Το ξέρατε ότι gokigenyo σημαίνει αντίο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AnimeNews    Η βραβευμένη light novel σειρά Toradora! θα βγει σε anime
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 08, 2008 6:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
O εκδοτικός οίκος Dengeki Bunko ανακοίνωσε σε διαφήμισή ότι η light novel σειρά Toradora! (που μεταξύ άλλων έχει κερδίσει το Kadokawa's 2007 Light Novels Awards για τη Καλύτερη Ρομαντική Κωμωδία τον Σεπτέμβρη) θα βγει σε anime σειρά.

Η ιστορία έχει ως εξής:

Ο Ryuji Takasu είναι ένας συνηθισμένος, συμπαθητικός μαθητής δευτέρα λυκείου που όλοι τον αποφεύγουν επειδή η φάτσα του θυμίζει αυτή ενός ταραξία. Στην συνέχεια γνωρίζει την Taiga Aisaka, ένα μικρόσωμο αλλά άγριο κορίτσι που επίσης όλοι την απόφευγουν - ακόμα και στην οικογένειά της - ως την "Handheld Tiger". Έχοντας λοιπόν την ίδια μοίρα μια νέα σχέση αγάπης και μίσους αναπτύσσεται ανάμεσά τους.

Πηγή Ανακοίνωσης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Larva
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 6:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: Bleach.Dgray-man,speed grapher,vandread,xtv και starocean x
οπ!!!! έχει θέμα γερό εεεεεεεεεεεε????? ΨΗΘΗΚΑ Laughing

_________________
The sanity assasin

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 8:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
to fantazomai.!!!!!!!!.3ereis pote vgenei?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 9:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δυστυχώς όχι. Ειδάλλως θα το ανέφερα στο thread. Όταν με το καλό βγει θα σας ενημερώσω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 9:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Αυτό μου ακούγεται ΚΩΜΩΔΙΑ...Είναι λογικά το αντίθετο του Kenichi !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kiyiomy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 27, 2008 2:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 25 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: athens Τώρα Βλέπω: erementar gelade
ρομαντζο???καλο μου ακουγεται και αφου ειναι κ κομοδια καλυτερο!!!weeee!!!!!

_________________
I had a dream of angrls
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TheVirus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 27, 2008 3:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 133 Τόπος: Αθήνα
Θα δείξει παιδιά , αν και δεν είμαι και πολύ του ρομάντζου μπορεί να είναι καλό Wink

_________________
AnimeFiury - AnimeAddicts | AFiury Thread
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
boom100060
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 8:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Μάρ 10 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Ilion Τώρα Βλέπω: High School DxD
Το ειδα και απο εδω και στο εξης το θεωρω top στην κατηγορια comedy/romance. Εχω γραψει και κατι στο blog μου, δεν ξερω αν επιτρέπεται να βαλω link.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 10:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Αν είναι blog, ναι, επιτρέπεται. Αν είναι κάτι πειρατικό που αντιστοίχει σε download links και τα λοιπά, όχι.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
boom100060
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 17, 2011 12:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Μάρ 10 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Ilion Τώρα Βλέπω: High School DxD
(Κανω copy paste το κειμενο τοτε γιατι εχω και dowload links και κανω αναφορα σε άλλο site Razz )

Λοιπόν, ολοκλήρωσα το Toradora! και έχω ανάμεικτα συναισθήματα.

Το Toradora! είναι ένα anime που καλύπτει τις εξής κατηγορίες: comedy, romance και slice of life. Εγώ το επέλεξα για να το δω όμως, γνωρίζοντας ότι ηταν comedy και τίποτα άλλο. Δεν λέω ότι με ενοχλεί το romance η κάτι τέτοιο απλώς άλλο πράγμα είχα στο μυαλό μου.

Η ιστορία εξελίσσεται μέσω 25 επεισοδίων. Μέχρι τα πρώτα 15 (περίπου) η ιστορία έχει αρκετά πλάκα καθώς συμβαίνουν διάφορα άκυρα πράγματα, όπως θα περίμενε κανείς σε ένα comedy anime. Όμως από εκεί και μετά η σειρά δείχνει τον πραγματικό της σκοπό που δεν είναι κανένας άλλος από το να δείξει το πως πρέπει να είναι η ζωή (slice of life) καθώς και τις ρομαντικές σκηνές που υπόσχεται.

Όλο αυτό το πακετάκι είναι πραγματικά απίστευτο καθώς η ιστορία εξελίσσεται με γοργούς ρυθμούς και δεν είναι βαρετό για αυτόν που το βλέπει. Πραγματικά η δουλειά που έχει γίνει είναι πάρα πολύ καλή και για μένα προσωπικά παίρνει την πρώτη θέση στην κατηγορία του. Στο animeplanet.gr έχει πάρει 9/10 ενώ στο gsdfgsfdgdfgdsfhsdf (αλλαζω το ονομα ειναι αλλο ελληνικο anime site) πηρέ 2 βραβεία το 2009.

Έγραψα πως είχα ανάμεικτα συναισθήματα και αυτό είναι γιατί έγινε αυτό που ανέφερα λίγο πιο πριν. Το anime άλλαξε την θεματολογία του. Από comedy εγινε καθαρό romance, πηρέ τον εαυτό του στα σοβαρά. Έτσι καταφέρνει να κάνει τον οποιοδήποτε να νιώσει τα συναισθήματα που θέλει να σε κάνει να νιώσεις η δημιουργός του, καθώς έχεις ήδη μια άποψη για τους πρωταγωνιστές από τα προηγούμενα επεισόδια και δένεσαι ακόμα περισσότερο με αυτούς στα επεισόδια που ακλουθούν. Μπορώ να πω πως ότι "ένιωθαν" οι χαρακτήρες στο anime, το ένιωθα και εγώ και λογά του ότι αν το καλοσκεφτεί κανείς το ending είναι κάπως λυπητερό με πείραξε και έμενα και βάζοντας με σε σκέψεις με αποτέλεσμα να είμαι κάπως πεσμένος ψυχολογικά :/ (πραγμα που το επαθαν και οι περισσοτεροι που το ειδαν - βασει σχολιων στο youtube Very Happy )

Πάντως αν με ρωτήσει κανείς πως θα ήθελα να ήταν η ζωή μου και η σχέση μου με τους άλλους ανθρώπους γενικά, η απάντηση μου θα ήταν απλά να δει το Toradora!.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης