Το ξέρατε ότι bi σημαίνει ομορφιά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Nightmare Before Cristmas
Estorial
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 27, 2007 10:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 22 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 42 Τόπος: Somewhere Lost In Tanelorn
re paidia min ksexname kai ton Burton. eidika autin tin tainia tou . to Nightmare before christmas gia mena einai pisteuo apo ta kalitera . oxi pos to Corpse Bride i o Edward Sissorhand an pame se tainies me ithopious.

O burton exi to xarisma na kani to paidiko prostixo kai to prostixo paidiko me tetio tropo oste sto telos se afini na anarotiese an ontos kribete kati piso apo kapia pragmata.

Epita se sinergasia me ton Danny Elfman ( tha ithela na eixa tetio epitheto Razz ) exi katapliktika soundtrack kai mousikes...
komatia opos tou Jack's Lament i to What's this ...aksizi na ta kseris na ta les ... Smile

pite tin gnomi sas gia tin tainia kai genika gia ton Tim Burton

_________________
God's in his heaven, all's right with the world.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 28, 2007 1:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Είναι από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες. Very Happy
Οι ταινίες του έχουν αυτό το σκοτεινό στοιχείο που τις κάνει καταπληκτικές και ανεπανάληπτες!!!
Τον ψαλιδοχέρη τον είδα σε ηλικία 10 ετών περίπου και είναι η μοναδική ταινία που θυμάμαι να έχω κλάψει Crying or Very sad Ακόμα και σήμερα με συγκινεί!
Τα Batman 1 & 2 που σκηνοθέτησε είναι τα καλύτερα κατά την γνώμη μου που έχουν γυριστεί!
Ο Beetle Juice ήταν μία ακόμα πολύ καλή ταινία!
Και για όσους θέλουν να μάθουν λίγα περισσότερα να κοιτάξουν εδώ -> http://imdb.com/name/nm0000318/

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 28, 2007 10:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
αν σου αρεσε ο Burton, ριξε μια ματια και στον Starewitch, από τον οποίον σίγουρα θα επηρρεαστηκε.

δες ενδεικτικα εδω.
stop-motion animation με ψόφια έντομα, παραγωγης 1912!
http://www.imdb.com/title/tt0001527/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 30, 2007 2:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Από τις αγαπημένες μου ταινίες κινουμένων σχεδίων (που φυσικά απευθύνεται και σε μεγαλύτερες ηλικίες), ό,τι πρέπει για να την δεις τα Χριστούγεννα κι όχι μόνο (όχι τίποτε άλλο, αλλά έχουμε μπουχτίσει στις συμβατικές χριστουγεννιάτικες ταινίες του είδος). Απλά all time classics.

Off topic, αλλά στο Kingdom Hearts για Playstation 2 ο κόσμος του Nightmare Before Cristmas είναι ο αγαπημένος μου καθώς μου θυμίζει πέραν των άλλων το Medievil που 'χε βγει παλιότερα για Playstation (τ' οποίο με την σειρά του είχε επιρροές από το Nightmare Before Cristmas. Και φυσικά, παίζει στο background το αξέχαστο "Τhis is Halloween".
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 30, 2007 4:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Από τις αγαπημένες μου ταινίες ever! Άκουσα μάλιστα πως σε εκείνο το σινεμά που φοράς ειδικά γυαλιά για να βλέπεις 3D (διάφανα, όχι χρωματιστά), μου διαφεύγει ποιό είναι, παίζεται σε πλήρες 3D. Για να το πετύχουν αυτό λέει, πήραν όλη την ταινία, τη μετέτρεψαν σε 3D Animation υψηλής ποιότητας και άλλαξαν τις οπτικές γωνίες των αντικειμένων, χώρων και προσώπων... Αρκετά δύσκολη δουλειά ακούγεται, ειδικά για μια stop-frame ταινία τέτοιας ποιότητας...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 30, 2007 11:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Kain έγραψε:
Από τις αγαπημένες μου ταινίες ever! Άκουσα μάλιστα πως σε εκείνο το σινεμά που φοράς ειδικά γυαλιά για να βλέπεις 3D (διάφανα, όχι χρωματιστά), μου διαφεύγει ποιό είναι, παίζεται σε πλήρες 3D. Για να το πετύχουν αυτό λέει, πήραν όλη την ταινία, τη μετέτρεψαν σε 3D Animation υψηλής ποιότητας και άλλαξαν τις οπτικές γωνίες των αντικειμένων, χώρων και προσώπων... Αρκετά δύσκολη δουλειά ακούγεται, ειδικά για μια stop-frame ταινία τέτοιας ποιότητας...


Το Real-d!!Αλήθεια είναι απιστευή ταινιάρα!!!Καταπλικτικό σενάριο κ απίστευτα όμορφα σχεδιασμένοι κόσμοι!!Απλά ΤΕΛΕΙΟ!!! Όπως προανέφερε και ο φίλος Kain έχει βγει σε Real-D κ παρόλο που είναι αρκετά παλιά ταινία,τραβάει τρελό κόσμο!!Πολύ καλή η ιδέα τους για την εκμετάλευση της τεχνολογίας Real-D.

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 30, 2007 9:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Σε Real-d, είπατε; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΑΜΕΣΩΣ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nemerial
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 31, 2007 10:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 25 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 283 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Tenjou Tenge
xoris na thelo na sas stenaxoriso to thema uparxi idi ligo poio kato Razz kai edo kai kairo to sizitame Smile Smile
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=6342
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης