Το ξέρατε ότι hidoi σημαίνει κακό,απάνθρωπο,κλπ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Animeetings Και Events    Προβολές ANIME στο E.M.Π. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Threepwood
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 6:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: Neverland Τώρα Βλέπω: FMA και Naruto Shipπούντος???
Καλησπέρα!

Λοιπόν κάθε Σάββατο, στις 17:00 στο χώρο των εστιών του Πολυτεχνείου Ζωγράφου (Δίπλα από την είσοδο της οδού Κοκκινοπούλου) θα προβάλλονται Anime. Δυστυχώς δεν γνωρίζω αναλυτικά το πρόγραμμα για τα Anime.

Παρακάτω στην εικόνα φαίνεται το πρόγραμμα για τις ψαγμένες ταινίες (Tim Barton, Ταρκοφσκι, Bunuel, Welles κ.λ.π.) που προβάλλονται τις ημερομηνίες που αναγράφονται στις 20:00.

Αν κάποιος γνωρίζει λεπτομερείες για το πρόγραμμα των Anime ή για το πως μπορούμε να το μάθουμε ας βοηθήσει.
Όταν ξαναβρεθώ εκεί θα προσπαθήσω να μάθω, αλλά δεν υπόσχομαι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα φαίνεται στο παρακάτω Link: (Η αλήθεια είναι πως δεν ασχολήθηκα και πολύ με το πώς έπρεπε να παρουσιάσω μια εικόνα, οπότε ζητώ την κατανόησή σας).


http://img107.imageshack.us/img107/6529/probolesempnf1.jpg
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 7:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
τι εκανε λεει?!?!?!

το βαλανε που το βαλανε 5 η ωρα, μερα μεσημερι....

δεν μπορουσαν νατα προβαλλουν καπου πιο κοντα...κεντρο ας πουμε...

που θα τρεχω εγω στου διαολου την μανα, μου λετε??!?!!? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 9:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Μα καλά αυτοί που το διοργανώνουν δεν έχουν ιδέα για τα ελληνικά anime forums να μας το πούνε να το διαφημίσουμε εδώ για να μαζευτεί κόσμος;
Να μας πούνε και λεπτομέρειες όπως το πρόγραμμα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 9:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Εγώ μπορώ να σας ενημερώσω αν δω καμια καινούρια ανακοίνωση... Το είδα πριν λίγες μέρες αλλά επειδή δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα το πρόγραμμα των anime προβολών δεν το ανέφερα στο forum ... Απ'όσο ξέρω το πρόγραμμα θα ανακοινωθεί σύντομα...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gaara
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 10:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 34 Τώρα Βλέπω: Naruto shippuden, Monster
Οι προβολές αυτές διοργανώνονται από τα παιδιά στις νέες φοιτητικές εστίες του Ε.Μ.Π. στη πολυτεχνειούπολη στου Ζωγράφου και δεν έχει νόημα φυσικά να το κάνουν αλλού. Ξέρω κάποια από τα παιδιά στις εστίες και θα ρωτήσω να μάθω περισσότερα και θα σας πω...σκεφτόμουν να τους ρωτήσω αν θέλουν να το διαφημίσω εδώ αλλά με προλάβατε...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 10:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Αν ειχα χρονο σιγουρα θα πηγαινα!!!!!

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 1:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
πάντως αν κρίνω απ'τη φώτο οι τύποι βάζουν ταινιάρες...(εξαιρουμένου των δύο ιταλών- δε τους μπορώ με τίποτα...) μπράβο στα παιδιά.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 2:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
ghostdog έγραψε:
πάντως αν κρίνω απ'τη φώτο οι τύποι βάζουν ταινιάρες...(εξαιρουμένου των δύο ιταλών- δε τους μπορώ με τίποτα...) μπράβο στα παιδιά.


Όντως, φοβερές ταινίες!!!! Πραγματικά, αξίζουν συγχαρητήρια κάτι τέτοιες προβολές... Για τον Pasolini και τον Antonioni λες, ε?? Smile Προτιμάς τα τρελά του Fellini?? Razz Πάντως, όποιος βρει το πρόγραμμα προβολών για τα anime να το κάνει post, please!!

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bulmasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 3:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 522 Τόπος: Αττική Τώρα Βλέπω: το εγκεφαλικο να ερχεται
erouchinamadara έγραψε:
Αν ειχα χρονο σιγουρα θα πηγαινα!!!!!


an eixa idiotiko elikoptero sigoura tha pigaina!!!!!!! Twisted Evil
iparxoun kai alles perioxes!!!!!!pio ditika as poume!!!!! Twisted Evil
eimaste kai emeis edo!!!den thimamai na pigame se
kanena pigadi gia ...kserete!!!! Twisted Evil

_________________


Mariel
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 4:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
bulmasmate έγραψε:
erouchinamadara έγραψε:
Αν ειχα χρονο σιγουρα θα πηγαινα!!!!!


an eixa idiotiko elikoptero sigoura tha pigaina!!!!!!! Twisted Evil
iparxoun kai alles perioxes!!!!!!pio ditika as poume!!!!! Twisted Evil
eimaste kai emeis edo!!!den thimamai na pigame se
kanena pigadi gia ...kserete!!!! Twisted Evil


θα συμφωνησω με το κοριτσι με την μπλε αφανα!!!!!

τι μ@#$%$ Θεε μου!!!

εμας δεν μας σκεφτονται????

τουλαχιστον αν ειμαστε τυχεροι μπορουμε να παμε εκει τωρα τις γιορτες με ελκηθρο(το ποιος θα το τραβαει ειναι ενα αλλο θεμα προς συζητηση!! Laughing )

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 8:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Ρε παιδιά τι διαμαρτύρεστε...Εγώ τι να πω που μένω Γλυφάδα και πηγαίνω εκεί κάθε μέρα (και δεν έχω αυτοκίνητο..);;;;

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 9:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
ligpgf έγραψε:
Ρε παιδιά τι διαμαρτύρεστε...Εγώ τι να πω που μένω Γλυφάδα και πηγαίνω εκεί κάθε μέρα (και δεν έχω αυτοκίνητο..);;;;


εσυ πας εκει καθε μερα πας εκει.........εμεις που μενουμε στου διαολου την μανα ΚΑΙ δεν εχουμε αυτοκινητο τι να πουμε?!?!?!?!

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 11:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Vegetasmate έγραψε:
τι μ@#$%$ Θεε μου!!!


irema, den iparhi logos na tous vrizis Wink
Den pezi na travieme eki. Opos k na ehi ine alli mia prospathia. As to ekmetaleutoun osoi mporoun na pame. Kali sinehia stin prospathia Smile

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 08, 2007 1:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Ρε σεις όμως, δεν μπορούν να κάνουν προβολές σε κάθε περιοχή. Η προβολή θα γίνει εκεί που υπάρχει το κτίριο του Πανεπιστημίου, αφού απ'ότι κατάλαβα, διοργανώνεται απο φοιτητές. Κάτι τέτοιες προσπάθειες είναι αρκετά αξιόλογες, ειδικά άμα σκεφτείς ότι δεν έχουν άμεσα έσοδα. Και εδώ που τα λέμε, δεν υπάρχουν και οι χιλιάδες anime lovers σε κάθε περιοχή. Εγώ τουλάχιστον εδώ, Νίκαια, Κορυδαλλό, Ρέντη, δεν ξέρω σχεδόν κανέναν...πλην ελάχιστων. Νομίζετε ότι θα σύμφερε να πέρνανε σβάρνα όλους τους δήμους του λεκανοπεδίου και να ψάχνανε για αίθουσα προβολών? Πάντως αν ενδιαφέρεστε για σινεφίλ ταινίες, ο δήμος Κορυδαλλού κάνει κάθε εβδομάδα προβολές... Cool

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ventouzas
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 15, 2007 10:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1 Τόπος: Αθηνα,Ζωγραφου
Καλησπερα παιδια!

Θα ηθελα και εγω με τη σειρα να σας πω οτι ειστε ευπροσδεκτοι στις προβολες των εστιων.Σκοπος μας εξαλλου ειναι να ανοιχτουμε οσο πιο πολυ μπορουμε και εκτος εστιων.
Η προσβαση ειναι οντως ενα μελανο σημειο,αλλα μην προτρεξετε να μας κατηγορησετε γι'αυτο. Οι προβολες αρχισαν αποκλειστικα και μονο απο το μερακι 2-3 ατομων που θελανε να προσφερουν αρχικα κατι παραπανω στις εστιες και στο πολυτεχνειο (το οποιο πασχει απο πολιτιστικα..). Οι προβολες οπου μπορουσαμε,ειδικα το καλοκαιρι, και τωρα ειμαστε ευτυχεις να εχουμε ενα χωρο ο οποιος μπορει να αξιοποιηθει.Σιγουρα για πολλους δεν ειναι ευκολο να ερθουν,αλλα τουλαχιστον προσπαθουμε να ανοιξουμε τον κυκλο μας οσο πιο πολυ μπορουμε.
Επισης ενα αλλο ζητημα που μπορει να μην εχει ξεκαθαριστει ειναι οτι,δεν υπαρχουν φραγμοι οσον αφορα την ενεργη συμμετοχη στην κινηση αυτη.Καποιος που θελει να κανει μια προβολη μπορει καλλιστα να ερθει σε συννενοηση και να το κυνηγησει.Γιατι οχι?
Απο εδω και περα πολλα και ωραια πραγματα μπορουν να γινουν.Ηδη εχουμε αρχισει να εχουμε επαφες με τη Φοιτητικη Μεριμνα με σκοπο να διαμορφωθει καλυτερα ο χωρος και να συνδιαστει με αλλες παρομοιες δραστηριοτητες.Το καλο ειναι οτι ηδη υπαρχει ο βασικος πυρηνας.Ατομα που ασχολουνται με anime,φωτογραφια,ταινιες υπαρχουν για να τρεξουν.Αλλα θα ηταν ακομα πιο ωραιο να βλεπαμε ανταποκριση και απο ατομα εκτος Πολυτεχνειου και εστιων!
Τελος να τονισω οτι δεν εγραψα στο Forum για να βρω τρεχαλατζηδες που θα τους φορτωνουμε τα οποια παραπανω βαρη(ισα ισα που για εμας ειναι χαρα) αλλα για να εκφρασω την οποια χαρα και ευχαριστηση μου.

Καλο βραδυ!

Υ.Γ.
Θα ερθω σε επαφη με τα παιδια που εχουν αναλαβει το anime και θα τους πω να ανεβασουν το πληρες προγραμμα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης