Το ξέρατε ότι kibou σημαίνει ελπίδα / φιλοδοξία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Cosplay; Ουυυυυυυυυυυυυυ! Του σατανάααααααα!
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 10:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Κι επειδή δεν βλέπω ν' ανεβάζει νέα σχόλια ο Χρήστος ας ανεβάσω το τελευταίο που είχα κάνει πριν λίγες μέρες αλλά ακόμα να το ανεβάσει:

Παράθεση:
Xρήστο, σκασίλα μου για την "προσβολή" από την στιγμή που ποστάρω ανώνυμα. Αλλά για να λες ότι είσαι πρώην anime fan μου δίνεις την εντύπωση ότι βαρέθηκες τα anime, τα βρίσκεις ανούσια και θες να τρολλάρεις όσους εξακολουθούν ν' ασχολούνται ακόμα μ' αυτά. Έχω συναντήσει αρκετά τέτοια άτομα κι είναι χειρότεροι από τους haters. Διότι οι haters απλά δεν γουστάρουν να τα δουν και τους δικαιολογώ. Αλλά όταν ασχολιόταν κάποιος κάποτε μ' αυτά φανατικά και στην συνέχεια να τα κράζει επειδή τα βαρέθηκε...ε, αυτό το βρίσκω τεράστια υποκρισία. Σαν να είσαι πρώην διάσημη πορνοστάρ και στην συνέχεια να ιδρύεις οργάνωση κατά της χρήσης προφυλακτικών. Ακραίο παράδειγμα αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεις που το πάω.


Aλλά τώρα που το καλοσκέφτομαι...για να γνωρίζει τον Ivankov στο One Piece που δεν είναι κι από κανά παλιό saga τότε μάλλον συνεχίζει να βλέπει anime. Xμμμμμ...

powerboy έγραψε:
Νομίζω ότι έχω κάτι το οποίο θα κάνει το κεφάλι του τυπά να εκραγεί: Ένα από τα πρώτα anime το οποίο έλαβε χρήματα για να φτιαχθεί και να προβληθεί στην Αμερική ήταν το SuperBible,το οποίο βασίζεται στην βίβλο και χρηματοδοτήθηκε και δημιουργήθηκε από το Pat Robberson. To anime ήταν μάπα, αλλά έκανε μια καλή εισαγωγή σε αρκετά παιδιά τα οποία έμεναν σε θρησκόληπτες οικογένειες στον κόσμο του Ιαπωνέζικου animation.

Όσο για το ποιος είναι ο Pat Robbertson; Είναι το άτομο το οποίο είπε ότι η καταστροψή στην Αϊτή είναι αποτέλεσμα της οργής του κυρίου και ότι η επίθεση της 11ης Σεπτεμβρίου 2001 ήταν αποτέλεσμα της οργής του Κυρίου για τους ομοφυλόφιλους. Με δύο λόγια είναι ένα άτομο με το οποίο ο τυπάς που γράφει το Blog θα ήταν κολλητάρια.

Οπότε, ναι... ένας ακροδεξιός χριστιανός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που σήμερα είμαστε όλοι εθισμένοι στα anime και στο cosplay...

...γαμώτο!

Μπράβο ρε powerboy! Kαι πάντα αναρωτιόμουν - αλλά αμελούσα να ρωτήσω - τον τίτλο του anime αυτού που είχε τύχει να το δω σε τοπικό κανάλι - ίσως και σε κρατικό, δεν θυμάμαι.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 11:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Βασικά έκανα λάθος. Ο τίτλος είναι "SuperBook" και όχι "SuperBible"... Αλλα και πάλι, πιστεύω ότι έχει πολύ πλάκα το γεγονός ότι ένας Ακροδεξιός στύλ Καρατζαφέρη ήταν ένας από τους κύριους υπεύθυνους για την εξάπλωση των anime στην Αμερική.

Βασικά, αυτό που πρέπει να κανουμε είναι να του δίνουμε υλικό για να βγάζει αφρούς από το στόμα. Ας του στείλουμε το "Let's Bible" να φρίξει!

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
ge0_
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 11:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 22 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 234
Ρε μην ασχολείστε μαζί του...Με τα comments σας κινείται το blog του και αποκτά visits...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 12:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
ge0_ έγραψε:
Ρε μην ασχολείστε μαζί του...Με τα comments σας κινείται το blog του και αποκτά visits...

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό. Όσο περισσότεροι τον διαβάζουν τόσο περισσότεροι καταλαβαίνουν πως τέτοια άρθρα δεν αξίζει να τα παίρνει κανένας στα σοβαρά. Και γενικά τέτοιου τύπου άρθρα έχουν πολλά να προσφέρουν και στις δύο πλευρές που διαβάζουν, ειδικά τα σχόλια από κάτω. Κι άλλωστε το κωμικό στοιχείο της όλης υπόθεσης είναι απλά πολύ priceless για να μείνει στην αφάνεια...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 7:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Aκριβώς Kain, so bad it's good Laughing
Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά σας εγγυώμαι ότι στο επόμενο άρθρο του (γιατί ναι, με τόσα pageviews δεν πρόκειται να το αφήσει) θα του στείλω Kuso Miso Soup.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jerry0503222
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 10, 2011 5:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Σεπ 11 Δημοσιεύσεις: 6
kala ... o anthropos to paraanaliei to thema, asxeta pou dixnei mono ti bieh pleura twn anime ... diabasa k ta sxolia pio kato k fenete kathara oti dn thelei na paradexth oute kan pos iparxei kalh pleura ton anime .. par ola auta einai poli enimeromenos gia polla anime periergo auto gia enan pou ta xleuazei,..

_________________
Coach outlet , Coach Handbags, Coach factory outlet
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης