Το ξέρατε ότι kouen σημαίνει πάρκο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Aγαπημένο σας mahou shoujo anime;




Ποίο είναι το αγαπημένο σας mahou shoujo anime;

Cardcaptor Sakura
40%
 40%  [ 6 ]
Sailor Moon
20%
 20%  [ 3 ]
Tokyo Mew Mew
6%
 6%  [ 1 ]
Magical Girl Lyrical Nanoha
6%
 6%  [ 1 ]
Cutie Honey
0%
 0%  [ 0 ]
Pretty Cure
0%
 0%  [ 0 ]
Άλλο
26%
 26%  [ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 15


Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 1:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ποιό είναι το αγαπημένο σας mahou shoujo (=magical girl) anime; Στο δημοψήφισμα έβαλα τα πιο δημοφιλή όλων των εποχών. Αν το αγαπημένο σας mahou shoujo anime δεν συμπεριλαμβάνεται στο δημοψήφισμα ψηφίστε "άλλο" κι αναφέρεται ποιό είναι.

Εμένα προσωπικά όπως έχω δηλώσει πολλάκις και σε άλλα threads είναι το Cardcaptor Sakura. Mια σειρά όπου η Sakura (η πρωταγωνίστρια της σειράς) δεν χρείαζεται μαγικά ξόρκια για να μεταμορφωθεί (αντιθέτως, η Tomoyo, η κολλητή της, είναι αυτή που της ράβει τα ρούχα που το κάνει κυριώς για το απωθημένο της παρά την θέληση της ντροπαλής Sakura), είναι απίστευτα χαριτωμένη (μακάρι να την είχα αδερφή μου για να την πειράζω όπως ο Toya, ο μεγάλος της αδερφός), έχει τεράστια ποικιλία από χαριτωμένες στολές, έχει εντυπωσιακές μάχες, είναι αρκετά εμπνευσμένο με αρκετή φαντασία στον σχεδιασμό των Clow Card, έχει υπέροχη ιστορία με βάθος κι ένα από τα καλύτερα love story που 'χω δει ποτέ σε anime με την Sakura και τον Lee ν' αποτελούν ένα από τα πιο δημοφιλές anime ζευγάρια. Ό,τι και να πω γι' αυτήν την υπέροχη σειρά θα 'ναι λίγα. Συγχαρητήρια στην Madhouse για την εξαίρετη μεταφορά του από manga σε anime.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vetus στις Παρ Ιαν 09, 2009 1:27 pm, 2 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 2:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Δυστυχώς δεν έχω δει κανένα από τα παραπάνω ολόκληρα οπότε δεν ψηφίζω ...θα έλεγα Sakura λόγο CLAMP ...
κατά το anidb τα μόνα maho shojo που έχω δει είναι τα
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
Puni Puni Poemi
Full Moon o Sagashite
και Princess Tutu
αλλά πολύ αμφιβάλω αν τα 3 πρώτα μετράνε ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
aeron
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 2:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Βασικα ειμαι αναμεσα σε 2 Cardcaptor Sakura και Sailor Moon. Επελεξα το πρωτο γιατι επρεπε καποιο να επιλεξω Very Happy Very Happy .Αν και τα 2 ειναι παρα πολυ καλα διαλεξα τη sakura γιατι ηταν πιο γλυκια σειρα και πιο παιδικη. Φυσικα αυτο δν αναιρει το γεγονος οτι η Sailor Moon θα ειναι παντα το Νο 1 μου (ειδικα στο οσον αφορα τις μεταμορφωσεις οπου εκει η σακουρα δν πιανει μια)αλλα νομιζω ειναι απο τα anime που τα βλεπεις μια φορα και σου μενουν για παντα ενω η Cardcaptor Sakura ξαναβλεπεται απειρες φορες ευχαριστα (η S.M ειναι πολυ δακρυβρεχτη και δν θα θελα να την ξαναδω τωρα τουλαχιστον)

Ετσι λοιπον Sakura (δν ξερω αν καταλαβε κανεις τι ειπα Very Happy Very Happy )
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 1:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
noname έγραψε:
Δυστυχώς δεν έχω δει κανένα από τα παραπάνω ολόκληρα οπότε δεν ψηφίζω ...θα έλεγα Sakura λόγο CLAMP ... .

Ουπς! Ξέχασα να βάλω την επιλογή "Άλλο". Έκανα το σχετικό edit.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 7:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Sakura!!!Ειναι σκετη γλυκα.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
roriconfan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 11, 2009 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 02 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 134 Τόπος: Κύμινα Θεσσαλονίκης
Που είναι η Princess Tutu ???
Χωρίς αυτήν, ήμουν μεταξύ Sailor Moon και Cutey Honey αλλά διάλεξα Sailor Moon γιατί διαρκεί περισσότερο και έχει πολύ περισσότερη ιστορία και χαρακτήρες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 12, 2009 4:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
roriconfan έγραψε:
Που είναι η Princess Tutu ???

Όπως ανέφερα και στο πρώτο μου post, στο δημοψήφισμα έβαλα τα πιο γνωστά. Υπάρχουν τόοοοοοοσα πολλά mahou shoujo που δεν μπορώ να τα βάλω όλα στο δημοψήφισμα. Γι' αυτό υπάρχει κι η επιλογή "Άλλο", άλλωστε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 12, 2009 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Princess Tutu. Ειναι το καλυτερο στο ειδος του κουάκ!!!! (βασικα πρωτοτυπο Razz )


_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cherry_blossom
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 12, 2009 11:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 325 Τόπος: Somewhere over the Rainbow
pwpw otan eixe tin Niki stin tileorasi den exana episodeio..mou thimisate lampres epoxes twn paidikwn mou xronwn..

ara xwris polla logia spifizw CARDCAPTOR SAKURA:)

_________________



"It's the first day of the rest of your life"Timo Maas

Teithes my profile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης