Το ξέρατε ότι kirei σημαίνει όμορφος, καθαρός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Downloads/Αρχεία    Link για Jura Tripper και τα 39 episodes (σε GER Dub)
Arcturus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 29, 2007 11:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 19 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 30 Τόπος: Athens
Επιτέλους Laughing

Ύστερα απο ένα χρόνο ψαξίματος επιτέλους βρήκα όλα τα επισόδια ακόμα και αν είναι σε γερμανικό dub. Τα έχει όλα, και όταν λέμε όλα εννούμε και τα 39.

Για όσους δεν ξέρουν το Jura Tripper προβαλλόταν απο το παλιό καναλι NEW το 97-98 με τον τίτλο Δυο Χρόνια Διακόπες με του Δεινόσαυρους. Πολλόι απο εδώ ψάχνουν απεγνωσμένα αυτό το παλιό anime και το link που θα τους δώσω θα τους βοηθήσει να ξαναδούν την σειρά.

Το μόνο κακό έιναι το γερμανικό dub αλλά όποιος θέλει πολυ να το δει το Link έιναι : http://rapidshare.de/users/4W2IOD και το password : "dinosaurier" (χωρις τα "")
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2007 8:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το μισό φόρουμ ψάχνει αυτά τα επεισόδια!! Απίστευτο!!

Δοκίμασα να τα κατεβάσω αλλά αυτό το χρονόμετρο των καμιά 200 δευτερολέπτων μου έσπασε τα νεύρα. Θα προσπαθήσω αργότερα.... Όσοι έχουν υπομονή καλό κατέβασμα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2007 1:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
μιας και με Deutsch δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα θα του ρίξω μια ματια να δω τί το ιδιαίτερο είχε αυτή η σειρά και έγινε τόσος ντόρος. Αλλά αν για μερικους τα Γερμανικά είναι αχώνευτη γλώσσα δε νομίζω να το δούνε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deathknight
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2007 1:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 13
Επιτέλους! Rock On Dude!

Τώρα μένει να βρεθεί και το Ashita e Free Kick!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arcturus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 01, 2007 10:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 19 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 30 Τόπος: Athens
Κατέβασα τα 10 πρώτα επισόδεια. Πραγματικά μου ήρθαν αναμνήσεις απο όταν πήγαινα έκτη δημοτικού. Θυμάμαι που προσπαθούσα να άργησω λίγο να πάω φροντηστήριο το απόγευμα για να δω αυτό το ανιμέ. Αυτοί που το παρακολουθούσαν θα θυμούνται... Rolling Eyes

Η ποιότητα της εικόνας είναι μια χαρά αν αναλογιστεί κανείς ότι το ανιμέ αυτό είναι του 97, υπερσπάνιο και μάλλον ο τύπος το βρήκε απο VHS. Τα Γερμανικά δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα αφου πέρα απο μερικές γνωστές λέξεις και λέξεις παρόμοιες με τα αγγλικά, μπορείς να καταλάβεις τι λένε οι χαρακτήρες απο την υπόθεση.

Τελος πάντων. Αφού βρέθηκαν όλα τα επισόδεια μπορεί στο μέλλον κανένα funsub να ασχοληθεί με αυτά. Πραγματικά, δεν ξέρω αν μπορούμε να βρούμε τίποτα άλλο ή καλύτερο γι'αυτή την σειρά στο internet. Τεσπα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 06, 2007 1:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Λοιπόν, για όσους δεν θυμούνται/δεν το ξέρουν, σε αυτό το θέμα http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=3808&postdays=0&postorder=asc&start=0 ο bo8ran8ropos είχε αρκετά επεισόδια από το Jura Tripper σε κασέτες, και μου τις έδωσε να τις ριπάρω.

Βέβαια παίχτηκε ολόκληρη Οδύσσεια μέχρι να γίνουν rip. Οι κασέτες ήταν γραμμένες σε βίντεο με ταχύτητες, πολλά μηχανήματα δεν τις διάβαζαν, σε άλλα κολλούσαν κλπ κλπ. Τελικά όπως όπως κατάφερα να τα κάνω σε avi, αλλά η ποιότητα κυρίως της εικόνας είναι άθλια σε πολλά επεισόδεια. Είχα όμως στην κατοχή μου 2-3 eps από τα προαναφερθέντα (με GER Audio) και προσπάθησα να περάσω το audio από πάνω. Πράγμα πολύ δύσκολο για κάποιον σαν εμένα που δεν έχει ιδέα από αυτά τα πράγματα Embarassed

Όσο περιμένω να προαχθώ σε Uploader στο blue-white.gt θα προσπαθήσω να κάνω κάτι, αλλά δεν υπόσχομαι τίποτα. Αλλιώς θα τα ανεβάσω ως έχουν, και ας είναι και με χιόνια.
Αυτά τα ολίγα από μένα, να μην λέτε ότι σας ξέχασα και δεν σας σκέφτομαι κιόλλας Razz



Στο θέμα μας τώρα, στην αρχή βάζω τον κωδικό και μου εμφανίζει την λίστα με τα επεισόδια. Αλλά μετά μου λέει κάτι
Folder-ID: 4W2IOD
Admin-Password:
German-Administration:
Βάζω τον ίδιο κωδικό αλλά μου λέει ότι δεν ισχύει. Κάνω κάτι λάθος ? Confused

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Arcturus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 06, 2007 3:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 19 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 30 Τόπος: Athens
Phantom Duck έγραψε:
Λοιπόν, για όσους δεν θυμούνται/δεν το ξέρουν, σε αυτό το θέμα http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=3808&postdays=0&postorder=asc&start=0 ο bo8ran8ropos είχε αρκετά επεισόδια από το Jura Tripper σε κασέτες, και μου τις έδωσε να τις ριπάρω.

Βέβαια παίχτηκε ολόκληρη Οδύσσεια μέχρι να γίνουν rip. Οι κασέτες ήταν γραμμένες σε βίντεο με ταχύτητες, πολλά μηχανήματα δεν τις διάβαζαν, σε άλλα κολλούσαν κλπ κλπ. Τελικά όπως όπως κατάφερα να τα κάνω σε avi, αλλά η ποιότητα κυρίως της εικόνας είναι άθλια σε πολλά επεισόδεια. Είχα όμως στην κατοχή μου 2-3 eps από τα προαναφερθέντα (με GER Audio) και προσπάθησα να περάσω το audio από πάνω. Πράγμα πολύ δύσκολο για κάποιον σαν εμένα που δεν έχει ιδέα από αυτά τα πράγματα Embarassed

Όσο περιμένω να προαχθώ σε Uploader στο blue-white.gt θα προσπαθήσω να κάνω κάτι, αλλά δεν υπόσχομαι τίποτα. Αλλιώς θα τα ανεβάσω ως έχουν, και ας είναι και με χιόνια.
Αυτά τα ολίγα από μένα, να μην λέτε ότι σας ξέχασα και δεν σας σκέφτομαι κιόλλας Razz



Στο θέμα μας τώρα, στην αρχή βάζω τον κωδικό και μου εμφανίζει την λίστα με τα επεισόδια. Αλλά μετά μου λέει κάτι
Folder-ID: 4W2IOD
Admin-Password:
German-Administration:
Βάζω τον ίδιο κωδικό αλλά μου λέει ότι δεν ισχύει. Κάνω κάτι λάθος ? Confused


Phantom ! Ειλικρινά, περίμενα ένα σχόλιο απο σένα όταν άνοιγα αυτό το θέμα. Τελικά έκανες rip τις κασέτες ; δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν σε μερικές σκηνές υπάρχουν χιόνια. Άσε που μετά μπορεί να βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει . Αλήθεια, πόσα επεισόδια έχεις ;

Όσο για τα 39 με GER dub : Έχεις ξανακατεβάσει απο rapidshare ; Αφού βάλεις τον κωδικό και πας στην σελίδα με τα επισόδεια κάνε διπλό κλικ σε ένα απο αυτά. Μετά λογικά θα πας σε μια σελίδα με δυο στήλες. η μία λέει PREMIUM και η άλλη Free. Στο τέλος της στήλης Free, κάτω απο το τελευταίο "Νo" κλίκαρε στο κουμπάκι Free. Λογικά θα σου βγάλει μια σελίδα με ένα χρονόμετρο γύρω στα εκατόν-τόσα δευτερόλεπτα. Μόλις τελείωσει το χρονόμετρο και πάρεις την άδεια να κάνεις download, μετά απλά γράφεις το code απο την εικόνα (το γνωστό-για αποφυγή αυτόματου download) και τσακμπαμ: Κατεβάζεις. Δεν καταλαβαίνω που βρήκες τα Admin και german passwords ; Confused

Το μόνο κακό με το rapidshare έιναι πως η δωρεάν υπηρεσία του επιτρέπει μονο ένα download κάθε δύο ώρες. Twisted Evil
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 06, 2007 4:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Έχω κατεβάσει αρκετές φορές από Rapidshare. Απλά δεν μου έκοψε να πατήσω κλικ πάνω στον τίτλο του επεισοδείου Confused Πάτησα κάτω αριστερά που γράφει Admin-Login. Τέλος πάντων, τα κατάφερα τελικά.
Αν δεν θέλεις να περιμένεις στο Downloading, υπάρχουν προγράμματα που σου αλλάζουν την ΙΡ σου. Εγώ όμως χρησιμοποιώ άλλον τρόπο. Βγαίνω από το internet και μετά ξανασυνδέομαι αμέσως. Έτσι αλλάζει αυτόματα η IP και δεν περιμένω καθόλου ανάμεσα στο Download Razz


Τώρα για τα επεισόδια. Επειδή τελικά τις κασέτες τις έκανε άλλος Rip, τα επεισόδια που έχω μερικά είναι κομμένα και μερικά είναι με ανακατεμένη σειρά, και μέχρι στιγμής δεν είχα βγάλει άκρη τι ακριβώς έχω Confused . Τώρα όμως θα τα συγκρίνω με τα τα γερμανικά που είναι ολόκληρα και με την σειρά. Θα επανέλθω αφού τα κατεβάσω Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Arcturus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 16, 2007 5:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 19 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 30 Τόπος: Athens
Χμμ...Λέτε να δεχτεί/βρεθεί κανα funsub group *cough* animeclipse *cough* τα τα μεταφράσει ; Ή λέτε να μην υπάρχει καμιά ελπίδα ;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ilias13
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 08, 2007 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 08 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 1
nai re paidia pote tha ta metaglwtisoum?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oscar273
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 16, 2008 8:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 18
Παιδία χαίρεται!!!Λοιπόν θα σας βοηθήσω έχω τα επεισόδεια από 3-29 του jura tripper από το new channel όποιος θέλει μπορώ να του τα στείλω σε dvd αλλά επειδή είχα ολόκληρη την σειρά και θα ήθελα να την ξαναποκτήσω όποιος έχει τα υπόλοιπα επεισόδεια των παρακαλώ να με ειδοποιήσει.....

Επίσης ψάχνω την σειρά Τρείς σωματοφύλακες που είχε το νετ....

Στείλτε μου μύνημα στο email μου oscar273@otenet.gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 12, 2008 8:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
xrhsimo, an 3es germanika....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MOUMIA
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 13, 2008 8:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 91 Τόπος: patra Τώρα Βλέπω: Dragonball,TIN-TIN.Dreik.Power Rangers
poly wraia mia die8hnsh me ta episodia mono na mas dwseis?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 13, 2008 11:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
MOUMIA έγραψε:
poly wraia mia die8hnsh me ta episodia mono na mas dwseis?


Το γραφει στο πρωτο post... Κοιτα ρε συ και λιγο τα αλλα posts, ολο και κατι χρησιμο θα εχει. Wink

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
chaosmast
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 21, 2008 10:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 16 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Hueko Mondo Τώρα Βλέπω: One Piece, Naruto Shipuuden, Bleach...
Deathknight έγραψε:
Επιτέλους! Rock On Dude!

Τώρα μένει να βρεθεί και το Ashita e Free Kick!



Ege se auto tha simfwnisw apoluta!!!!Hahaha

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης