Το ξέρατε ότι doitsu σημαίνει γερμανία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Worst anime characters
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2004 10:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ως τώρα έχει συζύτηση για το χειρότερο anime, αλλά όχι για τον χειρότερο anime χαρακτήρα είτε από πλευράς σχεδιασμού είτε από πλευράς προσωπικότητας είτε κι απ' τα δύο μαζί.

Την δικία μου ψήφο για τον χειρότερο σχεδιασμό anime χαρακτήρα την δίνω στον κακομούτσουνο, ψαρομούρη μαχητή Kid Muscle (ή αλλιώς Mantaro) από το άθλιο anime Ultimate Muscle.

Ενώ το βραβείο για την πιο ρηχή προσωπικότητα σε anime χαρακτήρα το απονέμω στον Ash Ketsam από τα Pokemon. Έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε που άρχισε να ασχολείται με το κυνήγι Pokemon περιπετειών και παραμένει σχεδόν το ίδιο ανώριμος, το μόνο πράγμα που έχει στο μυαλό του είναι να γίνει Αφέντης των Pokemon και τίποτε άλλο, το παίζει πάντα καλός σαμαρείτης βοηθώντας όποιον έχει προβλήματα και το κυριότερο δεν έχει εξελιχτεί καθόλου ως προσωπικότητα. Φαίνεται ότι οι συντελεστές της σειράς τον παραμέλησαν τελείως προκειμένου να ασχοληθούν περισσότερο με τους υπόλοιπους χαρακτήρες. Για παράδειγμα, η Misty εμφανίζεται αρκετά ως το εκνευριστικό αγοροκόριτσο που ακολουθεί τον Ash μέχρ να την πάρει καινούριο ποδήλατο - της το είχε δανειστεί προκειμένου να σώσει τον Pikachu στο πρώτο επεισόδιο και μετά διαλύθηκε ύστερα από ένα ισχυρό ηλεκτροσόκ του Pikachu. Μετά από μερικά επεισόδεια, εφόσον άρχισε να μοιράζεται τις περιπέτεις του Ash ξέχασε τελείως την περίπτωση του ποδηλάτου κι αρκέστηκε να τον περιπαίζει όταν έβρισκε την ευκαιρία π.χ. μετά από μια εξευτελιστική ήττα. Πιο μετά, όταν ο Ash απέκτησε μεγαλύτερη εμπειρία, άρχισε να τον εκτιμά στο μέγιστο. Στο τέλος της τέταρτης σεζόν, εφόσον έχει προσκομίσει μπόλικες εμπειρίες από τα ταξίδια που έκανε με τον Ash και την παρέα του, αποφάσισε να επιστρέψει στο γυμναστήριό της στην Cerulian.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 2:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Παράθεση:
Ενώ το βραβείο για την πιο ρηχή προσωπικότητα σε anime χαρακτήρα το απονέμω στον Ash Ketsam από τα Pokemon


are you serious?!ash ownz!egw tha psifisw de thimame onoma mia apo to slayers pou einai k kala rival tis rina.pwpw milame an 3anakousw tetoio gelio tha paw ston psixiatro.apaisia se ola tis auth i char.... Mad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Uzumaki Naruto
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 4:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 254 Τόπος: 'Εδεσσα Τώρα Βλέπω: Initial D
... Shocked ...ma kala...eiste kai oi duo kamenoi?!!!Kala re Vetus, eipame oxi kai etsi...Egw ton Ash Ketsam den ton thewrw kan xaraktira!!Den exei tipota kai auto einai to provlima tou alla pragmatika den peirazei giati apeuthinete se paidia nipiakis ilikias kai auta dixnoun na diaskedazoun... Egw tha sou pw pws thewrw pio...eknevristiko tha ton pw...xaraktira se anime ton Ikaro Shinji...Giati tha rwtiseis?...Giati exei ola ta kaka...Pervert einai...vlakas einai kai den ftanoun ola auta alla einai kai psikxina diataragmenos(loony)...Foisika auto einai proswpiki mou apopsi alla otan evlepa to N.G.E. to allaxa pliktrologio 3 fores....a nai kai mia mpalkonoporta sto dwmatio mou (petaxa to pliktologio apo to mpalkoni enow i porta itan akoma kleisti Twisted Evil ....

_________________
ph33r the cute onez!

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 4:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Sthn outopikh koinwnia pou o kalos einai taytoxrona kai praos kai eilikrinhs kai energei gia to koino symferon, oi akrothtes twn xarakthrwn tou Evangelion apoteloun realismo. Ta parapanw xarakthristika genika antipathw se enan anime xarakthra.

To Pokemon de nomizw oti apeythinetai se atoma mono mikrhs ilikias. Apla xekinhse me enan tropo kai exelissetai toso ilithia, pou mono nostalgia sou afhnei, an akouseis kai pote ekeino to eisagwgiko kommati pou eixe palia, heh.

Antipathiko xarakthra de briskw eykola se anime, afou akomh kai oi straboi kai oi anapodoi pou sinithws antipathei o kosmos se mena fantazoun mia xara. H paidikh afeleia typou Azumaria(Chrno Crusade) kai Mitsuki(Full Moon Woshagashite) mou ti dinoun pantws sigoura.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 12:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Παιδιά, ξεχάσατε την μονάδική, την ανυπέρβλητη:

Lynn Minmay

(Robotech/Macross-Για όσους δεν γνωρίζουν)

Κανένας άλλος χαρακτήρας δεν με εκνεύρισε τόσο. Κανένας άλλος χαρακτήρας δεν μου προκάλεσε μια τόσο έντονη διάθεση να πυροβολίσω την τηλεόραση.

Η πλάκα είναι ότι στην Ιαπωνική έκδοση του Macross, η Minmay είναι αρκετά πιο συμπαθητική.

Πάντως ο δημιουργός της σειράς Macross είπε ότι του άρεσε έτσι όπως παρουσιάσαν την Minmay σαν αντιπαθητικό, κακομαθημένο κορίτσι και ότι θεωρεί την σειρά Robotech, μέρος της επίσημης ιστορίας του Macross.

Ένας χαρακτήρας που μου την έσπασε επίσης άγρια ήταν η Candy-Candy. Συγνώμη ρε παιδιά αλλά κάτι σε αυτήν την ηρωίδα μου έδινε στα νεύρα. Βέβαια ίσως να φταίει το γεγονός ότι μου έφερνε στο μυαλό τις ταινίες του Ξανθόπουλου, που ποτέ δεν μου αρέσαν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την powerboy στις Παρ Δεκ 10, 2004 1:17 pm, 1 φορά

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
-cbfs-
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 12:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: Athens
powerboy έγραψε:
Ένας χαρακτήρας που μου την έσπασε επίσης άγρια ήταν η Candy-Candy. Συγνώμη ρε παιδιά αλλά κάτι σε αυτήν την ηρωίδα μου έδινε στα νεύρα. Βέβαια ίσως να φταίει το γεγονός ότι μου έφαιρνε στο μυαλό τις ταινίες του Ξανθόπουλου, που ποτέ δεν μου αρέσαν.


ROFLOLMAOOO!!!!!!

Egrapse...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 6:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
MyStIc_GoHaN_16 έγραψε:
egw tha psifisw de thimame onoma mia apo to slayers pou einai k kala rival tis rina.pwpw milame an 3anakousw tetoio gelio tha paw ston psixiatro.apaisia se ola tis auth i char.... Mad

A! Λες για την Νaga! Εμένα απ' την άλλη, μου ακούγεται πολύ αστείο το γέλιο της και γενικά σαν χαρακτήρας την πάω *κοιτάζει το σώμα της και του τρέχουν τα σάλια * . Φυσικά, όταν γελάει με τέτοιο στυλ συνέχεια, όντως καταντάει ολίγον τι κουραστικό, οπότε σε κατανοώ ταμάλα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 6:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Παράθεση:
A! Λες για την Νaga! Εμένα απ' την άλλη, μου ακούγεται πολύ αστείο το γέλιο της και γενικά σαν χαρακτήρας την πάω *κοιτάζει το σώμα της και του τρέχουν τα σάλια * . Φυσικά, όταν γελάει με τέτοιο στυλ συνέχεια, όντως καταντάει ολίγον τι κουραστικό, οπότε σε κατανοώ ταμάλα.


nai nai.Naga the Serpent.omg exei k ena swma dhl..parto k xtipa to sto toixo
to stithos tis panw katw paei Razz osoi den exoun polu upomonh den tha to broun kourastiko...tragiko mexri ahdias tha to thewrisoun. Twisted Evil Evil or Very Mad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DeathStrike
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 26, 2004 10:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 74 Τόπος: Αθηνα
O hercules mou tin espage to stilaki tou sto dragonball
Akoma kai sto game to idio spastikos einai eleossssssss oxi allo hercule karbounoooooooooooo

_________________
Power Within Love and Heart Is Lost
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dragon-Cook
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 27, 2004 4:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 338 Τόπος: Αθήνα για τώρα!!!
Η Naga ήταν, όπως και ο Hercules, καρικατούρες μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια (εκτός από το αφύσικου εκτοπίσματος ζεύγος στηθών της προαναφερθείσασας - βέβαια η Kazetsubaki του Maburaho, που διέθεται τέτοιο εκτόπισμα, ήταν πιο κάφρικη από άποψη περίεργων «ελιγμών» του ανωτέρω εκτοπίσματος, συν του γεγονότος ότι αντί στηθόδεσμου φορούσε κορσέ ΠάΝΩ από τα ρούχα της).

Σπαστικότερος χαρακτήρας όλων των εποχών - Maijima (/Maejima?) από το Ninja Boy.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 27, 2004 5:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Παράθεση:
Σπαστικότερος χαρακτήρας όλων των εποχών - Maijima (/Maejima?) από το Ninja Boy.


ti les re!Maejima ownz!exei polu gelio o typas!eidika oi aderfoi tou. Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dragon-Cook
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2004 10:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 338 Τόπος: Αθήνα για τώρα!!!
MyStIc_GoHaN_16 έγραψε:
Παράθεση:
Σπαστικότερος χαρακτήρας όλων των εποχών - Maijima (/Maejima?) από το Ninja Boy.


ti les re!Maejima ownz!exei polu gelio o typas!eidika oi aderfoi tou. Laughing
Ηυτούνος που λιες είναι ο Sijune - ο Maejima/Maijima είναι ο «αρχηγός» της άλλης σχολής που επιτέθηκε με... τη νυχτερίδα στο Sijune.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2004 1:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Παράθεση:
Ηυτούνος που λιες είναι ο Sijune - ο Maejima/Maijima είναι ο «αρχηγός» της άλλης σχολής που επιτέθηκε με... τη νυχτερίδα στο Sijune


aa..nai!exw 3exasei ta onomata.pantws k autos exei fash.apo to kabamaru imo den uparxei kapoios pou na einai axaros. Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Yata_kai_ksero_psomi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 04, 2005 7:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Σέρρες
DeathStrike έγραψε:
O hercules mou tin espage to stilaki tou sto dragonball
Akoma kai sto game to idio spastikos einai eleossssssss oxi allo hercule karbounoooooooooooo


O_o Όχι ρε! Ο Άνθρωπος είναι θεός!

Μάλον η Mai από το Yu-Gi-Oh! μου την έσπαγε!

_________________
Stop the virus of greeklish!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
etern1tyST
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 04, 2005 9:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 130
powerboy έγραψε:
Παιδιά, ξεχάσατε την μονάδική, την ανυπέρβλητη:

Lynn Minmay

(Robotech/Macross-Για όσους δεν γνωρίζουν)

Κανένας άλλος χαρακτήρας δεν με εκνεύρισε τόσο. Κανένας άλλος χαρακτήρας δεν μου προκάλεσε μια τόσο έντονη διάθεση να πυροβολίσω την τηλεόραση.

Η πλάκα είναι ότι στην Ιαπωνική έκδοση του Macross, η Minmay είναι αρκετά πιο συμπαθητική.

Πάντως ο δημιουργός της σειράς Macross είπε ότι του άρεσε έτσι όπως παρουσιάσαν την Minmay σαν αντιπαθητικό, κακομαθημένο κορίτσι και ότι θεωρεί την σειρά Robotech, μέρος της επίσημης ιστορίας του Macross.

Ένας χαρακτήρας που μου την έσπασε επίσης άγρια ήταν η Candy-Candy. Συγνώμη ρε παιδιά αλλά κάτι σε αυτήν την ηρωίδα μου έδινε στα νεύρα. Βέβαια ίσως να φταίει το γεγονός ότι μου έφερνε στο μυαλό τις ταινίες του Ξανθόπουλου, που ποτέ δεν μου αρέσαν.


basika 8a diafwnisw se kati ... to robotech h alliws SDFM einai h basikh istoria ... ola ta ipoloipa einai twn amerikanwn ...

gia mena pio antipa8itikos xaraktiras... o hao
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης