Το ξέρατε ότι nanda σημαίνει τι είναι;;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AnimeNews    Άρθρο για το αγαπημένο μας χόμπι στο in2life.gr
holborn
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 03, 2008 2:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
Τελευταία βλέπουμε μια δραστηριοποίηση στην χώρα μας γύρω από τα αγαπημένα μας χόμπι τα anime και η διάδωση τους στον Ελλαδικό χώρο αρχίζει να γίνεται πιο ισχυρή.
Πρόσφατα έλαβα ένα e-mail για ένα άρθρο που δημοσιεύτηκε στην ιστοσελίδα in2life.gr με τίτλο:

Anime: Η κατάκτηση της Δύσης από τους ήρωες με τα μεγάλα μάτια
της Φιλουμένας Ζλατάνου

Ένα αρκετά ευχάριστο και περιεκτικότατο κείμενο με πολλές αλήθειες για το αγαπημένο μας χόμπι.

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 03, 2008 4:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Πολύ ευχάριστη δημοσίευση έκανε η δεσποινίς Ζλατάνου.Με αυτόν τον τρόπο θα μάθουν οι πανίβλακες των ελληνικών τηλεοράσεων τι θα πει anime.

Δεν ξέρουν μάλιστα οι Έλληνες αναμεταδότες τι δείχνουν...Το Dragonball ήταν από τα πολύ καλά και επικά anime που δημιούργησε ο κύριος Kurosawa και μάλιστα ένα από τα πιο αιμοβόρα.Το ίδιο ισχύει και για Rurouni Kenshin.

Καλά θα ήταν να δείξουν στην τηλεόραση και το Death Note ώστε να το δει ολόκληρη η Ελλάδα γιατί σαν σενάριο μου άρεσε πολύ.

Επειδή έχω βαρεθεί τα pokemons, βλέπω Yu-Gi-Oh που σαν anime είναι πολύ καλύτερο από των pokemons και με πολλή δράση και δράμα.Το ίδιο βλέπω και Shaman King.

Αυτά τα ολίγα από μένα...Ελπίζω να το βάλουν καλά στο μυαλό τους οι Έλληνες τηλεοπτικοί αναμεταδότες αντί να δείχνουν τις βλακείες των αμερικάνων.

Μην παραλείψω κι αυτο...Εξαιτίας των αμερικάνικων cartoonιστικων αηδίων έχω σταματήσει να βλέπω την τηλεόραση του σαλόνιου.Μέχρις να βάλουν κανά καλό anime της προκοπής δεν θα δω με τίποτα τηλεόραση(εξαιρούνται οι live actions που θα είναι ταινίες τρόμου και θρίλερ[είτε αμερικάνικο είτε ιαπωνικό]).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kappa
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 03, 2008 6:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: Moderator ::
VIP .::. Podcaster

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 144 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Jdrama (kyriws)
Εξαιρετικό το αρθράκι της δεσποινίδος, φαίνεται να είναι ενημερωμένη και να ασχολείται με το "άθλημα"... Άντε επιτέλους, ε;

Very Happy Very Happy

_________________


* MUSIC = life // * フエイスブック
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 03, 2008 6:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Ωραίο άρθρο και απ'ότι φαίνεται αρκετά ψαγμένο (τουλάχιστον σε σχέση με άλλα που έχουμε δει κατά καιρούς...
DjDragon έγραψε:

Καλά θα ήταν να δείξουν στην τηλεόραση και το Death Note ώστε να το δει ολόκληρη η Ελλάδα γιατί σαν σενάριο μου άρεσε πολύ.

Αν έδειχναν το Death Note τότε θα ήταν που δεν θα ξαναβλέπαμε anime στην ελληνική τηλεόραση, με όλους εκείνους που θα έβγαιναν να το κατακρίνουν...( αυτό βέβαια με την προϋπόθεση ότι θα έκανε επιτυχία...) Δυστυχώς όμως δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση κάποιο κανάλι να πλήρωνε για σειρές που θα απευθύνονταν σε κοινό μεγαλύτερης ηλικίας γιατί θα το παρακολουθούσαν μόνο οι οπαδοί, με τόση προκατάληψη που υπάρχει από τους υπολοίπους...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 03, 2008 6:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Μια χαρά τα λέει! Περιεκτική και κατατοπιστική!! Επιτέλους, να αποκατασταθεί η φήμη του anime, έχω βαρεθεί να ακούω από τους γύρω μου ότι βλέπω συνέχεια "παιδικά"...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 03, 2008 11:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Για άρθρο που προορίζεται σε site ποικίλης ύλης είναι αρκετά καλό. Αν κι έχει κάνει μερικά, τρελά λάθη που τα κάνουν οι τελείως άσχετοι (που τα υπογραμμίζω) στο σημείο αυτό (είμαι "ξείρας", τι να κάνουμε):

Παράθεση:
Υπάρχουν τρεις κατηγορίες καρτούν*: τα manga που αναφέρονται στα έντυπα κόμιξ**, τα anime που είναι τα κόμιξ της τηλεόρασης*** και τα hentai που είτε έντυπα είτε σε ταινίες είναι τα πορνογραφικά καρτούν, αυστηρώς για ενήλικες.


*Το τι θέλει να πει εδώ ένας Θεός ξέρει...
**Τα κόμικς (όπως σωστά γράφεται) ΕΙΝΑΙ έντυπα. Θα μπορούσε να πει "ιαπωνικά κόμικς".
***KOMIΞ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ; OMG! Μου θυμίζει τότε που το Έθνος έδινε vcd (ή dvd, δεν θυμάμαι) μ' επεισόδια του Yu-Gi-Oh! χαρακτηρίζοντάς την "τηλεοπτική, κόμιξ σειρά". Twisted Evil

Επίσης, σε τέτοιου είδους άρθρα καλό θα ήταν να χρησιμοποιούσαν τον όρο "κινούμενο σχέδιο" καθώς χρησιμοποιώντας τον oρο cartoon το μυαλό του περισσότερου κόσμου πάει κατευθείαν στις παιδικές σειρές κινουμένων σχεδίων όπως Tom&Jerry, Scooby Doo και δεν συμαζεύεται.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kappa
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 04, 2008 1:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: Moderator ::
VIP .::. Podcaster

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 144 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Jdrama (kyriws)
Vetus έγραψε:
Για άρθρο που προορίζεται σε site ποικίλης ύλης είναι αρκετά καλό. Αν κι έχει κάνει μερικά, τρελά λάθη που τα κάνουν οι τελείως άσχετοι (που τα υπογραμμίζω) στο σημείο αυτό (είμαι "ξείρας", τι να κάνουμε):

Παράθεση:
Υπάρχουν τρεις κατηγορίες καρτούν*: τα manga που αναφέρονται στα έντυπα κόμιξ**, τα anime που είναι τα κόμιξ της τηλεόρασης*** και τα hentai που είτε έντυπα είτε σε ταινίες είναι τα πορνογραφικά καρτούν, αυστηρώς για ενήλικες.


*Το τι θέλει να πει εδώ ένας Θεός ξέρει...
**Τα κόμικς (όπως σωστά γράφεται) ΕΙΝΑΙ έντυπα. Θα μπορούσε να πει "ιαπωνικά κόμικς".
***KOMIΞ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ; OMG! Μου θυμίζει τότε που το Έθνος έδινε vcd (ή dvd, δεν θυμάμαι) μ' επεισόδια του Yu-Gi-Oh! χαρακτηρίζοντάς την "τηλεοπτική, κόμιξ σειρά". Twisted Evil

Επίσης, σε τέτοιου είδους άρθρα καλό θα ήταν να χρησιμοποιούσαν τον όρο "κινούμενο σχέδιο" καθώς χρησιμοποιώντας τον oρο cartoon το μυαλό του περισσότερου κόσμου πάει κατευθείαν στις παιδικές σειρές κινουμένων σχεδίων όπως Tom&Jerry, Scooby Doo και δεν συμαζεύεται.


Κι εμένα μου φάνηκαν περίεργοι οι όροι αυτοί και τρελά ανακριβείς Confused
Αλλά για μια πρώτη προσπάθεια... Ε, κάτι γίνεται.

_________________


* MUSIC = life // * フエイスブック
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 04, 2008 2:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
Στην Ελλάδα έχουν έρθει εδώ και 15 χρόνια αλλά μόδα γίνανε τα τελευταία χρόνια, με τα Πόκεμον που υπάγονται σε αυτή την κατηγορία.

πριν 30 χρονια θα λεγα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Getta Robo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 05, 2008 3:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: L.MoDeRaToR ::
:: CoDe V ::
:: L.MoDeRaToR ::<br>:: CoDe V ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 279 Τόπος: Hellas - Athens - El Paso - Kallithea City Τώρα Βλέπω: Baki the grappler [S03]
Το καλυτερο μερος του αρθρου, ειναι εκει που λεει για τις τιμες.
Επιτελους καποιος το αναφερε, μετα απο κατι δισεκατομμυρια που βγαλαν με αισχροκερδια απο ολους τους καταναλωτες.

_________________

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
A man wields his sword in order to depart life with a smile.
In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης