Το ξέρατε ότι kau σημαίνει αγοράζω;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Podcasts    Episode #11
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 1:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
xHATEBREEDx έγραψε:
πρεπει να γινει καλυτερο αφιερωμα στο ttgl πιστευω.

Βασικά αυτό πήγαμε να κάνουμε αλλά είπαμε να μην το αναλύσουμε πολύ για να μην βγει spoiler (δεν έχεις επιλογή στο ttgl) Very Happy

xHATEBREEDx έγραψε:
προφερεται ελφεν λιντ, και οχι λαειντ (σημαινει το ασμα του ξωτικου στα γερμανικα)

Συγκεκριμένα από ένα γερμανικό ποίημα είναι ο τίτλος. Αλλά τι να κάνουμε στην γερμανική προφορά δεν τα πάω και τόσο καλά Razz

Χαίρομαι που απόλαυσες την εκπομπή, άντε να κανονίσουμε και καμία εκπομπή μαζί!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
xHATEBREEDx
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 2:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Τους λογαριασμούς του σπιτιού....
elissaios έγραψε:

Χαίρομαι που απόλαυσες την εκπομπή, άντε να κανονίσουμε και καμία εκπομπή μαζί!


Sure thing Very Happy

_________________

AnimeClipse Fansubs
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 2:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Για αλλη μια φορα το απολαυσα αυτο το podcast!
Ο λογος -> το αφιερωμα στη jmusic!

Χαρηκα ιδιαιτερα οταν ακουσα την κατερινα να αναλυει το εν λογω θεμα Very Happy we need more jmusic ppl! \m/

Τα παρασκηνα δεν το συζηταω καν γιατι θα με ξαναπιασουν τα γελια Razz

P.S. Kappa-chaaan!!! Kawaii koe

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Robin-MALE
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 9:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 82 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,elfen lied
Paidia sugxaritiria polu kalo podcast.Bravo gia tin epilogi ton tragoudion eidika gia to 16 ending tou one piece kai polla filia stin katarina pou mas kanei k gelame me ta sardam.Mou anoixate tin orexi sto telos!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 9:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Μόλις το άκουσα και εγώ!!! Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά....είστε άψογοι!!! HIGURASHI RUUUUUUUULES!!!!!! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude!

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MACROSS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 9:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
τελειο παιδια συνεχιστε ετσι.... μαζι με την Κατερινα
Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 11:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Εμ πως.... νομίζετε ότι θα βρίσκαμε όποιον και όποιον(όποια κ όποια στη προκειμένη περίπτωση)να με αντικαταστήσει??
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 11:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Τρομερό το 11ο podcast!!!Τι να πω....
-Φανταστική Παρέα..
-Φανταστική εκπομπή..
-Φανταστικό φαί... Laughing

Θέλω κ γω !!!!!
keep up έτσι

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kyon
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 31, 2008 1:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Αθήνα
Συγχαρητήρια παιδιά για ενα απολαυστικό podcast!
PowerBoy...υποκλίνομαι man. Tι θεματάρα ήταν αυτή που ανέλυσες!

_________________
この中に宇宙人、未来人、異世界人、超能力者がいたらでてきなさい。

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Voukman
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 31, 2008 1:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP Co-Founder - ViP

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 216 Τόπος: Thessaloniki
An kai simetixa mono sto telefteo mero tis ekpombis kai den eixa akoush akoma
ta prohgoumena sardam auto me ton king kong eixa
thn tyxh na to apolafso apo konda den mporite na fandastite skiniko.

Enan Elissaio na episimenei ston Mario oti to komati proerxete apo
Iaponiki drama sira ena Mario na eknevrizete euxarista kai na kanei to en logo sardam
kai oloi na exoume li8ei sta gelia me telefteo ton Elissaio na dakrizei apo ta gelia.
Meta apo auto kaname 15-20 lepta gia na teliosoume to podcast
Laughing Laughing Laughing Laughing

Pandos Kappa_dono meta apo thn diafimish pou eri3es sta gorilakia ena mis8o toun dikeouse pistevw Razz

Oso gia thn ekpombh-ekpombes oti kai na pw ligo 8a einai, mporei na mhn simetexw poli
alla genika tis apolamvanw aperiorista keep going m8

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kappa
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 31, 2008 2:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: Moderator ::
VIP .::. Podcaster

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 144 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Jdrama (kyriws)
For the record, Καταρίνα με λένε παιδιά, όχι Κατερίνα. Το επισημάναμε με τον Ελισσαίο και στην προηγούμενη εκπομπή...

Powerboy ευχές κι από μένα για την κορούλα σου (ο jedi_fillis τα είπε όλα νομίζω Laughing ), και κρίμα που δεν κατάφερα να είμαι κι εγώ παρούσα στην συζήτησή σου με τον Ελισσαίο... Φοβερό το θέμα, όπως φοβερό και το άρθρο σου που διάβασα στο site. Πραγματικά απομυθοποιεί τον παράδεισο της βιομηχανίας των anime. Και μια μικρούλα διόρθωση... Δεν είναι Mitsumi Hayabashira, αλλά Megumi Hayashibara η seiyuu της Ayanami Rei και ερμηνεύτρια του opening της σειράς Neon Genesis Evangelion --μεταξύ άλλων...

Ευχαριστώ Vasgoku και jedi_fillis για τα σχόλιά σας!! Very Happy Ureshii desu!! ^^

----------------------

Voukman έγραψε:
Pandos Kappa_dono meta apo thn diafimish pou eri3es sta gorilakia ena mis8o toun dikeouse pistevw Razz

Πέστα βρε Voukman Twisted Evil Θέλω τα λεφτά μου ρε! (ή τουλάχιστον τροφοδοσία στα επόμενα podcast recording sessions, ας βγούμε όλοι κερδισμένοι με δωρεάν σεφταλιά και σουβλάκι ^^)

Ellorai έγραψε:
Εμ πως.... νομίζετε ότι θα βρίσκαμε όποιον και όποιον(όποια κ όποια στη προκειμένη περίπτωση)να με αντικαταστήσει??

Cool Τιμή μου. Αν και δεν σε αντικατέστησα βρε Βαγγέληηηηη~ Ακόμα σε περιμένουμε να γυρίσεις. Εναγωνίως, τολμώ να πω.

Robin-MALE έγραψε:
Paidia sugxaritiria polu kalo podcast.Bravo gia tin epilogi ton tragoudion eidika gia to 16 ending tou one piece kai polla filia stin katarina pou mas kanei k gelame me ta sardam.Mou anoixate tin orexi sto telos!!!!

Νά'σαι καλά Robin... Ευτυχώς το γέλιο είναι μεταδοτικό! Laughing Όσο για το φαΐ... Νταξ, τα λόγια περισσεύουν. ΓΟΡΙΛΑΚΙΑ FTW. Very Happy

Blademaster_X έγραψε:
P.S. Kappa-chaaan!!! Kawaii koe

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σου Blade, κρίμα που δεν γνωριστήκαμε κι όλας... Ελπιζω στο άμεσο μέλλον να βάλουμε κι άλλα κομματάκια από jmusic, γιατί κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να ακουστούν μέσω της εκπομπής. Smile Ευχαριστώ και για το κομπλιμέντο, χαίρομαι που η φωνή μου θεωρείται ευχάριστη. Very Happy

--------------------------

Το αφιέρωμα για την ιαπωνική μουσική μπορεί να επαναληφθεί και σε βάθος εάν το θέλετε... Να μιλήσουμε λίγο πιο συγκεκριμένα κι όχι μόνο με αναφορές σε ονόματα, να πούμε για στίχους και διάφορα τέτοια... Έχω και μια άλλη ιδέα (άσχετη με μουσική) για το επόμενο αφιέρωμα, αλλά αν σας ενδιαφέρει ο τομέας να ασχοληθούμε παραπάνω με pop και rock, νομίζω θα λειτουργούσε πολύ θετικά.

Πείτε απόψεις.

Εγώ έχω να πω ότι μου άρεσε πιο πολύ αυτή η εκπομπή από την προηγούμενη γιατί την έζησα περισσότερο, ήμουν εκεί για μεγαλύτερο κομμάτι της ηχογράφησης και ασχολήθηκα περισσότερο με τα θέματα και τη μουσική... Όπως έχω πει και στον Ελισσαίο ήταν ΥΠΕΡΟΧΟ το εισαγωγικό κομμάτι, και πρόσεξα και την background μουσική πίσω από τις συζητήσεις αυτή τη φορά, πολύ ωραία κομματάκια επίσης... Γενικά σημειώνεται πρόοδος!! ^^ Νομίζω φαίνεται στο τελικό αποτέλεσμα του podcast, και στην ποιότητα της ενημέρωσης όπως είπε o GT4md...

_________________


* MUSIC = life // * フエイスブック
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 31, 2008 12:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Καλα οτι και να πω λιγο ειναι. Laughing Laughing Μπραβο για αλλη μια φορα.Πλακα-πλακα ξερεται τι δουλεια ριχνουν μετα τα παιδια για να γινει ενα podcast!!!Παλι μπραβο και ανυπομονω να δω και αλλα

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Force Impulse
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 5:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 01 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 131 Τόπος: Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto, gundam seed,seed destiny
Sinharitiria gia mia akoma fora! Mou fenete oti to ekdosate poio grigora afti ti fora h einai i idea mou? Tsp para poli orea ta komatia apo tous fan mas kai harika pou akousame epitelous gia ali mia fora tin kapa mazi mas kai vevea kai ta meli mas pou ute pou to perimena vevea kai sigura gia mena auto itan to kalitero mehri stigmis! Oso paei kai ginete kalitero mpravo! Very Happy Smile Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 5:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
KATARINA 4 EVER allo ena tromero podcast good job guyzzz

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 11:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
kappa έγραψε:

Το αφιέρωμα για την ιαπωνική μουσική μπορεί να επαναληφθεί και σε βάθος εάν το θέλετε... Να μιλήσουμε λίγο πιο συγκεκριμένα κι όχι μόνο με αναφορές σε ονόματα, να πούμε για στίχους και διάφορα τέτοια... Έχω και μια άλλη ιδέα (άσχετη με μουσική) για το επόμενο αφιέρωμα, αλλά αν σας ενδιαφέρει ο τομέας να ασχοληθούμε παραπάνω με pop και rock, νομίζω θα λειτουργούσε πολύ θετικά.

Πείτε απόψεις...


Θέλουμε...θέλουμε!!! Εγώ θα πρότεινα και λίγο Enka για να στανιάρουμε.... Φαντάζομαι opening με Aki Yashiro...πωπω...μεγαλεία!!! Cool Laughing Laughing Laughing Εχμ....well....anyway.... Razz

Βασικά, είναι αρκετά ευχάριστο να ακούμε νέα για την Ιαπωνική μουσική, χωρίς απαραίτητα να προέρχεται απο anime. Επιπροσθέτως, είναι λίγο παραμελημένη η Ιαπωνική Hip-Hop σκηνή.... Ας μην ξεχνάμε και τους Orange-Range, Misia, Ketsumeishi, Dragon Ash, Teriyaki Boyz, Bennie-K, Kick the Can Crew, Zeebra, κλπ!!! Η Ιαπωνική Hip-Hop έχει γίνει απίστευτα δημοφιλής εντός και εκτός Ιαπωνίας..

Συγχαρητήρια Kappa-chan γιατί σίγουρα έφερες έναν νέο αέρα στα ήδη υπέροχα podcasts!!!

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης