Το ξέρατε ότι hima σημαίνει ελεύθερος (χρόνος);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Ποιό απο τα παρακάτω πιστεύται οτι είναι το καλύτερο anime?
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 3:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Erwtisi poios ekane remove to post mou????? Na kseroume kai ti ginete edw mesa...

Gia alli mia fora kapioi arxizoun ta flame epipleon xwris logo...

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 3:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Ν.G.E δαγκωτο

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 5:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
vazelos3 έγραψε:
Blademaster_X έγραψε:
thread about best mecha...
no eureka seven...


eureka is looking at you...

Δε νομιζω οτι μιλαει για το καλυτερο mecha γενικα, αλλα για το ποιο θεωρουμε καλυτερο απο αυτα τα 4 που μας δινει..εκτος κι αν εγω καταλαβα λαθος!
Αν ειναι οπως τα λες παντως, τοτε λειπουν και πιο τρανταχτοι τιτλοι απο το Eurhka seven (βλεπε tengen toppa gurren lagann, code geass κ.τ.λ.)


Απλα ηθελα να κανω και γω για μια φορα την προπαγανδα μου Τ_Τ
Ολες οι σειρες που ειπε ηταν mecha οποτε ειπα να πεταξω το μαργαριταρι Razz Επισης το E7 ειναι τρανταχτο οσο και αυτα που αναφερες απλα τα αλλα ειναι πιο καινουργια οποτε ειναι πιο φρεσκα και συζητιουνται πιο πολυ...

Blade έγραψε:
Απλα πειτε του παιδιο;y πιο σας άρεσε και γιατι και μην τον μπερδευεται παρπάνω.

ps. Η εικόνα της Eureka είναι fanart? Γιατι δε θυμαμαι να ειχε ποτε τετοιο μαλί


Εδω θα συμφωνησω. Πολυ "μαμαω, εγω ειμαι σωστος" εγινε το thread για ακομα μια φορα. Ηρεμηστε λιγο και απλα πειτε την αποψη σας χωρις μπιχτες και υποδειξεις στο καθετι που δεν σας αρεσει.

(Η εικονα ειναι απο την ταινια. Αλλα αν σαρεσε το anime θα σου προτεινα να μην τη δεις Razz )

τελος διαλεγω το FMP για τον ενα λογο που δεν διαλεξα το EVA -> shinji ikari Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 11:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
NGE επειδή μου αρέσει πως κινούνται τα mecha εκεί. Τα Gundam πάντα τα έβρισκα χοντροκομένα, ρεαλιστικά μεν, αλλά δε με εντυπωσιάσε όλος αυτός ο όγκος.(αν και έχω δει μόνο ελάχιστο Seed)

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 11:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
N.G.E. xwris deuteri skepsi kai xwris na xwraei amfobolia...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
master chief
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 4:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 20 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 9 Τόπος: kalymnos,athens Τώρα Βλέπω: full metal panic
loipon paidia katarxin i erwtisi mu einai poia thewreitai eseis kaliteri seira(nea seira) k oxi poia exei to kalytero mecha,prwsopika twra parakoluthw to fullmetal panic(exw ftasei mexri to season2) k mporw na pw oti tin vriskw teleia. Symfwnw me ton vetus oti to FMP syndiazei a3oga pola stoixeia apo anime kai oti to zeugari sozouke-chidori einai oti kalitero, episis thewrw tin chidori apo tus kalyterus female xaraktires h apla thea.Twra oso afora tis ypoloipes seires den tis exw dei akoma k psaxnw na vrw tin eidanikoterh gia ta gousta mu,kuriws psaxnw gia mia seira mecha me entona stoixeia drama k romance.Telos apo ta klasika thewrw paradeigma pros mimisi ta e3hs: robotech,saber rider k getter robo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 5:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
master chief έγραψε:
loipon paidia katarxin i erwtisi mu einai poia thewreitai eseis kaliteri seira(nea seira) k oxi poia exei to kalytero mecha,prwsopika twra parakoluthw to fullmetal panic(exw ftasei mexri to season2) k mporw na pw oti tin vriskw teleia. Symfwnw me ton vetus oti to FMP syndiazei a3oga pola stoixeia apo anime kai oti to zeugari sozouke-chidori einai oti kalitero, episis thewrw tin chidori apo tus kalyterus female xaraktires h apla thea.Twra oso afora tis ypoloipes seires den tis exw dei akoma k psaxnw na vrw tin eidanikoterh gia ta gousta mu,kuriws psaxnw gia mia seira mecha me entona stoixeia drama k romance.Telos apo ta klasika thewrw paradeigma pros mimisi ta e3hs: robotech,saber rider k getter robo


Des to code geass tote! Very Happy

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Blade
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 6:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
master chief έγραψε:
loipon paidia katarxin i erwtisi mu einai poia thewreitai eseis kaliteri seira(nea seira) k oxi poia exei to kalytero mecha,prwsopika twra parakoluthw to fullmetal panic(exw ftasei mexri to season2) k mporw na pw oti tin vriskw teleia. Symfwnw me ton vetus oti to FMP syndiazei a3oga pola stoixeia apo anime kai oti to zeugari sozouke-chidori einai oti kalitero, episis thewrw tin chidori apo tus kalyterus female xaraktires h apla thea.Twra oso afora tis ypoloipes seires den tis exw dei akoma k psaxnw na vrw tin eidanikoterh gia ta gousta mu,kuriws psaxnw gia mia seira mecha me entona stoixeia drama k romance.Telos apo ta klasika thewrw paradeigma pros mimisi ta e3hs: robotech,saber rider k getter robo


Aφου ζητας πολεμικό δρόμο τότε τα code geass, Gundam 00, kai Gundam Seed είναι τα πρωτα που μου έρχονται στο μυαλό.
Aν ψαχνεις για humans vs Aliens με παρόμοια στοιχεια δοκίμασε Fafner,Blue Gender, NGE h Raxephone
Αν σου άρεσε το Getter Robo μπορεις να δοκιμασεις τα Shin Getter Robo και Neo Getter Robo (αν και είναι πολι διαφορετικα από οτι ταα θυμασε, πολι dark kai psycho πεφτει)
Και φυσικα για Robotech δες τα Macross 0 και Macross Frontier που ειναι prequel και sequel αντιστοιχα.

Όλα αυτο αφου δεις το FMP:fumoffu φυσικα Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ca0ca0
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 23, 2010 3:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 48 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: gintama
Αν και ειμαι κολλημενος με την σειρα Gundam πιστευω χωρς αμφιβολια οτι to NGE ειναι ανωτερο σε ολους τους τομεις
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 23, 2010 7:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
N G E απλά είναι άλλο επίπεδο ΧXD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 23, 2010 6:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
NGE...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kawakami
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 04, 2010 6:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 86 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Από τα συγκεκριμένα προτιμώ NGE.
Και μετά Full Metal Panic. Αλλά αν και φαινομενικά και τα δύο είναι mecha, κατά την άποψη μου δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους. Τo NGE είναι έτσι αυτό το αποκαλυπτικό mecha με πολλούς περαιτέρω προβληματισμούς, ενώ το FMP δεν μετρά τόσο σαν mecha αλλά σαν action/comedy (και τα καταφέρνει και πολύ καλά μάλιστα, ειδικά με το fumoffu έριξα καλό γέλιο, συμφωνώ αρκετά με τον Vetus για τα σχόλια του περί πρωταγωνιστών).
Όμως το NGE είναι απίστευτο. Έχει έναν αέρα... Πραγματική αποκάλυψη!

P.S.: i) Επικεντρώνομαι σε αυτά τα δύο γιατί είναι τα αυτά που προτιμώ. ii) Πάντως δεν πρέπει να θεωρηθεί αυτό σαν ψηφοφορία mecha, αλλά σαν μια ψηφοφορία για τα συγκεκριμένα anime από κάποιον, γιατί αλλιώς έχει ελλείψεις.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης