Το ξέρατε ότι sarabada σημαίνει αντίο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Cosplay    Hall of Fame Ελλήνων Cosplayers
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 5:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Οk...απλά έμεινα με το στόμα ανοιχτό βλέποντας το όλο άρθρο. Surprised Τα θερμά μου συγχαρητήρια!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 11:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Πολυ καλη δουλεια Cassiel! Wink
Μας εβγαλες ασπροπροσωπους!
Χαρη σε σενα εχουμε μια τελεια database Wink
Θεος!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 11:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Και χάρη σε όλους στο ευχαριστήριο τμήμα Wink .Τέλειο δεν είναι ακόμα.Όχι όσο μένουν ανώνυμοι cosplayers.Αλλά και σήμερα μειώθηκαν πάλι.Και πιστεύω θα συνεχίσουν να μειώνονται όσο βοηθά ο κόσμος.Το θέμα είναι να βοηθάνε όσοι ξέρουν και να μην το βλέπει σαν "χάρη σε μένα", αλλά σαν προσφορά στην κοινότητα.Γι'αυτό όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει. Σκεφτείτε να ήσασταν εσείς στην θέση τους. Δεν νομίζω να ήταν καλό αυτό. Με τα edits δεν τελείωσα όμως σήμερα, επειδή με ζορίζει σε αδιανόητα επίπεδα ο server στο anime.gr και επειδή κάνω τις αλλαγές παράλληλα και στα δύο μέτωπα για να μην ξεχάσω σε κάποιο από τα δύο κάτι.Μόλις καταφέρω να τελειώσω με όλα τα edits θα ενημερώσω και για το πια είναι.Επίσης μην ξεχνάτε την ψηφοφορία. Ψηφίστε κόσμε Smile

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 12:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Cassiel έγραψε:
Καταλαβαίνω επίσης πως το εννοείς Aoshi, αλλά βασικό κριτίριο του θέματος όταν το ξεκίνησα ήταν ένα. -ΟΧΙ διακρίσεις-.Προφανώς ο καθένας έχει την ικανότητα να δει και μόνος του τι είναι απλό,καλό,καλύτερο,τέλειο,θεϊκό κ.τ.λ. και αν θέλει να κρίνει και με τις ψήφους του. Εγώ όμως σε καμία περίπτωση δεν θα παραλείψω καμία περίπτωση, όσο απλοϊκή και να είναι. Δεν κρίνω.Απλός παραθέτω με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη πληρότητα μπορώ ότι υπάρχει.Η παράλειψη ακόμα και των απλών περιπτώσεων για μένα θα ήταν απίστευτη ατέλεια στην πληρότητα του θέματος και προσβολή και στα ίδια τα άτομα που -εστω- προσπάθησαν κάτι όσο απλό και να ήταν.Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.


Αυτο προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις, συνενοχος και ο Adventurer, για τα παιδια που απλα φορανε μια bandana. Δεν εγινε καμια προσπαθεια απο την μερια τους ηταν μονο ενα βαψιμο και μια κορδελα στο κεφαλι και οχι λογω προσπαθειας αλλα λογω fanboyσμου. Προσπαθεια μετραει σε ενα incompleted cosplay οπως αυτο του Kantoros που προσπαθησε να κανει Zaraki Kenpachi. H σαν το δικο μου του Death Scythe Spirit που δεν μου καθησε η κοκκινη περουκα.
Χαιρομαι που το θετεις ετσι παντως μου δινει ωθηση να βαλω ενα τζιν, μια ασπρη μπλουζα, να κανω ενα αλλοκοτο μαλλι και να το βαψω ξανθο. Ετσι γιατι μ'αρεσει να με λενε Cloud. Rolling Eyes

Σκεψου το λιγο. Wink

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Όπως είπα απόψεις του καθενός είναι.Εμένα με ενδιαφέρει η πληρότητα του θέματος πάνω από την ποιότητα. Μισά πράγματα δεν θα δεις από μένα.Άλλοι μπορεί να πουν τα ίδια με σένα για τα άτομα που είναι στο special μέρος επειδή δεν πρόκειτε για "υπαρκτό χαρακτήρα" (δεν το είπε κανείς όμως). Όλα είναι απόψεις.Εγώ εξήγησα το σκεπτικό μου και με αυτό κινούμαι.Όχι διακρίσεις,όλα στην φόρα,πληρότητα πάνω απ'ολα.Επίσης ξεχνάς και το άλλο.Στο τελευταίο πάρτυ που ήταν η 2η τους προσπάθεια πως τους είδες;"Πρόχειρους";ΔΕΝ νομίζω.Όλοι από κάπου αρχίζουν και αυτή ήταν η πρώτη προσπάθεια τους στο προπροηγούμενο.Θα τους "κλάσουμε" γι'αυτό; Εγώ σίγουρα όχι. Είναι -ευθύνη- μου προς την κοινότητα να παρουσιάσω τους -πάντες- και από εκεί ας κρίνει ο καθένας όπως και ότι θέλει. Φηφοφορία υπάρχει. Εκφράσου εκεί ελεύθερα όταν έρθει η σειρά του ανάλογου event. Επίσης αν εσύ έκανες αυτό που λες με ότι έβρισκες, θα έκανες το αντίθετο από αυτό που έκαναν τα άτομα που ανέφερες. Δηλαδή αντί να πας από το απλό στο εξαίσιο, θα πήγαινες από το πολύ καλό στο πρόχειρο.Και εσκεμμένα μάλιστα. Πιστεύω να καταλαβαίνεις την διαφορά σε αυτές τις δύο περιπτώσεις. Αυτοί εξελίχθηκαν,εσύ θα έκανες βήμα πίσω. Και τον Adventurer μην τον βάζεις στον ίδιο "λάκο" με μένα. Δεν έχει την ίδια άποψη με μένα, αλλά όχι και ακριβώς την ίδια με σένα.Από την στιγμή όμως που το ανέλαβα εγώ το θέμα το έκανα πλήρες όπως -πρέπει-.Και btw είσαι ο μόνος που παραπονέθηκε ως τώρα για το συγκεκριμένο ζήτημα. Και δεν μιλάω για τα posts μόνο,αλλά και για pms,e-mails,MySpace/Facebook messages κ.τ.λ. που έχω δεχτεί. Λίγη δεκτικότητα για κάτι που δεν σε βλάπτει προσωπικά και είναι σωστό να μην "κρυφτεί" γιατί μόνο εφέλημο είναι για την κοινότητα,δεν έβλαψε κανέναν.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 2:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Πάντως ορισμένα από τα "ημι-cosplay" έχουν την φάση τους και βγάζουν φοβερό γέλιο με πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτό του Missing Score που φόρεσε ένα ροζ χαρτόκουτο, έγραψε κάποια πράγματα πάνω στο χαρτόκουτο και ντύθηκε Gundam. Laughing Το cosplay αυτό για μένα μπαίνει στο Hall of Fame. Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 5:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Updates

- Διορθώσεις ορισμένων ονομάτων στις οποίες συνέβαλε κατά το μεγαλύτερο μέρος ο Speedgrapher.

- Αναγνώριση άλλων 8 ανώνυμων cosplayers ( 62 έμειναν, δηλαδή το 10% του συνόλου - βοηθείστε όσοι ξέρετε να συμπληρωθούν τα κενά ) χάρη στους Namida , Somnium_in_Tenebris & Speedgrapher.

- Προσθήκη των Anny_yachiru_chan,KuroiTsubasa & SakuSuki στο ευχαριστήριο τμήμα και ορισμένες προσθήκες σε ορισμένα από τα άλλα άτομα στο ίδιο τμήμα.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 1:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Cassiel έγραψε:
Όπως είπα απόψεις του καθενός είναι.Εμένα με ενδιαφέρει η πληρότητα του θέματος πάνω από την ποιότητα. Μισά πράγματα δεν θα δεις από μένα.Άλλοι μπορεί να πουν τα ίδια με σένα για τα άτομα που είναι στο special μέρος επειδή δεν πρόκειτε για "υπαρκτό χαρακτήρα" (δεν το είπε κανείς όμως). Όλα είναι απόψεις.Εγώ εξήγησα το σκεπτικό μου και με αυτό κινούμαι.Όχι διακρίσεις,όλα στην φόρα,πληρότητα πάνω απ'ολα.Επίσης ξεχνάς και το άλλο.Στο τελευταίο πάρτυ που ήταν η 2η τους προσπάθεια πως τους είδες;"Πρόχειρους";ΔΕΝ νομίζω.Όλοι από κάπου αρχίζουν και αυτή ήταν η πρώτη προσπάθεια τους στο προπροηγούμενο.Θα τους "κλάσουμε" γι'αυτό; Εγώ σίγουρα όχι. Είναι -ευθύνη- μου προς την κοινότητα να παρουσιάσω τους -πάντες- και από εκεί ας κρίνει ο καθένας όπως και ότι θέλει. Φηφοφορία υπάρχει. Εκφράσου εκεί ελεύθερα όταν έρθει η σειρά του ανάλογου event. Επίσης αν εσύ έκανες αυτό που λες με ότι έβρισκες, θα έκανες το αντίθετο από αυτό που έκαναν τα άτομα που ανέφερες. Δηλαδή αντί να πας από το απλό στο εξαίσιο, θα πήγαινες από το πολύ καλό στο πρόχειρο.Και εσκεμμένα μάλιστα. Πιστεύω να καταλαβαίνεις την διαφορά σε αυτές τις δύο περιπτώσεις. Αυτοί εξελίχθηκαν,εσύ θα έκανες βήμα πίσω. Και τον Adventurer μην τον βάζεις στον ίδιο "λάκο" με μένα. Δεν έχει την ίδια άποψη με μένα, αλλά όχι και ακριβώς την ίδια με σένα.Από την στιγμή όμως που το ανέλαβα εγώ το θέμα το έκανα πλήρες όπως -πρέπει-.Και btw είσαι ο μόνος που παραπονέθηκε ως τώρα για το συγκεκριμένο ζήτημα. Και δεν μιλάω για τα posts μόνο,αλλά και για pms,e-mails,MySpace/Facebook messages κ.τ.λ. που έχω δεχτεί. Λίγη δεκτικότητα για κάτι που δεν σε βλάπτει προσωπικά και είναι σωστό να μην "κρυφτεί" γιατί μόνο εφέλημο είναι για την κοινότητα,δεν έβλαψε κανέναν.


Next time μπορεις ελευθερα να διαβαζεις ο,τι γραφω, διαφορετικα να μην γραφω τζαμπα.
Επειδη μου φαινεται οτι δεν καταλαβες το σκεπτικο μου ή δεν το διατυπωσα ο ιδιος σωστα παρ'το οπως θελεις.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 1:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Ή το ανάποδοRazz.Τέσπα δεν αλλάζω κάτι.Μόνο αφαιρώ την psofia εφόσον το ζήτησε.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 4:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Κλείνοντας την όλη συζήτηση σας, έχω μία απορία που θέλω να θέσω στον ίδιο τον Cassiel.

Σκεφτόμουν να κάνω όλα τα υποψήφια events με τα καλύτερα cosplays. Επιτρέπεται αυτό ? Το ρωτάω , γιατί από μόνος μου σκέφτηκα να κοιτάξω όλες τις φωτογραφίες και να επιδείξω κατά την κρίση μου τα καλύτερα cosplays ανά event για να αποφύγω να γράψω ξανά τα ίδια. Κάποια δεν τα έβαλα, γιατί δεν μου άρεσαν με κανέναν θεό και ούτε που μοιάζουν οι περισσότεροι με των anime και των games... ( No offence throught... )

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 10:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Τι εννοείς;Αντί για τα 10 αρχικά events της ψηφοφορίας να δώσεις τις top 5 επιλογές σου ανά σειρά προτίμησεις με την μία, και από τα 33;Αν ναι καλύτερα να μην το κάνεις.Γιατί μπορεί να πέσουν και άλλες αλλαγές στην πορεία στο θέμα,που μπορεί να αλλάξουν την αρίθμηση των cosplays.Στο τσακ απέφυγα με τις ορισμένες αλλαγές που έκανα στην αρίθμηση λόγο μερικών αναγκαίων ανακατατάξεων την επιρροή στις ήδη υπάρχοντες ψηφοφορίες που έγιναν στο anime.gr.Δεν μπορώ να έχω τώρα και άλλον ένα πονοκέφαλο όπως καταλαβάινεις.Τώρα στην αρχή πέφτουν edits, οπότε καλύτερα μην τα κάνεις όλα,παρά μόνο τα 10 (πρώτα 5 ανά πόλη) όπως αναφέρω.Αν εννοείς να παραθέσεις άλλον δικό σου τελείως διαφορετικό τρόπο ψηφοφορίας μπορείς να το κάνεις, αλλά προφανώς εφόσον δεν συμβαδίζει με τα πρότυπα που αναφέρονται στο post της ψηφοφορίας, δεν θα λειφθεί υπόψην στην τελική καταμέτρηση από τον Adventurer. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα ήθελες να κάνεις κάτι τέτοιο.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 6:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Πολύ απλά γιατί αν γίνει πάλι ψηφοφορία στο αργότερο μέλλον ενώ κάποιοι(ίσως κι εγώ) να είναι διακοπές 1 μήνα ή και παραπάνω και να μην έχουν PC για να απαντήσουν στην ψηφοφορία. Γιαυτό ίσως θα ήταν καλύτερα να απαντήσουν τα καλύτερα cosplays σε όλα τα πάρτυ ανά πόλη, αλλά αφού λες ότι θα γίνουν μόνο τα 5 πρώτα ανά πόλη πάω πάσο. Θα τα έχω έτοιμα σύντομα.

Μία άλλη απορία... Αν σε κάποιον ίσως και σε μένα δεν του άρεσαν τα cosplays στο συγκεκριμένο cosplay μπορεί να δηλώσει "Άσπρη Ψήφος", όπως στις κανονικές εκλογές ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 6:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Εγώ ή ο Adventurer θα ειδοποίησουμε με την έναρξη του κάθε επόμενου μέρους της ψηφοφορίας όσους έχουν ψηφίσει ώστε να μην ξεχαστούν. Συνολικά όλα τα τμήματα της ψηφοφορίας θα πρέπει να έχουν τελειώσει κάπου στης 25 Ιουνίου έτσι ενημερωτικά τώρα που το υπολόφισα πρόχειρα, καθώς τα επόμενα μέρη θα διαρκούν 2 και όχι 3 εβδομάδες.
Σχετικά με τις άσπρες ψήφους μόνο πρόβλημα θα δημιουργούσε. Γι'αυτό άλλωστε λέμε -κατα σειρά- προτίμησεις. Δεν θα πάρουν όλα τους ίδιους "πόντους" αλλά με βάση την σειρά που τα επέλεξες. Ξέχασα να το γράψω αυτό. Θα το διορθώσω σύντομα στους κανόνες. Δηλαδή φαντάσου σε ένα event,το πρώτο που θα επιλέξεις θα πάρει 10 πόντους, το 2ο 9 πόντους, το 3ο 8 πόντους κ.τ.λ. Το να ψηφίσεις λευκό δεν σημαίνει τίποτα καθώς πάλι όποιο έχει τους λιγότερους πόντους θα πάρει την τελευταία θέση. Τώρα να π.χ. εσύ έχει 10 επιλογές και πάλι σε σε σηκώνει να ψηφίσεις 5 από τα 10 γιατί θεωρείς τουλάχιστον 6 από αυτά "κακά". ε τι να πω πέρα από "είσαι σοβαρός;" XD.Με άλλα λόγια όχι δεν επιτρέπεται λευκή ψήφος. Αν εσύ δεν μπορείς να το δεις σαν τα "5 καλύτερα" ανά event τι να πω, πάρτω σαν "τα 5 λιγότερο χειρότερα" αν σε διευκολήνει.Εγώ πάντως δεν υποστηρίζω τέτοια πράγματα.Και σε τελική ανάλυση αν είναι τελικά να ψηφίσεις κάντω με βάση τους υπαρκτούς κανόνες όπως έκαναν και τα παιδιά στο anime.gr.

PS: Στις κανονικές εκλογές η άσπρη ψήφος πάει στο κυβερνόν κόμμα Razz . Η άκυρη μόνο δεν πάει πουθενά. Αλλά εδώ στο θέμα άκυρη σημαίνει άκυρα όλα.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 12:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Ε τέλος πάντων. xD

Τι συμβαίνει στην προκαθορισμένη περίπτωση αν υπάρχουν μόνο 2 cosplays και μόνο 2 specials ? Έχω πετύχει 2-3 events με τέτοιου είδους. Εσύ είπες να βάλουμε 3 cosplays και 2 specials. Τώρα σε θέλω σε αυτό...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 12:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Καλά ρε συ DJDragon διάβασες του κανόνες XD;Ποιος μίλησε για 3 Cosplays & 2 Specials; Εγώ -παράδειγμα- έδωσα μόνο εκεί πέρα. Δεν εννούσα αυτό που είπες μόλις τώρα. Λέω ότι διαλέγεις 5 -οτινάναι- από Cosplays και Specials. Δηλαδή:

0 από Cosplays & 5 από Specials ή
1 από Cosplays & 4 από Specials ή
2 από Cosplays & 3 από Specials ή
3 από Cosplays & 2 από Specials ή
4 από Cosplays & 1 από Specials ή
5 από Cosplays & 0 από Specials .


Αν είναι λιγότερα από 5 συνολικά σε ένα event to γράφω και αυτό.Πέρνεις τα 4,3,2 ή 1 που υπάρχουν και τα βάζεις με την σειρά προτίμησης που θέλεις.Δηλαδή στο 1ο της Θεσσαλονίκης είναι 4 όλα και όλα. Με απλά λόγια βάλτα στην σειρά από το καλύτερο στο χειρότερο για σένα. Γι'αυτό στην φόρμα που δίνω τέλος τέλος έχει 4 αντί για 5 κενά η παρένθεση γι'αυτό το event.Διάβασε ξανά τους κανόνες σε παρακαλώ.Οι άλλοι δεν είχαν πρόβλημα που ψήφισαν μέχρι τώρα.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης