Το ξέρατε ότι e σημαίνει ζωγραφιά,σκίτσο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Asian Movies & TV Shows    Χρειάζομαι τα φώτα σας
Avenger
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 8:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 695 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Apeires grammes kwdika ....
Kalispera paidia!

Edw kai kana xrono exw xasei kathe oreksi na vlepw anime. Den mporw na dw aplws ... den m'aresoun pia .. ti na pw Sad.

Omws akrivws gia ayto tha ithela ta fwta sas. Kserw oti edw exoume pollous eidikous se iapwnikes tainies kai seires tileorasis. Ta legomena drama pou ta lene autoi. Tha ithela ama ginetai na proteinete kales taineies (eida to sxetiko thread) alla kai panw apo ola kales seires kai ama kserete ama iparxoun torrents me aytes.

Eyxaristw poli Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 8:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Το έχω πάθει και εγώ. Αλλά πίστεψε με θα σου έρθει πίσω η μανία Smile

From http://www.animeplanet.gr/forum/posting.php?mode=quote&p=101217 :
elissaios έγραψε:
Εννοείτε ότι βλέπουμε j-drama, απλά δεν μιλάει κανένας συχνά για αυτά Smile

Μερικά από τα δικά τα αγαπημένα μου:
- Hero
- Densha Otoko
- Hana Yori Dango (1+2)
- My Boss My Hero
- Hanazakari no Kimitachi e
- Yamada Taro Monogatari
- Hotelier
- Jotei
- Tokkyu Tanaka 3 Go
- Liar Game
- Nodame Cantabile
- Hanayome to Papa
- Nobuta wo Produce

Και φυσικά το Yukan Club που έχω καταφέρει να δω μόνο τα πρώτα 2 επεισόδια.
Drama-Wiki

Go to J/K/C Drama Paradise Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sammys
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 9:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
Εγώ όταν δεν έχω όρεξη,βαζω One Piece και βλέπω...αλλα και naruto αλλα με το One Piece μπαινεις στο πνεύμα των Anime...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 9:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Εγω το τραμπακουλο αυτο το επαθα μολις τελειωσα το death note.Απο τοτε και για κανα 6μηνο δεν μπορουσα να δω κανενα anime.Οδυνηρο αλλα το ξεπερασα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Avenger
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 10:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 695 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Apeires grammes kwdika ....
Thanks gia ta info mexri twra paides. An exete ki alla tha ta simeiwsw. Vasika den eipa olin tin alitheia ... eida mia seira kseni .. amerikaniki. To lost ... kai amesws meta to prison break. Se mia periodo 2 minwn evlepa mono aytes tis 2 seires .. ligo kathe mera mexri pou tis teleiwsa(mexri to simeio pou eixane vgei tote fisika) ... apo tote tipota den itane arketa kalo wste na mou traviksei to endiaferon >_< .

Eilikrina kai to prison break kai to Lost aksizoune ... poli Smile(off topic elafrws )

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 11:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Πράγματι το Lost τα σπάει!!!
Είμαι μέχρι στιγμής στο 4ο Season και το βρίσκω πολύ πολύ ενδιαφέρον και εθιστικό.Καλά δεν έχω δει Prison Break ακόμα, για αυτό ίσως.



.

Back on Topic λοιπόν τώρα.. Very Happy

Δοκίμασε να δεις κανένα μικρό και σύντομο OVA ή μια μικρή σειρά 13 επεισοδίων.
Τσέκαρε το Blue Submarine αν δεν το έχεις κάνει ήδη.Είναι κάπως εθιστικό και αυτό.(4 OVAs)

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 11:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Μη πιέζεις τον εαυτό σου, θα έρθει μόνο του... Very Happy .

Και εγώ τελευταία κανά δυο anime που είχα αρχίσει να βλέπω τα παράτησα γιατί με εκνεύρισαν, αλλά η αλήθεια είναι πως γενικά είμαι δύσκολος στις προτιμήσεις μου... Έχω ένα φίλο που ότι anime βλέπει του αρέσει, εγώ τα μισά τα ερωτεύομαι και τα άλλα μισά θέλω να τα κάψω Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 2:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Εντάξει ρε συ, φυσιολογικό είναι. Όπως δεν γίνεται να σου αρέσει κάτι απλά και μόνο επειδή είναι anime, έτσι ακριβώς είναι φυσιολογικό να περνάς απο διάφορες 'φάσεις'. Αργότερα, μπορείς να βρεις κάποιο anime που θα σου αρέσει και να ξανακολλήσεις. Εντάξει, αυτές οι σειρές που λες είναι όντως καλές, αν και για μένα δεν παύει να είναι απλώς 'Αμερικανιές'. Θα σου πρότεινα να δεις Higurashi no naku koro ni, Monster και να ξεκινήσεις να βλέπεις το Mnemosyne. Για δοκίμασε αυτό.... Wink

Όσο για ταινίες, ψάξε να βρεις του Takeshi Kitano (Zatoichi, Sonatine, Hanabi, Kikujiro na natsu, κλπ). Αν σου αρέσουν οι κλασσικές Ιαπωνικές ταινίες, πες μου. Τις έχω σχεδόν όλες... Rolling Eyes Απο δράμα....δες το 1 Litre of Tears...

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Τα καλά πράγματα έρχονται από μόνα τους.Δες λίγο J-movies όπως Death Note, GTO, Sailor Moon etc και μετά σιγά σιγά θα σου έρθει η κάβλα για τα anime. ^^

Εγώ είχα μέινει πίσω κάποτε και δεν μπορούσα να δω κανένα anime γιατί εξαιτίας του backup που είχα δεν είχα δει κανένα anime για 2 μήνες.Για να το καταφέρω έβλεπα από αυτά που κράτησα σε cd's. Smile

Όπως η γκόμενα θα σου έρθει για το κορμί σου έτσι και τα anime για τα...γούστα σου. Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Avenger
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 7:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 695 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Apeires grammes kwdika ....
Gia ayto lew .. prospathisa na dw polla anime opws kai to higurashi kai to Death note alla aplws den m'aresei pia. Gia ayto psaxnw iapwnikes taines kai seires twra. Aplws den thelw sxediasmenous xaraktires thelw pragmatikous, den mporw edw kai kairo na dw anime .. den m'aresoune pia pws na to kanoume.

Oso gia to kata poso einai amerikaneies i oxi ... ti na pw to protimw xilies fores apo anime padws. Sorry Sad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 11:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Avenger έγραψε:
Gia ayto lew .. prospathisa na dw polla anime opws kai to higurashi kai to Death note alla aplws den m'aresei pia. Gia ayto psaxnw iapwnikes taines kai seires twra. Aplws den thelw sxediasmenous xaraktires thelw pragmatikous, den mporw edw kai kairo na dw anime .. den m'aresoune pia pws na to kanoume.

Oso gia to kata poso einai amerikaneies i oxi ... ti na pw to protimw xilies fores apo anime padws. Sorry Sad


to polu hentai katastrefei telika
Spoiler:
try some usual prn


peran tis plakas ^^

ama den sou aresoun pia mhn ta vlepeis !! vlepe tainies !! oxi kata anagki asiatikes ... diavase kana vivlio
... liose kana paixnidi !! vres kamia gkomena !!! mpes sto msn pou exis xa8ei apo prosopou ghs !!!!
liose ston upno !! katataxou ston elliniko strato !!!! pane ena taxidi !!!! ktl genika mhn anagkazesis ton eauto sou na kanei pramata pou den 8es na kaneis enw 8a h8eles na 8eleis na kaneis otan prokite gia diaskedasi (allo h doulia XD )

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Avenger
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 12:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 695 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Apeires grammes kwdika ....
lol noname .... entelws oti nanai petakses >_>

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Avenger έγραψε:
lol noname .... entelws oti nanai petakses >_>
Embarassed Embarassed nomizw pws ftene oi 8romvoi ..katarameno krio XD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
River
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
Avenger έγραψε:
Kalispera paidia!

Edw kai kana xrono exw xasei kathe oreksi na vlepw anime. Den mporw na dw aplws ... den m'aresoun pia .. ti na pw Sad.

Omws akrivws gia ayto tha ithela ta fwta sas. Kserw oti edw exoume pollous eidikous se iapwnikes tainies kai seires tileorasis. Ta legomena drama pou ta lene autoi. Tha ithela ama ginetai na proteinete kales taineies (eida to sxetiko thread) alla kai panw apo ola kales seires kai ama kserete ama iparxoun torrents me aytes.

Eyxaristw poli Wink


Avenger an den exeis di to Green Green (anime)
des to kai tha ksanakaeis sta anime Very Happy

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης