Το ξέρατε ότι hakai σημαίνει καταστροφή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    RESET, νέο ανεξάρτητο Ελληνικό Videogames Site
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 14, 2009 12:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
VampHunter-X21 έγραψε:
Mα τα καλύτερα παιχνίδια ρόλων σε υπολογιστή θέλουν τον παίκτη να ελέγχει περισσότερο απο έναν παίκτη (βλ. Baldur's Gate). Σου προτείνω να διαβάσεις το καλύτερο άρθρο στο internet αυτή τη στιγμή για τα ηλεκτρονικά παιχνίδια ρόλων:

http://insomnia.ac/commentary/on_role-playing_games/


Thanks για το site, φαινεται ενδιαφερον.
Για του λογου το αληθες δεν διαφωνω μαζι σου. Αντιθετα συμφωνω και με το παραπανω. Το point μου ομως ηταν οτι το παιχνιδι εχει στοιχεια RPG και οχι οτι κατατασσεται στα RPG, το παραδειγμα με το Dissida (που με την καμια δεν ειναι RPG) πιστευω καταφερνει να στο περασει αυτο.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
VampHunter-X21
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 14, 2009 3:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 109
Scatman
Θέλω άρθρο για τα καλύτερα jrpgs που προτείνεις εσύ, επέλεξε πέντε απο αυτά η και περισσότερα αν έχεις χρόνο φυσικά), τις φωτογραφίες και τα σχετικά μην σε απασχολεί θα τα βρώ εγώ. Κάποια παρουσίαση για ποιοτικά japan only jRPGs μου ακουγέται εξίσου ωραία στα αυτιά μου, αλλά προτιμώ να μας προτείνεις μερικά jRPGs που αξίζει να σχοληθούμε απο Σεπτέμβρη και μετά. Επίσης στείλε μου με pm banner του blog σου (200x50 pixels) να το βάλω στο frontpage.

Aoshi
Το θέμα είναι φίλε μου οτι το level up, η ύπαρξη inventory και η συλλογή αντικειμένων δεν κατατάσσει έτσι εύκολα ένα παιχνίδι στην RPG η /RPG κατηγορία. Επιπλέον τα παιχνίδια Monster Hunter δεν έχουν καμοία εξέλιξη στην ιστορία, ξεκλειδώνεις νέα quests και νέες αναμετρήσεις απο 2-3 NPCs. Tα σκοτωνείς και τέλος, καμοία αλλαγή εκτός απο καινούρια quests και τους NPCs που σου δίνουν κάποια rewards.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 14, 2009 8:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
great site mate. Ωραιο υλικο που δεν καλυπτεται συχνα και ευκολο layout. grats and keep it up Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 14, 2009 10:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
πολυ καλο site τωρα το κοιταζω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Napster
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 17, 2009 12:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 17 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 583 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Πολυ ωραιο site φιλε. Συνχαρητηρια και συνεχισε αυτο που κανεις.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 17, 2009 11:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Οντως πολυ καλο site. Keep it up dude

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 25, 2009 3:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Wow! Λίγες μέρες έλειψα και βλέπω ανανεώθηκε με αρκετό υλικό το site σου. Εύγε!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 25, 2009 3:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Έχει πολύ καλό υλικό το site σου και μου αρέσει αυτό!

Θα ήθελα να έκανα 2 μικρές παρατηρησούλες όμως που αφόρουν κυρίως το τεχνικό κομμάτι της σελίδας σου.


1)Δεν μου αρέσει το full μαυρο φόντο που έχεις βάλει στα πλάγια. Αν μπορούσες να έκανες μια διαβαθμιση από πολύ γκρίζο σε μαυρο θα ήταν πολύ πιο απαλό και ξεκούραστο στο μάτι.

2)Το domain name... Το RESET μου αρέσει αρκετά, αλλά αυτή η παυλα δίπλα με το vg...δεν ξέρω, μου φαίνεται δυσκολία ως προς το όνομα του..
Ας πουμε πχ το animeplanet ειναι μια λεξη, χωρις κενα και παυλες, το myps3 ειναι και αυτο μια λεξη, το reset-vg ομως ειναι λιγο..καπως χανεται εκει.Αν μπορουσες να κανεις κατι για αυτο ισως..
Ειναι σημαντικο το ονομα της σελιδας σου αν θες να πιασει πραγματικα Smile

.

Και παλι συγχαρητηρια για τις πληροφοριες που εμπλουτιζεις την σελιδα σου Very Happy

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VampHunter-X21
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 25, 2009 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 109
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

kabez
Πράγματι πολύ χρήσιμες οι παρατηρήσεις σου και θα της λάβω σίγουρα υπόψη μου. Το θέμα με το όνομα αλήθεια με κούρασε αρκετό χρόνο μιας και σκεφτόμουν κάποιες μέρες πώς να το ονομάσω. Κατέληξα στο reset-vg προκειμένου να είναι σύντομο. Σκέφτομαι πάντως μια αλλαγή του ονόματος αλλα αυτό δεν θα γίνει σύντομα μιας και δεν ξέρω αν ο host μου μπορεί να μου παρέχει τέτοια υπηρεσία, αλλαγής ονόματος domain.

Για την ώρα έχω καταπιαστεί με τη συγκέντρωση υλικού και έχω αρκετό να επεξεργαστώ και να παρουσιάσω, όλα αυτά απαιτούν πολύ χρόνο οπότε φαντάζεσαι οτί δεν μπορώ να ασχολούμαι με design και ανάπτυξη περεχομένου (κείμενο, φωτογραφίες,..) ταυτόχρονα. Θα γίνει αλλαγή στο design πολύ σύντομα πάντως, δουλεύω ήδη σιγά σιγά 2 διαφορετικά layouts για τα οποία κάποια στιγμή θα ζητήσω τη γνώμη σας.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
VampHunter-X21
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 2:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 109
Το site μόλις άλλαξε. Eλπίζω να σας αρέσει, οποιαδήποτε παρατήρηση καλοδεχούμενη. Eπίσης πλέον έχει το δικό του forum.

Σύντομα νέα θέματα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την VampHunter-X21 στις Κυρ Δεκ 05, 2010 6:14 pm, 1 φορά

_________________


http://resetzero.com/gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
VampHunter-X21
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 05, 2010 6:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 109
Mετά απο απουσία 10 μηνών περίπου (λόγω μετακόμισης σε άλλη χώρα και άλλων υποχρεώσεων) επιτέλους βρίσκω χρόνο και θα ξαναανεβάσω το site.

Όποιος θέλει να γράψει κάτι για το site ας μου στείλει pm η mail με το θέμα του άρθρου.

_________________


http://resetzero.com/gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
VampHunter-X21
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 6:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 109
Το site είναι και πάλι online. Επίσης δημιούργησα και ένα blog στα Aγγλικά, το οποίο θα καλύψει περισσότερα imports videogames και mmorpgs καθώς και arcades.

H νέα διεύθυνση είναι:
http://resetzero.com/gr

επίσης η διεύθυνση για το νέο Αγγλικό Reset Zero blog είναι:
http://resetzero.com

_________________


http://resetzero.com/gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
VampHunter-X21
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 19, 2011 6:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 109
Το site ανανεώθηκε με νέο υλικό και νέα χαρακτηριστικά καθώς και με νέα εμφάνιση. Αν κάποιος νομίζει οτί μπορεί να γράψει κάποιο θέμα σχετικό με το υπόλοιπο περιεχόμενο του site ας μου στείλει pm η email. Ψάχνω λοιπόν γι' άτομα που γνωρίζουν καλά τα videogames και μπορούν να γράψουν.

http://resetzero.com/gr/

_________________


http://resetzero.com/gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης