Το ξέρατε ότι wakari σημαίνει αντίληψη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 9 από 11
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    anime.
costascss
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 4:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 142 Τόπος: Peristeri - Athens Τώρα Βλέπω: One Piece
Πρώτα απ? όλα πρέπει να πω ότι, ολοφάνερα, το ύφος του συγγραφέα είναι προπαγανδιστικό (είναι κείμενο που θέλει να πείσει πολλούς ανθρώπους, προβάλλοντας με συναισθηματικό τρόπο μια άποψη).
Όμως, ξεχνώντας για λίγο ότι είμαι Fan των anime, βλέπω ότι έχει δίκιο σε κάποια πράγματα. Αλλά δεν μπορεί να υποστηρίζει ότι τα anime είναι πιο βίαια ή πιο διαστροφικά από την ίδια την πραγματικότητα-ζωή, εξάλλου τα anime στηρίζονται στην πραγματικότητα και τα περισσότερα δείχνουν ότι πρέπει να 'παλέψουμε' για να την αλλάξουμε προς το καλύτερο (Όσο και αν ακούγεται αυτό σαν παιδικό όνειρο ή δεν ξέρω τι).

Στην ουσία σύμφωνα με αυτά που λέει και η Ελληνική μυθολογία δεν πρέπει να διδάσκεται, αφού έχει sex ίντρικες πόλεμο βία πολυθεΐα αιμομιξίες και γενικά γίνεται της τρελής (άσε κιόλας που σε αντίθεση με τα anime στηρίζονται σε αληθινές ιστορίες)...

Όπως ξέρουμε όλοι εδώ:
Για το "παιδικά" που λέει πέντε έξι φορές, φταίνε οι Έλληνες που όλα τα Animations τα βαφτίζουν παιδικά ή Cartoon (Όπως μπερδεύεται και ο ίδιος σε ένα σημείο του κειμένου του). Αν δεν κάνω λάθος τα anime στην Ιαπωνία τα προβάλουν σε διάφορες ώρες ανάλογα με τον τύπο τους και το περιεχόμενο τους.

Και τέλος:
Με ξενερώνει και εμένα αυτό με την ομοφυλοφιλία, αν και είχα έναν φίλο ομοφυλόφιλο και δεν είχα πρόβλημα γι? αυτό, στα anime μου την σπάει όταν υπάρχει κάποιος ομοφυλόφιλος (ή κάποια).
Μήπως είμαι ρατσιστής και δεν το ξέρω?...Πρέπει να το ψάξω?

...Η ιστορία έχει αποδείξει ότι οι ακραίες απόψεις μονο καταστροφή φέρνουν...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την costascss στις Τετ Δεκ 22, 2010 6:25 pm, 3 φορές συνολικά

_________________

_______________________

http://finalfantasia.forums-rpg.com/forum
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 4:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
auto pou evales se quote poios to egrapse? o rainbow?

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
costascss
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 4:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 142 Τόπος: Peristeri - Athens Τώρα Βλέπω: One Piece
Εγώ αλλά είναι λίγο off topic γι'αυτό το έβαλα έτσι...
Θα το κάνω edit.

_________________

_______________________

http://finalfantasia.forums-rpg.com/forum
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 4:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
lew kai gw... what happened to him? sudden change of belief?

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
costascss
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 6:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 142 Τόπος: Peristeri - Athens Τώρα Βλέπω: One Piece
Τι εννοείς? Αφού και πάλι δεν άλλαζε τίποτα.

_________________

_______________________

http://finalfantasia.forums-rpg.com/forum
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 6:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
oxi nmz oti auta sto quote ta eipe ekeinos. u know sarcasm? Smile

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 6:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Για ακόμη μια φορά, ο ηττημένος καταφεύγει στην αποσιώπηση της ήττας του!

Παράθεση:
Αυτά, ήταν τα τελευταία σχόλια σας που δημοσιεύονται. Μην ανησυχείτε όλα τα ήδη δημοσιευμένα σχόλια θα παραμείνουν δημοσιευμένα. Αυτό, γιατί το θέμα έχει γεμίσει με ψευδή αντιχριστιανικά μηνύματα που κανέναν σκοπό δεν έχουν παρά να βλάψουν το καθαρό νόημα της Ορθοδοξίας, πράγμα που δεν μπορεί να συνεχιστεί. Χαίρομαι, γιατί απεδείχθησαν οι ισχυρισμοί μου σχετικά με την επιθετικότητα την οποία προκαλούν τα anime. Φυσικά, κάποιος Άθεος, δύσκολα φιλτράρει την επιθετικότητα και την ειρωνεία που τον διακατέχει, όταν δεν έχει τίποτα πέρα από την κριτική σκέψη του για να τον οδηγεί. Χωρίς τον θείο λόγο του Θεού, δύσκολα, στεριώνεις κάπου, δύσκολα ξεχωρίζεις την αλήθεια από το ψέμα το καλό από το κακό.


Λέγοντας λοιπόν, ένα μεγάλο FAKK U για ακόμα μια φορά, σε όλους όσους έκατσαν να ασχοληθούν να του πουν πως κάνει λάθος, γιατί κάνει λάθος, και γιατί του λένε οτι κάνει λάθος, σταματά την ανάρτηση νέων απαντήσεων. Χρησιμοποιεί ως δικαιολογία τα Αντιχριστιανικά μηνύματα που παραθέτονται, αλλά το μόνο που βλέπω εγώ είναι κάποιος που κρύβει τις αποδείξεις που του παραθέτουν όσοι του λένε πως έκανε λάθος, φοβούμενος μήπως αποκαλυφθεί η προπαγάνδα του. Κρίμα, γιατί αυτό αποτελεί θρασυδειλία από μέρους του, και έρχεται σε αντίθεση με τις θέσεις που υποστηρίζει. Η απάντησή μου προς αυτόν δεν νομίζω πως θα δημοσιευτεί εκεί, οπότε την παραθέτω εδώ.

Spoiler:
Παράθεση:
"Πάλι, μου αντιπαραθέτεις, άκυρους μπροστά στους αγίους της εκκλησίας. Κρίμα που δεν μπορείς να αντιληφθείς, την διαφορά στην θεόπνευστη πνευματική διαύγεια των αγίων έναντι στην απλή και κοσμική διαύγεια των κοινών ανθρώπων."
Μόνο άκυροι δεν είναι, αδερφέ, και ίσως να το ήξερες εάν κοίταζες να μορφωθείς λίγο. Στον Γκάντι, σε πληροφορώ, είχε δοθεί από την κοινή γνώμη ο τίτλος του "Μαχάτμα", δηλαδή του Αγίου. Άσχετα αν δεν συμφωνό με αυτό, δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω πως διέδιδε την αγάπη και την ειρήνη πολύ καλύτερα από πολλούς Χριστιανούς "Αγίους" που γκρέμιζαν κτίρια, έκαιγαν βιβλία και έσφαζαν ανθρώπους. Όσο για τον Τζων Λένον, είναι ένας από τους μεγαλύτερους ειρηνιστές της ανθρωπότητας, αρκεί μόνο να ακούσεις τραγούδια του όπως το Imagine. Έγινε, μάλιστα, και μάρτυρας, καθώς δολοφονήθηκε για όσα υποστήριζε.

http://www.youtube.com/watch?v=-b7qaSxuZUg


"Επίσης, από τη στιγμή που δεν πιστεύεις στον αληθινό Θεό, πως είναι δυνατόν να μην είσαι Άθεος? Άθεος= Αυτός που δεν έχει Θεό, άρα αφού δεν πιστεύεις στον αληθινό Θεό, δεν έχεις Θεό, άρα είσαι Άθεος."
Και σου ξαναλέω: Πώς ξέρεις πως εσύ πιστεύεις στον πραγματικό Θεό και όχι εγώ; Επειδή, θα μου πεις, το λέει η Αγία Γραφή. Πώς ξέρεις, σε ερωτώ, πως η Αγία Γραφή σου λέει την αλήθεια; Επειδή, θα μου πεις, είναι ο λόγος του Θεού. Και εάν σε ρωτήσω πώς ξέρεις πως είναι ο λόγος του Θεού; Θα μου πεις, επειδή το λέει η Αγία Γραφή. Κυκλική λογική χρησιμοποιείς, αδερφέ.

"Κρίμα που υπαινίσσεσαι, πως έχεις κριτική σκέψη, όμως εύκολα αφήνεσαι στο να σε εξαπατήσουν οι διάφορες Εβραϊκές Νέο Ταξικές προπαγάνδες. Πως όμως, να ξεχωρίσεις την αλήθεια από το ψέμα, το καλό από το κακό όταν δεν έχεις μέσα σου τον Χριστό? Όλα σου φαίνονται το ίδιο και το αυτό, αρκεί να τα ερμηνεύει η λογική σου. Χωρίς τον Χριστό, είσαι σώμα χωρίς ψυχή, κρίμα που δεν μπορείς να καταλάβεις."

Έχω κριτική σκέψη, επειδή κρίνω κάτι που μαθαίνω πριν το πιστέψω. Οι επιστημονικές ανακαλύψεις δεν είναι προπαγάνδες, καθώς μπορεί να τις επιβεβαιώσει ο οποιοσδήποτε με ελάχιστη έρευνα. Μπορώ να ξεχωρίσω την αλήθεια από το ψέμα, επειδή πριν πιστέψω κάτι, ελέγχω ο ίδιος να δω εάν ισχύει. Εάν δεν ισχύει, δεν έχω λόγο να το πιστέψω. Σου το ξαναλέω: Μορφώσου λίγο! Εάν δεν ήταν αλήθεια οι επιστημονικές εξελίξεις, αδερφέ, αλλά μόνο η Αγία Γραφή, τότε δεν θα γράφαμε τώρα σε υπολογιστές στο διαδίκτυο, θα γράφαμε σε τοιχώματα σπηλαίων. Εάν δεν υπάρχει η θεωρία της εξέλιξης, τότε εξήγησέ μου, τι ε΄ναι τα απολιθώματα δεινοσαύρων;

"Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε, εν ω γαρ κρίματι κρίνετε κριθήσεσθε, και εν ω μέτρω μετρείτε μετρηθήσεται υμίν. Τι δε βλέπεις το κάρφος το εν τω οφθαλμώ του αδελφού σου, την δε εν τω σω οφθαλμώ δοκόν ου κατανοείς; Ή πως ερείς τω αδελφώ σου, άφες εκβάλω το κάρφος από του οφθαλμού σου, και ιδού η δοκός εν τω οφθαλμώ σου; Υποκριτά, έκβαλε πρώτον την δοκόν εκ του οφθαλμού σου, και τότε διαβλέψεις εκβαλείν το κάρφος εκ του οφθαλμού του αδελφού σου." -Ματθαίος 7, 1-5-




"Δεν αντιτίθεμαι στην επιστήμη κάθε αυτό, αλλά στην προσπάθεια τις σύγχρονης επιστήμης να αλλοιώσει την αλήθεια του κόσμου μας(διαστρέβλωση της εξέλιξης του ανθρώπου, προσπάθεια αναίρεσης του Χριστού, αιρετικές αβάσιμες αποκαλύψεις για ύπαρξη ζωής στο διάστημα, γενική αναίρεση των διδαχών της πίστης μας)."
Κάποτε κάποιος Γαλιλαίος είχε πει πως η Γη γυρίζει γύρω από τον Ήλιο. Η εκκλησία τότε τον αποσιώπησε, καθώς σύμφωνα με τα πιστεύω της, Η Γη ήταν το κέντρο του σύμπαντος, και γύρω της γύριζαν όλα.
Τώρα πια γνωρίζουμε αποδεδειγμένα πως η Γη γυρίζει όντως γύρω από τον Ήλιο, κάτι που αποδέχεται και η εκκλησία. Με τα παραπάνω σου λόγια, όμως, στην ουσία λες πως όλα αυτά είναι αρλούμπες και πως η Γη είναι το κέντρο του σύμπαντος. Μήπως είναι και επίπεδη, αδερφέ; Σου ξαναλέω για ακόμα μια φορά: Μορφώσου λίγο!

"Τα περιεχόμενα του κειμένου είναι ψευδή. Ποτέ οι Χριστιανοί, δεν επιτίθενται απρόκλητα σε οποιονδήποτε."

Αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση με αυτό:

"Όμως, η πίστη μας έπρεπε να διαδοθεί, για αυτό σε περιπτώσεις ήταν αναγκαία η χρήση της βίας"

"(καμιά μορφή βίας από όσες αναφέρθηκαν στο κείμενο δεν αληθεύει)"

Βρες μου ιστορικά κείμενα που το αποδεικνύουν, όπως εγώ σου βρήκα ιστορικά κείμενα που αποδεικνύουν τα δικά μου λεγόμενα.

"Τι να κάναμε δηλαδή, να υποχωρούσαμε, αφήνοντας τους λαούς που εκχριστιανίσαμε στον σκοταδισμό και στον παραλογισμό της ειδωλολατρίας?"

Δικαίωμά τους ήταν να πιστεύουν ό,τι θέλουν, αδερφέ! Ο ίδιος ο Θεός, κατά τα λεγόμενά σου, τους έδωσε αυτό το δικαίωμα! Είσαι εσύ καλύτερο από τον Θεό σου για να κρίνεις πως έκανε λάθος, και να τους αφαιρέσεις αυτό το δικαίωμα;

"Διό αναπολόγητος ει, ω άνθρωπε πας ο κρίνων, εν ω γαρ κρίνεις τον έτερον, σεαυτόν κατακρίνεις, τα γαρ αυτά πράσσεις ο κρίνων, οίδαμεν δε ότι το κρίμα του Θεού εστί κατά αλήθειαν επί τους τα τοιαύτα πράσσοντας. Λογίζη δε τούτο, ω άνθρωπε ο κρίνων τους τα τοιαύτα πράσσοντας και ποιών αυτά, ότι συ εκφεύξη το κρίμα του Θεού;" -Προς Ρωμαίους 2, 1-3-





"Πρέπει να ξεχωρίσεις την απρόκλητη βία η οποία είναι αναγκαία και μη αποφευκτή αλλά γίνεται διαβλέποντας σε κάτι θετικό, και τη βία των anime, που δημιουργούν βία για να ικανοποιήσουν τις αρρωστημένες ορέξεις του δημιουργού."
Καμία βία δεν διαβλέπει σε κάτι θετικό. Χρησιμοποιείς βία για να βλάψεις τους άλλους! Δεν μπορείς να κάνεις καλό σε κάποιον με το να τον βλάψεις!

Επίσης, σου ξαναλέω: Εάν τα Anime ρησιμοποιούν βία μόνο για να ικανοποιήσουν αρρωστημένες ορέξεις, τότε θεωρείς πως θα μπορούσε να μην υπάρχει στο rave of the Fireflies; Με την ίδια λογική, θα μπορούσε να μην υπάρχει και στην Αγία Γραφή, αλλά υπάρχει για να ικανοποιεί τις αρρωστημένες ορέξεις των Χριστιανών.

"Δεν αναφέρθηκα, γενικά στο γυμνό. Υπάρχει το γυμνό που λειτουργεί ως τέχνη και αυτό(dragonball, naruto) που στοχεύει στην πρόκληση αρρωστημένων συναισθημάτων."
Πρώτον: Δεν λες τίποτα τέτοιο στο κείμενο!
Δεύτερον: Πώς ξεχωρίζεις το ένα από το άλλο;

"Ο δημιουργός, πρώτα σκέφτηκε πως θα είχε "πλάκα" η Μπούλμα να ξεχάσει το εσώρουχο της για να φτάσει στο επιθυμητό σημείο, όχι κατά σύμπτωση αλλά μελετημένα για να δημιουργήσει στον θεατή τα αντίστοιχα πρόστυχα, αρρωστημένα συναισθήματα."
Μόνο εσύ, αδερφέ, είσαι ο πρόστυχος εδώ πέρα! Εγώ είδα αυτή τη σκηνή και τη θεώρησα αστεία. Μόνο εσύ την είδες και άρχισες να σκέφτεσαι παιδεραστίες.

"Όσο, για το πως βλέπεις εσύ το γυμνό στην προκειμένη περίπτωση: "Όσοι παρακολουθούν αυτές τις σειρές γενικά, καλλιεργούν την τάση να αυτοσχεδιάζουν ότι παραλογισμό μπορούν να βρουν για να δικαιολογήσουν ηθικά αυτό που τους διασκεδάζει.. και δεν προβληματίζονται ιδιαίτερα... ""
Όπως σου έχω ξαναπεί, με βλέπεις να είμαι παράλογος; Με βλέπεις να μην προβληματίζομαι ιδιαίτερα; Αντίθετα, σκέψου μήπως είσαι εσύ εκείνος που δεν προβληματίζεται ιδιαίτερα και σκέφτεται παράλογα. Διότι τόσα λογικά επιχειρήματα σου έχω γράψει, όλα αποτέλεσμα έντονου προβληματισμού, και εσύ δεν δέχεσαι κανένα, με βάση τι λέει ένα... Βιβλίο!

"Όποιος σε χαστουκίζει στο δεξί σου μάγουλο, γύρισέ του και το άλλο." -Ματθαίος 5:39-

"Αγαπάτε τούς εχθρούς σας." -Ματθαίος 5:44-






"Αυτά, ήταν τα τελευταία σχόλια σας που δημοσιεύονται. Μην ανησυχείτε όλα τα ήδη δημοσιευμένα σχόλια θα παραμείνουν δημοσιευμένα. Αυτό, γιατί το θέμα έχει γεμίσει με ψευδή αντιχριστιανικά μηνύματα που κανέναν σκοπό δεν έχουν παρά να βλάψουν το καθαρό νόημα της Ορθοδοξίας, πράγμα που δεν μπορεί να συνεχιστεί. Χαίρομαι, γιατί απεδείχθησαν οι ισχυρισμοί μου σχετικά με την επιθετικότητα την οποία προκαλούν τα anime. Φυσικά, κάποιος Άθεος, δύσκολα φιλτράρει την επιθετικότητα και την ειρωνεία που τον διακατέχει, όταν δεν έχει τίποτα πέρα από την κριτική σκέψη του για να τον οδηγεί. Χωρίς τον θείο λόγο του Θεού, δύσκολα, στεριώνεις κάπου, δύσκολα ξεχωρίζεις την αλήθεια από το ψέμα το καλό από το κακό."
Αποσιώπηση των άλλων απόψεων, αδερφέ; Εάν δεν έχεις κάτι να φοβηθείς, γιατί καταφεύγεις στην αποσιώπηση όσων δεν συμφωνούν μαζί σου; Δεν βλέπω κάτι αντιχριστιανικό στα λεγόμενά μου, απλώς σου λέω πως εσύ, αδερφέ, δεν ακολουθείς σωστά τον Χριστιανισμό!

"Πως να διακρίνεις την βία και τα μηνύματα της, πως να αντιληφθείς το μεγαλείο του Χριστιανισμού έναντι του Μουσουλμανισμού(και έναντι όλων των άλλων αιρέσεων/θρησκειών), πως να αντιληφθείς τις αλήθειες για τον κόσμο μας, πως να καταλάβεις γιατί ο Χριστός είναι η αλήθεια όταν δεν τον έχεις προσεγγίσει. Δεν διαθέτω τα μάτια του Θεού, απλώς, ερχόμενος κοντά στον Χριστιανισμό, βλέπω την αλήθεια της Αγίας Γραφής, και όχι ένα ασυνάρτητο κείμενο όπως κάποιος μη Χριστιανός. Η Ορθοδοξία είναι η αληθινή πίστη, θέλετε να το καταλάβετε? Αν ναι, προσεγγίστε την, αν όχι, συνεχίστε να απορείτε γιατί τα πιστεύω μας είναι τόσο δυνατά και απαράλλαχτα. Είναι απλά τα πράγματα. Αποδεχτείτε τον Χριστό και αυτός θα σας οδηγήσει. Θα νιώθατε φρίκη εάν μπορούσατε να καταλάβετε, πως φαίνετε ο σκοταδισμός σας μέσα από τα μάτια ενός Χριστιανού. Πόσο μακριά είστε από την αλήθεια και δεν το αντιλαμβάνεστε, έχοντας πείσει τους εαυτούς σας εγωιστικά πως είστε εντάξει."
Εμείς, αδερφέ, μπορούμε να δούμε μέσα από τα μάτια του Χριστιανού, και έχουμε κάνει την επιλογή μας αφού είδαμε όλες τις προοπτικές της κάθε πλευράς. Μήπως όμως εσύ δεν έχεις κάτσει ποτέ να δεις το θέμα από την πλευρά κάποιου άλλου;

Επίσης, δυνατά και απαράλλαχτα; Πόσες οικουμενικές σύνοδοι έχουν γίνει, αδερφέ, γνωρίζεις; Το τι αποφασίστηκε σε κάθε μια από αυτές, το γνωρίζεις;

"Εγώ στη θέση σου, θα πρόσεχα αυτά τα λόγια, η υπεροψία, οδηγεί τον άνθρωπο σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Τελική συμβουλή μου προς εσένα και τους υπόλοιπους, ανοίξτε την καρδιά σας στο Χριστό, τότε μόνο θα δείτε την αλήθεια μέσα στην αλήθεια και θα κατανοήσετε, πολλά από όσα σας φαίνονται ακατανόητα. Γεια σας και σας εύχομαι μια ζωή με λιγότερη υπεροψία, απαλλαγή από τον φόβο για την πίστη μας , και μακάρι να βρείτε τον Χριστό μέσα σας. Το θέμα θα παραμένει εδώ, για διαφώτιση όσων τύχει να περάσουν."
Είμαι, δηλαδή, και υπερόπτης! Το διαβάσαμε και αυτό! Την αλαζονεία των Χριστιανών, που νομίζουν πως ξέρουν καλύτερα από όλους, την αγνοούμε;

Επίσης, αδερφέ, είπες πως δεν θα δημοσιεύσεις σχόλιά μας εδώ πέρα. Σκοπεύεις να δημοσιεύεις σχόλια από το Animeplanet; Όπως βλέπω ναι, οπότε θα συνεχίσω εκεί!

Κρίμα, πάντως, καθώς παρατηρώ πως καταφεύγεις στη δειλία, αρνούμενος να απαντήσεις σε τόσα επιχειρήματά μου που έχεις αφήσει αναπάντητα. Τι να σου πω, ελπίζω τουλάχιστον να μην σκοτώσεις ποτέ κανέναν αλλόθρησκο, όπως έκαναν πολλοί ομοϊδεάτες σου.

"Δεν μπορεί να υπάρξει καταλλαγή με την άρνηση, δεν μπορούμε να έχουμε διάλογο με την απόκρυψη, με την παραπλάνηση, με τον φόβο να ομολογήσουμε ποιοί είμαστε." -Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος Χριστόδουλος, Ομιλία στον Εσπερινό του Αποστόλου Παύλου, 1/6/2003-


Ελπίζω κάποτε τέτοιοι παραπλανημένοι άνθρωποι να σταματήσουν να πέφτουν θύμα της θρησκευτικής προπαγάνδας και να αποκτήσουν μια μέρα λογική κρίση αλλά και στοιχειώδη μόρφωση. Για την ώρα, όμως, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε για κάποιον που του δίνεις τις αποδείξεις της πλάνης του στο πιάτο και απλώς αρνείται, χωρίς κανένα λογικό επιχείρημα, να τις αποδεχτεί, είναι να τους αφήσουμε στην αυταπάτη, τη μισαλλοδοξία και την παράνοιά τους, ελπίζοντας πως δεν θα γίνουν κάποτε επικίνδυνοι για όσους δεν συμμερίζονται τα πιστεύω τους.

Πραγματικά κρίμα για τον rainbow. Είναι θύμα προπαγάνδας και πλύσης εγκεφάλου, και ακριβώς αυτό το γεγονός είναι αρκετό για να μου προκαλέσει λύπη για την κατάστασή του. Ελπίζω κάποτε να θεραπευτεί. Sad

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
costascss
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 8:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 142 Τόπος: Peristeri - Athens Τώρα Βλέπω: One Piece
Θα πω κάτι τελευταίο στον Kain:
Ο rainbow δεν κάνει λάθος (δεν είπα ακριβώς αυτό) γιατί μέσα στο μπερδεμένο brainwashed κεφάλι του έχει δίκιο. Και ίσος και στο δικό μας μπερδεμένο μυαλό μας έχουμε δίκιο (ποτε δεν το αποκλείω αυτό).
Αυτό που με στεναχωρεί και με φοβίζει είναι ότι:
Ο rainbow φαίνεται μεγάλος fan των anime μέχρι πολύ πρόσφατα (έχει φτάσει στα τελευταία επεισόδια του OP). Και ξαφνικά φαίνεται να αλλάζει μυαλό, φαίνεται μπερδεμένος και φανατισμένος (και μάλλον όχι με την θρησκεία). Αυτό φανερώνει ότι κάποιος κάτι του έκανε και σίγουρα αυτό το κάτι δεν είναι καλο.
Το τρομακτικό είναι ότι αυτός ο κάποιος μπορεί να έχει κάνει το ίδιο σε άλλους......(σταματώ εδώ).......



(Δεν πρόλαβα ακόμα να διαβάσω όλη την συζήτηση που είχατε μαζί του άρα μπορεί να έχω πει κάτι που ήδη είπατε)

_________________

_______________________

http://finalfantasia.forums-rpg.com/forum
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MorfX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 8:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 13 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 8
Τελικά έπεσα κι εγώ θύμα της τρομερής ψαλίδας της λογοκρισίας του rainbow. Επειδή κι εγώ όμως άνθρωπος είμαι κι έχω ένα ρημάδι εγωισμό συν του ότι με εκνευρίζει αφάνταστα να μου αφαιρούν το δικαίωμα του λόγου και της άποψής μου παραθέτω εδώ το τελευταίο κείμενο που έστειλα στο εν λόγο μπλόκ.

Spoiler:
Όνομα χρήστη στο μπλόκ orthodoxy-rainbow.blogspot.com SpeedHunder

Φίλε μου rainbow είπες «Ο μόνος αναμάρτητος είναι ο Χριστός», συγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλά πολλοί χριστιανοί και κληρικοί διαφωνούν και λένε ότι ακόμα και ο Γεσουά (Ιησούς στα Ελληνικά) αμάρτησε. Ψεύδονται ή δεν είναι ούτε αυτοί χριστιανοί; Διότι με αυτά που δηλώνεις ο μόνος πραγματικός χριστιανός πρέπει να είσαι εσύ!
Επίσης έγραψες «Εάν ο Θεός είναι σύμφωνος με αυτά που κάνω δεν το γνωρίζω εγώ, αυτό θα το κρίνει αυτός με την άπειρη σοφία του, εγώ, απλώς ακολουθώ το θέλημά του όσο μπορώ ποιο σωστά στηρίζοντας την ακεραιότητα της πίστης μου». Καταρχάς ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ διότι παραδέχτηκες ότι είσαι ένα άβουλο πιόνι στο παιχνίδι κάποιων άλλων !!! Ακολουθείς λες, το θέλημα του ¨θεού¨, και οι τρομοκράτες που ζώνονται με εκρηκτικά και γίνονται πυροτεχνήματα σκοτώνοντας αθώους κάθε τόσο, τις εντολές του θεού τους ακολουθούν, αυτό τους ¨είπε¨ να κάνουν και αυτό έκαναν, συνεπώς κι αυτοί δεν είναι δολοφόνοι, θέλημα του θεού τους είναι και το εκτελούν όσο πιο σωστά μπορούν. Πρόσεξε(!), το ότι αυτοί δεν είναι χριστιανοί μην μου το πεις σαν δικαιολογία, το ίδιο αφεντικό έχουν όλες οι θρησκείες !!! Και για να σου ξεκαθαρίσω και κάτι διότι τα έχεις μπλέξει λίγο, η λέξη θεός δεν συνεπάγεται με τη λέξη θρησκεία διότι πολύ απλά αυτές οι δύο λέξεις δεν έχουν καμία απολύτως σχέση μετάξι τους! Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που είναι ένθεοι αλλά άθρησκοι. Και επαναλαμβάνω κάτι που σου είχα γράψει παλιότερα ¨Το μακάριο και το άφθαρτο ον ούτε το ίδιο γνωρίζει ενοχλήσεις ούτε σε άλλος προξενεί ενόχλησης, ώστε δεν επηρεάζεται από θυμούς ούτε από ευχαριστίες. Γιατί όλα αυτά είναι γνωρίσματα αδύναμου όντος¨- Επίκουρος-.
Επίσης μου έγραψες ότι «Ο Χριστός, εναντιώθηκε, σε εκείνους που έπρεπε να εναντιωθεί, με τον τρόπο που έπρεπε να εναντιωθεί, δηλαδή, σε όσους βλάσφημα αλλοίωναν τον λόγο του Θεού», ρε φίλε το λόγο του θεού αλλοίωναν και τα δέντρα; Διότι και αυτά καταριόταν, αλλά θα μου πεις ο γιος στο πατέρα θα μοιάσει... Ιδού η αγάπη του Ιησού προς τη φύση και τα δέντρα συγκεκριμένα...

Κατά Μάρκον Ευαγγέλιον, κεφάλαιο ΙΑ?, εδάφια 12-14 και 20-23
«…(12-14) και τη επαύριον εξελθόντων αυτών από Βυθανίας επίνασε και ίδων συκήν από μακρόθεν έχουσαν φύλλα, ήλθεν ει άρα τι ευρήσει εν αυτή και έλθων επ? αυτήν ουδέν εί μη φύλλα ου γαρ ην καιρός συκών. Και αποκιθείς είπεν αυτή μηκέτι εκ σου εις τον αιώνα μηδείς καρπόν φάγοι και ήκουον οι μαθηταί αυτού…(20-23) και παραπορευόμενοι πρωί είδον την συκήν εξηραμμένη ν εκ ριζών και αναμνησθείς Πέτρος λέγει αυτώ ραββί, ίδε η συκή ην κατηράσω εξηράνται. Και αποκριθείς ο Ιησούς λέγει αυτοίς έχετε πίστιν θεού. Αμην γάρ λέγω υμίν ότι ος αν είπη τω όρει τούτω άρθητι και βλήθητι είς θάλασσαν, και μή διακριθή εν τη καρδία αυτού, αλλά πιστεύση ότι λέγει γίνεται, έσται αυτώ ό εάν είπη…»

Απόδοση
«…Και την άλλη μέρα αφού βγήκαν από τη Βυθανία, επείνασε. Και όταν είδε μια συκιά από μακριά να έχει φύλλα, πλησίασε μήπως βρει κάτι σ? αυτή. Και αφού ήρθε πάνω της δεν βρήκε άλλο παρά φύλλα. Διότι δεν ήταν εποχή των σύκων. Και αποκρίθηκε και της είπε: ποτέ από σένα στον αιώνα να μη φάει κανείς καρπό. Και άκουγαν οι μαθητές του…Και περνώντας από το πλάι το πρωί είδαν τη συκιά ξεραμένη από τις ρίζες. Και ο Πέτρος το θυμήθηκε και του λέει: Ραββίνε, κοίτα η συκιά που καταράστηκες ξεράθηκε. Και αποκρινόμενος ο Ιησούς τους λέει: Να έχετε πίστη στο θεό. Αλήθεια σας λέω όποιος πει σ? αυτό το βουνό σήκω και πέσε μέσα στη θάλασσα, και δεν αμφιβάλλει στο νου του αλλά πιστέψει ότι αυτό γίνετε, θα γίνει ότι πει…»

σχόλια
Μα δεν ήταν εποχή τον σύκων ανόητε, τι γυρεύεις σύκα; Σαν γιός του θεού θα έπρεπε να γνώριζε ότι δεν έχει σύκα το δέντρο ή αν ήθελε να επιδειχθεί στους μαθητές του ας έκανε τη συκιά να γεμίσει καρπούς ανοιξιάτικα. Τον καταδικάζει η φράση του αφελούς ευαγγελιστή: «δεν ήταν εποχή των σύκων»! Πάλι καλά που η κατάρα έπεσε σε δέντρο και δεν ήταν κανένας δύσμοιρος μανάβης...!!!

Φίλε μου rainbow εξήγησε μου αν θέλεις αυτό και τα προηγούμενα χριστιανικά κείμενα και πες μου πώς τα βλέπεις εσύ που διαθέτεις τα μάτια του ¨θεού¨, πες μου σε ποίες ακριβός φράσεις από τα παραπάνω βρίσκετε η αγάπη του; Διότι εγώ μόνο παράνοια βλέπω…


Απ? ότι κατάλαβα, όσο μπόρεσα δηλαδή από τις ασυναρτησίες που έγραψε, δεν θα ξαναδημοσιεύσει άλλο σχόλιο αντίθετης άποψης (ελπίζω να κάνω λάθος). Αλλά επειδή παρακολουθεί κι αυτό το θέμα εδώ θα καταχραστώ λίγο το χώρο για να του μεταφέρω το μήνυμα μου, διότι ο φίλτατος με κάποιο τρόπω νομίζει ότι μου απάντησε με το προτελευταίο κειμενάκι του.

Προς rainbow…
ΠΡΟΣΟΧΗ (!) το παρακάτω είναι αυστηρά για ηλικίες 18 και άνω !!!

Spoiler:
Ιεζεκιήλ, κεφάλαιο Δ?, εδάφια 8-17
«…(Coolκαι εγώ δέδωκα επι σε δεσμούς και μη στραφείς από του πλευρού σου επι το πλευρόν σου, έως ού συντελεσθώσιν ημέραι συγκλεισμού σου. Και σύ λάβε σε αυτώ πύργους και κριθάς και κύαμον και φακόν και κέγχρον και όλυραν και εμβαλείς αυτά είς άγγος οστράκιον και ποιήσεις αυτά σε αυτώ εις άρτους και κατά αριθμόν των ημερών, ας σύ καθεύδεις επι του πλευρού σου, ενενήκοντα και εκατόν ημέρας φάγεσαι αυτά και το βρώμα σου ό φάγεσαι εν σταθμώ…(12) έν βολβίτοις κόπρου ανθρώπινης εγκρύψεις αυτά κατ? οφθαλμούς αυτών και ερείς. Τάδε λέγει ο Κύριος ο Θεός του Ισραήλ. Ιδού η ψυχή μου ου μεμίανται έν ακαθαρσία και θνησιμαίων και θηριάλωτον ού βέβρωκα από γενέσεως μου έως του νύν, ουδέ εισελήλυθεν είς το στόμα μου πάν κρέας έωλον. Και είπε προς με. Ιδού δέδωκά σοι βολβίτα βοών αντί των βολβλιτων των ανθρωπίνων, και ποιήσεις τους άρτους σου απ? αυτών…»

Σχόλια
Δεν κάνω την απόδοση για ευνόητους λόγους…


Φίλε μου Χρήστο (rainbow) δεκτές οι ευχές σου (...σας εύχομαι μια ζωή με λιγότερη υπεροψία, απαλλαγή από τον φόβο για την πίστη μας , και μακάρι να βρείτε τον Χριστό μέσα σας...) και με τη σειρά μου σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ !!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
costascss
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 10:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 142 Τόπος: Peristeri - Athens Τώρα Βλέπω: One Piece
Παιδιά κάθισα και διάβασα ένα μεγάλο κομμάτι των συνομιλιών σας (που δεν έχουν διαγραφή ακόμα) και κατάλαβα ότι αυτό το παιδί χρειάζεται την βοήθεια ενός ειδικού. Και αυτός που του το έκανε αυτό, κρέμασμα.

Και δεν το λέω για αυτά που λέει για τα anime (που κάθε άνθρωπος που δεν έχει ασχοληθεί με αυτά θα πίστευε παρόμοια), αλλά γιατί μου φάνηκε μπερδεμένος, σαν να μην ξέρει σε τι πραγματικά πιστεύει.
Επίσης δυσκολευόταν να κάνει διάλογο σαν να μην έχει ξανακάνει και προσπαθούσε να προπαγανδίσει θέτοντας τεκμήρια που απλά θολώνοντας τους συνομιλητές του χάνοντας τον ειρμό τους. Με άλλα λόγια φαίνεται σαν άτομο με αντικοινωνική συμπεριφορά που έχει βάλει κάποιον άλλο να σκέφτεται για αυτόν...

_________________

_______________________

http://finalfantasia.forums-rpg.com/forum
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 2:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Πρέπει, πάντως, να ευχαριστήσω τον rainbow. Πρέπει, άλλωστε, κάποιος να ευχαριστεί πού και πού το παράδειγμα προς αποφυγή. Διότι διαβάζοντας τα γεμάτα μίσος για όσους δεν συμμερίζονται ΑΚΡΙΒΩΣ και με κάθε λεπτομέρεια τα πιστεύω του λόγια του, ένοιωσα πραγματική λύπη για αυτό τον άνθρωπο. Και μετά ένοιωσα αγάπη για τους ανθρώπους. Αγάπη για όλους, φίλους, εχθρούς, Χριστιανούς, Άθεους, σοφούς, ανόητους, παραπλανημένους ή μη. Διότι ως (κατά φαντασίαν τουλάχιστον) καλλιτέχνης, σκοπός μου είναι να δίνω ελπίδα και δύναμη σε όλους τους ανθρώπους που χρειάζονται. Και ο φίλος rainbow μου θύμισε να μην κάνω διακρίσεις, διότι ακόμη και οι παραπλανημένοι, κατά εμένα, άνθρωποι είναι και αξίζουν και εκείνοι λίγη αγάπη στη ζωή τους. Δεν θέλω ποτέ να γίνω σαν τον φίλο rainbow. Δεν θέλω ποτέ να μισήσω κάποιον επειδή απλώς δεν συμφωνεί μαζί μου. Δεν θέλω ποτέ να νομίζω πως ξέρω καλύτερα από τους άλλους, και να λέω πως λόγω αυτού δεν έχουν το δικαίωμα της επιλογής. Θέλω για εμένα κάθε άνθρωπος να είναι πάνω από όλα άνθρωπος, και να κρίνεται ως άτομο και όχι ως μέλος κάποιας ομάδας, άσχετα αν η ομάδα λέγεται Παναθηναϊκός, ΠΑΣΟΚ, Χριστιανισμός ή ό,τι άλλο. Για αυτό, φίλε rainbow, σε ευχαριστώ, ειλικρινά, από τα βάθη της καρδιάς μου, που μου θύμισες να αγαπώ και να σέβομαι όλους τους ανθρώπους. Σε ευχαριστώ, φίλε rainbow, που μου θύμισες να μην είμαι σαν εσένα. Ελπίζω κάποτε να αγαπήσεις και εσύ τους ανθρώπους με τον ίδιο τρόπο.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 3:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
Etsi prepei na symperiferontai oi pragmatikoi an8rwpoi. Bravo Kain, euxomai polloi na akolou8hsoun ta gemata agaph logia pou egrapses. Egw toulaxiston 8a to kanw. Smile

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
K1ra20
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 2:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 594 Τόπος: hueco mundo Τώρα Βλέπω: naruto-bleach-one piece-HxH(2011)-beelzebub-bakuman,k diafores movies
Kain έγραψε:
Πραγματικά κρίμα για τον rainbow. Είναι θύμα προπαγάνδας και πλύσης εγκεφάλου, και ακριβώς αυτό το γεγονός είναι αρκετό για να μου προκαλέσει λύπη για την κατάστασή του. Ελπίζω κάποτε να θεραπευτεί. Sad


no vasika tipoi san k afton p exoune va8ia mesa sto DNA tous to gonidio tou provatou dn 8erapevode me tpt Sad kai distixos opos oloi gnorizoume tetia provata iparxoun ametrita stn koinonia,na voskoune elef8era kai na kanoune MPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE me oli tn vlakia k imima8ia p ta diakatexei....

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 2:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Lol na kai o SpeedHunter Very Happy haha.

E entaksei re paidia mi skate kiolas megia tou me xara tou.

Smile

Kai gia kati pou proanaferthike ta anime den einai paidika Smile

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 25, 2010 4:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kain, να υποθέσω τ' αγαπημένα σου threads στο /b/ του 4chan είναι Religion Vs Atheism, σωστά; Razz Σε κάποια φάση θα ποστάρω και ορισμένες εικόνες από ένα τέτοιο επιτυχημένο thread (ορισμένες μόνο για να μην δωθούν αφορμές για flame wars περί θρησκείας).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 9 από 11
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης