Το ξέρατε ότι tasukete σημαίνει βοήθησε με;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Επόμενη
Σελίδα 2 από 42
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Ποιο anime είδατε πρόσφατα και ποια η γνώμη σας για αυτό ?
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 10:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
ektos apo t megala opos naruto bleach one piece p dn exoun teleiosei vlepo to clannad p synexizetai k ayto alla maresei paaara poly kai molis eida k to fate/stay night p itan pragmatika kalo!

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 1:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Teachan έγραψε:
Princess Tutu.

Μαμά, τί έπαθα! Surprised Ακόμα να το ξεπεράσω! (Δε μ'άρεσε, το καταλάβατε.)

Το καταλάβαμε, το καταλάβαμε! Razz Εγώ ευτυχώς πρόλαβα και διάβασα το πρώτο volume του manga (ξεγελάστηκα από το χαριτωμένο σχέδιο ο παλιο-otaku, τι να κάνω Rolling Eyes ), oπότε όταν έμαθα ότι υπάρχει κι anime είπα στον εαυτό μου "Γιώργο, μην το δεις αυτό το πράμα!".
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 3:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
Παράθεση:
aboumonkey, μια ερώτηση: πέρα από σειρές που 'χουμε τελειώσει πρόσφατα, μπορούμε να γράψουμε και για σειρές που βλέπουμε αυτόν τον καιρό και δεν το 'χουμε τελειώσει ακόμα;

ας κάνουμε ξεχωρίστο thread για αυτό το σκοπό .
Παράθεση:
Ελάχιστα επεισόδια μου μένουν για το Hikaru no Go, που όντας και παίκτης του Go, μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

Πράγματι φοβερό anime που έχω κανά μήνα που το έχω τελείωσει . Με έκανε να θέλω να μάθω go και να πιάσω τις go stones στα χέρια μου (καταραμένες πανελλαδικές).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 16, 2008 12:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Χθες και σήμερα είδα στο iPod στην δουλειά μου το Yokohama Kaidashi Kikou και Yokohama Kaidashi Kikou - Quiet Country Café. Ενάς Θεός ξέρει που ανακάλυψα το anime αυτό (το 'χα εδώ και καιρό στο φάκελο με database από το AniDB.net με anime που έβαλα στο μάτι και προχθες το ξανατσέκαρα κι έβαλα να κατέβει). Ήταν απλά σκέτη μαγεία. Μακάρι να έβγαζε μερικά OVA ακόμα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2008 1:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
Tελείωσα χθες το Baccano . 13 επεισόδια με φοβερό storytelling και γρήγορους ρυθμούς που δε με έκαναν να βαρεθώ ούτε στιγμή . Στυλιζαρισμένο anime με ατμόσφαιρα,με ωραία μουσική ,με αρκετές βίαιες σκηνές ,κωμωδία και δράση . Κάθε χαρακτήρας είχε κάτι το ιδιαίτερο και αυτό σε συνδυασμό με τον ιδιαίτερο τρόπο παρουσίασης της ιστορίας το κάνουν να μην έχει πρωταγωνιστή . Το animation των μαχών είναι άψογο χωρίς still frames αν και τα πρόσωπα των χαρακτήρων εμφανίζονται παραμορφωμένα κάποιες στιγμές , τa background αρκετά λεπτομερή και απεικονίζουν ωραία τόσο τις πόλεις όσο και το τρένο όπου συμβαίνουν τα γεγονότα . Γενικά με ενθουσίασε . άντε να δούμε κάποτε μεταφρασμένα και τα light novels οπού βασίστηκε ή και μια δεύτερη season.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2008 10:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Death Note και τι να πω παιδιά....Με έχει συγγλωνισει με το εξυπνο σενάριο κ όχι μόνο!!!!!

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2008 5:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Είδα προχθές το Uninhabited planet SURVIVE.

Μπορεί να ήταν πολύ παιδικό, μπορεί να ήταν βουτηγμένο στα κλισέ... Αλλά είχε αυτό το κάτι βρε παιδί μου, που σε κάνει να θες να δεις ακόμα ένα επεισόδιο...

Δεν ξέρω, μου άρεσε πολύ...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
darkphoenix
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2008 2:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 11 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Εγω ειδα το minami-ke. Αν και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο μου αρεσε αρκετα. Προπαντως αυτη η Kana-chan ειναι ολα τα λεφτα!!! Επισης απο OVA ειδα το το Rurouni Kenshin Trust & Betrayal το οποιο μου αρεσε παρα πολυ και πιο συγκεκριμενα το ολο κλιμα της εποχης. Φοβερο anime και τωρα εχω ψηθει να δω την σειρα που ελπιζω να ειναι εξισου φοβερη.

_________________

むぎわら の Luffy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2008 1:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Jigoku Shoujo
Anime που δεν μπορείς να το δεις μονοκοπανιά. Έβλεπα 2 επεισόδια κάθε βράδυ. Κάθε επεισόδιο έχει το δικό του σενάριο και στο τέλος μένεις με μια ευχαρίστηση.

Jigoku Shoujo Futakomori
Twisted love - Twisted hate. Εδώ σε αφήνει πάντα ανικανοποίητο. Αν το δείτε ΜΟΝΟ αν βάλλεται 10/10 ή 9/10 στο πρώτο αλλιώς μην το δείτε. Περιμένω τι Season 3 υπομονετικά.

Jigoku Shoujo Live action
Μόνο το επεισόδιο 1 ήταν αρκετό για να μου χαλάσει την διάθεση. Μακριά.

One piece movie 1
Απλά για τους Fan.

One piece movie 2
Πολύ καλό.

Sayonara Zetsubou Sensei
Must See Anime. Πολύ γέλιο! Κοροϊδεύει και ισοπεδώνει τα πάντα. Αλλά έχει και διδακτικό περιεχόμενο.
Season 2 ongoing!

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ember329
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2008 3:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 31 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 266 Τόπος: Cyprus - England Τώρα Βλέπω: Hetalia,Durarara,KHR
Darker Than Black,kai mu ekane foveri entiposi!Toso kalosxediasmeno anime,soundtrack,xaraktires..ola!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 06, 2008 2:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
Fullmetal panic all series
Φοβερό anime , που συνδυάζει πολλά στοιχεία από highschool comedy , mecha , action ,comedy κτλ. Απίστευτο και το πρωταγωνιστικό διδύμο και η μεταξύ τους χημεία . Και το επεισόδιο με τη θερμή πηγή ξεκαρδιστικό.
Gunslinger girl
Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω . Με άφησε με ανάμοικτα συναισθήματα όχι γιατί δεν ήταν αξιόλογο αλλά λόγω θεματολογίας . Με προβλημάτισε αρκετά καθώς δεν καταφεύγει σε ανούσιους συναισθηματισμούς και προσεγγίζει όμορφα το θέμα του . Mου θύμισε αρκετά Jin-roh .

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
izo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 06, 2008 2:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Claymore: Πολυ καλο με φοβερο συγχρονο ανιματιον και μεχρι ενα σημειο πιστο στο μανγκα... Απο εκει και μετα τα ψιλοχαλασε στο στορυ αλλα δεν πειραζει καθως εχει εντυπωσιακες μαχες, πολεμιστριες με διαφορετικες δυναμεις, καλοφτιαγμενους χαρακτηρες και στορυ... Δειτε το, ειναι πρωτης ποιοτητας ανιμε και αν δεν εχεις διαβασει πριν το μανγκα δεν σε χαλαει πουθενα

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
roriconfan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 1:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 02 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 134 Τόπος: Κύμινα Θεσσαλονίκης
Saber-FTW έγραψε:
Ego eida to Fate stay night. Kai einai poli imba!!! Sas to sinisto.Einai apexto!


Εγώ πάλι το βρήκα χλιαρότατο. Λίγο ρομάντζο, λίγο χαρέμι, λίγες χλιαρές μάχες. Και σιγά το τέλος. Καλό για τους καινούριους αλλά δεν το συνιστώ σε seasoned otakus.

Zaraki Kenpachi έγραψε:
Ειδα το Monster...
Δεν εχω λογια, απλα ΤΕΛΕΙΟ!!!! Very Happy


Να πήγαινε με τετραπλάσια ταχύτητα η ιστορία, ακόμα καλύτερα. 80 επεισόδια αργής πλοκής και μετά ένα ανύπαρκτο τέλος! Όχι, ευχαριστώ.

VitsioMan έγραψε:
Εγω τωρα σχεδον τελιοσα το Chrno Crusade και ειναι αρκετα καλο, δεν μου ειχε κανει μεγαλη εντιποση στην αρχη αλλα κατεληξε να γινει αρκετα ενδιαφερον, και εχει και εναν απο τους καλητερους anime χαρακτηρες που εχω δει. Sister Rossete FTW Very Happy


Πραγματικά γίνεται καλό στο τέλος. Αλλά γενικώς σαν σύνολο είναι τίγκα στις ασυναρτησίες.

red pyramid έγραψε:
Elfen lied: Μπήκε στο top5 μου.Αυτό τα λέει όλα.


Προσωπικά δεν το βρήκα καλό. Με σεξουαλικά και σπλατερικά σοκ προσπαθεί μόνο να σε κερδίσει και δεν έχει την παραμικρή αληθοφάνεια σε σενάριο και χαρακτήρες.

tsukabishi έγραψε:
Airgear: Einai ena apo ta korifea se romance,athleting,comedy an kai dinei arketes leptomeries stin arxi me ligi ipomoni tha to efxaristithite meta apo merika episodes.


Ξέχασες να αναφέρεις ότι δεν έχει τέλος και σε αφήνει σίξυλο.

Teachan έγραψε:
Princess Tutu.

Μαμά, τί έπαθα! Surprised Ακόμα να το ξεπεράσω! (Δε μ'άρεσε, το καταλάβατε.)


Βλάσφημε! Είναι το καλύτερο mahou shojo που υπάρχει! Αν δεν σου αρέσει γενικώς το είδος, αυτό είναι άλλη ιστορία.

Vetus έγραψε:
Το καταλάβαμε, το καταλάβαμε! Razz Εγώ ευτυχώς πρόλαβα και διάβασα το πρώτο volume του manga (ξεγελάστηκα από το χαριτωμένο σχέδιο ο παλιο-otaku, τι να κάνω Rolling Eyes ), oπότε όταν έμαθα ότι υπάρχει κι anime είπα στον εαυτό μου "Γιώργο, μην το δεις αυτό το πράμα!".


Κι εμένα δεν μου άρεσε στην αρχή αλλά μετά από 3 επεισόδια γίνεται άπαιχτο. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα.

darkphoenix έγραψε:
Εγω ειδα το minami-ke. Αν και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο μου αρεσε αρκετα. Προπαντως αυτη η Kana-chan ειναι ολα τα λεφτα!!! Επισης απο OVA ειδα το το Rurouni Kenshin Trust & Betrayal το οποιο μου αρεσε παρα πολυ και πιο συγκεκριμενα το ολο κλιμα της εποχης. Φοβερο anime και τωρα εχω ψηθει να δω την σειρα που ελπιζω να ειναι εξισου φοβερη.


Η σειρά δεν πιάνει μια μπροστά στις Όβες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 2:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
εχω ξεκινησει το jigoku shojo (hell girl) κ οφειλο να πω οτι ειναι αρκετα ενδιαφερον...οποιος βλεπει horror (αλλα οχι splatter) πιστευω οτι θα μεινει ευχαριστημενος..

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikolakis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 6:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 104 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Anime
Vegetasmate έγραψε:
εγω τωρα βλεπω fullmetal alchemist....τινα πω...? Κωμικο, περιπετειωδες, θλιβερο και δραματικο....

με εχει καθηλωσει!!!!


Και εγω το ειδα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 42
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης