Το ξέρατε ότι hon σημαίνει βιβλίο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    URUSEI YATSURA
CityHunter
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 01, 2005 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 20 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: Xanthi Τώρα Βλέπω: City Hunter
Ας αρχίσουμε ένα thread για το Urusei Yatsura και την υπέροχη Λαμού...
όσοι πιστοι προσέλθετε. Cool

Βασικά, θέλω να δώ :
a) Πόσοι το γνωρίζουν, είτε σαν manga είτε σαν anime.
b) Πόσοι έχουν σχετικό υλικό
c) Πόσοι θα ενδιαφέρονταν για την δημιουργία μιας Ελληνικής σελίδας
για το Urusei Yatsura.

Ξανα, ακολουθόντας το link στο προφίλ μου μπορείτε να πάρετε κάποιες πρώτες/βασικές πληροφορίες γι'αυτό.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 01, 2005 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Kitaksa to site sto profile sou kai vrika info.Isos einai endiaferon,kapia stigmi isos psakso gia scanlations h eps na do ti pezei.

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 02, 2005 12:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Urusei Yatsura all the way! ΟΚ, δεν το 'χει ποτέ στην ζωή μου, αλλά θέλω να το δω οπωσδήποτε. Βλέπεις, είμαι fan της Rumiko Takahashi, δημιουργό του ήρωα που απεικονίζεται στο avatar μου (δηλαδή, του φοβερού Inuyasha). Κατά σύμπτωση, αύριο θα πάρω από έναν φίλο μου άλλες δυο κλασσικές δημιουργίες της συγκεκριμένης manga-ka: Ranma 1/2 και Μaison Ikkoku.

Aχέμ! Στο θέμα μας τώρα. Πέραν από την βασική της πλοκή έτσι όπως την έχω δει από γνωστά database sites, δεν ξέρω καμία άλλη πληροφορία γι' αυτό το anime. Έχω κατεβάσει και μερικές σχετικές εικόνες και wallpapers.

Ηail to Lum!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Celestial_Maiden
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 02, 2005 1:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: NeTWoRK.STaFF ::
:: iN.IY ::
:: NeTWoRK.STaFF ::<br>:: iN.IY ::

Συμμετέχει από: 24 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 708 Τόπος: IY4ever Τώρα Βλέπω: NANA,Gokinjo,Chevalier,YamaNade,Nodame and various doramas and jtv shows
Hmmmmm polu kali seira indeed. An den kano la8os me autin ka8iero8ike i Rumiko Takahashi. Exo dei tin seira mexri ena simeio, 2 apo tis tainies kai exo diabasei kai to manga to opoio brisketai polu eukola meso amazon. Polu kalo indeed alla imo meta apo auto i Takahashi beltio8ike apisteuta me apotelesma oi alles douleies tis na einai akoma kaluteres.

_________________

http://www.iy4ever.net - come join the madness ^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
merlin1
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 02, 2005 8:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 95 Τόπος: Ebros
yataaaz!! to urusei Yatsura aka " those abnoxious aliens an thimame kala ine to pio megalo anime ke manga pu exi bgali h Rumiko ke to monadiko apo ta 4 megala ths manga pu me lipi, distixos exo mono ta 3 prota( apo ta 34) vols ke 1 ep( apo ta 196+8 movies) epidi to site ILM ta exi gia readin online ke ine kurastiko na katebazis 1-1 ikona ti stigmi pu mono 10 vols ine 560 mb apo oti exo di eno gia to anime bgenun kathe 3 ke ligo torrents me to yatsura pu ine ute kan mexri thn mesi ke poli sidoma stamatan na to kanun seedin. An kapioos to exi olokliro to manga scanslated h thn sira me tis movies fansubbed let me know , ONEGAI Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
CityHunter
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 02, 2005 2:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 20 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: Xanthi Τώρα Βλέπω: City Hunter
Το μόνο site με scanlations του Urusei Yatsura που γνωρίζω είναι το
http://www.projectilm.net/

Είναι πάντως λίγο δύσχρηστο, ενώ πολλά απο τα links του δεν δουλεύουν.

Όσον αφορά την δική μου εμπειρία/συλλογή:

"Γνώρισα" την Λαμού μέσω της Ιταλικής τηλεόρασης (εκεί προβάλλουν και πουλάνε κανονικότατα ένα σωρό manga και anime...grrr!!!!) και έχω αρκετές βιντεοκασέτες τις σειράς (στα Ιταλικά).

Επίσης, αν γράψετε "Urusei Yatsura" στο google προκαλεί εντύπωση η ποσότητα και η ποιότητα πολλών fansites...

Θα μπορούσα να είχα αγοράσει και ολόκληρη την σειρά των manga όσο ήμουν στην Ιταλία αλλά δεν το έκανα ο Μ.... Twisted Evil

Αυτό είναι ένα άλλο θέμα που θα ήθελα να θίξω:

Η Ϊταλία είναι δίπλα μας και εισάγει & μεταφράζει πάρα πολλά manga και anime. Η γλώσσα είναι πιο εύκολη, και σίγουρα την γνωρίζουν πολλοί περισσότεροι απο όσοι γνωρίζουν Ιαπωνικά...δεν θα ήταν πιο εύκολο να κάνουμε εισαγωγές/scanlations απο Ιταλία ;;;; Just asking.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
merlin1
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 03, 2005 9:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 95 Τόπος: Ebros
den to pistebo
to Directmanga.com molis ebale 366 ch yatsura
Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
merlin1
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 23, 2005 12:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 95 Τόπος: Ebros
ki ala huge new gia aftus pu den exun to manga tu yatsura!!!!!!
sto hongfire.com kikloforise torrent me ta 15 tankoubon ( dil ta 34 kanonika vol) spefsate opos ki go
Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης