το ξέρατε ότι kotae σημαίνει απάντηση (ερώτησης);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Anime dreams
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 08, 2008 8:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
egw den 8ymamai to periexomeno alla 8ymamai oti sthn hlikih twn 11-12 evlepa polla oneira me DB pleon afto den ginete kai oute exei ginei me kana allo anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 6:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Και μίας που μιλάμε για όνειρα...Θα βγω λίγο offtopic εδώ...

Είδα πριν λίγο καιρό ένα περίεργο όνειρο με j-rock μουσική.Ήταν σαν να έβλεπα τηλεόραση και αυτοί παίζανε μέσα στην τηλεόραση μουσικούλα.(Τέτοιο σκηνικό μου θύμισε Hack/ σειρές!).

Κακά τα ψέμματα...Αντίθετα από σας εγώ επειδή έχω μνήμη ελέφαντα θυμάμαι πολλά πράγματα μέχρις και το τι είδα όταν ήμουν μωρό παιδί και γιαυτό μπορώ και θυμάμαι και τους χειρότερους εφιάλτες μου.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 11:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ωραιος στο off-topic o DjDragon! Laughing

Χμμ... Ναι, σωστο αυτο, Bill. Δυστυχως, οι παιδικες στιγμες του Ant1 εγιναν αλλες, πιο "εκπαιδευτικες" εκπομπες...

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 1:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
paidia mia filh pou tis aresoun ta Naruto,Bleach,Hikaru no Go,One Piece kai 4-5 akoma pou edeixne sthn ellhnikh tv perpatame kai vlepei hrwes tou Naruto ston dromo, stis taratses...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 7:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
billmcnik έγραψε:
paidia mia filh pou tis aresoun ta Naruto,Bleach,Hikaru no Go,One Piece kai 4-5 akoma pou edeixne sthn ellhnikh tv perpatame kai vlepei hrwes tou Naruto ston dromo, stis taratses...


Αυτό δεν είναι όνειρο αλλά παραίσθηση...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 8:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
leptomeries Very Happy Very Happy Smile Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 8:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
billmcnik έγραψε:
leptomeries Very Happy Very Happy Smile Very Happy


ε ναί ρε συ...Άλλο όνειρο άλλο παραίσθηση... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 12:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Eίχα να δω όνειρο με anime (που να θυμάμαι, τουλάχιστον) από τον στρατό. Έτσι, τώρα την Μεγάλη Βδομάδα είδα το εξής όνειρο επηρρεασμένος από Macross Frontier:

Ήμουν, που λέτε, σε μια καφετέρια και με πλησιάσει η Ranka (η μεγάλη μου αδυναμία στην σειρά ) με την οποία γνωριζόμαστε αρκετά καλά, με χαιρετάει και μ' ενημερώνει ότι θα δώσει συναυλία στην οποία κι εννοείται της είπα ότι θα ερχόμουν κι έτσι μου έδωσε ένα εισιτήριο τσάμπα. Ranka-swaaaaaaaaaaan!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blade
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 10:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Τουλάχιστον δε καταρριφθτηκες 2 φορες προσπαθοντας να αλλάξεις σε battleoid mode.
όνειρο από καιρό που παιζόταν το παλιό Μακρος ακόμη εδω

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 3:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δυστυχώς στ' όνειρό μου δεν είδα την επερχόμενη συναυλία. Sad Ή μάλλον καλύτερα...ειδάλλως θα είχα πεθάνει από το cuteness overdose. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Korkofilaki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 3:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 06 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 83
Εγω γενικα δε βλεπω ονειρα, κι αν δω ειναι τοσο αλλοπροσαλα που μετα και να θελω δε μπορω να θυμηθω τιποτα. Θυμαμαι κανα-δυο cameo εμφανισεις χαρακτηρων του DBZ κι εμενα να κατεχω υπερδυναμεις ενιοτε, αλλα ποτε κατι ξεκαθαρο Crying or Very sad Αυτος που ειναι τυχερος ειναι ο αδερφος μου. Ολα τα ονειρα του ειναι σαν ταινιες επιστημονικης φαντασιας κι εχει δει κι εγω δεν ξερω τι. Απο κυνηγητα με βαμπιρ μεχρι τον ιδιο τον Χριστο, κι απο υποβρυχιες πολιτειες μεχρι θριλερ με πτωματα σε πισινες Shocked Απο anime (μια στιγμη να ρωτησω)... εχει δει δικο του επεισοδιο Pokemon (με τραγουδακι στην αρχη και ολα τα σχετικα), κι αλλο ενα επεισοδιο Digimon (κι αυτο κομπλε). Κατα τα αλλα σε αλλο ονειρο εκανε αγωνα δρομου με τον Sonic, και σ'ενα αλλο έγινε o Mario. Επίσης άλλη φορα μεταμορφωθηκε σε ηρωα απο το Power Stone για να ξεφυγει απο μια ορδη ζομπι. Μεγααααλη ιστορια.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Korkofilaki στις Κυρ Απρ 26, 2009 4:45 pm, 1 φορά

_________________
http://korkofilaki.blogspot.com/

http://korkofilaki.deviantart.com/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 1:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Πωπω! Τον ζηλεύω κι εγώ τον αδερφό σου..

Λέγοντας για Pokemon, είχα δει κάποτε ένα όνειρο που έβλεπα ένα ξέμπαρκο σπίτι όπου μέσα αλώνιζε ο Mew. Δυστυχώς δεν ήμουν μέσα στο σπίτι (γκρρρρρρρρ!).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kuro-chan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 2:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 20 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 49 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: ouran high school host club - NANA
λοιπον ωρα ειναι νομιζω να ακουσετε και τις δικες μου παραισθησεις ( ουψ ονειρα ηθελα να πω Laughing )

1) ημουν στο NANA κι επινα μπυρες με το gang τη hachi και τους trapnest ξαφνικα η hachi αρχιζει να κινηγαει τον takumi σε ολο το σπιτι ουρλιαζοντας κι αυτος ο καημενος να προσπαθει να ξεφυγει ευτυχως επεμβαινει η nana που της ριχνει με ενα οπλο που ειχε σφερες με υπνωτικο μετα τη δενουν απο το ταβανι και αρχιζουμε να παιζουμε αυτο το παιχνιδι με τα μπαστουνια για να ριξουμε τις καραμελες απο τις τσεπες τις ( αχ την εχω αχτι την κοπελα ειχα δει και το funny games τι να περιμενει κανεις Very Happy )

2) ειμαι στο gravitation και ο shouichi φερεται σαν τρελη αδερφη ως συνηθως ο riuyichi τον εχει ντυσει λαγο και χοροπηδανε μεσα στο σπιτι ενω ο eiri το κανει με τον tohma ( Rolling Eyes )

3) εχω το death note και συνανταω τους τυπους απο το ouran αναγκαζω τον tamaki να μιλησει στην παπουανη διαλεκτο και πνιγω την haruhi στο ποταμι μετα στελνω τα διδυμα στο καλο και φοραω neko στολες στους kyoya mori και honey αλλα ερχεται ο ranka και τους βαζει να καθαρισουν την αυλη του

4) αιμοβορικο: εχω συγκεντρωσει τους πιο μισητους χαρακτηρες anime και τους κανω κινεζικα βασανιστηρια μεχρι τελικης πτωσεως Laughing

_________________
respect to mello near mattu and L
^^
beyond birthday ROCKS!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Demongus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 3:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 33 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: Trigun, Naruto Shippuuden
εγω μια φορα ειχα δει σε ονειρο τον kakashi να μου κανει την τεχικη [One Thousand Years Of Pain]
ηταν απεσιο

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Korkofilaki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 4:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 06 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 83
Θυμηθηκε κι αλλο anime ονειρο. Εκανε λεει μονομαχια με καρτες με τον Yami κι επειδη τον νικαγε ο Yami τα πηρε και εκανε το τερας του (a.k.a. Black Luster Soldier) αληθινο με το παζλ της Χιλιετιας κι αυτο τον πετσοκοψε με το σπαθι. Τοτε πεφτει κατω κι ερχεται απο πανω του ο Yami, τον παταει, λεει "Κανεις δε με νικαει εμενα στις καρτες" και του ρουφαει την ψυχη με το παζλ Shocked

_________________
http://korkofilaki.blogspot.com/

http://korkofilaki.deviantart.com/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης