Το ξέρατε ότι bougyo σημαίνει άμυνα, προστασία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Asian Movies & TV Shows    Asian Movies sites
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 9:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Εδώ θα μπορούμε να βάλουμε τα links για το που μπορεί να κατεβάσει ή να δει streaming κανείς τις Ασιάτικες ταινίες. Αυτό εδώ το θέμα δεν υπάρχει, ούτε και sticky και γιαυτό το λόγο παραθέτω το εξής θέμα για να βοηθήσουμε νεοφερμένους χρηστές που ψάχνουν να βρουν από που να κατεβάσουν ή να δουν σε streaming την τάδε ταινία. Όπως ακριβώς δημιούργησε το θέμα αναζήτησης κατεβάσματος Ασιατικής μουσικής η Tri-chan(Tristessa_326), έτσι την ίδια ιδέα έχω κι εγώ.

Αρχίζοντας εγώ

Download Sites

Avistaz ( Ιδιωτικός Torrent tracker για Ασιατικές ταινίες... Δυστυχώς έκλεισαν οι εγγραφές, οπότε αν έχει κάποιος ας κάνει κανά invite )
Milk Tea Zoo (Ιστοσελίδα να κατεβάζετε διάφορες Ασιάτικες ταινίες ΔΡΑΜΑΤΟΣ )

Streaming Sites

DramaCrazy ( Streaming ιστοσελίδα για Ασιάτικες ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ταινίες )
PPS TV ( Κινέζικο Streaming Site, ΠΡΟΣΟΧΗ: Η ιστοσελίδα αυτή είναι στα Κινέζικα και συνιστάται σε Κινέζους και Κινεζομαθείς Έλληνες. )
Crunchy Roll ( Streaming ιστοσελίδα Κορεατικών ταινιών Δράματος )
My Soju ( Streaming ιστοσελίδα όλων των Ασιατικών ταινιών πάντος είδους )

Database Sites

FJ Movie ( Database Ιαπωνικών ταινιών ΤΡΟΜΟΥ )

Υποσημειώνω ότι όποιος έχει καμία ιδέα για το που μπορεί να βρει κανείς πάντος τύπου Ασιατικές ταινίες είτε για streaming είτε για κατέβασμα είτε και για Database, ας το πει για να προστεθεί στην λίστα αυτή. Θα ήμασταν όλοι ευγνωμών. Σας υπενθυμίζω ότι σε ουδέμια περίπτωση δεν θα προστεθούν στην λίστα τα γνωστά torrent sites, όπως:

www.torrentz.com
www.mininova.org
www.thepiratebay.org
www.isohunt.com

Για του λόγου χάρη, όλοι γνωρίζουμε τα παραπάνω sites, λόγω αναζήτησης anime που παίζει να μην υπάρχουν στο bakabt κι έτσι. Ευχαριστώ πολύ !!!

Το θέμα δικό σας ! Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TannoBuchino στις Κυρ Οκτ 04, 2009 7:38 pm, 3 φορές συνολικά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 11:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
I kopela mou exei to pps.tv ena programma pou travaei oles tis tainies tou kosmou me kinezikous ipotitlous apo database alla to sinistw mono ama kserete kinezika :/.Einai to programa pou xrisimopiei oli i kina gia na vlepei tainies apo ta pc tous.



Link:
http://dl.pps.tv/

Asxeto alla paratirisa sto download oti dipla leei Windows 2000+ Windows 7 Confused Confused

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Καλή προσπάθεια ! Κρίμα που σχεδόν κανείς μας δεν ξέρει Κινέζικα... Είσαι ο μόνος που ξέρει καλά Κινέζικα, βρε Hellbroth ! Smile

Sticky στην παραπάνω λίστα !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lil C
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 7:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 09 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: Ηράκλειο Τώρα Βλέπω: Guin Saga, Kobato, Nyan Koi!, The sacred Blacksmith, Minami-ke Okawari, Miracle Train, Tegami Bachi
Heeeelp! kaneis dn kserei pou 8a vrw torrent sites gia na katevasw megalh gama titlwn? T_T
oute apo veoh dn mporw na dw T_T
thanks pantos gia to DramaCrazy! Very Happy
ah! kai to Crunchyroll vazei pou kai pou dramas kai movies...alla ta pio polla dn einai dia8esima sthn Ellada :/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 7:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Lil C έγραψε:
Heeeelp! kaneis dn kserei pou 8a vrw torrent sites gia na katevasw megalh gama titlwn? T_T
oute apo veoh dn mporw na dw T_T
thanks pantos gia to DramaCrazy! Very Happy
ah! kai to Crunchyroll vazei pou kai pou dramas kai movies...alla ta pio polla dn einai dia8esima sthn Ellada :/


το bakabt.com έχει μερικά live action κι έτσι. Ψάξε εκεί(Θέλεις εγγραφή και μετά το κατεβάζεις...)
Ψάξε επίσης και στα εξαιρούμενα sites που παρέθεσα στην πρώτο θέμα πάνω πάνω. Θα μου έκανες χάρη να μου δώσεις site του Crunchyroll να το προσθέσω στην λίστα ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lil C
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 12:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 09 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: Ηράκλειο Τώρα Βλέπω: Guin Saga, Kobato, Nyan Koi!, The sacred Blacksmith, Minami-ke Okawari, Miracle Train, Tegami Bachi
TannoBuchino έγραψε:

το bakabt.com έχει μερικά live action κι έτσι. Ψάξε εκεί(Θέλεις εγγραφή και μετά το κατεβάζεις...)
Ψάξε επίσης και στα εξαιρούμενα sites που παρέθεσα στην πρώτο θέμα πάνω πάνω. Θα μου έκανες χάρη να μου δώσεις site του Crunchyroll να το προσθέσω στην λίστα ?


Thankies gia to info! ^_____^
oriste to link!
http://www.crunchyroll.com/drama
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 04, 2009 7:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Προστέθηκαν το My Soju και το Milk Tea Zoo...

Enjoy !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 05, 2009 12:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
TannoBuchino έγραψε:
Καλή προσπάθεια ! Κρίμα που σχεδόν κανείς μας δεν ξέρει Κινέζικα... Είσαι ο μόνος που ξέρει καλά Κινέζικα, βρε Hellbroth ! Smile

Sticky στην παραπάνω λίστα !


Σιγα μην ξερει Κινεζικα ο pozeras Razz
3-4 λέξεις ξερει και το παιζει Κινεζος Laughing
(Ωρε κινεζικες βρισιες που θα μου ριξει τωρα Laughing )

Στο θεμα μας τωρα με καλυψες με τα links, TannoBuchino.Αυτα ξερω και εγω

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 05, 2009 12:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
utsutsu έγραψε:
TannoBuchino έγραψε:
Καλή προσπάθεια ! Κρίμα που σχεδόν κανείς μας δεν ξέρει Κινέζικα... Είσαι ο μόνος που ξέρει καλά Κινέζικα, βρε Hellbroth ! Smile

Sticky στην παραπάνω λίστα !


Σιγα μην ξερει Κινεζικα ο pozeras Razz
3-4 λέξεις ξερει και το παιζει Κινεζος Laughing
(Ωρε κινεζικες βρισιες που θα μου ριξει τωρα Laughing )

Στο θεμα μας τωρα με καλυψες με τα links, TannoBuchino.Αυτα ξερω και εγω



Vre panathema se de kserw mathenw egw etsi kai alliws apla akouw kathe fora.Ektos an vlepoume kamia amerikano europaiki tainia.Pou exei kai apo auto mesa apla exoun kinezikous ipotitlous kai merikes fores kai kinezikous kai agglikous.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 05, 2009 12:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 05, 2009 1:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
utsutsu έγραψε:
Στο θεμα μας τωρα με καλυψες με τα links, TannoBuchino.Αυτα ξερω και εγω


Τίποτα φίλε μου... Γιαυτό υπάρχει αυτό το thread... να μπορεί κανείς να αναζητεί τις ταινίες στις σωστές ιστοσελίδες... Wink

パーチィーが始めしょ!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ryouzaki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 22, 2009 4:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 67 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα Πάντα Όλα!!!
www.animefreak.tv
www.animeshippuden.com
www.kumby.com
www.realitylapse.com σ' αυτο πρεπει να γραφτεις,αλλα μετα κατεβαζεις οσα anime θες
www.anime.thehylia.com αυτο δε χρειαζεται εγγραφη ,αλλα κατεβαζεις 3 επισοδεια την ημερα...
τα 2 τελευται ειναι χωρις torrent,απλα κατεβαζεις οποιο επισοδειο θες!Ελπιζω να βοηθησα κ εγω λιγακι...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 22, 2009 6:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ryouzaki έγραψε:
www.animefreak.tv
www.animeshippuden.com
www.kumby.com
www.realitylapse.com σ' αυτο πρεπει να γραφτεις,αλλα μετα κατεβαζεις οσα anime θες
www.anime.thehylia.com αυτο δε χρειαζεται εγγραφη ,αλλα κατεβαζεις 3 επισοδεια την ημερα...
τα 2 τελευται ειναι χωρις torrent,απλα κατεβαζεις οποιο επισοδειο θες!Ελπιζω να βοηθησα κ εγω λιγακι...


Ευχαριστώ για την προσπάθεια σου, αλλά πιο πάνω μίλησα καθαρά για live action ταινίες, όπως επεσημαίνεται και ο τομέας του εδώ... Δυστυχώς παρά το ότι πρόσθεσες κάποια sites, που αφορούν τα anime, δεν προστίθεται...

Αν υπήρχε η δυνατότητα να ανοίξω ξανά νέο θέμα και μάλιστα με anime sites θα το έκανα, αλλά δεν χρειάζεται γιατί ήδη το έχουν στο Anime/Manga Download...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ryouzaki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 22, 2009 9:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 67 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα Πάντα Όλα!!!
Ωπ ναι!Συγνωμηηη!Μπερδευτικα!Εβαλα μεσα κ τα anime sorry!!!To my soju ξερω μονο αλλα εχει προστεθει... : Confused γι' αυτο κ εγω βρηκα μια σελιδα η οποια περιεχει αλλες στισ οποιες μπορεις να παρακολουθησεις ασιατικες ταινιες (drama,action,horror...)οι περισσοτερες εχουν αγγλικους υποτιτλους.Ελπιζω να ειμαι ενταξει τωρα.Καλη διασκεδαση!

http://www.techspikes.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης