Το ξέρατε ότι roku σημαίνει 6 (έξι);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    Shaman King
stam
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 20, 2005 4:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 20
Egw den to exw dei pote,kai epixeirhsa na to dw kai ektos tou oti den mporousa na to katalavo,den moy kratage to enthiaferon kai poly.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SteveCof
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 05, 2005 10:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Ηρακλειο,Κρητη Τώρα Βλέπω: Noein,One Piece kai perimeno mia terastia stoiva...
Alli mia metria shonen seira me kalo sxedio pou omos(parolou pou einai mikri) ginetai vareti...

_________________
Have you ever seen the Lain?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dreamkiller
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 06, 2005 10:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Αύγ 05 Δημοσιεύσεις: 3
Το βλέπω στο Jetix της Nova και είναι από τα αγαπημένα μου animes(αν και είμαι n00bas στο χώρο)αν και η μεταγλώτιση είναι ψιλοχάλια.Πάντως όσι δεν το έχετε δει,τσεκάρετέ το στο STAR.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Akku Seii
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 07, 2005 11:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 69
Dreamkiller έγραψε:
Το βλέπω στο Jetix της Nova και είναι από τα αγαπημένα μου animes(αν και είμαι n00bas στο χώρο)αν και η μεταγλώτιση είναι ψιλοχάλια. Πάντως όσoι δεν το έχετε δει,τσεκάρετέ το στο STAR.


Ναι, είμαι κι εγώ n00bas στον χώρο του Shaman King κυρίως και ίσως και στα anime γενικότερα. Εγώ δεν έχω Nova, αλλά το έβλεπα στο STAR, τώρα, όμως, νομίζω ότι σταμάτησε να το δείχνει. Μήπως είδες κανένα καινούριο επεισόδιο στο STAR;;; Αν ναι, τι ώρα;; Question
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TOS
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 07, 2005 11:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 28 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: France Τώρα Βλέπω: οτι πέσει στο χέρι μου
Πολυ καλο το shaman king, καταφερα να κατεβασω τα πρωτα επεισοδια και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση. Το ειδα και στο jetix στα ελληνικα αλλα ομολογω οτι δεν ηταν και το ο,τι καλυτερο Confused

Ψαχνοντας στο nova.gr για πληροφοριες, βρηκα την εξης φοβερη περιληψη : Laughing Laughing

Παράθεση:
Ο θαρραλέος Γιο είναι μόλις 13 χρονών και κατάγεται από τον ξακουστό κόσμο των θρύλων! Προικισμένος με τις εκπληκτικές πνευματικές δυνάμεις της αρχαίας θρησκείας των Σαμάνων, ο Γιο, πάντα με τη βοήθεια των πιστών φίλων του Μόντυ και Αννας, καλείται να πολεμήσει με κάθε τρόπο το κακό με σκοπό να γίνει Βασιλιάς...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Akku Seii
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 20, 2005 1:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 69
TOS έγραψε:
Πολυ καλο το shaman king, καταφερα να κατεβασω τα πρωτα επεισοδια και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση. Το ειδα και στο jetix στα ελληνικα αλλα ομολογω οτι δεν ηταν και το ο,τι καλυτερο Confused


Λοιπόν, συγγνώμη που βγαίνω λίγο από το θέμα, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω: Πού τα βρήκες τα πρώτα επεισόδια; Κι εγώ έχω βρει, αλλά μόνο ένα αρχείο torrent που δεν μπορώ να το κατεβάσω γιατί έχει όλα τα 64 eps μαζί και η σύνδεσή μου είναι σκ@τ@.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2005 8:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Δεν έχω δει και πολλά επεισόδια (ο αδερφός μου βέβαια που του άρεσε πολύ ξυπνά στις 8 για να το δει) αλλά μου άρεσε. Το βρήκα αρκετά καλό. Όντως η μεταγλώττιση δεν είναι και πολύ σόι, αλλά ας συγκεντρωθούμε, έτσι κάνει η αθάνατη ελληνική τηλεόραση.

Παράθεση:
Ναι, είμαι κι εγώ n00bas στον χώρο του Shaman King κυρίως και ίσως και στα anime γενικότερα

Κι εγώ μαζί σου!

Θα πρέπει ν'ανοίγω πρώτα το λεξικό πριν ανοίξω το στόμα μου...
Η λέξη σαμάνος (ή σαμάν) υπάρχει, κανονικά και με το νόμο.
Κρίμα που τους έβριζα τόσο καιρό...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tristessa_326 στις Παρ Φεβ 03, 2006 3:58 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2005 9:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
sto shaman king o sxediasmos twn char einai san oloi tous na einai mastourwmenoi.....

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 31, 2005 7:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
Ade pali prwto episodeio,mas efexe! Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 10, 2006 11:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
To αγαπημένο και λατρεμένο Star θα το κάνει πάλι το θαύμα του. Στη σελίδα του λέει ότι η σειρά θα ολοκληρωθεί σε 25 επεισόδια Shocked
(Ερώτηση: Κάνουν ποτέ τον κόπο να αγοράσουν μια σειρά ολόκληρη ή τουλάχιστον να ελέγξουν τον αριθμό των επεισοδίων; - αχ, αιώνιο Star...)

Τώρα οι ρόλοι έχουν αντιστραφεί: εγώ ξυπνάω στις 8 για να το δω! (Αχ, τι ύπνο έχω χάσει για τα μάτια σας, Yoh & Amidamaru ...)

Salverion, δε σου αρέσει ο σχεδιασμός των ματιών; Εμένα μου άρεσε αυτό το πιο απλοποιημένο στυλ...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Petalchaser
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 14, 2006 9:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Επισκέπτης

ena metrio anime einai an kai o faust viii einai ligo ice cool
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 14, 2006 11:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
Kala,o faust viii foveros!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 15, 2006 12:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Ετυχε να τη δω τη σειρα αυτη στη Nova (jetix, πιο συγκεκριμενα), αλλα με απογοητευσε.. Αν κ καποιοι χαρακτηρες ηταν πολυ ωραια σχεδιασμενοι (πχ ο Faust κ η νοσοκαμα του [kawaiiii! γουσταρω τύπισσα!]) αλλα μου εδωσε το feeling σειρων οπως Yugioh/Pokemon... Ισως λογω σενεριου (μαχες που γινονται με ειδικα πλασματα/δυναμεις - αν κ εδω νομιζω οι χαρακτηρες ειναι πιο ενεργοι?).. Α, αφηστε που οι χαρακτηρες μοιαζουν με κοιμισμενοι! Ολο την ιδια βαριεστημενη εκφραση εχουν!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 16, 2006 5:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
Akku Seii έγραψε:
TOS έγραψε:
Πολυ καλο το shaman king, καταφερα να κατεβασω τα πρωτα επεισοδια και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση. Το ειδα και στο jetix στα ελληνικα αλλα ομολογω οτι δεν ηταν και το ο,τι καλυτερο Confused


Λοιπόν, συγγνώμη που βγαίνω λίγο από το θέμα, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω: Πού τα βρήκες τα πρώτα επεισόδια; Κι εγώ έχω βρει, αλλά μόνο ένα αρχείο torrent που δεν μπορώ να το κατεβάσω γιατί έχει όλα τα 64 eps μαζί και η σύνδεσή μου είναι σκ@τ@.


sta batch torrents opws auto mporeis synh8ws na peis ston client na mhn katebasei kapoia kommatia,opote bale 3erw gw to prwto episodeio na katebainei kai bale ta ypoloipa download never. Wink

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Belial
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 17, 2006 2:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 327 Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Na po tin alithia, k'ego xenerosa me tin seira, to manga to parakoloutho 3 xronia, kai ftanoume sto telos epitelous(akoma 4-5 teuxoi), alla einai poli kali seira, xani poli sto anime, an kai exo dei mono merika episodia de mou ebgale toso endiaferon opos sto manga, kai ontos etsi opos to ekanan miazei poli me yugi, polu krima pantos! Sad

_________________


http://www.frogs-n-dogs.blogspot.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης