Το ξέρατε ότι namae σημαίνει όνομα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Downloads/Αρχεία    Πολλά H-Doujin εδω πέρα!
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 06, 2004 8:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Λοιπόν, ορίστε ένα site με αρκετά H-Doujin. Θα βρείτε H-Doujin για Card Captor Sakura, Regnarok, Fruit Basket, Onegai Teacher, και φυσικά Love Hina και Negima. Ορίστε το Link:

http://www.mangakan.net/main.html

Μερικές συμβουλές τώρα για να μην χαθείτε και να έχετε εύκολα κατεβάσματα:



  • Tα Doujin του site είναι στο κάτω μέρος του. Αγνοείστε ότι δείτε μέχρι να φτάσετε κάπου που λέει "NEW" και έχει φωτογραφίες με τα καινουργια Doujins. Το archive με τα Doujins είναι αμέσως πιο κάτω.

  • Χρησιμοποιείστε την Γραμμή κατάστασης του Explorer ή του Netscape (αυτο το πράγματάκι από κάτω που σας λέει τί φορτώνει) για να δείτε που ακριβώς πάτε. Τα γράμματα είναι κάπως αλαμπούρνέζικα στην ιστοσελίδα.

  • Για να κατεβάσετε χρησιμοποιείστε το Flashget. Πηγαίνετε εκεί που είναι το κάθε Doujin, κάνετε δεξί κλίκ κάπου (όχι σε link) εντός της ιστοσελίδας και διαλέξετε την επιλογή "Ληψη όλων με το Flashget". Στο μενου που θα σας βγάλει, ξέκλικάρετε τα πάντα εκτός από τις εικόνες που έχουν όνομα "01.jpg" κτλ. Διαλέξτε τον φάκελο στον οποίο θα αποθηκευτεί το doujin και αφήστε το Flashget να κάνει την δουλειά του.



Αυτά... Καλά κατεβάσματα... Και να μείνει μεταξύ μας!

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 12:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Οταν λες H-Doujin εννοεις....Hentai?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 12:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Blademaster_X έγραψε:
Οταν λες H-Doujin εννοεις....Hentai?


Hentai from fans seemingly.

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 2:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Βασικά τα H-Doujin είναι το αντίστοιχο των Dirty-Comics στην Ιαπωνία.

Έιναι ιστορίες τολμηρού περιεχομένου με πρωταγωνιστές χαρακτήρες ήδη γνωστών manga. Εννοείται ότι Manga όπως τα Love Hina, Negima, Tenchi Muyo, Oh My Goddess έχουν την τιμητική τους.

Φυσικά οι ιστορίες αυτές είναι φτιαγμένες από otakus για otakus και δεν είναι εξουσιοδοτημένες από τον δημιουργό του original manga. Πάντως το στύλ μερικών από αυτούς πλησιάζει αρκετά το στύλ των δημιουργών, σε βαθμό που να σκέφτεσαι "λες;"

Ο αγαπημένος μου H-Doujin artist είναι ο Big-Boss ο οποίος κάνει H-Doujin για Love Hina και Negima και του οποίου το στυλ μιμείται πολύ καλά αυτό του Ken Akamatsu. Συνιστάται ανεπιφύλακτα!

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2004 6:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Αρα ειναι αυτο που λεω! Πες το ρε παιδι μου ετσι να καταλαβω Confused Τεσπα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αποκαλυψω τον πραγματικο μου εαυτο (Ναι μανα! Ειμαι Hentai!!!).Oριστε oι δικες μου πηγες για πολλα και ωραια H-Doujins

www.alphahentai.com-Σταθερη δυναμη,πολλα και σπανια Doujin,Ανανεωνει ΠΟΛΥ συχνα και ειναι free,απο τα αγαπημενα μου
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα Links αυτου του site ΕΙΝΑΙ επισης free και κατεχουν και αυτα καλη πολυ καλη ποικιλια αν και δεν κανουν update πολυ συχνα,Σιγα μην κατσω να σας πω και τα links του! Razz Αι μπετε να τα δειτε να ξεστραβωθητε Razz Razz Laughing

www.manga4free.com-Απο τα πρωτα μου,πολυ καλη ποικιλια free και ακομα καλυτερη αν γραφτεις παλι free,δεν κανει πολλα updates...


Επειδη ειμαι απο ξενυχτι δεν μπορω να σκεφτω αλλα γι'αυτο παρτε αυτο και ερχονται και τα υπολοιπα...και ειναι πολλα!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης