Το ξέρατε ότι onaji σημαίνει ίδιο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Επόμενη
Σελίδα 3 από 42
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Ποιο anime είδατε πρόσφατα και ποια η γνώμη σας για αυτό ?
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 10:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
Nikolakis έγραψε:
Vegetasmate έγραψε:
εγω τωρα βλεπω fullmetal alchemist....τινα πω...? Κωμικο, περιπετειωδες, θλιβερο και δραματικο....

με εχει καθηλωσει!!!!


Και εγω το ειδα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!


μπρβο ρε νικολα!!!! βλεπω εχεις καλο γουστο!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 08, 2008 12:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Λοιπόν.. Πρόσφατα τελείωσα το Rurouni Kenshin (την σειρα, την ταινία και τα 6 Ovas).

Για την σειρά έχω ανάμοικτα συναισθήματα. Ενώ στην αρχή ήταν πολύ καλό, με αποκορύφωση η saga "Legend of Kyoto" (Shishio FTW!) όπου είχα πωρωθεί, μετά έπεσε πολύ απότομα με τα fillers (από τα οποία ξεχωρίζω μόνο τα eps με το ελιξήριο της ζωής και τα eps με το Feng - Shui.. όχι κάτι ιδιαίτερο, απλά καλύτερα από τα άλλα filler eps..) Κρίμα που τα fillers κατέστρεψαν την σειρά.

To Rurouni Kenshin: Ishin Shishi he no Requiem επίσης δεν μου έκανε πολύ εντύπωση κάποιες μικρές καλές σκηνές, αλλά και πάλι όχι τίποτα ιδιαίτερο..

Τέλος τα Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen και Rurouni Kenshin: Seisōhen ήταν πάρα πολύ καλά. Εξαιρετικό animation και συναοσθήματα έντονα. Ότι και να πώ θα είναι λίγο. Απλά must see. Ευτυχώς που τα είδα με αυτήν την σειρά και τουλάχιστον έμεινα με μία γλυκή και ταυτόχρχονα μελαγχολική γεύση από αυτό το anime - θρύλο.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
L's legacy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 12:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: United Kingdom Τώρα Βλέπω: Μολις τελειωσα το Wolf's Rain-Φοβερο-
Προχθες τελειωσα το Hellsing Ultimate και τα τρια πρωτα Ova Απλα σπρενει
Εχει και ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ splatter οποτε
ολα καλα

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 1:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Τελείωσα κάπως αργά βέβαια το Death Note!!!!!
Πολύ πολύ καλό αλλά απο κάποια σημαντικά επισόδεια για τον L ( καταλάβατε όσοι το έχετε δει..)Κ μετά μέχρι το τέλος λίγο με ξενέρωσε...
Ξεκινώ Shaman King και δε ξερω αν λέει τίποτα το Berserk..

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 3:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
L's legacy έγραψε:
Προχθες τελειωσα το Hellsing Ultimate και τα τρια πρωτα Ova Απλα σπρενει
Εχει και ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ splatter οποτε
ολα καλα


Δες και το 4ο ova... Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 10:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
εχω τα 2 πρωτα OVA Hellsing αλλα δεν τα εχω δει ακομα......

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 1:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Vegetasmate έγραψε:
εχω τα 2 πρωτα OVA Hellsing αλλα δεν τα εχω δει ακομα......


Sta exo dosei edo kai para polu kairo, akoma???? Shocked Exeis pantos 7 dvd me anime na deis, opote ksekina.. kai min paraponiesai gia ta codec, mia xara 8a anoiksoun! Razz


X8es teleiosa to Fate Stay Night. oraio itan, an kai me stenaxorise ligo to telos... den itan happy end. Sad
Episis prin liges meres teleiosa ta Peacemaker Kurogane kai ta School Rumble! Ta School Rumble ta spane, polu gelio!!!! Laughing Laughing Laughing
Ta Kurogane de me entiposiasan para polu..mono sta teleutaia 3 epeisodia mou arese polu...

Tora vlepo to Darker than Black kai teleiono to The Law Of Ueki, to opoio eixa afisei sti mesi palia logo xronou.. osoi den exete dei Ueki, na deite, einai polu kalo, apara tin kritiki pou tou kanei kapoios otan dei to 1 epeisodio.

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 3:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
Zaraki Kenpachi έγραψε:
Vegetasmate έγραψε:
εχω τα 2 πρωτα OVA Hellsing αλλα δεν τα εχω δει ακομα......


Sta exo dosei edo kai para polu kairo, akoma???? Shocked Exeis pantos 7 dvd me anime na deis, opote ksekina.. kai min paraponiesai gia ta codec, mia xara 8a anoiksoun! Razz


X8es teleiosa to Fate Stay Night. oraio itan, an kai me stenaxorise ligo to telos... den itan happy end. Sad
Episis prin liges meres teleiosa ta Peacemaker Kurogane kai ta School Rumble! Ta School Rumble ta spane, polu gelio!!!! Laughing Laughing Laughing
Ta Kurogane de me entiposiasan para polu..mono sta teleutaia 3 epeisodia mou arese polu...

Tora vlepo to Darker than Black kai teleiono to The Law Of Ueki, to opoio eixa afisei sti mesi palia logo xronou.. osoi den exete dei Ueki, na deite, einai polu kalo, apara tin kritiki pou tou kanei kapoios otan dei to 1 epeisodio.


fisika perimeno to fate stay night.....

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 6:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Τελείωσα με τις σειρές .Hack και μου άρεσαν πολύ.Όπως στο παιχνίδι .Hack/Infection.Δεν μου άρεσε καθόλου από όλα αυτά το Luminality.

Μου άρεσε που στο Hack/Roots ο haseo ήταν πολύ μάγκας και έψαχνε τον Σκοτεινό Kite για να τον σκοτώσει για την Shino.Είχε πολύ γαμάτη μάχη που δεν είχα ξαναδεί ποτέ μου.

Κοντεύω να τελειώσω με το Kekkaishi που περιμένω να έρθουν τα άλλα 3 επεισόδια για να ολοκληρωθεί.Μου άρεσε πολύ που κυνηγάει τους δαίμονες γι ανα προστατεύσει το σχολείο παρά τη μυστηριώδης Μαύρη Τρύπα που υπάρχει κάτω από το σχολείο.Απίστευτη κωμωδία σε μερικά σημεία και είχε κι ένα αίσιο τέλος σε κάποια επεισόδια.Είχα δραματικά κλάψει που πέθανε ο Sishio Gen.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 12, 2008 1:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Μόλις χθες είδα την anime ταινία του Animal Crossing. Αν και ολίγον τι παιδική, την απόλαυσα με την ψυχή μου. Αν σας αρέσουν τα χαριτωμένα anime του είδος ή είστε fan του παιχνιδιού δείτε την οπωσδήποτε.

Zaraki Kenpachi έγραψε:
osoi den exete dei Ueki, na deite, einai polu kalo, apara tin kritiki pou tou kanei kapoios otan dei to 1 epeisodio.

Και μέχρι το 3ο επεισόδιο που είδα μου φάνηκε παντελώς βλακώδες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 12, 2008 1:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vetus έγραψε:
Zaraki Kenpachi έγραψε:
osoi den exete dei Ueki, na deite, einai polu kalo, apara tin kritiki pou tou kanei kapoios otan dei to 1 epeisodio.

Και μέχρι το 3ο επεισόδιο που είδα μου φάνηκε παντελώς βλακώδες.


LOL...βάλτο στα Wishing Destroyers LOL

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 12, 2008 5:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Paidia den einai blakeia anime. Einai kalo me ton diko tou tropo... genikotera min krinete ena anime en den to deite olo. Kia emena de mou arese to Hitman Reborn stin arxi kai meta to latrepsa! Mad

Asxeto, to 4 OVA apo Helsing de mou arese kai polu... Sad

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tony Tony Chopper
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 12, 2008 5:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 12 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 7 Τόπος: ΑΘΗΝΑ Τώρα Βλέπω: one piece, bleach, naruto
auto ine to proto mail pu stelno!!! Very Happy
tora teleutea vlepo to law of ueki. mu exun mini ligga episodia gia to telos. ine palio anime alla os tora mu fenete poli kalo Cool ... tha to sistina se osus den to exun di!!![/img]

_________________
there is not a disease i can"t cure. I am not just the best doctor, i am also a brave pirate of the sea!!!
Chopper

Nami-swaaaaaaaaaaaaaaaan!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
BlaStWavE
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 13, 2008 10:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 08 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 76 Τόπος: Μυτιλήνη Τώρα Βλέπω: ...
Τελευταία παρακολουθώ το Dragonaut:The Resonance το οποίο μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις αλλά και κακές (25 επεισόδια Crying or Very sad Mad )!Με αφορμή λοιπόν ένα video του στο Youtube είπα να το δοκιμάσω και όπως ήταν αναμενόμενο "κόλησα".Τώρα είμαι στο 21ο επεισόδιο και έχει πάρει μια πολύ άσχημη τροπή η ιστορία και ανυπομωνώ να δω στο τέλος τη θα γίνει (4 επεισόδια μένουν Mad Sad ).Παρόλα αυτά είναι ένα καλό anime (8/10) όπου αξίζει να το δοκιμάσετε ειδικά άμα είσται fan των mecha anime.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 13, 2008 12:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Vegetasmate έγραψε:
fisika perimeno to fate stay night....


Sta exo dosei.. to teleutaio DVD ti eixe mesa nomizeis??? Smile
Otan sou milao de me parakolou8eis mou fainetai!!! Twisted Evil
Sou exo kai ta codec mesa gia na ta paikseis! Have Fun! Laughing

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 42
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης