Το ξέρατε ότι makeru σημαίνει χάνω, νικιέμαι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Spiderman 2- Reviews και απόψεις
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 10:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Λοιπόν αυτό το Topic είναι για την καινούργια ταινία του Spidey. Όσοι την είδατε μπορείτε να κάνετε post, εδώ.

Κατα την δικιά μου γνώμη, η ταινία ήταν αρκετά καλή, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου άρεσε τόσο όσο η πρώτη. Είχα την αίσθηση ότι κάτι έλειπε. Οι ταινία κατάφερε να διορθώσει κάποια από τα αδύναμα σημεία της πρώτης αλλά ταυτόχρονα υπέφερε σε κάποιους τομείς που η πρώτη ταινία σαφώς υπερείχε.

Θα γίνω πιο συγκεκριμένος (Τα spoilers μπορείτε να τα δείτε υπογραμμίζοντάς τα)

Τι μου άρεσε:


  • Το χιούμορ της ταινίας. Ο Sam Raimi, βάζει τον Peter Parker/Spiderman σε μερικές πολύ άβολες καταστάσεις. Υπάρχει περισσότερο χιούμορ εδώ από ότι στην πρώτη ταινία.

  • Ο χαρακτήρας της Mary Jane, ο οποίος ήταν πιο ώριμος εδώ από ότι στην πρώτη ταινία.

  • Ο "Φορος Τιμής" του Raimi στους ανθρώπους της Νεας Υόρκης, πολύ πιο συγκινητικός από ότι στην πρώτη ταινία.

  • Περισσότερος Jonah Jameson!

  • Ο James Franco, που εδώ κάνει μια πολύ καλή ερμηνεία.

  • Οι σκηνές του Peter Parker με την MJ και την Aunt May.


Τι δεν μου άρεσε:



  • Η γκαντεμια του Peter Parker. Εντάξει παιδιά είπαμε, ο τύπος τα βρίσκει σκούρα, αλλά όχι και έτσι!

  • Ο κακός της ταινίας. Εντάξει ήταν φοβερός σε μορφή και καλός σαν ηθοποιός, αλλά για κάποιο λόγο ο Doctor Octopus δεν μου άρεσε. Αυτο μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι σε κάποιες φάσεις παραγίνεται υπερβολικός.

  • Η τελική μάχη... Περίμενα περισσότερα...

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 4:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Εγώ αντίθετα θα πω πως πιστεύω είναι με διαφορά μπροστά από την πρώτη. Τι μου άρεσε... σε γενικές γραμμές όλη η ταινία με άλλα σημεία να με ενθουσιάζουν περισσότερο και άλλα λιγότερο αλλά πάντα στα θετικά. Μου αρέσε το melee ξυλίκι που έπεσε ανάμεσα στους δύο "αντιπάλους" και ίσως όντως η τελική μάχη να μην είναι τόσο εντυπωσιακή όσο οι προηγούμενες (τρεις ήτανεWink αλλά δεν ήταν και τόσο άσχημα. Αν και για να είμαι ειλικρινής από την τελική σκηνή μου έχουνε μείνει οι σκηνές της "αποκάλυψης" (μην ακούσω κάνα παλαβό για spoiler εδώ, το δείχνει και στο trailer!) και το όλο στήσιμο της συγκεκριμένης σκηνής που μου άρεσε πάρα πολύ. Anyway, πέρα από τις μεταξύς τους μονομαχίες, οι ήρωες αναλύονται κατά την γνώμη μου λίγο περισσότερο απ' ό,τι το "η μεγάλη δύναμη φέρνει και μεγάλη ευθύνη" που έλεγε όλο και όλο το πρώτο μέρος. Ο Spiderman έχει προβλήματα, και άρα όλος ο κόσμος έχει προβλήματα. Για τα εφέ δεν έχω να πω και πολλά εξάλλου δεν περιμέναμε τίποτα λιγότερο :Ρ τώρα αν είχε κανένα οπτικό σφάλμα δεν το πρόσεξα, όπως δεν κάνω ποτέ. Α, και φυσικά μ' άρεσε ο τρόπος διαδοχής της συναισθηματικής κατάστασης που φέρνει η ταινία. Γέλιο, κλάμα, χαλάρωση, νευρικότητα, βρίσιμο (ηλ**ιε Jameson) κοκ

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 7:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
gia mena i tenia ine APARADEKTI
xenerosa eleina. Parker hiroteros apo to proto. pio floros k pedaki apo pote. drasi ellahisti k nomiza pos evlepa Xanthopoulo 2004. eleos.
afiste pou kapia stigmi nomiza pos evlepa romatiki tenia , gia koritsia omos.
mono o octapus mou arese k 2-3 skines me efe. genika oute gia dvd.
auti ine i apospi mou vevea. ntropi sti marvel pou dektike auto ti moufa Sad

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dragon-Cook
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 4:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 338 Τόπος: Αθήνα για τώρα!!!
Εγώ, ίσα-ίσα, λάτρεψα την ταινία: το γκαντεμηλίκι και οι ανθρώπινες αδυναμίες ενός χαρακτήρα είναι που τον ανατάσσουν. Ο Spiderman αντιμετωπίζει μονίμως αληθοφανή τουλάχιστον προβλήματα και πραγματικά, αν και ίσως το παράκαναν πάντα οι σεναριογράφοι όλων των σειρών στις οποίες εμφανιζόταν, είναι ο επιλαχών για τη θέση του Donald Duck, δηλαδή του «Εκ Γενετής Γκαντέμη».
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ero-sennin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Καβάλα
Basika an kai den pisteyw oti mporei na yparksei teleia metafora comic-toylaxiston pros to paron-perissotero kala logia exw na pw gia thn tainia...
Loipon gkoyx gkoyx...thetika pragmata prwta:
H dynamh toy Spiderman.Nomizw paroysiasthke para poly kala sthn tainia,akoma kai stis faseis poy fanhke yperboliko/o kataramenos toixos xex Laughing .O Spidey einai para para poly dynatos kati to opoio eixe xathei kyriws apo kati seires ths thleorashs/thymizw apla gia to arxeio thn atsalinh porta poy tryphse me ta daxtyla sto teyxos me ton tzak o lanter kai se allo teyxos poy kopanage ton octapus se berserk mode kai toy espage ta plokamia. Embarassed
Epishs h araxnokinhsh toy poy oloi agaphsame Very Happy ...oloi kseroyme oti sto comic apaks kai foraei thn stolh orthio den tha ton deis pote xex Razz
Altikothta ,petagmata, araxnoaisthhsh htan stoixeia poy apodothhkan ekplhktika.
To oti fainetai genika paidaki utsutsu to paradexomai ki egw, alla mhn ksexname oti h tainia anaferetai 2xronia meta thn metamorfwsh toy parker.Pragmatika htan ligo mpoylhs akoma kai sto comic kai gkantemhs FYSIKA!!Apo poy toy kollhsan oles oi eksypnades poy petaei san spiderman nomizeis? Smile
Anyway parakatw, gia ton Octapus pisteyw oti tha mporoyse na einai kalyteros ,gia thn MJ symfwnw me ton powerboy oti fanhke poio wrimh
kai kala oson afora ton Jonah eilikrina edwse resital,htan grammeno sta astra na ton kanei aytos o hthopoios Laughing
To senario gia mena htan psilometrio, alla h alitheia einai oti den perimena kai kati kalytero...apla ena senario poy na mhn "kremaei"
einai arketo.
Se genikes grammes opws fainetai allwste apo ta parapanw thn synistw san mia tainia me poly kalo xioymor kai drash poy mporei na ikanopoihsei kai toys fanatikoys toy Spidey/krinontas apo mena bebaia... Razz

Y.G. Go get em Tiger!!

_________________
Everything with form is destined to crumble
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 16, 2004 1:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Τι να πω τωρα εγω για την ταινια που δεν ειπαν οπι παραπανω!Συμφωνω με ολους(εκτος τον utsutsu) απολυτα και ιδιως με τον Ero-sennin!Η ταινια ηταν παρα πολυ καλη και το μονο μου παραπονο ειναι οτι εχουν σχεδιαστει να κυκλοφορησουν μονο 3 ταινιες Very Happy !Γιατι we need more Spidey!Παντως καλυτερο ηθοποιο για τον Spidey δεν θα μπορουσαν να βρουν!Και κατι τελευταιο...ΟΧΙ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Twisted Evil !Ειπαμε εχεις διαβασει κανα κομικ του Spidey!Και η 2 ταινιες ειναι παρα πολυ κοντα στο προτοτυπο!
Τελεια μεταφορα οπως ειπωθηκε και παραπανω δεν γινειται ποτε!

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dragon-Cook
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 12:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 338 Τόπος: Αθήνα για τώρα!!!
Δε θα κάνω spoiler όσο μπορώ, αλλά πέστε μου: η σκηνή με τον Τζόνα Τζαίημσον, τη στολή και το σημείωμα δεν ήταν έπος; Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 12:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Garrett έγραψε:
Τι να πω τωρα εγω για την ταινια που δεν ειπαν οπι παραπανω!Συμφωνω με ολους(εκτος τον utsutsu) απολυτα και ιδιως με τον Ero-sennin!Η ταινια ηταν παρα πολυ καλη και το μονο μου παραπονο ειναι οτι εχουν σχεδιαστει να κυκλοφορησουν μονο 3 ταινιες Very Happy !Γιατι we need more Spidey!Παντως καλυτερο ηθοποιο για τον Spidey δεν θα μπορουσαν να βρουν!Και κατι τελευταιο...ΟΧΙ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Twisted Evil !Ειπαμε εχεις διαβασει κανα κομικ του Spidey!Και η 2 ταινιες ειναι παρα πολυ κοντα στο προτοτυπο!
Τελεια μεταφορα οπως ειπωθηκε και παραπανω δεν γινειται ποτε!


ipa exarhis pos auti ine i gnomi mou. lipame pou den simfonis. ti na kanoume tora. se pliroforo pos eho para polla teuhi. k elinika k xena. epimeno pos itan arketa romantiki k ligotero drasis. "na ti filiso, na mi ti filiso, m'agapas i den m'agapas".
dehome ti gnomi olon k den sholiasa. sas arese k ine apolita dekto. ego ime poli apetitikos gia metafores tis marvel sti megali othoni. den zito to telio alla ph , ti na po gia ton isto pou ton ehi emfito k ohi se idiko ektoxeftira ???????
tespa, sevasou ti gnomi ton allon k as mi simfonis. sizitisi kanoume. peace

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 2:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
THN TAINIA EINAI NA ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΑΥΡΙΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ .ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΩΣ ΟΠΑΔΟΣ ΟΧΙ MONO ΤΩΝ ANΙME ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ MARVEL ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΑΝ Ο ΠΑΡΚΕΡ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ
1.ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΑΡΑΧΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΛΗΜΑΤΑ,ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΙΔΑΙΤΕΡΟ ΧΑΡΙΣΜΑ.
2.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΜARVEL Π.Χ. XMEN,BATMAN Κ.Α. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΡΟΥΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΚΑΚΟΥΣ Ή ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΒΕΛΤΙΩΝΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.Η ΚΑΘΑΡΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΗΡΩΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.
ΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΦΕ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΠΡΑΚΤΟΡΑ 007.ΕΦΕ,ΔΡΑΣΗ,ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΓΚΟΜΕΝΕΣ,ΑΜΑΞΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 9:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Λοιπον.. utsutsu αυτα που εγραψα δεν ηταν μια επιθεση προς τα σενα !Απλα ο χαρακτηρισμος ρομαντικη ταινια και μαλιστα γυναικεια ,ε πρεπει να πω οτι καπως με "χτυπησε" Surprised !!Ειχε πραγματι ρομαντικα στοιχεια και σιγουρα εδειχνε ωρες-ωρες σε υπερβολικο βαθμο την γκαντεμια του Spidey ,και με χιουμοριστικο τροπο πολλες φορες.Αλλα ολα αυτα ηταν για να δειξει οτι ο Παρκερ ειναι ενας καθημερινος τυπος που ετυχε να αποκτησει δυναμεις και προσπαθει να κανει το καλο οπως μπορει.
Ειναι περιπου αυτο που ειπε ο
Yosimi!Το κλασσικο moto της Marvel -μεγαλοι ηρωες με μεγαλα προβληματα. Τεσπα αφου εχεις διαβασει τα κομικς δεν χρειαζεται να αναλυσω παραπανω αυτο.Ηταν δυσκολο αλλωστε να χωρεσει την ιστορια χρονων του κομικ σε 2 ωρες. Για αυτο και ισως ξενιζουν καποια πραγματα.
Ειπαμε "Τελεια μεταφορα οπως ειπωθηκε και παραπανω δεν γινειται ποτε!"
Αυτα τα λιγα... Very Happy !!


Α και ασχετο Yosimi ο Batman ειναι ηρωας της D.C. Smile

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Xod
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2004 2:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Μου άρεσε αρκετά η ταινία, παρ'όλο που ούτε έχω δει την πρώτη, ούτε έχω διαβάσει τα κόμικς. Μόνο κάτι παλιά επισόδεια κινουμένων σχεδίων spiderman έβλεπα στο κανάλι juniors TV, πριν κλείσει γύρω στο 1999, λίγο καιρό πριν έρθει ο Clinton στην Ελλάδα.

Πιο πολύ μου άρεσε που ο Spiderman ήταν ένας φτωχός ταλαίπωρος άνθρωπος σε αντίθεση με άλλες ταινίες ηρώων κόμικς όπου ο πρωταγωνιστής είναι πάμπλουτος με ένα σωρό βοηθούς, υπερτεχνολογικά αξεσουάρ και βοήθεια από την αστυνομία.

Επίσης πολύ πλάκα είχε η σκηνή με πρωταγωνιστή της σειράς "Queer As Folk" σε ρόλο κομπάρσου. Την σειρά αυτήν την έδειχνε αργά μετά τα μεσάνυχτα το Star και είχε έντονο περιεχόμενο ομοφυλοφιλίας. >:)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2004 9:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Garrett έγραψε:
Λοιπον.. utsutsu αυτα που εγραψα δεν ηταν μια επιθεση προς τα σενα !Απλα ο χαρακτηρισμος ρομαντικη ταινια και μαλιστα γυναικεια ,ε πρεπει να πω οτι καπως με "χτυπησε" Surprised !!Ειχε πραγματι ρομαντικα στοιχεια και σιγουρα εδειχνε ωρες-ωρες σε υπερβολικο βαθμο την γκαντεμια του Spidey ,και με χιουμοριστικο τροπο πολλες φορες.Αλλα ολα αυτα ηταν για να δειξει οτι ο Παρκερ ειναι ενας καθημερινος τυπος που ετυχε να αποκτησει δυναμεις και προσπαθει να κανει το καλο οπως μπορει.
Ειναι περιπου αυτο που ειπε ο
Yosimi!Το κλασσικο moto της Marvel -μεγαλοι ηρωες με μεγαλα προβληματα. Τεσπα αφου εχεις διαβασει τα κομικς δεν χρειαζεται να αναλυσω παραπανω αυτο.Ηταν δυσκολο αλλωστε να χωρεσει την ιστορια χρονων του κομικ σε 2 ωρες. Για αυτο και ισως ξενιζουν καποια πραγματα.
Ειπαμε "Τελεια μεταφορα οπως ειπωθηκε και παραπανω δεν γινειται ποτε!"
Αυτα τα λιγα... Very Happy !!


ok Wink no worries , simfono se arkteta apo auta pou les Smile
to oti sizitame akoma gia tin tenia dihni pos k oi dio imaste fan tou spiderman. apla ego ime ores ores apetitikos stis metafores k sto thema drasi , efe k sosti metafora se pragmata simantika gia mena(me ta dika mou dedomana vevea). elpizo to 3o meros na me ikanopiisi k na mi sas xanagkriniaxo Razz Razz Razz Rolling Eyes

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2004 9:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Xod έγραψε:
Επίσης πολύ πλάκα είχε η σκηνή με πρωταγωνιστή της σειράς "Queer As Folk" σε ρόλο κομπάρσου. Την σειρά αυτήν την έδειχνε αργά μετά τα μεσάνυχτα το Star και είχε έντονο περιεχόμενο ομοφυλοφιλίας. >Smile


hahaha nai. ton thimithikes k esi? sostos Wink to elega mesa stin ethousa sti parea mou k o kolitos mou me korideve. den ton epitha, hahahaha. meta tin tenia epese poli gelio mehri na to piso. gmt eprepe na valo stihima Razz Razz Razz

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
-JEhuty-
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2004 11:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: from outer space!
den to eida akoma alla den uparxei periptosi na min to do.o spiderman itan anekathen enas apo tous agapimenous nou.
to proto itan teleio kai apo skines pou exo dei to 2 prepei na nai pio telio.

_________________

ADA-: All enemies have been destroyed!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
KabaMaroudis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2004 11:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Αιγάλεω προς το παρόν, Ιαπωνία σε 1 χρόνo ελπίζω...
Yosimi έγραψε:
THN TAINIA EINAI NA ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΑΥΡΙΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ .ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΩΣ ΟΠΑΔΟΣ ΟΧΙ MONO ΤΩΝ ANΙME ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ MARVEL ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΑΝ Ο ΠΑΡΚΕΡ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ
1.ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΑΡΑΧΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΛΗΜΑΤΑ,ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΙΔΑΙΤΕΡΟ ΧΑΡΙΣΜΑ.
2.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΜARVEL Π.Χ. XMEN,BATMAN Κ.Α. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΡΟΥΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΚΑΚΟΥΣ Ή ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΒΕΛΤΙΩΝΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.Η ΚΑΘΑΡΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΗΡΩΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.
ΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΦΕ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΠΡΑΚΤΟΡΑ 007.ΕΦΕ,ΔΡΑΣΗ,ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΓΚΟΜΕΝΕΣ,ΑΜΑΞΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ.


Soz an akoustw san geroparaksenos k pernw to post ayto san aformi k den thelw na ginw deiktikos alla tharrw pws to na mas apodeiknyoun orismena meli oti to keyboard tous odws exei Caps Lock den tous boithaei kapou, pera apo to na metatrepoun to post se spam.

Ase pou grafistikws ta kefalaia einai pio dysanagnwsta... Wink

_________________

Γιώργος KabaΜαρούδης
"Would someone PLEASE explain to this dragon
that there's no such thing as MAGIC?"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης