Το ξέρατε ότι kibou σημαίνει ελπίδα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 2 από 28
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Technology Corner
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 08, 2008 11:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
Loipon,ekana mia vlakeia sto wii mou.Evaza kati dvd na do pia paixnidia einai gia na grapso pano to onoma tous kai epeidi exo kai amerikanika kai iaponezika evala prota to PAL freeloader kai to ena p evala mou zitise update, kai o xazos to ekanaaa. Kai tora dn paizei to PAL freeloader mou!!! Mou vgazei erro eject the cd kai kleisto!Pos tha paikso tora ta amerikanika kai ta iaponezika p exo?!!! PLz help grigora!!!(exo tsipaki sto wii nai)

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 16, 2008 7:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Ας Ρωτισω και εγω.

Ποια ειναι τα στανταρ hardware/software που χρηαζεται το PC για να βλεπω HD anime χωρις να κολαει?

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 16, 2008 11:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
GT4md έγραψε:
Ποια ειναι τα στανταρ hardware/software που χρηαζεται το PC για να βλεπω HD anime χωρις να κολαει?


Θέλεις

1)2.0 GHz διπυρινό
2)2,0 GB RAM
3)Καλή κάρτα γραφικών( NVidia GeForce 8x +, ATI Radeon 9600+ etc )

Αυτά...Όλα τα άλλα άχρηστα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 12:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
DjDragon έγραψε:
GT4md έγραψε:
Ποια ειναι τα στανταρ hardware/software που χρηαζεται το PC για να βλεπω HD anime χωρις να κολαει?


Θέλεις

1)2.0 GHz διπυρινό
2)2,0 GB RAM
3)Καλή κάρτα γραφικών( NVidia GeForce 8x +, ATI Radeon 9600+ etc )

Αυτά...Όλα τα άλλα άχρηστα...


Μη λετε πραγματα που βγαινουν απο το μυαλο σας. Αυτα που λες DjD δεν ισχυουν και η αποδειξη? Εχω :

1) Athlon 64bit στα 1.8
2) 1 GB RAM
3) ATI Radeon X800

και δεν κολλαω σε HD.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 12:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
[Aoshi] έγραψε:
DjDragon έγραψε:
GT4md έγραψε:
Ποια ειναι τα στανταρ hardware/software που χρηαζεται το PC για να βλεπω HD anime χωρις να κολαει?


Θέλεις

1)2.0 GHz διπυρινό
2)2,0 GB RAM
3)Καλή κάρτα γραφικών( NVidia GeForce 8x +, ATI Radeon 9600+ etc )

Αυτά...Όλα τα άλλα άχρηστα...


Μη λετε πραγματα που βγαινουν απο το μυαλο σας. Αυτα που λες DjD δεν ισχυουν και η αποδειξη? Εχω :

1) Athlon 64bit στα 1.8
2) 1 GB RAM
3) ATI Radeon X800

και δεν κολλαω σε HD.


Αυτός ζήτησε HD χωρίς να κολλάει...Και δεν βγαίνει τίποτα από το μυαλό μου...Έτσι είναι...Και να σου πω ρε μαν...Εγώ κολλάω σε HD γιατί είναι καλύτερη ποιότητα !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 2:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Xmm ntaxei ohi kai ola ta alla ahrista, edo me to kaimeno to p4 sta 1.7 me 256 ram kai geforce 2ti kai kapoia mou paizoun. Vasika eida oti prosfata vgikan kainourgia mobo me hd decoder pano sti plaketa, opote psaxou pros ta kei giati stin periptosi pou douleuei sosta tha voithisei apeiros se shesi me to na kanei decode i cpu meso software. Ennoeite pos apo tin proigoumeni genia karton grafikon iparhoun modela me ipostirixi hd alla apo oti diavaza an den eihes kali cpu pali de sozosouna Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 12:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Τα μισα ειναι τα codecs.
Απλα θελω να σου πω ρε DjD οτι οι απαιτησεις που εβαλες ειναι πολυ μεγαλες. Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 1:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Εγω εχω τα παραπανω χαρακτιριστικα του DJ, με Geforce 8800 και με CCCP. Δεν εχω προβλιμα...


Αλλη Ερωτιση...
Τι ειναι το Netflix? Question

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 1:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Kite έγραψε:
Εγω εχω τα παραπανω χαρακτιριστικα του DJ, με Geforce 8800 και με CCCP. Δεν εχω προβλιμα...


Αλλη Ερωτιση...
Τι ειναι το Netflix? Question

Netflix (NASDAQ: NFLX) is an online DVD rental service, offering flat rate rental-by-mail and online streaming to customers in the United States.
wikipedia is your friend XD

btw kai egw me pcaki tetraetias den exw provlima XD mono to innocent den mou paizei se hd ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 2:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Vasika kai toubano pc na eheis an to monitor sou einai kana aparhaiomeno crt [opos to diko mou Razz ] min kaneis kan to kopo, htipa xvid ekdoseis kai opote mazepseis to hrima pare kai ena oraiotato kainourgio monitor [mipos ta leo se mena Very Happy]

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 2:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Hazuki έγραψε:
Vasika kai toubano pc na eheis an to monitor sou einai kana aparhaiomeno crt [opos to diko mou Razz ] min kaneis kan to kopo, htipa xvid ekdoseis kai opote mazepseis to hrima pare kai ena oraiotato kainourgio monitor [mipos ta leo se mena Very Happy]

(/O_o)/ Crt !!! peta to a8lio kanoni hlektronion me thn proth efkairia re XDDDDD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 2:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
[Aoshi] έγραψε:
Τα μισα ειναι τα codecs.
Απλα θελω να σου πω ρε DjD οτι οι απαιτησεις που εβαλες ειναι πολυ μεγαλες. Razz


Razz

Ναι σωστά...Και τα codecs παίζουν ρόλο γιατί κάποια αρχεία δεν παίζει να παίζουν χωρίς αυτά...

Εμ βέβαια είναι μεγάλες οι απαιτήσεις που έβαλα, γιατί όσο πιο μικρές απαιτήσεις, τόσο το HD θα είναι βαρύ για τον PC...Το είχα ψάξει και είχα σχεδόν ίδιο PC σαν τον δικό σου και μου κόλλαγε πολύ... Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 6:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
DjDragon έγραψε:

Razz

Ναι σωστά...Και τα codecs παίζουν ρόλο γιατί κάποια αρχεία δεν παίζει να παίζουν χωρίς αυτά...

Εμ βέβαια είναι μεγάλες οι απαιτήσεις που έβαλα, γιατί όσο πιο μικρές απαιτήσεις, τόσο το HD θα είναι βαρύ για τον PC...Το είχα ψάξει και είχα σχεδόν ίδιο PC σαν τον δικό σου και μου κόλλαγε πολύ... Razz


Vasika gia na eimaste akriveis kanena arheio de paizei sto pc an den ehei to antistoiho codec mesa sto sistima. Telos kana format/defragment dokimases na kaneis, paizei kai auto.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 1:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Μετα το defragmentation κανε και ενα disk error checking, θα σε βοηθησει επισης. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 3:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
[Aoshi] έγραψε:
Μετα το defragmentation κανε και ενα disk error checking, θα σε βοηθησει επισης. Smile

Αυτο ποτε δεν καταλαβα σε τι χρησιμευει. Ενα αχρηστο εργαλειο των Windows (δεν ξερω για sVista). Ποτε δεν ειδα διαφωρα ποσω μαλλον βελτιωση σε ενα προβλημα Confused

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 28
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης