Το ξέρατε ότι mizuumi σημαίνει λίμνη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Σελίδα 11 από 11
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    anime.
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 07, 2011 7:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Ε, οι άνθρωποι δεν παίζονται! Αποδυκνείεται τελικά πως πολλοί εκεί έξω μιλούν μόνο για να μιλήσουν, χωρίς όμως να έχουν ιδέα τι λένε και σε ποιόν. Στην ανάρτηση "Μερικές διευκρινήσεις για το ιστολόγιό μου" είδα πριν λίγο αυτή την εξωφρενική απάντηση και καράφλιασα.

Παράθεση:
Το σύνταγμα γράφει:
Άρθρo 14
1. Kαθένας μπoρεί να εκφράζει και να διαδίδει
πρoφoρικά, γραπτά και δια τoυ τύπoυ τoυς στoχα-
σμoύς τoυ τηρώντας τoυς νόμoυς τoυ Kράτoυς.

Με ποιο δικαίωμα κύριε Kain θα πεις "Κράτα τη γνώμη σου για τον εαυτό σου"; Έχεις κάθε δικαιωμα εφόσον δεν βρίζεις τον άλλον, να λες τη γνώμη σου.


Φυσικά ο rainbow συμφωνεί με τον παραλογισμό, όχι που θα έχανε.

Παράθεση:
Έτσι είναι Simon, βέβαια φυσικό είναι ο κύριος Kain να θέλει να κρατήσω τις απόψεις μου για τον εαυτό μου από τη στιγμή που αυτές οι απόψεις ταράζουν τα μέχρι τώρα ήσυχα ύδατα των anime. Kain, μπορείς να επισκέπτεσαι την anime planet όσο θέλεις και εκεί να αυτοσαρκάζεσαι με τις απόψεις των ομοϊδεατών σου, όμως εδώ δεν πρόκειται να δημοσιευτεί καμιά από τις αντιχριστιανικές σου ιδέες. Πολλά από αυτά που είπες μέχρι τώρα θα μείνουν εδώ, για να βλέπει ο κόσμος το λόγο για τον οποίο δεν πρέπει να πέσει στον σκοταδισμό της Αθεΐας.


Δυστυχώς η απάντησή μου είναι τόσο λογική που δεν νομίζω πως θα δημοσιευθεί ποτέ...

Παράθεση:
Αγαπητέ φίλε Simon Grecias. Είσαι σίγουρος πως θες να απευθυνθείς σε εμένα; Και εάν ναι, είσαι σίγουρος πως διάβασες αυτά που έγραψα πριν απαντήσεις; Μάλλον όχι, για αυτό θα κάνω quote τον ίδιο μου τον εαυτό, επαναλαμβάνοντας το όλο νόημα του προηγούμενου post.

"Θες να κρατήσουν οι άλλοι τις απόψεις τους για τον εαυτό τους; Κράτα τες, λοιπόν, και εσύ, δίνοντας το παράδειγμα."

Δεν είμαι εγώ εκείνος που λέει να κρατήσουν οι άλλοι τη γνώμη τους για τον εαυτό τους. Το μόνο που λέω είναι πως ο φίλος rainbow είναι εκείνος που απαιτεί να κρατάμε τις απόψεις μας για τον εαυτό μας, αλλά δεν δέχεται να πράξει και ο ίδιος αντίστοιχα, κρατώντας την άποψή του για τον εαυτό του --> ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΜΟΪΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ <--.

Καλό είναι πριν απαντήσουμε σε κάποιον να διαβάσουμε τι έγραψε!


Ε, δεν παίζονται οι άνθρωποι! Δεν θέλω και πολύ για να βγω με το φανάρι στη γεμάτη κόσμο πλατεία ψάχνοντας ανθρώπους... Χωρίς ποτέ να βρίσκω κανέναν! Ώρες ώρες κάπως έτσι νοιώθω!

EDIT: Η υποκρισία συνεχίζεται από τον φίλο rainbow, που πάντα υπερασπίζεται και προωθεί την ελευθερία του λόγου. Τη δική του, φυσικά.

Παράθεση:
Kain, για να γνωρίζεις, το σχόλιο που μόλις έστειλες διαγράφηκε, σου ξεκαθάρισα πως εδώ, δεν θα ξαναδημοσιευτεί κανένα σχόλιο σου. Απαλλάξου από την εικόνα που έχεις για την Ορθοδοξία και προσέγγισε το Θεό. Λυπάμαι, όμως η επιθετικότητα σου προς την πίστη μας, δεν μου επιτρέπει να συνεχίσω να δημοσιεύω τα σχόλια σου.


Και ερωτώ τον φίλο rainbow: Στα τελευταία μη δημοσιευμένα μου μηνύματα, τι ακριβώς αρνητικό είπα για τον Χριστιανισμό; Γιατί αν τα ξανακοιτάξεις θα δεις πως δεν είπα τίποτε από όσα λες, καθώς μιλούσα καθαρά και μόνο για εσένα και μόνο εσένα. Μην βάζεις, λοιπόν, τον Χριστιανισμό ως ασπίδα δική σου, για να προστατεύσεις τη δική σου μικρότητα. Ήδη έχεις παραβεί δύο εντολές: "Ου λήψει το όνομα Κυρίου του Θεού σου επί ματαίω.", καθώς χρησιμοποιείς τον Χριστιανισμό και το όνομα του Θεού σου για να καλύψεις τις δικές σου αδικίες, και "Ου ψευδομαρτυρήσεις κατά του πλησίον σου μαρτυρίαν ψευδή.", καθώς ψεύδεσαι ως προς το περιεχόμενο των -αδημοσίευτων, πολύ βολικά- μηνυμάτων μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kain στις Παρ Ιαν 07, 2011 7:38 pm, 1 φορά

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 07, 2011 7:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
sometimes BAN is a good choice. άμα ο άλλος θέλει να είναι κάφρος απλά τον αφήνεις να ψοφήσει με το λιγοστό κουκούτσι που έχει για μυαλό

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 07, 2011 9:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Aksios tis miras tou Smile no worries tha ton doume sintoma sti tv na kseftilizete.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 07, 2011 10:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Τελικά ο φίλος rainbow, πάντα υπερασπιζόμενος την ελευθερία του λόγου, έσβησε για ακόμα μια φορά όλα τα σχόλια από όλες τις αναρτήσεις του ιστολογίου του. Όμως μη φοβού, καθώς είπα και νωρίτερα πως κρατώ αρχείο. Όποιος, λοιπόν, από εδώ θέλει να επισκεφθεί το ιστολόγιο του φίλου rainbow για να μάθει τις απόψεις του για τον Ορθόδοξο Χριστιανισμό, καλύτερα να ρίξει πρώτα μια ματιά στο παρακάτω αρχείο για να δει το ποιόν του ατόμου αυτού. Cool Το παρακάτω αρχείο δεν είναι σε καμία περίπτωση με οποιονδήποτε τρόπο επεξεργασμένο και αποτελεί αποθήκευση της ανάρτησης του ιστολογίου λίγο πριν σβηστούν οι απαντήσεις για δεύτερη φορά.

http://www.2shared.com/file/lWXRy23L/rainbow_anime.html

Εάν θέλετε να επισκεφθείτε ένα πραγματικά Χριστιανικό Blog, πάντως, το οποίο αποδέχεται τη λογική και τις επιστήμες και σέβεται την ελευθερία του λόγου, θα πρότεινα Blogs όπως το ΑΘΕΪΑ: Η άρνηση της αλήθειας. Αν και δεν είμαι Χριστιανός, αλλά Αδογμάτιστος μεταξύ Αγνωστικισμού και Ντεϊσμού, μπορώ να πω πως αυτό το Blog μου αρέσει να το επισκέπτομαι και να διαβάζω τις απόψεις των Χριστιανών του, που ουδεμία σχέση έχουν, όπως βλέπω, με τις φασιστικές απόψεις του φίλου rainbow. Έτσι, για να δούμε και λίγο ένα Χριστιανικό Blog όπως θα έπρεπε να είναι, στα όρια που επιτρέπει η πραγματική Χριστιανική αντίληψη τουλάχιστον.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kain στις Δευ Μάϊ 23, 2011 10:13 pm, 1 φορά

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 09, 2011 6:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Μπράβο για την πρωτοβουλία σου. Καλή ιδέα θα 'ταν ν' ανεβάσεις το αρχείο αυτό και σε blog σου - αν τυχόν έχεις - σε κανά άρθρο με θέμα τους "ανοιχτόμυαλους" χριστιανούς ορθόδοξους.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bocikris94
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 22, 2011 11:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Π.Φάληρο Τώρα Βλέπω: Nogizaka Haruka no Himitsu Purezza
Αν ζούσαμε στη Βόρεια Κορέα θα είχαν συλλάβει αυτόν που έκανε το πιο προσβλητικό άρθρο.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Killer-bee-senpai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 02, 2012 11:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 12 Δημοσιεύσεις: 423 Τόπος: Hellas Τώρα Βλέπω: One piece, Naruto Shippuuden, HxH(2011), Gintama k.a.
Exw diabasei ksana auto to arthro, o tupos einai polu enimeromenos les kai blepei anime Smile den simfonw sxedon pouthena
apo thn allh tou dinw ena dikio sthn fotografia filiou naruto-sasuke .... upame re paidia oxi kai etsi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 11 από 11
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης