Το ξέρατε ότι masaka σημαίνει απίστευτο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
Σελίδα 33 από 33
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Ατάκες και οι πιο κουλές φάσεις που έχετε ζήσει
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 03, 2010 9:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
eimai mena filo m sena kafe kai eki diavazw amerimnh athlitikh efimerida koitaw to filo m me ekino to vlema tis ageladas
kai lew sto filo m vre c o ntoyntoy thelei na paei ston hrakli na paixsei mpala
(dil san paixtis) me mia sigoyria kai gyrizei kai m lei oxi na paixsei ston hrakli alla ston olympiakos -hrakli

_________________

---------------------------------------
linkin park ..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 7:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Εγινε και αυτο σημερα..

Βαραει το τηλεφωνο..

kabez: ε...
person: -με γεματη ενθουσιασμο φωνη- ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!
kabez: καλησπερα..
person: Τηλεφωνουμε εκ μερους της Hellas OnLine και θελαμ...
kabez: *κλεινει τηλεφωνο βριζοντας απο μεσα του ;d

μετα απο 4 δευτερολεπτα βαραει το τηλ...
το σηκωνω..

person: αγραμματε...


.

πωωω θρασσος που εχουν οι κολοσπαμερς να πουμε!!!!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 7:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
OMG! Μπορει να ακουγεται απιστευτα γελιο (ειδικα αυτη η επικη αντιδραση σου) αλλα ειναι ανησυχητικο οταν σου τηλεφωνει ο καθε τυχαιος Sad .

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 8:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
kabez έγραψε:
Εγινε και αυτο σημερα..

Βαραει το τηλεφωνο..

kabez: ε...
person: -με γεματη ενθουσιασμο φωνη- ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!
kabez: καλησπερα..
person: Τηλεφωνουμε εκ μερους της Hellas OnLine και θελαμ...
kabez: *κλεινει τηλεφωνο βριζοντας απο μεσα του ;d

μετα απο 4 δευτερολεπτα βαραει το τηλ...
το σηκωνω..

person: αγραμματε...


.

πωωω θρασσος που εχουν οι κολοσπαμερς να πουμε!!!!


Χαχαχαχαχα Laughing. Καλα εσυ οταν σηκωνεις το τηλεφωνο ε λες XD;
btw εμας μας εχουν πρηξει απο τη Forthnet με τα τηλεφωνα τους. Δηλαδη ελεος...

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 8:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Επομενη φορα που θα με ξαναπαρουν απο εταιρεια, οποιαδηποτε εταιρεια, δεν θα ειμαι τοσο ευγενικος να τους το κλεισω αμεσως στην μαπα χωρις λογια, αλλα θα τους στολισω πρωτα κανονικα......ετσι για να ξεδωσω βρε αδερφε! ;D

Παλιοτερα δουλευα και μια τηλε-σπαμερ που ενοχλουσε σπιτι για καμποσες μερες και οταν πηρα το ακουστικο τελικα και ανελαβα εγω την επιχειρηση : anti-spam ,την ρωταγα τεχνικες πληροφοριες για τα προιοντα που ηθελε να μου πουλησει και ηταν τραγικον οτι δεν ηξερε καν τι ειναι το ρουτερ που λεει ο λογος (παρολο που μου το εβαζε στο πακετο..). Επισης με την συγκεκριμενη θεά παιχτηκε ο εξης αθανατος διαλογος:

spammer: ετσι εχουμε αυτο το πακετο τηλεφωνια ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ (το τονιζε αυτο με αργη και δυνατη φωνη χαχ) και...
kabez: ε ναι, αλλα εγω ειμαι φοιτητης! θελω και ιντερνετ! μου αρεσει το ιντερνετ! δεν θα εχω ιντερνετ??
spammer: ωραια θα σας βαλω και λιγο ιντερνετ
kabez: λιγο ομως, ε, οχι πολυ
spammer: (κολαει λιγο) , ενταξει θα σας βαλω και καμποσο ιντερνετ.... -ηχοι απο πληκτρολογιο της-... ενταξει σας εβαλα.
kabez: *ανακαλυπτει οτι μιλαει με ζωον που νομιζει οτι το ιντερνετ ειναι προιον ντελικατεσεν και που μονο "5,5 κιλα ειναι, να το αφησω??" δεν του ειπε ;D

Το θεμα ειναι οτι εγω μπορει να το παιρνω στα αστεια ολο αυτο αλλα ειμαι βεβαιος οτι καποιοι που δεν ξερουν θα ψαρωσουν. Οι παναθλιοι παιρνουν τηλεφωνο ακομα και σε ορεινα χωρια σε σπιτια παππουδων-γιαγιαδων και τους λενε για φθηνα τηλεφωνηματα και λοιπες βλακειες, και λογω του οτι υπαρχει ενας επιεικως βλακωδες νόμος που λεει πως ενα ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ μπορει να ΙΣΧΥΕΙ , κοινως να πεις ενα "ναι, θελω συνδεση" και ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ με το να βαζεις υπογραφη, πολλοι ανθρωποι την πατανε.

Αυτοι απο οσο ξερω εχουν μια λιστα με 100 ατομα πχ (τυχαιο νουμερο) την μερα και παιρνουν τηλεφωνα να πουλησουν υπηρεσιες, κατι σαν τους πλασιε ενα πραγμα. Απο τους 100 οι 95 θα αρνηθουν, θα τους διαολοστειλουν, θα τους ακυρωσουν, αλλα οι αλλοι 5 θα δεχτουν.....
Αυτα τα 5 θυματα ειναι ο στοχος τους..

Εντωμεταξυ επειδη ξερω εναν που δουλευε στην hellas online και μου ελεγε τι παιζει με αυτα τα "ηχογραφημενα τηλεφωνικα συμβολαια" (<--- WTF ,καποιος μας κανει πλακα..............). Οι τηλε-σπαμερς οχι μονο ενοχλουν κοσμο , αλλα μερικες φορες αρκει ενα "ναι" σε ασχετη ερωτηση να πεις, θα στο παρουν μετα copy-paste με επεξεργασια ηχου και θα το κολησουν σε δικες τους ερωτησεις ωστε να βγεις οτι ειπες "ναι" στην υπηρεσια τους. Ετσι σε ενεργοποιουνε και μετα αντε τραβα τους δικαστικα (μειον $$$$$) και να αποδειξεις πλαστο τηλεφωνημα...

.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 27, 2010 1:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
kabez έγραψε:
spammer: ετσι εχουμε αυτο το πακετο τηλεφωνια ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ (το τονιζε αυτο με αργη και δυνατη φωνη χαχ) και...
kabez: ε ναι, αλλα εγω ειμαι φοιτητης! θελω και ιντερνετ! μου αρεσει το ιντερνετ! δεν θα εχω ιντερνετ??
spammer: ωραια θα σας βαλω και λιγο ιντερνετ
kabez: λιγο ομως, ε, οχι πολυ
spammer: (κολαει λιγο) , ενταξει θα σας βαλω και καμποσο ιντερνετ.... -ηχοι απο πληκτρολογιο της-... ενταξει σας εβαλα.
kabez: *ανακαλυπτει οτι μιλαει με ζωον που νομιζει οτι το ιντερνετ ειναι προιον ντελικατεσεν και που μονο "5,5 κιλα ειναι, να το αφησω??" δεν του ειπε ;D
.

Ελεος!!!!! Για γελια και για κλαματα ηταν αυτο Laughing . Ιντερνετ με το κιλο XDDD!
Εγω θυμαμαι πως πριν ενα χρονο περιπου μου ειχαν τηλεφωνησει απο τον ΟΤΕ για να κανουν μια ερευνα σχετικα με τα διαφημηστικα σποτ τους. Στην αρχη που σηκωσα το ακουστικο μου ειπα πως ηταν μια απλη γενικη ερευνα και μιας και δεν ειχα τιποτα το σπουδαιο να κανω plus, ο τονος της φωνης της υπαλληλου ηταν ευγενικος Smile .
μερικοι διαλογοι:
-Θυμαστε τι εδειχνε η πιο προσφατη διαφημηση της οτε conn-x?
-Οχι, δεν βλεπω τηλεοραση πια. Μονο μια με τον χατζηγιαννη θυμαμαι αλλα δεν ξερω τι ακριβως διαφημιζε.
-Τι παγιο (η κατι τετοιο) εχετε στο κινητο σας?
-Δεν εχω κινητο. Εχω mail αν ενδιαφερεστε αλλα δεν ξερω πως του βαζουμε παγιο εκει (τοτε οντως δεν ειχα κινητο).
Μου εκανε και διαφορα αλλα και της ειχα δωσει κατι τελειως ακυρες απαντησεις XDD. Τουλαχιστον η συγκεκριμενη ηξερε για τι πραγμα μιλουσε.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sukawia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 24, 2010 10:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Αύγ 10 Δημοσιεύσεις: 15
kabez έγραψε:


Εντωμεταξυ επειδη ξερω εναν που δουλευε στην hellas online και μου ελεγε τι παιζει με αυτα τα "ηχογραφημενα τηλεφωνικα συμβολαια" (<--- WTF ,καποιος μας κανει πλακα..............). Οι τηλε-σπαμερς οχι μονο ενοχλουν κοσμο , αλλα μερικες φορες αρκει ενα "ναι" σε ασχετη ερωτηση να πεις, θα στο παρουν μετα copy-paste με επεξεργασια ηχου και θα το κολησουν σε δικες τους ερωτησεις ωστε να βγεις οτι ειπες "ναι" στην υπηρεσια τους. Ετσι σε ενεργοποιουνε και μετα αντε τραβα τους δικαστικα (μειον $$$$$) και να αποδειξεις πλαστο τηλεφωνημα...

.


Αν δεν κανω λαθος, ειναι παρανομο να ηχογραφησεις, βιντεοσκοπησεις, φωτογραφησεις καποιον χωρις την γραπτη αδεια του και μια τετοια πραξη τιμωρειται απο τον νομο.

Ontopic: Κατι κοριτσια απο το σχολιο μου εχουν ολοκληρο βιβλιο (τετραδιο βασικα, Α4, απ' αυτα με τις πολλες σελιδες), οπου γραφουν οτι χαζομαρες εχουν πει για να της θυμουνται xD

Απο το forum αυτο:

Παράθεση:
Παράθεση:
μην γραφεται αμα ειναι τα μεγαλα κειμενα με greeklish... Confused

Den grafetai apo mono tou egw to egrapsa.


Για οσους δεν το καλαταβαινουν αμεσως:

Spoiler:
(Οπως ο διδυμος αδερφος μου)
κανονικα θα επρεπε να ειναι γραφετε, εννοωντας οτι εσεις κανετε την πραξη

αλλα, εγραψε γραφεται, που ουσιαστικα σημαινει οτι γραφεται μονο του.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 26, 2010 3:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Proton mporoun na se ixografisoun xwris tin adia sou.
Deuteron entaksei orthografiko lathos den einai tipota trela periergo.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 26, 2010 12:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Re seis den to 3erete to kalo to kolpo otan sas pernoun tilefono po tetoies eteries??
3ekinane autoi kai sas lene "Geia sas tilefwnoume apo kei..."
Me to pou akous esu auto arxizeis me "paixnidiariki" fwni....ais8isiaka na les..."nai"....Autoi sunexizoun na milane kai na rwtane diafora....oti kai na poun esu sunexizeis na les "naiii naaiii!!!" olo kai pio ais8isiaka.....Se kapoia fasi i kopela (suni8ws kopela einai) 8a exei dwsei OTI plirofories exei....esu sunexizeis na les "naaiii" etsi ligo pio zwria!!! Ki an sou pei auti.."E...teleiwsa" Esu apadas..."egw oxi akoma!!!!"
Ki etsi teleiwnei i upo8esi!!!!!!! Very Happy

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sukawia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 27, 2010 8:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Αύγ 10 Δημοσιεύσεις: 15
By pressing the spoiler button I state that I'm in legal age and that in my country is legal to watch sexual explicit content.

Spoiler:
PortgasDAce έγραψε:
Re seis den to 3erete to kalo to kolpo otan sas pernoun tilefono po tetoies eteries??
3ekinane autoi kai sas lene "Geia sas tilefwnoume apo kei..."
Me to pou akous esu auto arxizeis me "paixnidiariki" fwni....ais8isiaka na les..."nai"....Autoi sunexizoun na milane kai na rwtane diafora....oti kai na poun esu sunexizeis na les "naiii naaiii!!!" olo kai pio ais8isiaka.....Se kapoia fasi i kopela (suni8ws kopela einai) 8a exei dwsei OTI plirofories exei....esu sunexizeis na les "naaiii" etsi ligo pio zwria!!! Ki an sou pei auti.."E...teleiwsa" Esu apadas..."egw oxi akoma!!!!"
Ki etsi teleiwnei i upo8esi!!!!!!! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jannypan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 11, 2011 10:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Μάρ 11 Δημοσιεύσεις: 6
"I do not speak English" (nai sovara to exw akousei auto !)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pegasus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 12, 2011 12:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 09 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Athinaz Τώρα Βλέπω: Skip Beat
PortgasDAce έγραψε:
Re seis den to 3erete to kalo to kolpo otan sas pernoun tilefono po tetoies eteries??
3ekinane autoi kai sas lene "Geia sas tilefwnoume apo kei..."
Me to pou akous esu auto arxizeis me "paixnidiariki" fwni....ais8isiaka na les..."nai"....Autoi sunexizoun na milane kai na rwtane diafora....oti kai na poun esu sunexizeis na les "naiii naaiii!!!" olo kai pio ais8isiaka.....Se kapoia fasi i kopela (suni8ws kopela einai) 8a exei dwsei OTI plirofories exei....esu sunexizeis na les "naaiii" etsi ligo pio zwria!!! Ki an sou pei auti.."E...teleiwsa" Esu apadas..."egw oxi akoma!!!!"
Ki etsi teleiwnei i upo8esi!!!!!!! Very Happy


Holy Dolly..... /Facepalmed......

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 33 από 33
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 31, 32, 33

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης