Το ξέρατε ότι shashin σημαίνει φωτογραφία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 6 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Beelzebub
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 01, 2010 8:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χα-χα, νομίζεις ότι οι mods διαβάζουν το συγκεκριμένο thread? Lol, αν το διαβάζετε δώτε σημεία ζωής!!! Razz Πάντως κι εμένα μ'αρέσει που δεν έχει υπερβολικό fan service -το χειρότερο ήταν τα κορίτσια με τα μπικίνι στο καλοκαιρινό τεύχος και πάλι δεν τ λες και φβερά fan service οπότε εντάξει... Ναι, Kaiser, το χαμε ξανασυζητήσει το θέμα με τον μπαμπά που παίζει να 'ναι bishi και συμωνώ μαζί σου!

Μπα, δεν νομίζω αυτό να γίνει ecci και το ελπίζω συνάμα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 01, 2010 8:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Οπότε μετράμε δύο και ανεβαίνει XD (Για μην αδικούμε και τους άλλους όμως δεν είναι ότι δεν βλέπονται).

Και εγώ το ελπίζω αλλά αυτό θα παιζτεί και από το studio που θα το αναλάβει, τόσο η Hilda όσο και η Aoi έχουν potential ΧD φτάνουν για fanservice και έτσι όπως είναι εδώ που τα λέμε (ή για τ' αγόρια δεν φτάνουν).

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 01, 2010 9:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Mακαρι να μην το κανουν ecchi οταν βγει σε ανιμε >__<. Γενικως, να μην γινει ουτε το μανγκα ecchi, τα κοριτσια της σειρας ειναι υπερβολικα cool για να κανουν fan service!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 02, 2010 1:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Shocked A man? Shocked Here? Shocked The domination of fangirlism has come to an end.

Well.. First comment για μένα σε αυτό το section, μιας και πρόσφατα ολοκλήρωσα και τα 46 chapters του Beel Demon King.

Το manga το θεωρώ ένα από τα πιο πρωτότυπα manga που έχω διαβάσει. Οι προσωπικότητες των χαρακτήρων δένουν πολύ,με τον Furuichi για μένα να κλέβει την παράσταση. Το χιούμορ του manga είναι απίστευτο και η πλοκή εξελίσσεται πάρα πολύ καλά και με ωραίο ρυθμό, χωρίς να κουράζει.

Λογικό είναι να έχει αγγίξει περισσότερο κοπέλες, με την όλη φάση του δεσίματος Oga και Beel και τον ανταγωνισμό Hilda και Aoi, με τον κρυφό έρωτα της τελευταίας. Αλλά για μένα αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση στο manga είναι η πολυπλευρη φύση του. Σίγουρα οι μάχες δεν είναι το ατού του, αλλά η παρουσίαση των χαρακτήρων είναι τρομερή, ακόμα και αν είναι γεμάτη cliche. Θεωρώ μεγάλο συν το ότι ο/η (?) mangaka κατάφερε να εισάγει στην φύση ενός κλασσικού school shonen manga, fantasy στοιχεία, χωρίς να ξενίζει καθόλου, όπως π.χ. στο Bleach. Ειδικά στα πρσόφατα chapters δεν περίμενα μία εξέλιξη στο Demon World. Τουλάχιστον όχι τόσο γρήγορα. Θα παρακολουθώ την σειρά weekly και ελπίζω να μείνει σε αυτά τα είπεδα, μιας και συνήθως τέτοιου είδους σειρές, αρχίζουν και κουράζουν μετά τα πρώτα 50-60 chapters.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 9:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
jedi_fillis έγραψε:
Shocked A man? Shocked Here? Shocked The domination of fangirlism has come to an end.


Κακιεεεεεεεεεεέ... Razz Είναι γεγονός πως το συγκεκριμένο κρατάει τα standard που έθεσε στην αρχή και είναι απλώς απίθανο γιατί έχει αυτόν τον προτότυπο χαρακτήρα! Να πω την αλήθεια μου, σε μια φάση με την έδωσε που προχωρούσε η πλοκή αργά, αλλά τα υπόλοιπα το αναππληρώνανε. Τώρα να δούμε τι θα γίνει που τα πράγματα αγριεύουν μεταξύ των παιδιών των διαφορετικών σχολείων-νοοτροπίων. Να δούμε και τι είναι αυτό το καινούργιο φρούτο που εμφανίστηκε και όλοι δαγκωθήκανε!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 11, 2010 12:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:

Τώρα να δούμε τι θα γίνει που τα πράγματα αγριεύουν μεταξύ των παιδιών των διαφορετικών σχολείων-νοοτροπίων. Να δούμε και τι είναι αυτό το καινούργιο φρούτο που εμφανίστηκε και όλοι δαγκωθήκανε!

Θα ερθει ο toujou και θα το κανει φρουτοχυμο! Can't wait for the next chapter Laughing

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 20, 2010 9:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Spoiler:


Oh my God! Καλά, πλάκα με κάνεις? Και είχε τόσο καιρό τα μαλλιά του σαν μια lame '60s movie με πρωταγωνιστή τον John Travolta? Ο τύπος είναι κατακαραμπινάτο bishie μιλάμε! Δηλαδή αν είναι δυνατόν, γιατί δεν είναι πάντα έτσι? Και πως του πήγε η κάτω κοτσίδαααα...

On another unrelated note, επιτέλους θα δούμε και τι έγινε με αυτούς τους δύο και ο άλλος θέλει να τον σπάσει στο ξύλο! Καλά, από την αρχή φαινόταν ότι ήταν παρεξηγησάρα μεταξύ τους αλλά τώρα θα μάθουμε και τι είδους παρεξήγηση. Χμ...Άντε και λίγο flashback και πολύ το άργησε ο Ryuuhei-sensei μου φαίνεται και δεν εννοώ ότι τρελαίνομαι ή δε μ'αρέσουν τα flashback αλλά συνήθως τα βάζουν νωρίτερα!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 20, 2010 7:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:
Spoiler:


Oh my God! Καλά, πλάκα με κάνεις? Και είχε τόσο καιρό τα μαλλιά του σαν μια lame '60s movie με πρωταγωνιστή τον John Travolta? Ο τύπος είναι κατακαραμπινάτο bishie μιλάμε! Δηλαδή αν είναι δυνατόν, γιατί δεν είναι πάντα έτσι? Και πως του πήγε η κάτω κοτσίδαααα...

I had tones of nosebleeds today
Θελω να μεινει ετσι, ειναι παιδαρος!

Οσο για το flashback, θα συμφωνισω με την αποψη του μικρου beel, αν ηταν να τα πουν ας τα εκαναν πριν η μετα την μαχη Τ^Τ. Τουλαχιστον θα μαθουμε τι τρεχει με αυτους τους δυο.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 20, 2010 8:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Εχεμ, παρόλου που που είμαι fan του ΄μακρια μαλλιά στ' αγοριά' και η ιδέα του Tamura-sensei ήταν πάρα πολύ καλή (δυο πινελιές για να σας δείξουμε πως ένας χαρακτήρας αποκτά αμέσως fanclub)... και πιστεύω ότι θα σας κάνω να θέλετε να μου πετάξετε τομάτες xD....

Μη-μη-μη χαλάς τον Himekawa! Δλδ, χωρίς haistyle του yankee, αυτά τα άκυρα γυαλιά και το "άκυρη" αύρα δε θα είναι ο Himekawa! _0_

Πέρα από αυτό, οι μεταφράσεις στα λόγια του Beel είναι απλά θεϊκές! Ανυπόμονος ο μικρός, αλλά έχει πολύ γέλιο!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XxKaiserxX στις Κυρ Ιούν 20, 2010 8:27 pm, 1 φορά

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 20, 2010 8:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
XxKaiserxX έγραψε:
Μη-μη-μη χαλάς των Himekawa! Δλδ, χωρίς haistyle του yankee, αυτά τα άκυρα γυαλιά και το "άκυρη" αύρα δε θα είναι ο Himekawa! _0_

Mα δεν θα μεινει για πολυ ετσι! Για το fan service τον εκανε ετσι, μολις τελειωσουν τα κεφαλαια με το βολευ, θα ξαναγινει ο νορμαλ ακυρος himekawa που ολες ξερουμε.
So for now, just enjoy those short sweet bishie times

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 20, 2010 8:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Δεν μπορώ να πω ότι δεν το απόλαυσα :ρ απλά δε θα ήθελα να τον απολαμβάνω συνέχεια. Πάντως από κάτι καρδιακές προσβολές σε στιγμές που χαρακτήρες κόβουν κάτι υπέροχα μακριά μαλλιά, καλύτερα να βλέπεις μαλλιά να γίνονται έτσι.

ΥΣ. Η αντίδραση του Kanzaki ήταν όλα τα λεφτά.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 20, 2010 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χα χα, και ειδικά εσύ έχεις πάθει φοβερές καρδιακές, θυμάμαι τα τραύματα που τα συζητούσαμε! xD Καλά, ότι δεν περιμένω και δε θέλω κι εγώ να μείνει έτσι γιατί χαλάει τον χαρακτήρα εννοείται απλώς δε γίνεται να ΜΗΝ σχολιάσεις! Απλώς δε γίνεται.

Και ναι, η αντίδραση του Kanzaki ήταν όντως όλα τα λεφτά΄ ζήλειααααααα! Χα χα, πάντως ωραία του την είπε: "Νόμιζα ότι τα μαλλιά σου είναι μέρος του εαυτού σου"! Και το κορυφαίο είναι πως ο ίδιος ο Himekawa θεωρεί ότι είναι πιο ωραίος με το μαλλί αλά παλαιά κι ότι έτσι είναι "άσχημος" έστω κι αν όλες τον κοιτούσαν λες και τον έβλεπαν πρώτη φορά!

Αλλά είδες τι σου είναι...Έβγαλε το γυαλί, άφησε κάτω το μαλλί και να σου η μετάλλαξη (και το fanclub of fangirls που χαλαρά εδώ μετράει δύο μέλη τουλάχιστον Cool ). Αχ αχ αχ ο Ryuuhei-sensei ξέρει πως να εξυπηρετεί τις γυναίκες αναγνώστριες και όχι μόνο τους άντρες!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 21, 2010 11:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Και απ'την όλη συζήτηση εμπνεύστηκα κι 'εκανα αυτό:

Spoiler:


αλλά και αυτό μου ήρθε σήμερα το πρωί (και το περίεργο είναι ότι και πάλι η έμπνευση μου ήρθε στην τουαλέτα)

Spoiler:

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 21, 2010 1:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Hahahahahah Laughing , EPIC WIN τα motivational posters! Εν το μεταξυ, παρατηρησατε το σημειο που οι κοπελες που το εφτιαξαν το μαλλι ελεγαν πως τα ματια του εδειχναν μεγαλυτερα? Εχει να κανει και αυτο με το χτενισμα?

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 21, 2010 2:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Thanks! Όχι, δεν φταίει το μαλλί αλλά φταίει που έβγαλε τα γυαλιά που φοράει όλη την ώρα πρωί-βράδυ και αυτό είναι ένας ακόμα λόγος που συμβάλλει στο να κάνει την εικόνα του εντελώς τρελή! Ενώ σου λέει χωρίς τα γυαλιά, ακόμα κι αν είχε έτσι τα μαλλιά του τουλάχιστον θα φαινόταν τα μάτια του λίγο και θα ήταν πιο ωραίος.

...Κορίτσια, μπείτε στο πνεύμα του fangirl! Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης