Το ξέρατε ότι ima σημαίνει τώρα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Sabotage for the top???
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
όπως βλέπει κανείς με μια γρήγορη ανάγνωση του θέματος τι αρέσει στον καθένα και τι όχι είναι τελείως υποκειμενικό πχ το Kimi Ga Nozomu Eien εμένα μου αρέσει και καλά είναι εκεί που είναι στο anidb ... ωστόσο υπάρχει μια τάση όταν όταν σε κάποιων δεν αρέσει μια δημοφιλή σειρά να την βαθμολογεί ποιο αυστηρά (θάβει) από ότι θα έκανε αν δεν ήταν τόσο γνώστη ... ίσως βαθμολογούν την απογοήτευση , κάποιοι από αντίδραση.
Τώρα το να δεις μια σειρά ως την μέση και να την βαθμολογήσεις νομίζω δεν είναι σωστό ...

Για να ληφθούν μέτρα δεν το βλέπω είναι δύσκολο και δεν είναι και αναγκαίο ... όταν σε μια σειρά βλέπεις 9 10άρια και ένα 1 ... είναι προφανές το τί έγινε ... από την άλλη βλέπεις και ποιανού είναι η κάθε γνώμη- βαθμολογία και την εμπιστεύεσαι ανάλογα XDDDD
Και στην τελική όταν βλέπεις ένα ενδιαφέρον σενάριο και ένα fair σχέδιο ποιος νοιάζεται για τις βαθμολογίες ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Αρνιτικες βαθμολογιες πευτουν παντου.
Καμια σειρα δεν αξιζει 1. Ουτε καν το Μouse.
Πρωσοπικα κρινω αυτα τα ατομα ηλιθια και ανοριμα. Αν σε καπιους δεν αρεσε μια ανατρεπτικη για την εποχη της σειρα, ας της βαλουν 6 ή 5, και να σταματισουν να πρωσπαθουν να μιοσουν την γενικη βαθμολογια βαζοντας Ασο.
Ευτιχως το animeplane σου δινει την δηνατοτιτα να δεις αναλιτικα τις βαθμολογιες και να καταλαβεις αν πρωκιτε απλα για διχασμενες αποψεις, ή καμενουν που πρωσπαθουν να μιοσουν τον τιτλο βαθμολογοντας αρνιτικα.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
izo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 12:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Το έχω σκεφτει όταν ένας κατα αποψη μου καμένος έβαλε ασσο στο Hokuto no Ken.

Κατέλειξα στο εξης συμπέρασμα: ένα άνιμε σιγά μην χάσει την αξιά του αντικειμένικα ή υποκειμένικα για τον κάθε φαν επειδή κάποιος του βάζει χαμηλή βαθμολογιά.

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 1:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
και έτσι τα άσχημα νέα έχουν ως εξής:
μην εμπιστεύεστε την βάση δεδομένων του animeplanet.gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 1:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
fusion έγραψε:
και έτσι τα άσχημα νέα έχουν ως εξής:
μην εμπιστεύεστε την βάση δεδομένων του animeplanet.gr
lol μην την απαξιώνεις έτσι XDDD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
DjDragon έγραψε:


Κανονικά καλό θα ήταν να διαγράψει ο ελισσαίος τις άσχετες μειωτικές βαθμολογίες για να είμαστε ήσυχοι... Έχω επίσης παρατηρήσει ότι μερικοί τα βρίζουν...


Αυτο που λες και προτινεις αποτελει μορφη λογοκρισιας και απο εμενα προσωπηκα, αλλα και απο ολο το φορουμ γενικοτερα, πιστευω να μην ειναι αποδεκτο....

ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ....

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 4:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
fusion έγραψε:
και έτσι τα άσχημα νέα έχουν ως εξής:
μην εμπιστεύεστε την βάση δεδομένων του animeplanet.gr

To animeplanet.gr το θεωρω πολυ πιο εμπιστο απο αλλα site καθως μπορω να δω ευκολα αναλιτικα πιοι, πως και γιατι βαθμολογισαν καθε τιτλο.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
travate deite vathmologies gurren lagann na deite ti simenei sabotage!!!a kai einai kai enas xazos pou leei to kalitero anime pou eida pote mpla mpla mpla kai vathmologei me 5(!)!epishs pistevw poloi den eidane mexri to 8 otan apofasisan na vathmologisoun.....kai ola afta gia ena sigekrimeno pou parakolouthw ti poreia tou gia poli kairo..egine stoxos kai osoi einai pio xalaroi se epiloges kai school ktl de skopevane pote na to doune parola afa vathmologisan apo oti paratirisa epishs:S

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Z.E.D έγραψε:

ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ....

Οπως για παραδιγμα το ποστ -19/02/2009 από Serestrum-
http://www.animeplanet.gr/902_code_geass_hangyaku_no_lelouch_r2.html

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
a kai kati allo re paidia to top 30 pou exoume atm kai exei kai tainies kai seires kai ova diarkeias 5min den exei nohma gia mena:S den pistevete oti tha itane kalitero na vathmologountai xorista analoga me to eidos tv ova movies?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Z.E.D έγραψε:
DjDragon έγραψε:


Κανονικά καλό θα ήταν να διαγράψει ο ελισσαίος τις άσχετες μειωτικές βαθμολογίες για να είμαστε ήσυχοι... Έχω επίσης παρατηρήσει ότι μερικοί τα βρίζουν...


Αυτο που λες και προτινεις αποτελει μορφη λογοκρισιας και απο εμενα προσωπηκα, αλλα και απο ολο το φορουμ γενικοτερα, πιστευω να μην ειναι αποδεκτο....

ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ....


Δεν το θεωρώ αντιδημοκρατικό...Απλά το θεωρώ πιο σωστό σαν πράξη να μην λένε στο άσχετο ότι σχόλιο τους κατεβεί όπως ο φιλτατός GT4md έδειξε το σχόλιο του ενός χρηστή να λέει "έτσι!"... Ο τρόπος που το υπέδειξε βαθμολογία 2 λέγοντας "έτσι" είναι σαν να γουστάρει να κράζει και να κομπλεξάρει το κάθε anime αντί να του βάλει "Δεν θέλω να δω αυτό το anime". Με λίγα λόγια ασχολήθηκε μαζί του ενώ πιο σοφά θα έπρεπε να το αγνοήσει και να βάλει "Δεν θέλω να δω αυτό το anime" και να μην πει τίποτα.

Γιαυτό το λόγο είπα την παραπάνω συμβουλή να μπορεί να διαγράψει το βουνό από άσχετα posts...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
River
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 10:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
izo έγραψε:
Το έχω σκεφτει όταν ένας κατα αποψη μου καμένος έβαλε ασσο στο Hokuto no Ken.

Κατέλειξα στο εξης συμπέρασμα: ένα άνιμε σιγά μην χάσει την αξιά του αντικειμένικα ή υποκειμένικα για τον κάθε φαν επειδή κάποιος του βάζει χαμηλή βαθμολογιά.


vasika des
skepsou an mpike ena neo anime sto db
an petagonte dio tria atoma kai vazoun 3-4
i akoma kai ena 6
kai vlepeis 3 comment kai atoma pou tous sigkinise na riskoun mia matia na doun ti einai apo sxolia vathmologiseis
vlepoun sinolo vathmon 5
tha itheles na katseis na to deis auto to anime auto???
eno mporei alla 10-15 atoma na lene einai katharo dekari

des to kai etsi


kai pros vazelo
vasika kali idea tv ova kai movies katigories alla mipos eisia ligo off topic??

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blade
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 11:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Αν θέλετε την γνωμη πιστευω μεγαλύτερη ζημεια κάνουν τα δεκάρια που μπαίνουν από ενθουσιασμό εχοντας δει την μιση σειρά επισόδεια παρά λίγοι άσοι από αντίδραση.Δηλαδη λίγος Μουρατιδισμός (υπάρχει τέτοια λέξη?) δε βλάπτει.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 11:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
vazelos έγραψε:
a kai kati allo re paidia to top 30 pou exoume atm kai exei kai tainies kai seires kai ova diarkeias 5min den exei nohma gia mena:S den pistevete oti tha itane kalitero na vathmologountai xorista analoga me to eidos tv ova movies?

όχι... αν ένα 5-30 λέπτο OVA καταφέρνει να σου δώσει περισσότερα απο μια 26άρα σειρά τότε την δικαιούται την θέση του ...

και στην τελική μην σκάτε ... το μεγάλο πλεονέκτημα στις βαθμολογίες του ap είναι πώς βλέπεις ποιος βαθμολόγησε τι και πώς ... και παίρνεις τις αποφάσεις σου XD
και αν καποίος είναι τελείως καινούριος υπάρχει και αυτο http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=5407&start=195 από το να ψάχνει την βάση στα τυφλά ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 12, 2009 5:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
DjDragon έγραψε:
off-topic(not for little kiddos)

Spoiler:
2) Επίσης δίκαια το είπα τέτοιο σχόλιο γιατί όλοι ξέρουμε για τι είδος anime είναι αυτή η φάση και αμά το έβλεπαν και τα μικρά παιδιά με τους γονείς τους δεν θα έκρυβαν ότι είναι "τέτοιου" είδους... Γενικά αληθεύει ότι πέθανα στα γέλια που το παρακολουθούσα... Razz

Με το "oλοι ξερουμε" φανταζομαι αναφερεσαι σ' εσενα και σε οσους αλλους βλεπουν την σειρα μοναχα για τους λογους που αναφερεις (κοινως, για να κανουν το κεφι τους ως lolicon fan). Eαν διαβαζες πιο προσεχτικα τα threads μου (εχεις ποσταρει σ' ενα απ' αυτα) θα διαπιστωνες οτι εχει να προσφερει κατι παραπανω απο fanservice (ασχετα αν εσυ το εβλεπες μοναχα γι' αυτο, οποτε μην νομιζεις οτι ολοι εχουν τα ιδια κριτιρια με σενα):
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=8109&highlight=kodomo+++jikan
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=8108&highlight=kodomo+++jikan

Aς κλεισουμε εδω ομως την παρενθεση για να μην βγουμε αλλο off topic.

izo έγραψε:
Κατέλειξα στο εξης συμπέρασμα: ένα άνιμε σιγά μην χάσει την αξιά του αντικειμένικα ή υποκειμένικα για τον κάθε φαν επειδή κάποιος του βάζει χαμηλή βαθμολογιά.

Σοφη κουβεντα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης