Το ξέρατε ότι hoshi σημαίνει αστέρι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Asura
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 18, 2013 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Κώδικας:
Orphaned as an infant after his mother tries to eat him alive, Asura grows to become a pint-sized murder machine, killing and eating everything in his path, until he meets a beautiful village girl, Wakasa. Wakasa nurses him back to health, teaches him to speak, and works to turn him away from the path of barbarism. But times are hard, and as disease and starvation bear down on Wakasa's village, Asura reverts to his animalistic mindset. But he can't help remembering the words of the Buddhist monk who tamed him once before, and the sacred, purifying sutra chant he was once taught.


http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8937


Ενα ανιμε χωρίς κάτι αστείο. Πολύ κλάμα. Σκέτη κατάθλιψη. Τραγωδία.
Μια ταινιούλα 75 λεπτά. Το προτείνω ανεπιφύλαχτα σε όσους χώρισαν πρόσφατα, θα φατε καλα Razz. Ακατάλληλο για φυτοφάγους


http://www.youtube.com/watch?v=uxzcX1tDOKs


Η φωνή του Asura είναι της Nozawa Masako πασίγνωστη seiyuu σε ολα τα Dragon Ball.

p.s Δείτε το σε μπλου ρεη (και τα credits αν έχετε υπομονή).

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 19, 2013 12:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
so... much... CG!

Αυτο πλεων δεν ειναι Anime... Και δεν θα πρεπει να ειναι στην κατηγορια των Anime. Μιαζει, αλλα δεν ειναι! Evil or Very Mad
Γι αυτο τα Anime πανε κατα διαολου τελευτεα!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Killer-bee-senpai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 19, 2013 4:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 12 Δημοσιεύσεις: 423 Τόπος: Hellas Τώρα Βλέπω: One piece, Naruto Shippuuden, HxH(2011), Gintama k.a.
Kite έγραψε:
so... much... CG!

Αυτο πλεων δεν ειναι Anime... Και δεν θα πρεπει να ειναι στην κατηγορια των Anime. Μιαζει, αλλα δεν ειναι! Evil or Very Mad
Γι αυτο τα Anime πανε κατα διαολου τελευτεα!


opoiadipote taxeia probolh sxediou einai anime sumfwna me tou giapwnes... epeidh emeis (olos o upolipos kosmos) ta ksexwrizoume se kathgories (anime,cartoon,...) den shmenei oti auto to kanoun kai autoi, ara auto einai anime.

kai kati akoma pou exei na kanei me auto pou eipes "Γι αυτο τα Anime πανε κατα διαολου τελευτεα", an dhladh tetiou idous anime pou exoun polu CG opws les, ta baptizane kapws aliws kai oxi anime, tote ta anime den tha phgenan kata diaolou ?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 20, 2013 8:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Θα συμφονισω οτι το τι ειναι anime και τι απλο cartoon ειναι κατι εξερετικα ασαφεις. Απο την μια λεμε anime το Ιαπονικο animation (που μεχρι τωρα ηταν 2D) γιατι εξελιξε ενα μοναδικο στιλ και διαφορετικη ιδεολογια απο τα υπολιπα cartoon.
Αυτο που συμβενει ειναι οτι πλεων αλαζει πολυ απο αυτο που ολοι ειχαμε στο μυαλο μας σαν Anime.
Πρωσπαθουν να κανουν το CG να μιαζει με anime, μα κανει μπαμ οτι ειναι CG. Αφου μπενουν στο κοπο να το κανουν CG, ας πανε ολο το δρομο και να το κανουν κανονικο CG οπως αυτα της Pixar, και ας μην μας δουλεβουν με τετια.

Το CG δεν εχει διαχρωνικη αξια. Στη συνκεκριμενη ταινια ιδη φενετε φτηνο, και θα δεις οτι σε μερικα χρωνια ουτε που θα βλεπετε...

Ενας απο του λογους που ξεκινισα να βλεπω anime ειναι επιδη λατρεβα το 2D animation, και πως μπορουσες να κανει με αυτο οτιδιποτε χωρις να παλιονει.
Παραδιγμα 1: Αν παρεις ενα παλιο anime του 90 που εκαναν καλη δουλια στο animation, θα παρατιρισεις οτι το μονο που διχνει την ηλικια του ειναι η πιοτιτα εικονας, και πηθανων το voice acting (και φυσικα η ελιψη CG). Το καλο animation θα ειναι καλο στο ματι διαχρωνικα!
Παραδιγμα 2: Αν δεν το εχεις κανει πρωσφατα, παρε και δες την ταινια Aladin της Disney. Οταν την πρωτοηδες μικρος οταν βγικε, κατα πασα πηθανοτιτα σου φανικε καταπλικτικη. Σημερα αν την ξαναδεις τα CG κοματια της βγαζουν ματι!
Παραδιγμα 3: Δες το Ghost in the Shell: Innocence...

Το CG ειναι φτηνη λυση, και δεν ειναι ποτε διαχρονικο.
Μο διαλιει την καρδια να βλεπω ολα τα anime να γηνοντε ετσι.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Akayto
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 21, 2013 5:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 13 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: larisa Τώρα Βλέπω: Durarara
oti kai na nai einai gamato

_________________
Denni
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης