Το ξέρατε ότι gochisousama σημαίνει ευχαριστία γεύματος (μετά);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Ιαπωνικό Λεξικό    Σκέφτομαι να αρχίσω ιαπωνικά... Πού να πάω;
Steiner_Zidane
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 20, 2007 1:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 76
http://www.gr.emb-japan.go.jp/portal/gr/culture/lessons.htm

Eδώ είναι η λίστα με όλα τα φροντιστήρια ιαπωνικών σύμφωνα με το site της ιαπωνικής πρεσβείας στην Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι δεν έχω κανέναν γνωστό που να μου μπορεί να μου πει πού θα ήταν προτιμότερο να πάω και γι' αυτό ζητάω εδώ τη βοήθεια όσων έχουν αρχίσει ήδη τη γλώσσα και φυσικά γνωρίζουν κάποια πράγματα.
Σε ποιο φροντιστήριο/ιδιαίτερο πηγαίνετε; Είστε ευχαριστημένοι;
Υπόψη, μένω Ζωγράφου οπότε πχ το φροντιστήριο στη Ν. Σμύρνη δε με βολεύει καθόλου... Εκεί που μπορώ να πηγαίνω είναι στο κέντρο.

Παίδες, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, please help! Embarassed


ΥΓ. Δεν θέλω αυτό το topic να γίνει μέρος διαφημίσεων, οπότε αν οι moderators κρίνουν πως πρέπει να κλειδωθεί, δε θα με πειράζει καθόλου να μου δώσει πληροφορίες όποιος ξέρει μέσω PM.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
Steiner_Zidane
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2007 1:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 76
Ούτε μία απάντηση βρε παιδιά;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
Ertai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2007 4:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 257 Τόπος: Grand Line
Dokimase to didaskalio tou Panepistimiou Athinwn!!! Einai arketa kalo!!
Den thimamai pou akrivws einai oute koitaxa to link sou mipws to exeis simperilavei Razz Razz Pantws einai poli kala ekei 100%

_________________

A dream that will come true is not a real dream
私は新しい世界の神である
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 23, 2007 5:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
Λοιπόν εγώ μπορώ να σου πώ μόνο για τις σχολές της Θεσσαλονίκης.
Embarassed

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
costas_doct
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 24, 2007 12:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 2 Τώρα Βλέπω: Death Note, Bleach
Εγώ έκανα για ένα χρόνο περίπου ιδιαίτερα (αναγκάστηκα να σταματήσω λόγω στράτευσης) με μια καθηγήτρια που μου σύστησαν από την Ιαπωνική πρεσβεία. Τα ιδιαίτερα είναι καλά είναι όμως και αρκετά ακριβά γι' αυτό ,εκτός και αν βρεις έναν-δύο φίλους να κάνετε μαζί ιδιαίτερα, σου προτείνω την λύση του Πανεπιστημίου Αθηνών. Νομίζω γίνονται δύο 3ωρα την εβδομάδα και το κόστος είναι αστείο (σε σχέση με τα ιδιαίτερα).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 28, 2007 1:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
[quote="Steiner_Zidane"]http://www.gr.emb-japan.go.jp/portal/gr/culture/lessons.htm

Υπόψη, μένω Ζωγράφου οπότε πχ το φροντιστήριο στη Ν. Σμύρνη δε με βολεύει καθόλου... Εκεί που μπορώ να πηγαίνω είναι στο κέντρο.



υπαρχει φροντιστηριο στην ν.σμυρνη?????
που?που??? Surprised Surprised Surprised

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Irine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 7:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Εγώ ξεκίνησα τον Οκτώβριο στο Διδασκαλείο Ιαπωνικής Γλώσσας, στην Ικτίνου (Θεσ/νίκη). Είναι φοβερό! Οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές και η καθηγήτρια (φυσική ομιλήτρια) καταπληκτική.
Very Happy Cool Τα ιδιαίτερα αγγίζουν τα 50 ευρώπουλα την ώρα, αλλά δεν αξίζει να δίνεις ολόκληρο μισθό σε μια ξένη γλώσσα. Το "Ξυνή" είναι μεν η φθηνότερη λύση, δεν είναι δε και η καλύτερη ποιοτικά, άσε που έχουν πολλές ώρες μάθημα την εβδομάδα. Η Kazuko-sensei μού είπε ότι όσοι έχουν το 1ο επίπεδο παίρνουν αυτομάτως δωρεάν υποτροφία στην Ιαπωνία.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 8:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Irine έγραψε:
Η Kazuko-sensei μού είπε ότι όσοι έχουν το 1ο επίπεδο παίρνουν αυτομάτως δωρεάν υποτροφία στην Ιαπωνία.


Τυχερή που έχεις και Γιαπωνέζα καθηγήτρια... Εγώ άλλα άκουσα... Μπορείς και με άλλα πιο κατώτερα επίπεδα να πάρεις υποτροφία ...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Merakal
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 10, 2010 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Αθήνα
Katarxas na xairethsw ola ta paidia mias kai auto einai to prwto mou reply sto forum:)...Auto pou lete gia tis upotrofies an pareis ta diplwmata sta iapwnika sou dinoun upotrofia gia na sinexiseis sthn iapwnia tis spoudes tis glwssas????

Kai gw 8a paw na ma8w siga siga apla perimenw na teliwsw to sxoleio mias kai eimai 3 likeiou twra:(....

Pantos genika kserei kaneis pou bwrw an vrw plhrofories gia tis upotrofies h an kapios gnwrizei na mou pei merika pragmata???
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 15, 2010 12:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
στο Site της πρεσβείας και στο εθνικό κέντρο υποτροφιών.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Merakal
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 15, 2010 2:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Αθήνα
Ευχαριστω και αλλη μια ερωτηση...Η κυβερνηση της Ιαπωνιας πανω σε τι ακριβως μπορει να σου δωσει υποτροφια αμα γνωριζετε???
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 15, 2010 7:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Merakal έγραψε:
Ευχαριστω και αλλη μια ερωτηση...Η κυβερνηση της Ιαπωνιας πανω σε τι ακριβως μπορει να σου δωσει υποτροφια αμα γνωριζετε???


Για διεύρυνση γνώσεων στην Ιαπωνική γλώσσα και στην Ιαπωνική Κουλτούρα. Αν το ζητήσεις, μπορείς και να μείνεις και παραπάνω από 1 χρόνο.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Merakal
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 15, 2010 10:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Αθήνα
TannoBuchino έγραψε:
Merakal έγραψε:
Ευχαριστω και αλλη μια ερωτηση...Η κυβερνηση της Ιαπωνιας πανω σε τι ακριβως μπορει να σου δωσει υποτροφια αμα γνωριζετε???


Για διεύρυνση γνώσεων στην Ιαπωνική γλώσσα και στην Ιαπωνική Κουλτούρα. Αν το ζητήσεις, μπορείς και να μείνεις και παραπάνω από 1 χρόνο.


Ευχαριστω πολυ...Παντοσ ειδα κατι τιμες σε φροντηστιρια και ειδα προσφορα 1600 ευρω...Τοσο ακριβα ειναι ρε παιδια???? Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 16, 2010 12:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Merakal έγραψε:
TannoBuchino έγραψε:
Merakal έγραψε:
Ευχαριστω και αλλη μια ερωτηση...Η κυβερνηση της Ιαπωνιας πανω σε τι ακριβως μπορει να σου δωσει υποτροφια αμα γνωριζετε???


Για διεύρυνση γνώσεων στην Ιαπωνική γλώσσα και στην Ιαπωνική Κουλτούρα. Αν το ζητήσεις, μπορείς και να μείνεις και παραπάνω από 1 χρόνο.


Ευχαριστω πολυ...Παντοσ ειδα κατι τιμες σε φροντηστιρια και ειδα προσφορα 1600 ευρω...Τοσο ακριβα ειναι ρε παιδια???? Sad


Αν δεις το prospect, με προσωπικά έξοδα είναι 5000 ευρώ. Μόνο που το είχα διαβάσει, πήγα να πάθω εγκεφαλικό... Δεν είμαστε Tokyo εμείς εδώ !

Ένας φίλος μου, που τυγχαίνει να είναι και Sega-κιας, μου είπε ότι μπορείς να βρεις εισητήρια στο εξωτερικό που ανέρχονται γύρω στα 500 ευρώ το άτομο.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Merakal
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 16, 2010 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Αθήνα
Μισω γιατι καπου σε εχασα Razz ..Εγω λεω για φροντιστηρια για να μαθεις ιαπωνικα εδω...Μαλλον κατι αλλο λες η εγω λεω βλακειες Confused ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης