Το ξέρατε ότι jiin σημαίνει ναός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    The Adventure of Tin Tin
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 4:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Μετά το ναυάγιο της παραγωγής της ταινίας Halo, ο Peter Jackson κλήθηκε να σκηνοθετήσει ακόμα μια μεταφορά "έντυπης" ιστορίας.

Αυτή τη φορά θα σκηνοθετήσει τις περιπέτειες του Τεν Τεν, του ήρωα από τα comics του βέλγου Herge.

Πρόκειται για τριλογία. Τις πρώτες δυο ταινίες τις έχουν αναλάβει αντίστοιχα οι Peter Jackson και Steven Spielberg. Σκηνοθέτης για την τρίτη ταινία δεν έχει ανακοινωθεί(τουλάχιστον μέσα στο 2007).
Τελος, μιλάμε για CGI ταινία όπου οι ήρωες θα είναι 3D και θα είναι η πρώτη εφαρμογή της νέας τεχνολογίας ρεαλισμού στον κινηματογράφο.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 6:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Το Τεν Τεν είναι τo αγαπημένo μου comic (εκτός manga βέβαια) και ελπίζω αυτό που θα βγει να είναι κάτι καλό κι όχι κανένα έκτρωμα... Θα περιμένω με αγωνία να το δω... Έχετε ακούσει τίποτα για ημερομηνία;;;

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 7:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Οι πρώτες ανακοινώσεις κάνουν λόγο για 2009.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 10:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Μακάρι να είναι καλό γιατί ο Τεν-Τεν είναι απο τους αγαπημένους μου ήρωες... Είμαι περίεργος να δω ποιος θα κάνει τον Καπετάνιο Χάντοκ....!!!! Smile

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 10:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Υπήρξαν παλιότερα άλλες δύο ταινίες με τον Τεντέν, οι οποίες όμως ήταν Γαλλικές και όχι πολύ καλές απ'όσο άκουσα. Δεν τις έχω δει αλλά όποιος ξέρει ας δώσει κανά Link για Download... Η πρώτη είχε να κάνει με το χρυσόμαλλο δέρας και παιζόταν στην Ελλάδα, και η δεύτερη δεν θυμάμαι με τι είχε να κάνει. Ο Χάντοκ, πάντως, ήταν ΙΔΙΟΣ!

Όταν λες πως θα είναι 3D εννοείς πως θα είναι σαν το Final Fantasy: Spirits Within, με synthespians (χαρακτήρες 3D με υψηλό ρεαλισμό) ή απλό 3D όπως βλέπουμε συχνά τελευταία; Ελπίζω τίποτα από τα δύο, και να το δούμε με ηθοποιούς... Θα ήθελα πολύ να δω ποιός θα έκανε τον Τουρνεσόλ... Laughing
Καμία πληροφορία για το σενάριο;

Άσχετο: Αν θυμάμαι καλά ο Τουρνεσόλ ήταν εμπνευσμένος από υπαρκτό πρόσωπο, του οποίου είχα δει και φωτογραφία και έμοιαζε όντως εκπληκτικά, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιός ήταν... Surprised

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 2:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Η ταινία είναι 3d. Η μόνη απορία είναι το αν τα 3D μοντέλα θα είναι ομοιόματα ηθοποιών ή τα πρόσωπα του comic....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 2:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Tin Tin FTW! Μεγάλωσα διαβάζωντας τις περιπέτειες του. Τα comics είναι αριστουργήματα! Πολύ ωραία ιδέα να φτιάξουν ταινία.. αλλά αυτό το 3D κάπως δεν μου κολλάει καλά.. Προτιμώ το all time classic σχέδιο του Herge.. Αν βέβαια επηρεαστεί το 3D modelling από τα σχέδια ίσως δούμε κάτι διαφορετικό..

LOL!! Να δω τον Τουρνεσόλ ξανά με τις απίστευτες ατάκες βαρυκοίας του και τπτ άλλο!

Tournessol έγραψε:
Ζουάβος εγώ???


Piceless! Laughing Laughing

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 10:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
makari na min vgei patata!!! einai ena apo ta wriaotera comics pou exo diavasei....

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 2:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Πάντως τον Τεν Τεν θα τον έκανε άριστα κ ο Φώτης του "Παρά 5" Razz Razz

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 9:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Παλιο αγαπημενο comics μακαρι να μην το κατακρεουργησουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αλλα εχω εμπιστοσυνη στους Peter Jackson και Steven Spielberg

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης