Το ξέρατε ότι ageku σημαίνει τελικά, στο τέλος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Euro 2008... Είναι τρελοί αυτοί οι έλληνες...
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 2:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
Lost Reflection έγραψε:
Το πιο αστείο πράγμα είναι οι διαφημίσεις που πέφτουν ακριβώς μετά το match, πριν ο κύριος Βερνίκος κάνει την αποφώνηση. Από τη μια δε μπορείς να καταπιείς αυτό που συμβαίνει και από την άλλη ένα κάρο διαφημίσεις, από κινητά μέχρι γαριδάκια ξέρω γω που μας λένε πως οι Έλληνες διεθνείς θα μας κάνουν πάλι υπερήφανους.

Σε πολλές ομάδες μια μεγάλη επιτυχία φέρνει και κάποια αποτελέσματα. Οι Τσέχοι για παράδειγμα, από ένα τεράστιο outsider στο euro του 96(νομίζω) φτάσανε στον τελικό και αυτό λειτούργησε θετικά ώστε να ανεβάσουν το επίπεδο τους και πλέον θεωρούνται φαβορί στις διοργανώσεις που μετέχουν. Και πραγματικά όταν βλέπεις την Ελλάδα, μετά την κατάκτηση του ευρωπαικού πρωταθλήματος να βγαίνει πρώτη, "περπατώντας" στον όμιλο των προκριματικών, αρχίζεις και πιστεύεις πως κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί και για εμας, όχι απαραίτητα να είμαστε φαβορί(δε νομίζω ότι το πιστεύει κανείς αυτό), αλλά από εκει που ήμαστε μια μετριότατη ομάδα που ζορίζοταν σε παιχνίδια με ομάδες όπως η Γεωργία ή η Αλβανία, να φτάσουμε σε επίπεδο να κοιτάμε τις περισσότερες ευρωπαικές ομάδες στα μάτια, και να διεκδικούμε επί ίσοις όροις τα αποτελέσματα. Αν αυτό συνέβαινε, νομίζω πως θα έπρεπε να ήμαστε ευχαριστημένοι και ας αφήσουμε τις υπερβολές περί "υπεράσπισης του στέμματος" και τα σχετικά.

Η Ελλάδα προχθές όμως ήταν η παλιά καλή Ελλάδα. Ελάχιστη κινητικότητα, ελάχιστη θέληση, φόβος ή άγχος η όπως θέλετε πείτε το. Μου θύμισε το παιχνίδι της πάρα πολύ τις χειρότερες χρονιές του Ολυμπιακού στο Champions League, και νομίζω όποιος γνωρίζει από ποδόσφαιρο ξέρει πόσο τραγική σύγκριση είναι αυτή.

Μη κατακρίνετε τις επιλογές του κυρίου Ρεχάγκελ θα έλεγα εγώ. Αν κάποιος κάτσει και σκεφτεί τις επιλογές του, θα του φανούν τελείως παράλογες. Αλλά παράλογες ήταν και το 2004, με παίχτες που δε παίζανε στις ομάδες τους, γερασμένοι και τότε και τώρα. Συμφωνώ ότι ο Χαριστέας δε μπορεί να πάρει τα πόδια του, αλλά ο ίδιος Χαριστέας έβαλε καθοριστικά goal πριν απο τέσσερα χρόνια. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι κύριος Ρεχάγκελ, όσο παράλογο και αν φαίνεται, δικαιώθηκε για αυτές του τις επιλογές.

Είπατε μερικοί εδώ πως ο Ibrahimovic είναι μεγάλος παίχτης. Βρήκε λίγο χώρο και σκόραρε. Μεγάλος παίχτης είναι δε λέω, στην Inter Milan παίζει, πάρα πολλά λεφτά παίρνει και τα σχετικά. Αλλά δεν ήταν μεγάλοι παίχτες ο Zidane ή ο Henry; Δεν ήταν μεγάλος παίχτης o Raul ή ο Joachin ή ο Pavel Nedved; Δε θυμάμαι κανέναν να τους κοιτάει ή να τους αφήνει ελεύθερους να σουτάρουν στο euro της Πορτογαλίας. Για μένα δεν είναι κακό να παραδεχτείς ότι κάποιος παίχτης είναι καλύτερος, ή και πολύ καλύτερος από εσένα. Αρκεί να το κάνεις έξω από το γήπεδο. Νομίζω με καταλαβαίνετε.

Δε ξέρω τι φταίει και η Ελλάδα παρουσιάζεται τόσο τραγική. Ίσως να χάσανε την όρεξη που είχανε, ίσως να ξεχάσανε την "πάμε να παίξουμε μπάλα και ότι γίνει" νοοτροπία τους, ίσως να φούσκωσαν λίγο τα μυαλά τους με το υπερβολικό promotion, ίσως και να αποκαταστάθηκαν οι ισορροπίες εκεί που έπρεπε και οι ομάδες που δε παίζουν καλό ποδόσφαιρο έπαψαν να κερδίζουν. Γιατί να μη γελίομαστε, η Ελλάδα δεν έπαιξε ποτέ καλό ποδόσφαιρο.

Όσο για τον Αντώνακη, νομίζω πως ένας άνθρωπος που έχει τη δυνατότητα να πιάνει μια μπάλα που έρχεται πάνω του δε λέγεται τερματοφύλακας. Αν είδατε άλλα παιχνίδια, θα είδατε τον Boruc ή τον 40χρονο Van Der Saar. Αυτό λέγεται τερματοφύλακας.

Μεθαύριο παίζουμε με τη Ρωσσία. Οι διεθνείς υποσχέθηκαν στροφή 180 μοιρών. Να δούμε. Στενοχωρήθηκαν μάλιστα από την κριτική που δέχτηκαν. Ευτυχώς που υπάρχουν πάντα οι καλοί δημοσιογράφοι (της ΕΡΤ και μη) να τους χαιδεύουν τα αυτία, μη τυχόν θυμηθούν ότι η Εθνική ομάδα είναι τιμή και προνόμιο και όχι (άλλος ένας) τρόπος για να μας δείχνουν τη φάτσα τους.

Σε μελλοντικά post θα μιλήσουμε και για (πιο) σοβαρές ομάδες.


PARA poli oraio post!

i am not angry with ρεχάγκελ. προπονητής είναι κάνει παιχνίδι. η δουλειά του είναι να κατεβάζει όμάδα.

Οι διεθνείς πρέπει να παίζουν ποδόσφαιορ!

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 6:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Πολλά έπρεπε να γίνουν και άλλα τόσα να συμβούν.... Μπορεί η εθνική μετά το ματς με τη τουρκία να μην ξαναέχασε αλλά για θυμηθείτε πως κέρδιζε....στα πιο πολλά ματς έπαιζε πάλι άμυνα και απλά έκανε μια φάση και γκόλ.....

Δε ξέρω τι φταίει στην εθνική..... εγώ άρχισα να ανησυχώ από τα φιλικά..... είναι δυνατόν να χάνεις από την Ουγγαρία?? Απο την Ουγγαρία?????? και μάλιστα με 3-2.... τι να πω.


Όπως είπατε, το πρόβλημα είναι στο κέντρο.... από τη στιγμή που δεν υπάρχει κέντρο, η άμυνα δέχεται τεράστια πίεση με αποτέλεσμα να είναι λογικό να μην αντέξει ενώ οι επιθετικοί μένουν εντελώς μόνοι τους και αναγκάζονται να κάνουν διπλάσια χιλιόμετρα.

Η διαφορά με το 2004 είναι ότι φέτος μας περίμεναν όλοι...... δεν είχαμε το στοιχείο του αιφνιδιασμού. Όμως πιστεύω ότι, αρχής γεννομένης το Σάββατο, μπορούμε να ανακάμψουμε. Αν όχι, ας αρχίσουν να μαζεύουν βαλίτσες από τώρα.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 10:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Lost Reflection έγραψε:
Το πιο αστείο πράγμα είναι οι διαφημίσεις που πέφτουν ακριβώς μετά το match, πριν ο κύριος Βερνίκος κάνει την αποφώνηση. Από τη μια δε μπορείς να καταπιείς αυτό που συμβαίνει και από την άλλη ένα κάρο διαφημίσεις, από κινητά μέχρι γαριδάκια ξέρω γω που μας λένε πως οι Έλληνες διεθνείς θα μας κάνουν πάλι υπερήφανους.

Σε πολλές ομάδες μια μεγάλη επιτυχία φέρνει και κάποια αποτελέσματα. Οι Τσέχοι για παράδειγμα, από ένα τεράστιο outsider στο euro του 96(νομίζω) φτάσανε στον τελικό και αυτό λειτούργησε θετικά ώστε να ανεβάσουν το επίπεδο τους και πλέον θεωρούνται φαβορί στις διοργανώσεις που μετέχουν. Και πραγματικά όταν βλέπεις την Ελλάδα, μετά την κατάκτηση του ευρωπαικού πρωταθλήματος να βγαίνει πρώτη, "περπατώντας" στον όμιλο των προκριματικών, αρχίζεις και πιστεύεις πως κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί και για εμας, όχι απαραίτητα να είμαστε φαβορί(δε νομίζω ότι το πιστεύει κανείς αυτό), αλλά από εκει που ήμαστε μια μετριότατη ομάδα που ζορίζοταν σε παιχνίδια με ομάδες όπως η Γεωργία ή η Αλβανία, να φτάσουμε σε επίπεδο να κοιτάμε τις περισσότερες ευρωπαικές ομάδες στα μάτια, και να διεκδικούμε επί ίσοις όροις τα αποτελέσματα. Αν αυτό συνέβαινε, νομίζω πως θα έπρεπε να ήμαστε ευχαριστημένοι και ας αφήσουμε τις υπερβολές περί "υπεράσπισης του στέμματος" και τα σχετικά.

Η Ελλάδα προχθές όμως ήταν η παλιά καλή Ελλάδα. Ελάχιστη κινητικότητα, ελάχιστη θέληση, φόβος ή άγχος η όπως θέλετε πείτε το. Μου θύμισε το παιχνίδι της πάρα πολύ τις χειρότερες χρονιές του Ολυμπιακού στο Champions League, και νομίζω όποιος γνωρίζει από ποδόσφαιρο ξέρει πόσο τραγική σύγκριση είναι αυτή.

Μη κατακρίνετε τις επιλογές του κυρίου Ρεχάγκελ θα έλεγα εγώ. Αν κάποιος κάτσει και σκεφτεί τις επιλογές του, θα του φανούν τελείως παράλογες. Αλλά παράλογες ήταν και το 2004, με παίχτες που δε παίζανε στις ομάδες τους, γερασμένοι και τότε και τώρα. Συμφωνώ ότι ο Χαριστέας δε μπορεί να πάρει τα πόδια του, αλλά ο ίδιος Χαριστέας έβαλε καθοριστικά goal πριν απο τέσσερα χρόνια. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι κύριος Ρεχάγκελ, όσο παράλογο και αν φαίνεται, δικαιώθηκε για αυτές του τις επιλογές.

Είπατε μερικοί εδώ πως ο Ibrahimovic είναι μεγάλος παίχτης. Βρήκε λίγο χώρο και σκόραρε. Μεγάλος παίχτης είναι δε λέω, στην Inter Milan παίζει, πάρα πολλά λεφτά παίρνει και τα σχετικά. Αλλά δεν ήταν μεγάλοι παίχτες ο Zidane ή ο Henry; Δεν ήταν μεγάλος παίχτης o Raul ή ο Joachin ή ο Pavel Nedved; Δε θυμάμαι κανέναν να τους κοιτάει ή να τους αφήνει ελεύθερους να σουτάρουν στο euro της Πορτογαλίας. Για μένα δεν είναι κακό να παραδεχτείς ότι κάποιος παίχτης είναι καλύτερος, ή και πολύ καλύτερος από εσένα. Αρκεί να το κάνεις έξω από το γήπεδο. Νομίζω με καταλαβαίνετε.

Δε ξέρω τι φταίει και η Ελλάδα παρουσιάζεται τόσο τραγική. Ίσως να χάσανε την όρεξη που είχανε, ίσως να ξεχάσανε την "πάμε να παίξουμε μπάλα και ότι γίνει" νοοτροπία τους, ίσως να φούσκωσαν λίγο τα μυαλά τους με το υπερβολικό promotion, ίσως και να αποκαταστάθηκαν οι ισορροπίες εκεί που έπρεπε και οι ομάδες που δε παίζουν καλό ποδόσφαιρο έπαψαν να κερδίζουν. Γιατί να μη γελίομαστε, η Ελλάδα δεν έπαιξε ποτέ καλό ποδόσφαιρο.

Όσο για τον Αντώνακη, νομίζω πως ένας άνθρωπος που έχει τη δυνατότητα να πιάνει μια μπάλα που έρχεται πάνω του δε λέγεται τερματοφύλακας. Αν είδατε άλλα παιχνίδια, θα είδατε τον Boruc ή τον 40χρονο Van Der Saar. Αυτό λέγεται τερματοφύλακας.

Μεθαύριο παίζουμε με τη Ρωσσία. Οι διεθνείς υποσχέθηκαν στροφή 180 μοιρών. Να δούμε. Στενοχωρήθηκαν μάλιστα από την κριτική που δέχτηκαν. Ευτυχώς που υπάρχουν πάντα οι καλοί δημοσιογράφοι (της ΕΡΤ και μη) να τους χαιδεύουν τα αυτία, μη τυχόν θυμηθούν ότι η Εθνική ομάδα είναι τιμή και προνόμιο και όχι (άλλος ένας) τρόπος για να μας δείχνουν τη φάτσα τους.

Σε μελλοντικά post θα μιλήσουμε και για (πιο) σοβαρές ομάδες.


Πολύ σωστός σε όλα!!! Με πρόλαβες, πραγματικά! Τι να πούμε? Εγώ προσωπικά, μετά το πρώτο ημίχρονο, άλλαξα κανάλι διότι ήμουν απολύτως σίγουρος για το αποτέλεσμα. Όταν κάνεις πάσες στην άμυνα, (χωρίς μάλιστα να προηγείσαι!!!!!!! και σε ένα παιχνίδι που υποτίθεται ότι πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσεις αν θέλεις να έχεις ελπίδες!!!!), τότε δείχνεις σε τι επίπεδο βρίσκεσαι. Όσο για τις επιλογές του Ρεχάγκελ....καλύτερα να μην τις σχολιάσουμε.

Εμένα με πείραξε το γεγονός ότι όχι μόνο οι Έλληνες φίλαθλοι, αλλά ολόκληρη η Ευρώπη περίμενε να δει την Ελλάδα να παίζει ως 'Πρωταθλήτρια Ευρώπης'... Το αποτέλεσμα, όμως, μου θύμιζε περισσότερο κρυφτούλι, παρά αγώνα τουρνουά και σίγουρα είμαστε τυχεροί που η Σουηδία δεν έπαιξε καλά!

Πολύ φοβάμαι ότι η κατάρα του '94 επέστρεψε... Ελπίζω τουλάχιστον να πετύχουμε κανένα τέρμα ή στην καλύτερη των περιπτώσεων να κάνουμε το αδύνατο δυνατό...

Δυστυχώς τώρα....που οι δρόμοι γέμισαν με διαφημιστικές αφίσες της Εθνικής, που όποια στιγμή ανοίξεις την τηλεόραση, θα δεις του Έλληνες παίκτες να πανηγυρίζουν με χαρά, που ο Ρεχακλής έχει τρελαθεί στο χρήμα, που όλοι οι μεγάλοι όμιλοι στην Ελλάδα έγιναν 'χρυσοί χορηγοί' της, που μικροί και μεγάλοι θεωρούσαν ως πολύ πιθανό να προκριθεί η Ελλάδα στις 8 καλύτερες ομάδες....τώρα λοιπόν είναι που θα πονέσει περισσότερο η επερχόμενη ξεφτίλα....

Αν και το ποδόσφαιρο ως άθλημα στον Ελλαδικό χώρο, με αφήνει παγερά αδιάφορο...η ξεφτίλα της Εθνικής μας ομάδας, θα φέρει και πίκρα. Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα και να συμβεί ένα....εχμμ...θάυμα... Wink

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 12:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Ισως ειναι λαθος και απο τη μερια μας να περιμενουμε απο την Εθνικη να καταφερει αυτο που καταφερε το 2004... κατα τη γνωμη μου δεν εχουμε ασχημη ομαδα, αλλα δε μπορουμε να ξανγινουμε πρωταθλητες Ευρωπης.. ή ημασταν πολυ τυχεροι το 2004 η παιχτηκαν παιχνιδια μεταξυ κυβερνησεων και λαδοματα...(οχι οτι δεν παιζαμε και καλα, η αμυνα μας ηταν πολυ καλη)

Ομως απογοητευτηκα τελευταια απο την Εθνικη... παιζανε πασουλες, αν εχεις το θεο σου δηλαδη!!!! Twisted Evil
Κια εγω ελπιζω σε ενα θαυμα, οπως ολοι μας.... Sad

Παντως οτι και να γινει τελικα, ο Σαββας το χαβα του!!!! Razz Razz Laughing Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=0dQpnFLtfWE

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 12:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Όντως, δε γίναμε ξαφνικά Βραζιλία για να παίξουμε διαστημικό ποδόσφαιρο.....απλά ο κόσμος τσαντίζεται όταν ξέρει ότι αυτή η ομάδα μπορεί να παίξει καλύτερα αλλά δεν το πράττει......

Έμειναν 2 ματς στα οποία οι παίκτες πρέπει να ματώσουν μέσα στο γήπεδο. Έτσι και να αποκλειστούν, όλοι θα τους χειροκροτήσουν γιατί έδωσαν και τη ψυχή τους....

Το κακό είναι ότι και να κερδίσουμε και τα 2 ματς, υπάρχει κίνδυνος να μείνουμε απ'έξω λόγω ισοβαθμίας....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 12:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Ellorai έγραψε:
Όντως, δε γίναμε ξαφνικά Βραζιλία για να παίξουμε διαστημικό ποδόσφαιρο.....απλά ο κόσμος τσαντίζεται όταν ξέρει ότι αυτή η ομάδα μπορεί να παίξει καλύτερα αλλά δεν το πράττει......

Έμειναν 2 ματς στα οποία οι παίκτες πρέπει να ματώσουν μέσα στο γήπεδο. Έτσι και να αποκλειστούν, όλοι θα τους χειροκροτήσουν γιατί έδωσαν και τη ψυχή τους....

Το κακό είναι ότι και να κερδίσουμε και τα 2 ματς, υπάρχει κίνδυνος να μείνουμε απ'έξω λόγω ισοβαθμίας....


C'est la vie... Smile Θα δοσουν τον καλυτερο τους εαυτο πιστευω και ο Θεος μαζι μας..

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 12:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Βαρέθηκα να βλέπω οργισμένους φιλάθλους που επειδή έχασε η εθνική αρχίσουν να κατακρίνουν.Απλά για εμενα ήτανε μια φωτοβολίδα το 2004 που έσκασε και ο παράγοντας τύχη και ίσως κάποιες καλές τεχνικές στρατηγικής.Ποτε δεν κάναμε πάντα κάτι το ξεχωριστό.Έτυχε και το πήραμε να είμαστε ικανοποιημένη με αυτό που το ζήσαμε.Το 2004 ήτανε μια πολύ ευνοϊκή χρονια Ολυμπιακοί πρωταθλητές ευρώπης και ακόμα και τη eurovision ωραίες συμπτώσεις η μήπως περιλαμβάνονται στο set που θα πληρώνουμε για πολλά χρονια οι έλληνες φορολογούμενοι.?

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 13, 2008 4:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Shin Getter Robo έγραψε:
Το 2004 ήτανε μια πολύ ευνοϊκή χρονια Ολυμπιακοί πρωταθλητές ευρώπης και ακόμα και τη eurovision ωραίες συμπτώσεις η μήπως περιλαμβάνονται στο set που θα πληρώνουμε για πολλά χρονια οι έλληνες φορολογούμενοι.?


Το ειχα πει σε κατι φιλους μου και με δουλευανε και λεγανε οτι εχω ζωηρη φαντασια... Mad
Ισως απλα επεξε παραγοντα και η τυχη αλλα και εβαλε και η κυβερνηση λιγο το χερακι της... Δε θα μαθουμε ποτε ομως..

Παντως οι φιλαθλοι δεν παραπωνιουνται επειδη χανουμε,αλλα επειδη περιμενουν παραπανω θεαμα και οχι να μη μπορουν οι παιχτες μας να παρουν τα ποδια τους και να παιζουν πασουλες ποση ωρα... Twisted Evil

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
roronoa zoro!
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 14, 2008 12:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 656
file mou oi fila8loi parapouniountai epeidh den exoun metro...nomizoun oti se ka8e euro 8a phgainoume kala.....pote giname brazilia gia na exoume omadara k na to diekdimoume monima k den to katalaba??
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 14, 2008 11:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Em, τι. Back to reality, καιρος ηταν. Τι να πουν και οι Γαλλοιταλοι που ηρθε η Ολλανδια και τους τα πε απο κοντα που θεορουνταν και φαβορι; Πολυ πλακα εχει το Euro φετος...

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 14, 2008 7:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Παίδες..... αυτή την εθνική έχουμε, αυτά μπορεί να κάνει... Και μάλιστα μας έχει κάνει υπερήφανους.... Μη ξεχνάτε ότι ολόκληρη η Ευρώπη μας κράζει μόνο και μόνο από ζήλεια που η "Σταχτοπούτα" πήρε το Euro και οι ομάδες τους με τα τρελά ονόματα τρώνε τη μια σφαλιάρα μετά την άλλη.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 14, 2008 9:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Τι γκολ έφαγε ο μ****ας Νικοπολίδης........ έλεος.... Χίλιες φορές να έτρωγε την απίστευτη απόκρουση που έκανε, παρά αυτό.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
L's legacy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 12:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: United Kingdom Τώρα Βλέπω: Μολις τελειωσα το Wolf's Rain-Φοβερο-
Δυστυχως επτοχευσαμεν ή πιο σωστα δυστυχως αποκλειστηκαμε!Αναμενομενο απο τη μια στεναχωρω απο την αλλη!Παντως δεν περαζει καναμε οτι μπορουσαμε και πηραμε αυτο που μας αξιζε απο αυτη τη διοργανωση !Τωρα τα ματια στο προολυμπιακο τουρνουα μπασκετ να δουμε εκει τι θα κανουμε

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 12:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Σε δυο χρονιααα, στην Αφρικηηηη, τελικο, τελικο με Αργεντινηηηη.....

παντα τετοια....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 12:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Σαν παρα πολυ δεν ασχολειστε? Ειδα το πρωτο ματς, το χτεσινο δεν εκατσα καν να ριξω μια ματια. Ηξερα οτι θα χασουμε απο την πρωτη στιγμη, γι αυτο μην ασχολειστε και τοσο. Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης