Το ξέρατε ότι itsu σημαίνει πότε (;);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    Manga Bleach Translation
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 21, 2008 10:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Έχω ξεκινήσει ερασιτεχνικά την μετάφραση του Bleach!
Εδώ είναι ένα δείγμα με τις πρώτες 8 σελίδες!Περιμένω σχόλια γιατί αν δεν είναι καλό να μην συνεχίζω τζάμπα!
Spoiler:
http://rapidshare.com/files/100541031/Bleach__Chapter__001_.rar.html
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
scion(of)dark
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 2:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: thess/niki Τώρα Βλέπω: olla prospa8o :P
mia xara den ida kana problima poli kala tis ekanes tis selides, to mono pou den ixa sini8isi ine na blepo brisxies se chapter sta ellinika geiafto mou faniki ligo psiloperiergo "." . alla poli kali metafrasi ama exis wreksi aksizi na sunexisis great job !!!

_________________
scion(of)dark
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 3:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Πολύ καλή δουλειά.Αλλά δεν νομίζεις ότι το χρώμα δεν ταιριάζει με αυτό του manga ?Και λίγο μεγάλα ?

Η συμβουλή μου είναι να

1)βλαέις το μαύρο χρώμα πάνω σε αυτά.
2)να χαμηλώσεις το μεγέθος των γραμμάτων από 16 σε 14 γιατι είναι λίγο μεγάλα και σε ένα σκίτσο οι 2 φράσεις ήταν ενωμένες.

Κατά τα άλλα συνέχισε !

Δεν είμαι και mangaka αλλά ομολογώ πως και δεν το έχω δει το Bleach ?Δεν περίμενα να είναι τόσο κωμικό με τόσο βρισίδι μεταξύ πατέρα-γιού. LOL

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
roronoa zoro!
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 8:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 656
polu kalh douleia!!mprabo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 9:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Σας ευχαριστώ για τα κάλά σας λόγια!!!!
DjDragon έγραψε:
Πολύ καλή δουλειά.Αλλά δεν νομίζεις ότι το χρώμα δεν ταιριάζει με αυτό του manga ?Και λίγο μεγάλα ?

Η συμβουλή μου είναι να

1)βλαέις το μαύρο χρώμα πάνω σε αυτά.
2)να χαμηλώσεις το μεγέθος των γραμμάτων από 16 σε 14 γιατι είναι λίγο μεγάλα και σε ένα σκίτσο οι 2 φράσεις ήταν ενωμένες.

Κατά τα άλλα συνέχισε !

Δεν είμαι και mangaka αλλά ομολογώ πως και δεν το έχω δει το Bleach ?Δεν περίμενα να είναι τόσο κωμικό με τόσο βρισίδι μεταξύ πατέρα-γιού. LOL

Την πρώτη σου συμβουλή θα την ακολουθήσω!Όσο για την δεύτερη αυτή η γραμματοσειρά ειναι 13 και αν την μικρύνω και άλλο δεν θα φαίνεται σχεδόν τίποτα.Ίσως να μπερδέυτηκες επειδή είναι bold.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vasgoku
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 10:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 276 Τόπος: Cyprus Τώρα Βλέπω: onepiece, naruto, dragonballz, fullmetal alchemist,claymore,Great teacher onizuka
ΤΕΛΕΙΑ αν δέν συνεχίσεις θα σε διαλύσω Very Happy Cool Razz

_________________

i want to see what the number one hyper active knucklhead ninja has GOT!!!!!!Ahhhhhhhhhh!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 2:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
DjDragon τελικά δεν γίνεται επεξεργασία αυτών που ήδη έχω γράψει μάλλον θα τα αφήσω μπλε εκτός και
αν δεν αρέσει σε κανέναν οπότε θα αναγκαστώ να τα σβήσω και να τα ξαναγράψω πράγμα το οποίο βαριέμαι!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
roronoa zoro!
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 656
nai alla mauro 8a htan pio kalo,alla mhn anushxeis k xwris na to alla3eis pali wraio einai...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 2:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
roronoa zoro! έγραψε:
nai alla mauro 8a htan pio kalo,alla mhn anushxeis k xwris na to alla3eis pali wraio einai...

Βασικά δεν θέλω να υπάρχουν μόνο δύο χρώματα(μαύρο και άσπρο)
για αυτό άλλοστε και τον τίτλο τον έχω βάλει με διαφορετικό χρώμα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 3:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
πολύ καλά μου φάνηκαν !!! συμφωνώ όμως και με τον djdragon στο ότι χρειάζεται να μικρύνεις το μέγεθος των γραμμάτων..

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 5:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Wadoria έγραψε:
πολύ καλά μου φάνηκαν !!! συμφωνώ όμως και με τον djdragon στο ότι χρειάζεται να μικρύνεις το μέγεθος των γραμμάτων..

Και εγώ θα το ήθελα αλλά δεν γίνεται γιατί αν τα μικρύνω και άλλο δεν θα φαίνονται καλά!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 22, 2008 6:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Μην ανησυχείς σε αυτό.Θα φαινονται μια χαρά με ένα μικρό zoom.Εγώ χρησιμοποιώ Adobe Acrobat για να τα βλέπω αυτά.Αν το μεγέθος του είναι 13 και το έβαλες bold τότε δοκίμασε να το κάνεις un-bold και θα είσαι μια χαρά Wink

Στο anime "Cooking Master Boy" ο Mao προσπαθούσε να φτιάξει μία διαφορετική γεύση και διαφορετικό πιάτο.Άφηνε να το δοκιμάσουν άλλοι για να πάρει γνώμες.Όλο σε κάποιον δεν του άρεσε και έτσι του έδινε συμβουλές και μετά το ξανάκανε το πιάτο αυτό και ακόμα καλύτερο.Το ίδιο κάνω κι εγώ με τα δικά μου dance κομμάτια που φτιάχνω.Οπότε ακολούθα κι εσύ το ίδιο.Ξανακάντο και θα είσαι OK. Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 23, 2008 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
DjDragon έγραψε:
Μην ανησυχείς σε αυτό.Θα φαινονται μια χαρά με ένα μικρό zoom.Εγώ χρησιμοποιώ Adobe Acrobat για να τα βλέπω αυτά.Αν το μεγέθος του είναι 13 και το έβαλες bold τότε δοκίμασε να το κάνεις un-bold και θα είσαι μια χαρά ;)

Στο anime "Cooking Master Boy" ο Mao προσπαθούσε να φτιάξει μία διαφορετική γεύση και διαφορετικό πιάτο.Άφηνε να το δοκιμάσουν άλλοι για να πάρει γνώμες.Όλο σε κάποιον δεν του άρεσε και έτσι του έδινε συμβουλές και μετά το ξανάκανε το πιάτο αυτό και ακόμα καλύτερο.Το ίδιο κάνω κι εγώ με τα δικά μου dance κομμάτια που φτιάχνω.Οπότε ακολούθα κι εσύ το ίδιο.Ξανακάντο και θα είσαι OK. ;)

Το θέμα είναι ότι η γραφή είναι bold από μόνη της.Και όπως και πιο πάνω δεν γίνεται επεξεργασία αυτών που έχω ήδη γράψει.Τέλος πάντων τώρα λόγω μίας γρίπης είμαι στο κρεβάτι αλλά μόλις γίνω καλά θα ξαναρχίσω από την αρχή με όλες τις παρατηρήσεις!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
OK...have faith in yourself Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 8:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Ξαναμετέφρασα την πρώτη σελίδα.
Θα την βρείτε εδώ:
Spoiler:
http://rapidshare.com/files/102041151/__931___917___923___921___916___913___001.rar.html

Βασικά θέλω να μου πείτε αν θέλετε και τον τίτλο και τις υποσημειώσεις με μαύρα γράμμτα ή οχι.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης