Το ξέρατε ότι nande σημαίνει γιατί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Arcadia of my Youth (Captain Harlock)-Υπότιτλοι ΓΙΟΚ!
pagorem1213
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 06, 2008 10:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 56 Τόπος: Πειραιάς Τώρα Βλέπω: ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
Έχω βρεί το torrent (jap audio) έχω βρει και τους υποτίτλους (αγγλικούς).Το πρόβλημά μου είναι ότι το αρχείο video είναι ένα και έχει επέκταση .ogg ενώ οι υπότιτλοι είναι σε δύο αρχεία επέκτασης .srt.Ξέρει κανένας που μπορώ να βρω αρχείο υποτίτλων για ολόκληρη την ταινία;(όχι σε δύο διαφορετικά αλλά σε ένα)Έχω ψάξει για torrent της ταινίας που να είναι σε δύο αρχεία video αλλά δεν υπάρχει τίποτα σε όποιο tracker και να έψαξα(το ίδιο ισχύει και για τους υποτίτλους).Παρεπιπτόντως,το video δεν έχει ενσωματωμένους υποτίτλους αλλιώς θα μου τους έδειχνε το codec.(έχω δοκιμάσει και k-lite και cccp)Προσπάθησα ακόμα να σπάσω το video από ένα σε δύο κομμάτια αλλά δυστυχώς κανένα πρόγραμμα που να κατεύασα από το internet δεν μπορούσε να μου αναγνωρίσει τη συγκεκριμένη επεκτάση(.ogg)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 06, 2008 11:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
To fansubbing ειναι διαφορετικο απο τα subtitles. Ποσο μαλλον οταν ζητας βοηθεια για κατι εκτος των fansubs. Σου μεταφερω το topic στις Γενικες Συζητησεις.

Προς πληροφορηση σου, το fan-subbing ειναι να παιρνεις ενα anime και να το μεταφραζεις. Αυτο που εσυ ζητας ειναι απλα να λυσεις το προβλημα με τους υποτιτλους. Οντως η λεξη "sub" πολλους μπερδευει. Laughing

Transferred for you. Cool

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 2:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
χρησιμοποίησε το subtitle workshop και ένωσέ τα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης