Το ξέρατε ότι seifu σημαίνει κυβέρνηση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 7 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Development Log    Ιδέες / Προτάσεις
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 2:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Ειναι ευκολο και εφικτο να βαλετε onion emoticons? (μην βαρατε!)

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 2:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Η δική μου ιδέα Idea - πρόταση είναι η εξής:

Όταν διαβάζουμε τα posts στο forum, υπάρχει κάτω απ' το κάθε avatar του κάθε μέλους και ο βαθμός του (πχ.Anime Lord, Anime Crazy, Obsessed, Rook, κλπ...)

Η πρότασή μου λοιπόν είναι:
Να υπάρχει ένα αντίστοιχο σύστημα βαθμολόγισης του κάθε μέλους με βαθμούς ανάλογα με τους πόντους του. Ανάλογα δηλαδή με το πόσο συμβάλλει στην ανάπτυξη του site με τις καταχωρήσεις του. Κάτω δηλαδή από το avatar του κάθε μέλους να μη λέει ένα 'ξερό' απλό μέλος, αλλά Sensei για παράδειγμα! Κάτι το οποίο θα δίνει μεγάλη ικανοποίηση στο χρήστη, πιστέψτε με!

Δηλαδή:
10000 πόντοι - Heika (陛下)
5000 πόντοι - Denka (殿下)
2000 πόντοι - Daisensei (大先生)
1500 πόντοι - Sensei (先生)
1000 πόντοι - Daigakusei (大学生)
750 πόντοι - Koukousei (高校生)
500 πόντοι - Chuugakusei (中学生)
250 πόντοι - Shougakusei (小学生)
100 πόντοι - Enji (園児)
0-99 πόντοι - Youji (幼児)

Οι σημασίες τους είναι:
Heika = Η Αυτού Μεγαλειότης (Your Majesty)
Denka = Η Αυτού Υψηλότης (Your Highness)
Daisensei = Μεγάλος Δάσκαλος (Grand Teacher)
Sensei = Δάσκαλος
Daigakusei = Φοιτητής
Koukousei = Μαθητής λυκείου
Chuugakusei = Μαθητής γυμνασίου
Shougakusei = Μαθητής δημοτικού
Enji = Νήπιο
Youji = Μωρό

Έψαξα πάρα πολύ για να βρω τους καλύτερους και τους πιο κατάλληλους συσχετισμούς και είναι σωστοί γραμματικά. Κόπιασα πολύ για να το τελειοποιήσω.
Το σύστημα είναι εντελώς ακριβοδίκαιο, αυξάνει με γεωμετρική πρόοδο και σε ανταμοίβει με μία εκ των δέκα κοινωνικών ιαπωνικών τάξεων. Για να προαχθείς πρέπει να συμβάλλεις σημαντικά και ουσιαστικά!
Μάλιστα τους πρώτους Sensei θα τους έχουμε σε λίγο! (Αν κρίνω απ΄τους πόντους τους!)
Τα δύο πρώτα είναι για τους τρελλά φανατικούς των anime και μόνο σε κάποια χρόνια θα τα έφτανε κάποιος. Έτσι είναι το σωστό όμως και αυτή είναι η γοητεία σε αυτό το βαθμολογικό σύστημα.

Προσωπικά εγώ θα έπαιρνα μεγάλη χαρά αν θα έβλεπα οτι ανάλογα με τη συμβολή μου στην ανάπτυξη του site ανεβαίνω και ιεραρχικά! Very Happy
Νομίζω πολλοί θα συμφωνήσουν με την ιδέα.

Τ' αφήνω στην κρίση σου elissaie... Smile

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 10:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Paratirisa se ena allo forum oti exoun ftiaksei lista me Manga anti gia anime pou exoume emeis mias kai oloi imaste opadoi Anime/manga mporoume na arxisoume kati tetoio?

Diladi na kataxoroume manga kai eikones apo auta opws kanoume me ta anime kai tis tainies?Kserw kati tetoio thelei poli douleia kai periosotero xwro apo prin alla ipa na to pw.

I apofasi dikia sou elisaie Smile

Take care.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hellbroth στις Κυρ Σεπ 27, 2009 10:40 am, 1 φορά

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Hellbroth έγραψε:
Paratirisa se ena allo forum oti exoun ftiaksei lista me Manga anti gia anime pou exoume emeis mias kai oloi imaste opadoi Anime/manga mporoume na arxisoume kati tetoio?

Diladi na kataxoroume manga kai eikones apo auta opws kanoume me ta anime kai tis tainies?Kserw kati tetoio thelei poli douleia kai periosotero xwro apo prin alla ipa na to pw.

I gnwmi dikia sou elisaie Smile

Take care.


+1... I second that !

Ο λόγος που ειπώθηκε πιο σωστή η ιδέα του Hellbroth είναι επειδή υπάρχει και αντίστοιχο thread που λέει για manga...

Επίσης καλό θα ήταν να υπήρχε και η δυνατότητα μίας animelist στην υπογραφή και μετά κάποιος να επιλέγει τι έχει μαζί του ο άλλος, ενώ κάποιος δεν το έχει... Έτσι σαν Anime List Database για τον χρηστή...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 8:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Είναι μια έξυπνη ιδέα και αυτή παιδιά, αλλά δε νομίζω να είναι και πολύ εφικτή.
Τα παιδιά εδώ δεν έχουν χρόνο για τα anime, θα βρεθεί χρόνος για τα manga;
Βλέπετε κάθε πότε ανανεώνονται τα anime database, καταχωρήσεις κλπ.
Τα παιδιά έχουν και τις δικές τους ζωές, τα έχουμε πει.
Λογικά θα είναι και παντρεμένοι και όταν έχεις οικογένεια να ζήσεις, καταλαβαίνεις ότι δύσκολα βρίσκεται χρόνος για κάθε τι άλλο..
Εγώ εδώ που του χρόνου παντρεύομαι, χωρίς να έχω παιδιά ακόμα δε προλαβαίνω να ασχολούμαι με τα hobby μου καθόλου λόγω αλλαγής κατανομής του ελεύθερου χρόνου μου.
Οπότε τους καταλαβαίνω απόλυτα...
Έτσι κι εγώ με τη σειρά μου, θα πρότεινα κατ'αρχήν να βρουν κι άλλο άτομο να ανανεώνει τα database, εκτός απ' τους elissaios και holborn που κάνουν όλη τη hardwork και όλα τα άλλα ίσως αργότερα να μπορούν να υλοποιηθούν..

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 9:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
ίσως θα πρέπει να μεταλλαχτεί το site σε κάτι που να μοιάζει περισσότερο σε Wiki παρά σε Portal (όπως είναι τώρα).
έτσι, η συμμετοχή θα είναι άμεση (και έτσι γρηγορότερη) και ελεγχόμενη (κανείς δεν θα κάνει ότι θέλει μιας και υπάρχει σύστημα ελέγχου στα Wikis)...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 28, 2009 12:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Sutera wo aishiteru έγραψε:
Είναι μια έξυπνη ιδέα και αυτή παιδιά, αλλά δε νομίζω να είναι και πολύ εφικτή.
Τα παιδιά εδώ δεν έχουν χρόνο για τα anime, θα βρεθεί χρόνος για τα manga;
Βλέπετε κάθε πότε ανανεώνονται τα anime database, καταχωρήσεις κλπ.
Τα παιδιά έχουν και τις δικές τους ζωές, τα έχουμε πει.
Λογικά θα είναι και παντρεμένοι και όταν έχεις οικογένεια να ζήσεις, καταλαβαίνεις ότι δύσκολα βρίσκεται χρόνος για κάθε τι άλλο..
Εγώ εδώ που του χρόνου παντρεύομαι, χωρίς να έχω παιδιά ακόμα δε προλαβαίνω να ασχολούμαι με τα hobby μου καθόλου λόγω αλλαγής κατανομής του ελεύθερου χρόνου μου.
Οπότε τους καταλαβαίνω απόλυτα...
Έτσι κι εγώ με τη σειρά μου, θα πρότεινα κατ'αρχήν να βρουν κι άλλο άτομο να ανανεώνει τα database, εκτός απ' τους elissaios και holborn που κάνουν όλη τη hardwork και όλα τα άλλα ίσως αργότερα να μπορούν να υλοποιηθούν..


Ma tis kataxwriseis tis kanoume emeis oxi o elisaios kai o holborn.O elisaios kai o holborn nomizw mono ta egrinoun an einai na mpoun i oxi.Kai entaksei i anime database den einai kai kamia mikri doksa to theo exoume postarei poli pragma.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 28, 2009 10:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Ναι μια manga database απο αυτα που εχει διαβασει ο καθενας μας θα ηταν χρησιμη.

Λιγο λιγο σταθερά σταθερά θα ξεκινήσει από 5-10-20 mangas ,θα περάσει σε λιγότερο γνωστά και τελικά σε άγνωστα διαμαντάκια.Και δεν θα γίνει τόσο για το καλό του κάθε Έλληνα manga-fan αλλά αρχικά για το καλό..το δικό μας σαν members.Αν επιτυχθεί και το πρώτο ακόμα καλύτερα δηλαδή!

Κάπως έτσι δεν ξεκίνησε και η Anime List μας?Δεν έχουμε αφήσει και πολλά μη-γνωστά απ'έξω -πέρα από hentai- έτσι δεν ειναι?
Φασούλι το φασούλι...
.
.
.

Α επίσης να προτείνω και εγώ κάτι τώρα που το θυμήθηκα^^
Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε το γραφικό(με το ονομα "rank") που πάει ανάλογα με το post count μας σε κάποια πιο....φανταχτερά?Ξέρετε τι λέω, αυτή την μπάρα που γεμίζει, απλά να μπει..περισσότερο χρώμα,εφέ, όπως δηλαδή είναι και το υπόλοιπο ap τώρα,τέτοιο στυλ.Η μπάρα αυτή μοιάζει σαν να έχει ξεχαστεί στο animeplanet 2003 version

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 28, 2009 9:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Οι ανανεώσεις των database έχουν καθυστερήσει υπερβολικά.
Έχουν πάνω από 3 μήνες να προστεθούν οι καταχωρήσεις μας και είναι κρίμα, γιατί μπαίνω κάθε μέρα στο site να δω κάτι καινούργιο αλλά τίποτα. Μόνο κάτι εικονίτσες προστέθηκαν πριν μερικές μέρες...
Τι γίνεται βρε παιδιά;

Εντάξει, είπαμε υπάρχει μεγάλος φόρτος εργασίας, δοκιμάζονται καινούργια πράγματα, αλλά 3 μήνες;;;
Βαριέμαι να μπαίνω στο AnimeNewsNetwork για να δω κάτι καινούργιο. Θέλω να μπαίνω στο αγαπημένο μου site.

Τελοσπάντων εγώ είχα προτείνει και παλαιότερα:
Sutera wo aishiteru έγραψε:
Έτσι κι εγώ με τη σειρά μου, θα πρότεινα κατ'αρχήν να βρουν κι άλλο άτομο να ανανεώνει τα database, εκτός απ' τους elissaios και holborn που κάνουν όλη τη hardwork και όλα τα άλλα ίσως αργότερα να μπορούν να υλοποιηθούν..

Και με τη σειρά του πολύ ωραία ο fusion είχε προτείνει:
fusion έγραψε:
ίσως θα πρέπει να μεταλλαχτεί το site σε κάτι που να μοιάζει περισσότερο σε Wiki παρά σε Portal (όπως είναι τώρα).
έτσι, η συμμετοχή θα είναι άμεση (και έτσι γρηγορότερη) και ελεγχόμενη (κανείς δεν θα κάνει ότι θέλει μιας και υπάρχει σύστημα ελέγχου στα Wikis)...


By the way...ενδιαφέρεται κανείς να ενεργοποιηθεί πάλι η στήλη "Μαθαίνουμε ιαπωνικά";

Υ.Γ.: Μην αρχίσετε να πυροβολάτε τώρα...Για καλό τα λέω...Δεν ξαναενοχλώ επί του θέματος.
Ευχαριστώ. Shocked

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 28, 2009 6:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Γνωρίζουμε πως υπάρχει τόσο μεγάλη καθυστέρηση σε όλα γενικώς, ευχαριστούμε για την υπενθύμιση Smile

Έχουμε ήδη στο πρόγραμμα ένα come-back, οπότε περιμένετε λίγο ακόμα και σίγουρα θα έχουμε καλά αποτελέσματα.

Παράθεση:

ίσως θα πρέπει να μεταλλαχτεί το site σε κάτι που να μοιάζει περισσότερο σε Wiki παρά σε Portal (όπως είναι τώρα).
έτσι, η συμμετοχή θα είναι άμεση (και έτσι γρηγορότερη) και ελεγχόμενη (κανείς δεν θα κάνει ότι θέλει μιας και υπάρχει σύστημα ελέγχου στα Wikis)...

Πολύ σωστά το πρότεινε ο fusion. Αλλά φυσικά όπως γνωρίζει κάτι τέτοιο απαιτεί πολύ περισσότερη δουλεια σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιήσουμε το ίδιο το wiki (κάτι που δεν προτείνω έτσι και αλλιώς).

Παράθεση:

Έτσι κι εγώ με τη σειρά μου, θα πρότεινα κατ'αρχήν να βρουν κι άλλο άτομο να ανανεώνει τα database, εκτός απ' τους elissaios και holborn που κάνουν όλη τη hardwork και όλα τα άλλα ίσως αργότερα να μπορούν να υλοποιηθούν..

Ναι και αυτό είναι στα σκαριά. Θα δωθούν κωδικοί σε κάποιους υπεύθυνους για την συντήρηση της βάσης.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 18, 2009 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Βασικα ειναι ευκολο να μπασουμε νεα emoticons ?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 3:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
+1 στον kabez-san
και if possible, γινεται να δημιουργηθει ενα thread στο οποιο να λεμε ποιους τιτλους δημιοσιευσαμε προσφατα ετσι ωστε τα αλλα μελη να ξερουν τι δεν χρειαζεται να προστεθει στην λιστα?

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 3:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Μαζί σας Smile
Δουλεύουμε ήδη σε κάποια πράγματα για το AnimePlanet.gr και τα προσθέτω και αυτά στην λίστα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 3:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vagelio έγραψε:
+1 στον kabez-san
και if possible, γινεται να δημιουργηθει ενα thread στο οποιο να λεμε ποιους τιτλους δημιοσιευσαμε προσφατα ετσι ωστε τα αλλα μελη να ξερουν τι δεν χρειαζεται να προστεθει στην λιστα?


Ή μάλλον καλύτερα, να μπει κάποιο πρόγραμμα σαν add-on να κάνει αυτόματη έρευνα να δει αν δημιουργήθηκε όμοιος τίτλος από αυτόν που δημιούργησες ΠΡΙΝ καν κυκλοφορήσει στα reviews ή και να φαίνεται στο anime review list. Κάτι τέτοιο έκανε ένα παιδί που είναι mod στο myxbox.gr. Ιδού παράδειγμα που παραθέτω παρακάτω...



Πράσινο τετράγωνο είναι η μπάρα αναζήτησης.
Κόκκινο τετράγωνο είναι το add-on που σου έλεγα πιο πάνω. Επειδή πάτησα "Alan Wake", μου εμφάνισε αυτό το παραθυράκι που μου λέει ότι εμφάνισε παρόμοια αποτελέσματα.

Χρήσιμο τόσο για τους υπαρκτούς review τίτλους, όσο και για τα noob-ια που δεν κάθονται να πατήσουν "Search"...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 3:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί , αλλά χμμ.. θα ήταν εύκολο να μπει αυτόματο resize σε εικόνες ώστε το "μεγιστο" που να μπορεί να εμφανίζεται μια εικόνα να είναι ένα ...νορμαλ μέγεθος (700 επί κάτι πχ) , και αν κάνουμε κλικ πάνω της τότε να βλέπουμε το φουλ μέγεθος της?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 7 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης