Το ξέρατε ότι totemo σημαίνει πολύ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 68, 69, 70  Επόμενη
Σελίδα 1 από 70
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    One Piece manga
sasori
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 1:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 37 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,one piece,dgrayman,death note,code geass
Τόσο καιρό δεν έχει ανοίξει κανείς thread για το manga του one piece(ΕΛΕΟΣ)!!!!!!!Επειδή ίσως είναι το αγαπημένο μου shounen manga και με αφορμή το τελευταίο chapter(που έγινε επίσημα και το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής)είπα να το ανοίξω εγώ.Λοιπόν εδώ μπορούν να συζητηθούν όλες οι εξελίξεις του manga, ερωτήσεις καθώς και εικασίες για τη συνέχεια χωρίς τη χρήση του spoiler tag.

Ας αρχίσω εγώ...Το τελευταίο chapter για μένα δικαιολογεί την απόφαση μου από την αρχή του one piece να είμαι zoro fanboy Razz!!!Θυσίασε τη τιμή του εκλιπαρώντας τον kuma και ήταν έτοιμος να θυσιάσει το όνειρο του και τη ζωή του για τους συντρόφους του!!!

Επίσης εκτίμησα τον sanji περισσότερο γιατί έδειξε και αύτος πραγματική γενναιότητα και ακόμα φάνηκε και ο σεβασμός που τρέφουν ο ένας για τον άλλον παρόλο που συνεχώς λογομαχούν και αποκαλεί ο ένας τον άλλον marimo και ero cook...

AAAA... και κάτι τελευταίο ρε παιδιά αν κατάλαβε κανείς τι ακριβώς κάνει το φρούτο του kuma ας μου εξηγήσει...(παπάδες κάνει πια βόμβες,τηλεμεταφορά,μεταφέρει κούραση και πληγές...καφέ φτιάχνει??????)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ShinnAsuka
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 9:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 492 Τόπος: Brighton Uk Τώρα Βλέπω: To spam sta threads.
Ade epitelous....ade na doume an tha to xrisimopoioun kiolas ta OP-fanboys...loipon oso afora to teleftaio chapter...den katalava kati o ponos klp klp pou pire o Zoro tha minoun gia pada i apla itan ekeini tin stigmi?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 2:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
sasori έγραψε:
Τόσο καιρό δεν έχει ανοίξει κανείς thread για το manga του one piece(ΕΛΕΟΣ)!!!!!!!Επειδή ίσως είναι το αγαπημένο μου shounen manga και με αφορμή το τελευταίο chapter(που έγινε επίσημα και το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής)είπα να το ανοίξω εγώ.Λοιπόν εδώ μπορούν να συζητηθούν όλες οι εξελίξεις του manga, ερωτήσεις καθώς και εικασίες για τη συνέχεια χωρίς τη χρήση του spoiler tag.

Ας αρχίσω εγώ...Το τελευταίο chapter για μένα δικαιολογεί την απόφαση μου από την αρχή του one piece να είμαι zoro fanboy Razz!!!Θυσίασε τη τιμή του εκλιπαρώντας τον kuma και ήταν έτοιμος να θυσιάσει το όνειρο του και τη ζωή του για τους συντρόφους του!!!

Επίσης εκτίμησα τον sanji περισσότερο γιατί έδειξε και αύτος πραγματική γενναιότητα και ακόμα φάνηκε και ο σεβασμός που τρέφουν ο ένας για τον άλλον παρόλο που συνεχώς λογομαχούν και αποκαλεί ο ένας τον άλλον marimo και ero cook...

AAAA... και κάτι τελευταίο ρε παιδιά αν κατάλαβε κανείς τι ακριβώς κάνει το φρούτο του kuma ας μου εξηγήσει...(παπάδες κάνει πια βόμβες,τηλεμεταφορά,μεταφέρει κούραση και πληγές...καφέ φτιάχνει??????)
Very Happy MΠΡΑΒΟ SASORI!ΕΔΩ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!Οντως το τελευταιο chapter του One Piece,με εξεπληξε κανονικα(ενα ακομη μπραβο στον Oda για την καλη δουλεια του Smile )καθως βλεπουμε οτι ο Kuma στην πραγματικοτητα ειναι CYBORG Confused κατασκευασμενος απο το καλυτερο μυαλο σε ολον τον κοσμο τον Vegapunk(σημειωση:Προβλεπω να παιξει σημαντικο κομματι στην ιστορια του One Piece)οπως επισης εχει τεχνολογια 500 χρονων πιο μετα απο την κανονικη.Και εχουμε το τελος του Thriller Bark με τον Zorro να παιρνει ολο τον πονο που δεχτηκε ο Luffy απο τον Moria και να επεζησε.O Zorro ειναι πολλη "BADASS FREAKING STRONG".Οσο για την ιδιοτητα που εχει ο Kuma απο το Nikyu Nikyu No Mi(Φρουτο Της Αποθησης) μπορει να αποθει οτι αγγιζει με τρομερη ταχυτητα και μηκος(δες Perona,την διαολοστειλε Razz ) και για αυτο εξηγητε η τηλεμεταφορα που κανει(χρησιμοποιει να ποδια του για να αποθειτε απο το πατωμα).Ας ελπισουμε τωρα να παρουν τον Brooke και να πανε στο Νησι Των Γοργονων,να παρουν καμια γοργονα μαζι τους στο πληρωμα .

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sasori
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 3:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 37 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,one piece,dgrayman,death note,code geass
Σκέφτηκα ότι ίσως ο vegapunk έχει να κάνει και με τη χαμένη εποχή που δημιουργήθηκαν τα poneglyfs και όλα τα όπλα μαζικής καταστροφής των οποίων τη θέση αποκαλύπτουν.Ισως ακόμα εχει βρει και το poneglyf που ψάχνει η robin...ποιός ξέρει!!!Τώρα περιμένω εναγωνίως τα καινούρια bounty καθώς και το πως ο blackbeard έγινε shicibukai και τι συνέβη με τον ace...Οσο για τον kuma θέλω να είναι στο μέλλον αντίπαλος του franky:) να θυμηθούμε εποχές Τerminator ρε αδερφέ!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 3:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Παιζει και αυτο με τα poneglyph οπως επισης σκεφτομαι και αυτο:Ο Kuma ειπε οτι ειναι "Pacifista".
Και αυτο μου θυμιζει το εξης:
Τα οπλα που υπηρχαν στις επιγραφες poneglyph,Pluton(βλεπε Arabasta Arc) και Poseidon(βλεπε Sky Island Arc).Το Pacifista παιζει να ειναι κανενα αρχαιο οπλο,που το προσαρμοζουν στον Κuma,γιατι ειπε και ο ιδιος "Ειμαι ακομα υπο κατασκευη" Shocked

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 6:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
ΩΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!Λες?!

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasori
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 22, 2008 1:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 37 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,one piece,dgrayman,death note,code geass
Λοιπόν ήθελα να δω τι πιστεύουν όλοι για τη διαφορά δύναμης μεταξύ luffy και zoro...
Προσωπικά πιστεύω πως είναι ακόμα back to back παρόλο το level up του luffy με τα gears.
Δε θέλω να μπω στη διαδικασία να συγκρίνω μάχες αλλά κάπως πρέ πει να τεκμηριώσω την αποψή μου.
Σε normal mode o luffy δυσκολευόταν αρκετά με τον blueno που ομολογουμένως ήταν πολύ πιο αδύναμος και από τον kaku και από τον lucci καθώς και από τον jiroubo.Οσον αφορά την μάχη του zoro με τον kaku εμένα τουλάχιστον μου φάνηκε από τις πιο εύκολες μάχες που έχει δώσει.Σε όλες τις άλλες έφτανε κοντά στο θάνατο ενώ σε αυτήν ίσα ίσα που τον άγγιξε ο kaku(πάντα σύμφωνα με το τρελό stamina και endurance του zoro).
Σε ότι αφορά την ταχύτητα ο zoro για μενα ήταν πάνω από το soru εξ αρχής ή τουλάχιστον γρηγορότερος από το soru στις μίσες του τεχνικές...
Τώρα όσον αφορά την αντοχή παίρνοντας και αφορμή από το τελευταίο chapter θα έλεγα ότι είναι τουλάχιστον η ίδια αν όχι νίκη του zoro σ' αυτόν τον τομέα.
Τέλος σε διαγωνισμό δύναμης και οι δύο είναι απίστευτα δυνατοί ,και όσο για καταστροφική δύναμη υπερέχει ο luffy, ο zoro χρησιμοποιεί σπαθιά που του προσφέρουν αρκετά συν.

Anyway δε προσπαθώ να βγάλω το zoro δυνατότερο απο το luffy απλά πιστεύω ότι αύτο που συμβαίνει από την αρχή δηλαδή οτ γεγονός ότι είναι πολύ κοντα στη δύναμη αυτοί οι δύο δεν έχει αλλάξει ούτε θα αλλάξει μέχρι το τέλος.Ακούω γνώμες......
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ShinnAsuka
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 22, 2008 8:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 492 Τόπος: Brighton Uk Τώρα Βλέπω: To spam sta threads.
O Zoro basically ine o guardian tou luffy. afto nomizw ta exigei ola...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 22, 2008 2:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
ShinnAsuka έγραψε:
O Zoro basically ine o guardian tou luffy. afto nomizw ta exigei ola...
Συμφωνω πανω σε αυτο που ειπε η Shin Asuka.Εφοσον στο πληρωμα ο Zorro ειναι το δεξι χερι του Luffy,οφειλει ο Zorro να συμβαδιζει καπως σε δυναμη με τον καπετανιο του(οταν ο Luffy λειπει,υπαρχει εκει ο Zorro για να σωσει την κατασταση(βλεπε Περιστατικο του Whiskey Peak)).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sasori
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 3:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 37 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,one piece,dgrayman,death note,code geass
Αυτή τη βδομάδα όλες μας οι υποψίες επιβεβαιώθηκαν...Ο blackbeard έγινε shichibukai αφού παρέδωσε στην κυβέρνηση τον firefist ace έναν από τους πιο δυνατούς και ξακουστούς πειρατές.Επίσης μάθαμε τον τόπο όπου βρίσκετε αιχμάλωτος (impel down).Αμφιβάλλω ότι θα επαναληφθεί μια επίθεση των strawhats ενάντια στην κυβέρνηση όπως έγινε στον enies lobby...Πιστεύω ότι πρώτα θα αντιμετωπίσουν τον merman shichibukai στο επερχόμενο merman arc και ότι ίσως πάει ο whitebeard να σώσει τον ace και να δούμε whitebeard vs blackbeard...

Απ' 'οτι φαίνεται βρέθηκε ακόμα ένας nakama o brook,άλλος ένας πολύ καλος χαρακτήρας...Τώρα πια το thousand sunny θα γίνει πραγματική παιδική χαρά με brook,franky,ussop,chopper kai luffy!!!!Φανταστείτε γέλια..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 4:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
o brooke ta spaei me tis atakes tou. "this food is so tasty i feel my face will fall.... Oh i forgot i don't have a face!"

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 8:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Οντως απαντηθηκε το μεγαλο ερωτημα:Ζει ο Ace ή δεν ζει;Και τελικα ζει(αυτο ελειπε να πεθαινε ο Ace και ο αλλος ο Pell απο την Arabasta να μενει ζωντανος.Μεγαλη μπινια).Τεσπα,Ο BROOKE ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ!ΥΑΗΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!Τωρα αυτο που περιμενουμε να δουμε ειναι το Juojin Arc,με μια μαχη μεταξυ του Luffy και του Jimbei,εναν απο τους Shichibukai.Οσον αφορα τον Ace,παιζει ο Luffy να το μαθει,να τα παρει στο κρανιο και να παει να σωσει τον Ace και να καταστρεψει την Impel Down.
ΤΙΡ:Αν θυμαστε στα πρωτα επεισοδια του One Piece,ο Yosaku ανεφερε πως ο Arlong ηταν στο πληρωμα ενος Shichibukai,τον Jimbei(που αλλιως Jimbei σημαινει "Φαλαινα Καρχαριας")και θεωρειτε ο πιο δυνατος απο την φυλη των Γοργονων.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BuNjI
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2008 11:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 38 Τώρα Βλέπω: one piece
Ανατρίχιασα με το τελευταίο chapter.Γλυκόπικρο κλείσιμο της ιστορίας του Brook.Αυτός κ οι nakama του πέθαναν με τιμή κ όχι σαν κότες.Μα στο τέλος πάντα μένει η ελπίδα,ο Brook επιτέλους γίνεται ένας straw-hat και σαν σωστός straw-hat δεν θα ησυχάσει αν δεν εκπληρώσει τον σκοπό του,να συναντήσει τον καημένο τον Laboon.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BuNjI στις Τρι Φεβ 19, 2008 4:05 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2008 12:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Οπως τα λες Bunji και εδω δεν χρειαζεται να βαζεις spoiler,μιλαμε ελευθερα για το One Piece manga Laughing
Τεσπα,ο Oda μαζευει υλικο για το επομενο arc του.Ανυπομονω να δω που θα αρχισει και με τι καινουργιο θα μας βαλει μεσα στο κλιμα και παλι.Αντε να δουμε και τον Jimbei.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BuNjI
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2008 1:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 38 Τώρα Βλέπω: one piece
Α,οκ να ξέρω να μην βάζω spoiler tag εδώ.Πραγματικά ο Oda μας έχει αφήσει τόσες εκκρεμότητες που μας κρατάει διαρκώς ξαναμένους Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 70
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 68, 69, 70  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης