Το ξέρατε ότι hansamu σημαίνει χαριτωμένος, ωραίος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    TI STO KALO
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 9:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Ax nakseres poso symfwnw mazi sou.........
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 10:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Μμμ. απόλυτα. Cool Το STAR μόνο ελληνικό κανάλι δεν είναι πλέον. Μεξικάνικες σειρές (μιλάμε για ΤΟ κλάμα), αμερικάνικες σειρές (που ως αμερικάνικες είναι και άθλιες Sad ), Κίτρινος Τύπος, Λαμπίρη, και ηλίθιες αμερικάνικες ταινίες. Να πω και για τα άλλα κανάλια;
1) ΑΝΤ1: Τατιάνα (Iou!), Fame Story 4 (Iou!*Iou!), χαζές αμερικάνικες ταινίες τα Σαβ/κα, Θα βρεις τον δάσκαλό σου, Το Χαροκαφέ {Έχει γίνει ΠΟΛΥ σούπα}, Πρωινός Καφές[Η Κακομοίρα τι δουλειά έχει εκεί; Ας μάθει πρώτα τη μητρική της γλώσσα, ας ωριμάσει, και τα λέμε.]
2)ALΤάρι: κουτσομπολίστικες εκπομπές σε καθημερινή βάση, ηλίθια παιδικά, Ζουζούνια κτλ, James Bond [=η αμερικάνικη/αγγλική εξωτερική πολιτική (Ο Ψυχρός Πόλεμος δε λέει να τελειώσει γι'αυτούς. Embarassed )}, Ν.Ξανθόπουλους και διάφορες άλλες ανόητες/ξεχασμένες/άγνωστες ελληνικές ταινίες, και οι γνωστές κλαψιάρικες μεξικάνικες σειρές. Μόνο τα τραγούδια του Πλουταρχίδη (C) λείπουν, για να πλημμυρίσουμε απ'το πολύ κλάμα. Laughing
3)MEGA(LICIOUS)/MICROLICIOUS: Γ.Αρναούτογλου {Κάνε και λίγη δίαιτα, αγόρι μου, φτάνει ανεχόμαστε το βουβαλόπαιδο που μας πρήζει με τα χαζοτράγουδα το Γ.Αθεοφάνους και έχει εξαφανίσει όλες τις πατάτες Νευροκοπίου.}, Κλάρα [Την επόμενη φορά θα ζευγαρώσει πάνω στο πλατώ; Laughing ], απαίσιο πρόγραμμα το Σαβ/κο, Μαμά(λάκης), Βραβεία Αρίων (ό,τι πιο στημένο μπορείτε να φανταστείτε+τον Ν.Αλιάγα {έλεος πια μ'αυτόν τον παππού Twisted Evil })
4)(Ξ)ALPHA: Dream Show, Α.Μικρούτσικος, η γελοία κουτσομπολίστικη μεσημεριανή εκπομπή τους, Ε.Μενεγάκη, το πρόγραμμα του Σαβ/κου, δελτίο ειδήσεων (Κακαούνι, Τράγος, συγγνώμη, Τράγκας ήθελα να πω, και Χατζηνικολάου)
5)Κρατική τηλεόραση: Η ΕΤ3 κλασικά χάλια, η ΝΕΤ μας πρήζει με την Κατωvis(s)ion, την Αννούλα-γριούλα και τα άθλια παιδικά της WD. Η ΕΤ1 μας ταϊζει όποια ηλίθια αργεντίνικη σειρά βγάζει το TELEFE. Embarassed

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 10:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Surprised irine? ti epathes???? iremise Razz (ehis dikio btw. simfono. ektos apo to sholio sou gia ton Aliaga ton opio ton paradehome.imo)

Irine έγραψε:
τραγούδια του Πλουταρχίδη (C)


iiiiiiiiiiiiii piperi!!!!! kako koritsi Razz

ego to eho pi k tha to xanapo hilies fores.....Doriforiki k xero psomi Wink

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 11:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Irene apo to post sou molis katalava oti yparxei periptwsh na liwneis me tis wres mprosta sthn ellhnikh tv kai apogohteytika.... btw oute ta misa onomata apo ayta pou aneferes sto post sou den mou htan gnwsta... Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 2:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
MoBoRoS έγραψε:
Irene apo to post sou molis katalava oti yparxei periptwsh na liwneis me tis wres mprosta sthn ellhnikh tv kai apogohteytika.... btw oute ta misa onomata apo ayta pou aneferes sto post sou den mou htan gnwsta... Sad

Όχι, απλά όταν βάζω τον Η/Υ μου να κατεβάζει bittorrents με τις ώρες, δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο στο Internet Crying or Very sad και αναγκαστικά βλέπω TV. Στην ουσία κάνω zapping και πέφτω συνέχεια πάνω σ'αυτές τις αηδίες. Εξάλλου, αναγκάζομαι να ψιλοπαρακολουθώ Χριστίνα και Τατιάνα ελέω της ΘΕΑΣ, οπότε και βλέπω αυτές τις αηδίες. Το μόνο καλό είναι ότι ο Θέμος τα διακωμωδεί. Very Happy Πάντως και η δορυφορική δε λύνει απόλυτα το πρόβλημά μου.
Υ.Γ.: Άρχισα να κατεβάζω σε bittorrent το Scary Movie 4, έφτασε στο 80+% και μετά σταμάτησε. Κρίμα κι ήθελα να είμαι η πρώτη που θα την έβλεπε. Crying or Very sad

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 25, 2006 7:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Παράθεση:
de 3ero re paidia isos stin teliki na einai kai 8ema orimotitas tou sinomiliti sas.


Έτσι είναι. 'Ολα αρχίζουν από 'κει...

Anime-quaeda! Laughing Όλα τα λεφτά!

Παράθεση:
Ο Ηρακλής και η Ζήνα του STAR περισσότερο Αμερικάνοι ήταν παρά Έλληνες



Off-topic μεν, σωστότατο δε!

Παράθεση:
αμερικάνικες σειρές (που ως αμερικάνικες είναι και άθλιες)


Για να πω κι εγώ τη γνώμη μου, οι αμερικάνικες σειρές που δείχνει είναι από τα καλύτερα κομμάτια του προγράμματός τους. Βέβαια αυτό ισχύει αν σου αρέσουν αυτές οι σειρές. Νομίζω πως είναι (ψέματα, ήταν, γιατί τις έκοψαν κι αυτές, αν είναι δυνατόν!) καλή κίνηση να δείχνουν Smallville, Monk και Charmed (και τα Φιλαράκια είναι ωραία σειρά αλλά το 'χουν παραχ#### το θέμα με τις επαναλήψεις)

Εντάξει, η Irine τα είπε όλα στο post της. Η ελληνική τηλεόραση είναι αίσχος. There's nothing more to it. (Κι εγώ τον παραδέχομαι τον Αλιάγα, τα φετινά βραβεία Αρίων ήταν άσ'τα να πάνε, αλλά σαν πραγματικός showman, την έσωσε την κατάσταση, όσο μπορούσε κι αυτός βέβαια. Κι επίσης έβλεπα στη ΕΤ3 Cinemania σταθερά-κοιτάξτε κατάσταση, ούτε εκπομπή για το σινεμά να μην υπάρχει!)

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2006 7:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Φέρτε μου να πιω
να ξημερωθώ... Sad
Μάλλον πρέπει να λέμε "Τι στο κακό;". Sad
Τους είδα τι έβαλαν το Πάσχα. Πάλι καλά που είδα την "Εποχή των Παγετώνων 2" στο ODEON. Γέλασε και λίγο [πολύ, για την ακρίβεια Very Happy ] το χειλάκι μου. Smile Αν περιμέναμε από την τηλεόραση... Crying or Very sad

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 17, 2006 10:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Παράθεση:
Αν περιμέναμε από την τηλεόραση...


Θα περιμένουμε για πολύ καιρό ακόμα...
Πάντως, ο ΑΝΤ1 είχε προβάλλει το Ice Age και μάλιστα στ' αγγλικά με ελληνικούς υπότιτλους (είναι και κάποιες στιγμές που τους παραδέχεσαι, δε μπορώ να πω! Laughing )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 17, 2006 11:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Εμένα το Ice Age μου άρεσε πολύ περισσότερο στα ελληνικά. Είναι από τα λίγα Rolling Eyes

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 18, 2006 12:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Phantom Duck έγραψε:
Εμένα το Ice Age μου άρεσε πολύ περισσότερο στα ελληνικά. Είναι από τα λίγα Rolling Eyes


Μάλιστα. Μια φορά που το ελληνικό dub είναι προτιμότερο από το αγγλικό, και έβαλαν το αγγλικό! Laughing Βαλτοί είναι; Very Happy

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 18, 2006 12:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Άσε, δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με την ελληνική τηλεόραση. Πραγματικά, όσο προσπαθώ να τους καταλάβω, τόσο μπερδεύομαι Confused

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 24, 2006 4:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Phantom Duck έγραψε:
Άσε, δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με την ελληνική τηλεόραση. Πραγματικά, όσο προσπαθώ να τους καταλάβω, τόσο μπερδεύομαι Confused

Γλωσσεύεται η μπέρδα! Laughing
Το Ice Age 2 είναι ακόμα καλύτερο. Καλά, εδώ ετοιμάζουν τον Titanic 2. Ο Jack βρίσκεται παγωμένος μέσα σ'ένα παγόβουνο, τον ξεπαγώνουν και προσπαθεί να βρει τη Rose ή όπως αλλιώς λεγόταν μέσω Inernet. Shocked

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 24, 2006 4:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Irine έγραψε:
εδώ ετοιμάζουν τον Titanic 2. Ο Jack βρίσκεται παγωμένος μέσα σ'ένα παγόβουνο, τον ξεπαγώνουν και προσπαθεί να βρει τη Rose ή όπως αλλιώς λεγόταν μέσω Inernet. Shocked


Αυτό θέλω να το δω! Laughing Laughing Θα ήταν σίγουρα πολύ πιο ενδιαφέρον από τον original Τιτανικό Razz (τι αχώνευτη ταινία!)

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 03, 2006 5:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Μφ, θα προτιμούσα να δω μια παρωδία της αρχικής ταινίας. Π.χ., εκεί που η Rose λέει το γνωστό "Jack, I'm flying!" να την κουτσουλάει ένα πουλί ή να πέφτει πάνω της πετώντας ένας πιγκουίνος - και ο Πιγκουίνος του Batman δε θα'ταν άσχημη ιδέα. Laughing ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑ!!!! Surprised

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 1:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Irine έγραψε:
ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑ!!!! Surprised


Laughing Laughing Laughing
Προτείνω να το μεταγλωττίσουν στα ελληνικά για να πιάσουμε το υποννοούμενο! Laughing Laughing

'Εκτακτο δελτίο! Το Star φιλοτιμήθηκε να αγοράσει καινούρια σειρά για το παιδικό του πρόγραμμα. Αnime; Όχι. Για την ακρίβεια αγόρασε το Samurai Jack (αν και με samurai, δεν είναι anime) από το Cartoon Network! (Αν έχετε αϋπνίες-το προβάλλει στις 7 το πρωί Shocked , ρίξτε του μια ματιά. Έχει πολύ γέλιο ο samurai σε σχέδιο a la Powerpuff Girls!) Kαι επίσης ξαναπροβάλλει Justice League! Μακάρι να έφερε καινούρια επεισόδια, μακάρι...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 8
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης